Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 11:23   #41
Da podsjetim:
Quote:
bosva777 kaže: Pogledaj post
Kažu da troši po gradu oko 7l možda i manje. Moj auto (automatski mjenjač 8 brzina) po gradu troši uvijek oko 10l. Na otvorenoj cesti (autoputu) troši između 6 i 7 litara. Da li je to normalno ili ne, ako nije što bih trebao napraviti?
Nikakvog govora o novcima, zanimalo ga je da li je normalno da troši toliko više nego što je ona glupava norma, ili otkud mu već informacija, i gotova priča.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:38   #42
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Oko 50 litara na sat, kilometri nisu mjerilo za buseve javnog prijevoza.
Bus izlazi oko 5 ujutro, zadnje vracanje u depo je 1 noci.....po tvom bi trebao biti rezervar 1000 litara, kako u podu i nema supljina, gdje bi to stavilo....
Na lakim linijama izvan grada 42 litara u gradu na teskim linijama gdje je prosjek brzine 17-20km/h i gdje se vozi na nos, kada semr3tarder pregrejava i smrde kocnice, knap preko 50 litara na 100km.....po satu ispadne jako malo...
Po satu ispada oko 10 litara...na satu trosi na mjestu oko 3 litra, poslije par sekundi mjenjac iskopca i 1, 6 l/h... ZF eco

PO meni, taj Audi ima kriminalan mjenjac ili je natjeravanje od semafora do semafora....ali onda za ne veliku predjenu kilometrazu doce naplata u vidu cescih zamjena kocnica.:klap:

Neka vlasnik kaze koliki je prosjek brzine racunar napisao.....
.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:46   #43
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
u hrvatistanu punom kriminala, nepotizma i uhljeba za takvo nešto se kaže ljubomora i zavist ,
dok u razvijenim kulturnim i civiliziranim zemljama se na tako gleda sa stajališta razboritosti.



gospodin sa 3 faksa i doktoratima kad kupi takav auto neće pitat za potrošnju jer mu obrazovanje omogućuje tankanje bez gledanja novčanika.

u hrvatistanu punom čobana koji su iz opanaka obuli cipele (skoro pa salonke) kad oćeš ispast veća faca nego jesi posvuda se raspituješ koliko troši i oćeš li ga moć i odžavat a ne samo tankat!

ti si svoje stajalište već pokazao ovdje.
Pa dobro čovječe di vadiš ti te svoje bisere? Kaj te boli briga jel on može tankat to kaj je kupio ili ne? Smanji doživljaj i ne lupetaj dalje.

Podsjećaš me na jednog čobana koji me je kad sam kupio novog benzinca, početkom krize u HR, malčice jačeg od prosjeka, onako svisoka pitao da kolko mi uopće košta puni tank benzina? Pa kaj te čovječe boli briga koliko košta, hoćeš mi ga ti možda plaćat?!? Dobio sam ga dosta povoljno, sve mi je više manje odgovaralo, auto je kupljen za relativno malu gošnju kilometražu i nisam htio rizik koji dolazi s dieselom... Kasnije mi bilo žao da nisam uzeo još jačeg benzinca... Koji bi još više trošio...

Tako i ovaj s Audijem ima neke svoje razloge zašto ga je kupio. Inače, ne pratim ali rekao bi da krkani češće voze parne brojeve Gospodara prstenova, tako da je ovaj još manje sumnjiv...

A do pitanja o potrošnji je vjerovatno došao jer nije siguran da li je sve OK, jer se je naslušao priča od VW fahrera kak Passat 2.0TDI troši 4,5 litre. Fahreri obično zaborave reć da je to kad cruseaju lokalnom cestom s guščjim perom na gasu ali eto...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:50   #44
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post



gospodin sa 3 faksa i doktoratima kad kupi takav auto neće pitat za potrošnju jer mu obrazovanje omogućuje tankanje bez gledanja novčanika.

u hrvatistanu punom čobana koji su iz opanaka obuli cipele (skoro pa salonke) kad oćeš ispast veća faca nego jesi posvuda se raspituješ koliko troši i oćeš li ga moć i odžavat a ne samo tankat!

ti si svoje stajalište već pokazao ovdje.
Vidi se da nemaš pojma o čemu pričaš. Onaj koji je na nepošten način stekao imetak, kakav god bio, tog boli kita za potrošnju i sve ostalo.

Gospoda koja pošteno zarađuju, čak i ona sa srednjom školom a kamoli fakultetski obrazovana, znaju jako dobro računati i znaju koliko truda, rada i vjerojatno i neprospavanih noći je bilo potrebno da bi se vozilo zaradilo.

I naravno da sam svoje stajalište već pokazao ovdje bivši kažnjeniče. Ti koji si gulio iza rešetaka ideš druge prozivati za nepoštenje.

Ko o čemu, kurve o poštenju...

__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:35   #45
Quote:
bosva777 kaže: Pogledaj post
Vlasnik sam Audi A5 2.0tdi 130KW. god 2014. Kupio sam ga prije 2 mjeseca u njemačkoj i auto je odličan. Moje pitanje je: gledam specifikacije toga automobila
i bode me u oko potrošnja. Kažu da troši po gradu oko 7l možda i manje. Moj auto (automatski mjenjač 8 brzina) po gradu troši uvijek oko 10l. Na otvorenoj cesti (autoputu) troši između 6 i 7 litara. Da li je to normalno ili ne, ako nije što bih trebao napraviti?
Imamo isti motor i mjenjač u A6 i potrošnja je oko 7 l izvangradske vožnje i 8,5-9,5 l gradske vožnje (uglavnom van gužvi). Do sada (cca 120 tkm) trebao je samo neki update softvera mjenjača, ostalo OK. Auto neobično puno gasa treba kada ide u rikverc.
pugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:38   #46
I to je praktički isto ko i njemu...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:04   #47
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Bus izlazi oko 5 ujutro, zadnje vracanje u depo je 1 noci.....po tvom bi trebao biti rezervar 1000 litara, kako u podu i nema supljina, gdje bi to stavilo....
Nemam pojma


Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Na lakim linijama izvan grada 42 litara u gradu na teskim linijama gdje je prosjek brzine 17-20km/h i gdje se vozi na nos, kada semr3tarder pregrejava i smrde kocnice, knap preko 50 litara na 100km.....po satu ispadne jako malo...
Po satu ispada oko 10 litara...na satu trosi na mjestu oko 3 litra, poslije par sekundi mjenjac iskopca i 1, 6 l/h... ZF eco
To je jako malo. Ogroman autobus s toliko potrošača i 5+ tona putnika u sebi da troši 50 litara na stotku, to je STVARNO jako malo. Mislim, to je samo 4-5 puta više od većine automobila...
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.