Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 10:19   #8481
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Niska razina: Ginger Sushi
Srednja razina: Evergreen
Visoka razina: Takenoko

Pa ti vidi kolko love imaš viška.

Edit: Možda ti pomogne ovaj članak.
Još bi dodao i Tekku. Otprilike ista razina kao Takenoko ali malo jeftinije.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 12.12.2017., 14:00   #8482
Kvalitetno ste dali ponudu sushija u Zg, s tom da moram prisnaziti kako mi recimo Tom Yum juha u Tekki prije cca 2 mjeseca nije bila ni blizu istoj u Takenoku (koju sam tamo jeo u 3...4 navrata, istinabog ne u zadnje 2 godine).

Sushi i deserti u Tekki se, pak, mogu mjeriti s Takenokom.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
idemo... za promjenu ne stavljati Buletove plaćene oglase sa Plave kamenice?
Svoditi clanak na to da se neko nije potpisao i na ocito osobu razinu, to stvarno otkriva isfrustriranog lika.
Ne nuzno isfrustriranog cinjenicom o poreznom dugu doticnog DB (time neka se bavi drzava, jesu li zato nj clanci losi ili neutemeljeni?), nego generalno isfrustriranog i bahatog pokretaca I@P portala.
Nacuo sam i o velikoj 'usrecenosti' rada novinara na tom portalu, tako da sve skupa mi izgleda smijesno.
Zanima me samo vrijedna informacija, iskustvo i viđenje. Frustraciju ostavljam babama uokolo

Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Pa i Deedyja su platili očito.
Je je. Ne mogu mi stici poplacati sve, pitam se hoce li od toga uopce uspjeti organizirati 500eurovski docek
Deedy is offline  
Old 12.12.2017., 17:38   #8483
didiju ne plaćaju. daju mu džabe. samo da mu daju.

DeeJay Dee is offline  
Old 13.12.2017., 14:26   #8484
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Svoditi clanak na to da se neko nije potpisao i na ocito osobu razinu, to stvarno otkriva isfrustriranog lika.
zanimljivo... kako bi onda u toj konstelaciji objasnio da nijedan Buletov osvrt na Plavoj kamenici nije potpisan, i da uostalom tamo ne samo da nijedan članak nije potpisan
nego nitko ni ne zna tko još osim Buleta tamo objavljuje recenzije?
Krkimir is offline  
Old 13.12.2017., 14:56   #8485
Uh ovo baš nije za ovaj topic
al ti si ionako majstor da odvedeš temu na tamnu stranu, a krene od reference kolko nešto košta u Noelu (za divno čudo s Plave kamenice).
Nek prebaci neko postove u chat ili u novi topic o Recenzijama gastro lokacija


Moram reći da je i meni bilo neko vrijeme nenormalno da se ne potpisuju, a onda sam shvatio da je to zapravo najbolji način. Imati tim koji ne dolazi po javnom zadatku, pa da ih se ugosti čim bolje uslužnošću i najboljom robom, nego baš obratno - da se prema recenzentima odnose kao i prema svima svaki dan. Tako to treba biti i je u ozbiljnim gastro recenzijama.

Ostale predispozicije bi također trebale biti i to da nemaš tako prepoznatljivu njušku kakvu ima naš junak pa da svejedno što se ne potpisuješ zna da si to ti- pa kad dođeš negdje te opet bogobojazno poslužuju i opet ode sve u kc s realnim stanjem.
Govorim generalno vezano za njega.
Kad ispod svega podvučem crtu - iza čitanja njihovih postova nalazim more korisnih informacija, jer pišu puno i o širokoj lepezi gastronomije. A što ću iza toga uzeti kao meni korisno u realizaciji - ovisi o meni.


Tako sam i ja krenuo s mojim timom i osim što portal na kojem objavljujemo recenzije zna ko sam ja, za preostalih dvoje iz tima ne zna niko osim mene.
Ok i njih dvoje samih znaju za sebe lol.



DJD
Deedy is offline  
Old 13.12.2017., 15:04   #8486
Okej, ali neko tko je poznat kao gastro-kritičar bi trebao imati ugled u društvu (ili barem u gastronomskim krugovima) i njegove recenzije bi trebale imati težinu koje njegovo ime povlači sa sobom... moja teorija zašto se Bule ne potpisuje
je da su ga svi provalili da je plaćenički ološ, koji je ne samo neobrazovan i nepismen nego se na njemu vidi da je alkos koji se naljeva sa vinom
pa je izgubio svaki kredibilitet kao relevantna osoba za ocjenjivanje restorana, i jedino što mu je ostalo je da i dalje to radi ali da se ne potpisuje.
Bez brige, Buleta prepoznaju u restoranu i uvijek se potrude oko njega i on dobije najbolju uslugu (uz buteljicu gratis a vjerojatno i besplatni ručak, a pitanje je koliko keša spremi u džep za objavu na Kamenici) tako da i s te strane možeš biti siguran da će u konkretnom lokalu on bolje jesti i piti nego ti.
Krkimir is offline  
Old 13.12.2017., 15:25   #8487
Mogu ti samo opet reći da sam puno kvalitetnih informacija našao tamo.
Od vinskih nadalje.
Sve negativno što ide uz njega neću pocrtavati, ti si već i papir poderao od pocrtavanja
Ajmo nazad na temu obojica.
Deedy is offline  
Old 13.12.2017., 15:34   #8488
Sve u redu, ali ako stavljaš linkove sa Kamenice onda napomeni da se radi o Buletu... neupućeni & lakovjerni bi mogli pomisliti da se radi o objektivnoj recenziji i nekome tko to piše trijezne glave
Krkimir is offline  
Old 14.12.2017., 20:52   #8489
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Sve u redu, ali ako stavljaš linkove sa Kamenice onda napomeni da se radi o Buletu... neupućeni & lakovjerni bi mogli pomisliti da se radi o objektivnoj recenziji i nekome tko to piše trijezne glave
Postoje li uistinu dokazi da to piše Bule? Jer u suprotnom mogo bi Didi najebat, zar ne?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 17.12.2017., 15:04   #8490
hitno trebam informaciju gdje otići nešto pojesti u Orahovici
Krkimir is offline  
Old 18.12.2017., 00:32   #8491
Xato

taj je restoran ispao sasvim suprotan od očekivanog.
Očekivala sam pretenciozno uređenje i goste.
Ništa od toga, vrlo ugodan omanji restoran neupadljivog uređenja.
Ugodno osvjetljenje, ugodna diskretna glazba, izvrsna hrana.
Jedino nisam bila zadovoljna izbirom vina.
Ne poznajem skoro nista iz ponude pa sam naravno uspijela izabrati lose.
BANANAFISH is offline  
Old 18.12.2017., 08:18   #8492
A hrana?
Magenta123 is online now  
Old 18.12.2017., 09:36   #8493
Jela sam : gyoze punjene patkom- odlično , rebrica crne šoanjolske svinje - meni daleko bolja od svih koja se nude u Zgb. Nema nikakvih bbq umaka što mi odgovara. Desert - najbolji je bio nešto od kave i čokolade s punjenom datulom.
I ostali su bili jako dobri.
Također moram napomenuti da je konobar zadužen za nas bio baš kakav treba biti. Sve o hrani je savršeno prezentirao, nenametljiv a uvijek u blizini.
I ono što cijenim, svako jelo je spremio Šakota , vidjela se kuhinja s našeg stola.

predjelo 60 kn, glavno jelo s prilogom 95 kn.
BANANAFISH is offline  
Old 18.12.2017., 10:32   #8494
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
hitno trebam informaciju gdje otići nešto pojesti u Orahovici
i ?
DeeJay Dee is offline  
Old 18.12.2017., 10:35   #8495
usput, zna neko kakav je onaj texmex steak house na 2. katu arene zg, kraj cinestara? jučer nakon kina skoro došao u napast, neki rib-eye il kaj već mesnoga, al se ne odlučih ipak...
DeeJay Dee is offline  
Old 18.12.2017., 13:07   #8496
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Jela sam : gyoze punjene patkom- odlično , rebrica crne šoanjolske svinje - meni daleko bolja od svih koja se nude u Zgb. Nema nikakvih bbq umaka što mi odgovara. Desert - najbolji je bio nešto od kave i čokolade s punjenom datulom.
I ostali su bili jako dobri.
Također moram napomenuti da je konobar zadužen za nas bio baš kakav treba biti. Sve o hrani je savršeno prezentirao, nenametljiv a uvijek u blizini.
I ono što cijenim, svako jelo je spremio Šakota , vidjela se kuhinja s našeg stola.

predjelo 60 kn, glavno jelo s prilogom 95 kn.
Ili sam slijep ili bedast ili sve zajedo ali nikako da pohvatam o kojem lokalu se radi?

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Old 18.12.2017., 13:10   #8497
Banana piše o Xato, naslov prvog posta
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 18.12.2017., 13:13   #8498
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Banana piše o Xato, naslov prvog posta
Fala....

Sad mi ima logike. Jucer sam isao prvo do tacosa zatvoren poglrtam Xato isto zatvoren.
Silji ga drugi put.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Old 18.12.2017., 13:14   #8499
Quote:
Njorac kaže: Pogledaj post
Ili sam slijep ili bedast ili sve zajedo ali nikako da pohvatam o kojem lokalu se radi?

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Banana piše o Xato, naslov prvog posta
U Tapatalku se ne vide naslovi postova. Nažalost.
Coco_Nut is offline  
Old 18.12.2017., 13:46   #8500
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
usput, zna neko kakav je onaj texmex steak house na 2. katu arene zg, kraj cinestara? jučer nakon kina skoro došao u napast, neki rib-eye il kaj već mesnoga, al se ne odlučih ipak...
Sasvim je korektan, malo preskup, ali nadoknađuje to dobrim ambijentom, barem za djecu.
BigDaddy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.