Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 15:23   #221
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nisu se zasitili DC filmova nego su svi osim Wonder Woman bili izvor podijela kod publike i popljuvani od strane kritike.
Wonder Woman je bio prvi visokobudžetni ženski superherojski film koji nije bio loš, dapače bio je dobar, a pogotovo naspram užasa kao "Catwoman", "Elektra" ili zaboravljeni "Supergirl". Wonder Woman je dobra, ali je najprecjenjeniji film godine.
Ja sam smatrao da će to bar pomoći JL. Nije, što je neobično jer ona je glavna ženska uloga u tom filmu.

No u ostatku svijeta, već oko ponedjeljka ćemo vidjet da će Justice League prestići Wonder Woman, u većini tržišta je pretekao već sada.
U smislu zarade ili smislu ocjena/kritika?

Ako gledas u smislu zarade, on se moze reci, no nesmije se sturo gledati, postoji razlog ovoj zaradi, a ako gledas ocjene/kritike, bar one koje sam ja gledao, onda nikako. Film je dobar do samog kraja i naravno glupog CGI fighta (citaj drkica na animaciju), te ima takvu i ocjenu.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:27   #222
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
U smislu zarade ili smislu ocjena/kritika?

Ako gledas u smislu zarade, on se moze reci, no nesmije se sturo gledati, postoji razlog ovoj zaradi, a ako gledas ocjene/kritike, bar one koje sam ja gledao, onda nikako. Film je dobar do samog kraja i naravno glupog CGI fighta (citaj drkica na animaciju), te ima takvu i ocjenu.
Wonder Woman je imala odličnu zaradu naspram budžeta, ali kritike su bile toliko univerzalno pozitivne kao da je riječ o remek dijelu, a ne o samo dobrom filmu.

JL će imati bolje rezultate u izvan SAD-a, možda već trenutno ima, ali nemamo podatke, ali skoro duplo lošiji uspijeh u samome SAD-u.

Film ima mana, ali ima jače i bolje likove, pa čak i priča i negativac nisu nešto posebno lošiji od onog u WW, koji je meni bio razočaranje.
A film je popljuvan kao nešto najgore do sada.

Ali dobro, držimo se više box officea i izravnijih uzroka i posljedica.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:37   #223
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Wonder Woman je imala odličnu zaradu naspram budžeta, ali kritike su bile toliko univerzalno pozitivne kao da je riječ o remek dijelu, a ne o samo dobrom filmu.

JL će imati bolje rezultate u izvan SAD-a, možda već trenutno ima, ali nemamo podatke, ali skoro duplo lošiji uspijeh u samome SAD-u.

Film ima mana, ali ima jače i bolje likove, pa čak i priča i negativac nisu nešto posebno lošiji od onog u WW, koji je meni bio razočaranje.
A film je popljuvan kao nešto najgore do sada.

Ali dobro, držimo se više box officea i izravnijih uzroka i posljedica.
A ne znam bas, pa film ima ocjenu 7,5 na umrlom paradajzu, a na imdb od kriticara 7,6 sto je cist ok ocjena za ovo kaj prikazano.

No meni ti je JL bas traljavo na kraju napravljen. Steppenwolf teski promasaj, ko Aries u WW. Samo kaj ovdje tipa od Batmana napravljen seljak, nije povezan sa prethodnim filmom, a kao je itd itd.

Meni je losiji bar za jedno koplje od WW, tako da su pohvale upucene (kao sto sam rekao, ima jos posebniji razlog mozda sto ih je toliko puno) WW opravdane. Makar i ja vec polako pocinjem misliti, da se svi boje Disneya i da daju takve ocjene marvelom filmovima, koji su isto tako bezlicni ko ovi iz DC.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 09:49   #224
Justice League je uspio zaključno sa četvrtkom doći do 180 mil. u SAD-u.

Evo procjena za ovaj vikend u SAD-u

Quote:
1.Coco (3,987 theaters) - $26.5 M
2.Justice League (3,820 theaters) - $17.2 M
3.Wonder (3,449 theaters) - $14.0 M
4.Thor: Ragnarok (3,148 theaters) - $8.1 M
5.Daddy's Home 2 (3,403 theaters) - $7.0 M
6.Murder on the Orient Express (3,201 theaters) - $6.7 M
7.Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (1,430 theaters) - $5.7 M
8.Lady Bird (1,194 theaters) - $4.3 M
9.The Star (2,822 theaters) - $3.5 M
10.A Bad Moms Christmas (2,251 theaters) - $2.8 M

http://www.boxofficemojo.com/news/?id=4349&p=.htm
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 10:24   #225
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Steppenwolf teski promasaj, ko Aries u WW.
majstore ajde nam malo pobliže pojasni ovu tvoju konstataciju o promašenosti kao sličnosti
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 00:17   #226
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
majstore ajde nam malo pobliže pojasni ovu tvoju konstataciju o promašenosti kao sličnosti
Sta je nejasno lucasu moj? Oboje nepotrebna cgi drkica. Isti motiv, isti nacin borbe, isti u principu kurac. Mogli su obrnuti negativce i radnja se nebi uopce promijenila. Meni u WW nije trebao uopce negativac, a u JL su mogli jednostavno ostaviti jednostavno ostaviti glumca koji je.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 10:47   #227
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Sta je nejasno lucasu moj? Oboje nepotrebna cgi drkica. Isti motiv, isti nacin borbe, isti u principu kurac. Mogli su obrnuti negativce i radnja se nebi uopce promijenila. Meni u WW nije trebao uopce negativac, a u JL su mogli jednostavno ostaviti jednostavno ostaviti glumca koji je.
nisam gledao JL ali ako se i tamo radnja odvija u vrijeme WWII (što je bitno kao pozadina cijele priče-motivacije) i ako je tamo negativac prerušen u jednog važnog čimbenika koji je u stanju s te pozicije samo potpirivati ljudske slabosti i čekati da se isti sami istrijebe, ondak su slični, da

premda sam ja očekivao da ćeš se referirati najviše na izgled, a koliko vidim po trailerima, vilian iz WW osim neuobičajnog lica za jednog negativca (ali zbog njegove dijaboličnosti je to logično) je super odrađen što se tiče CGI-ja

sušta suprotnost od steppewolfa koji je cijeli CGI prerađen, čak i lice

znači razlika nebo i zemlja

uostalom to su i jedni od razloga zašto je WW toliko bolji i gledaniji film

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 03.12.2017. at 11:42.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 00:05   #228
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
nisam gledao JL ali ako se i tamo radnja odvija u vrijeme WWII (što je bitno kao pozadina cijele priče-motivacije) i ako je tamo negativac prerušen u jednog važnog čimbenika koji je u stanju s te pozicije samo potpirivati ljudske slabosti i čekati da se isti sami istrijebe, ondak su slični, da

premda sam ja očekivao da ćeš se referirati najviše na izgled, a koliko vidim po trailerima, vilian iz WW osim neuobičajnog lica za jednog negativca (ali zbog njegove dijaboličnosti je to logično) je super odrađen što se tiče CGI-ja

sušta suprotnost od steppewolfa koji je cijeli CGI prerađen, čak i lice

znači razlika nebo i zemlja

uostalom to su i jedni od razloga zašto je WW toliko bolji i gledaniji film
Ajuto
Voli te majka.

Totalno drugacije (https://youtu.be/_mqF63Ufj_4?t=4m12s) (https://youtu.be/r9-DM9uBtVI?t=1m6s)
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:48   #229
Malo gledam koliko bi Blade runner 2049 mogao totalno zaraditi, ne samo od kino blagajni nego sveukupno... Gledajući brojeve prodanih diskova za slične SF filmove, gledajući odnose vrijednosti tržišta diskova i raznih digitalnih servisa, gledajući koliki udio zarade bi distributer mogao imati, jedno 110 milja u SADu te još 150 van SADa, plus par desetaka milja za TV prava, sve to kroz sljedećih nekoliko godina. No kad se oduzme sales tax i PDV ispada jedno 260 milja čiste zarade distributeru/produkciji. Na koju se doduše plaća korporativni porez. To je sad veliko pitanje koliko tu studiji te profite vode kroz zemlje s malim poreznim stopama... No jedno 200-240 milja čiste, čiste zarade na filmu čini se moguće. To bi taman negdje pokrilo troškove produkcije i marketinga, možda koja desetica milja ostane u plusu ako se korporativni profit vodio kroz neki tax haven.

No svakako npr. za jednu ekranizaciju Dine takve cifre čine se vrlo škakljive, riskantne i potencijalno neprofitabilne.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 14:13   #230
Stigli su potpuni podaci za vikend 01.12 - 03.12.2017.


Quote:
Weekend Box Office December 1-3, 2017

1.Coco, BV, $27,533,304 /pad od 45.8% /2.vikend
2.Justice League, WB, $16,651,104 /pad od 59.5% /3.vikend
3.Wonder, LGF, $12,147,182 /pad od 46.4% /3.vikend
4.Thor: Ragnarok, BV, $9,885,936 /pad od 41.4% /5.vikend
5.Daddy's Home 2, Par., $7,572,390 /pad od 42.7% /4.vikend
6.Murder on the Orient Express (2017), Fox, $6,767,002 /pad od 48.6% /4.vikend
7.Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, FoxS, $4,396,537 / pad od 0.1% /4.vikend
8.Lady Bird, A24, $4,291,590 porast od 5.8% /5.vikend
9.The Star, Sony, $4,078,423 /pad od 41.2% /3.vikend
10.A Bad Moms Christmas, STX, $3,385,484 /pad od 30.8% /5.vikend

http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/
Coco je imao dobar drugi vikend, pad od 455 je sasvim solidan, a moguće je da se idući vikend čak i to ublaži.
Trenutno sveukupno imaju 291.4 mil. na budžet od 175 do 200 mil.

Justice League je opet imao najveći pad od svih TOP 10 filmova, ali se čvrsto drži na drugome mjestu.
Trenutno imaju 197 mil. u SAD-u i 371 mil. u svijetu, dakle oko 569 mil. na budžet od 300 mil. dolara. Do kraja idućeg vikenda bi trebao prijeći 600 mil. u svijetu.

Wonder je imao relativno mali pad, a počeo se prikazivati i u svijetu, te trenutno ima 101 mil. na budžet od samo 20 mil.

Thor: Ragnarok je trenutno na 816 mil. u svijetu i ovo je jako veliki uspijeh za Marvel.

Murder on the Orient Express (2017) ima u svijetu zaradu 238 mil. na budžet od 55 mil.

Daddy's Home 2 se počeo više prikazivati po svijetu, ali i dalje je na samo 116 mil. na budžet od relativno visokih 69 mil. Ovaj film neće biti komercijalni uspijeh kao prtedhodnik koji je uzeo 242 mil na isti budžet.

A Bad Moms Christmas je ovaj vikend prešla zaradu od 102 mil. u cijelom svijetu na budžet od 28 mil.
Još uvijek je 2/3 zarade u SAD-u, pa je moguće da brojka bude i veća.

Filmovi kao što su Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, i
Lady Bird nisu imali gotovo nikakav pad ovaj vikend, iako se tu krije veliki porast u broju kinodvorana.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:08   #231
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
i šta si ti sad to molim te lijepo potkrijepio s tim svojim egzemplarima?

ništa, drek na šibici.

priznaj da sam u pravu, olakšaj si dušu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:53   #232
Pratim malo zaradu Justice League izvan SAD-a
Čisto da se zna podaci nisu baš tako jednostavni, jer prve imamo samo za prva dva dana, a ostale imam cijeli tjedan.


Justice League - foreign total:

Prvi vikend : 185,000,000 - podaci od 19.11.2017.

Drugi vikend : 311,000,000 - podaci od 26.11.2017. Ako se ne varam, za vikend je film uzeo oko 70 mil. izvan SAD-a

Treći vikend : 371,000,000 - podaci od 3.12.2017. Ako se ne varam, film je za sam vikend uzeo oko 35 mil. izvan SAD-a.

http://www.boxofficemojo.com/movies/...dcfilm1117.htm

Dakle po toj logici, film bi trebao uzeti oko 30 mil. dolara do idućeg tjedna, do toga nešto više od 15 mil. za vikend.

Dakle tu dodajemo 401 mil. u u ostatku svijeta koje bi trebali imati.

U međuvremenu su došli podaci za ponedjeljak u SAD-u, uzeli su 1.1 mil. i sad su za 198.5 mil.

Kako je utorak uvijek bio bolji od ponedjeljka za ovaj film, već bi sutra mogli doći do 200 mil. u samom SAD-u.
Tu brojku su trebali imati prije već dva tjedna, no barem se bliže brojci od 600 mil. u cijelom svijetu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:28   #233
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
i šta si ti sad to molim te lijepo potkrijepio s tim svojim egzemplarima?

ništa, drek na šibici.

priznaj da sam u pravu, olakšaj si dušu


Necemo tu, sve jasno, ako si gledao oba filma.
Sto vidim da jesi, jer si bacio angry rant na temi JL.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 08:34   #234
Stigli su potpuni podaci za vikend 08.12 - 10.12.2017.

Quote:
Weekend Box Office December 8-10, 2017

1.Coco , BV, $18,452,315 /pad od 33.0% /3.vikend
2.Justice League , WB, $9,664,297 /pad od 42.0% /4.vikend
3.Wonder , LGF, $8,447,762 /pad od 30.5% /4.vikend
4.The Disaster Artist , A24, $6,366,242 /porast od 425.6% /2.vikend
5.Thor: Ragnarok , BV, $6,271,374 /pad od 36.6% /6.vikend
6.Daddy's Home 2 , Par., $5,919,337 /pad od 21.8% /5.vikend
7.Murder on the Orient Express (2017) , Fox, $5,162,331 /pad od 23.7% /5.vikend
8.The Star , Sony, $3,707,087 /pad od 9.1% /4.vikend
9.Lady Bird , A24, $3,451,822 /pad od 19.6% /6.vikend
10.Just Getting Started , BG, $3,201,459 /1.vikend

http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/
Coco je ponovo na prvom mjestu i imao je mali pad od samo 33%.
Trenutno ima 390 mil. dolara u cijelom svijetu ali na jako visok budžet od skoro 200 mil.

Justice League je konačno imao mali pad za vikend od samo 42% i uspio je prijeći 200 mil. u Americi. No opet, niti jedan film nije imao pad veći od 50% ovaj vikend, a oni su opet imali najveći pad u TOP 10.
Zaključno sa nedjeljom film ima $212,129,668 u SAD-u i $402,600,000 u ostatku sviejta, dakle ukupno $614,729,668.
Mnogo manje nego se očekivalo, ali su blizu "pozitivnoj nuli" (film jeste koštao 300 mil. dolara) te film prestaje makar biti "flop".
Ovo bi im trebala biti pouka, i nastavak (ako ga bude) ne bi trebao biti biti preko 200 mil.

Wonder nastavlja sa izuzetno dobrim rezultatima i ponovo su imali jako mali pad za vikend. Film trenutno ima 129 mil. dolara u svijetu naspram budžeta od samo 20 mil.


The Disaster Artist se počeo prikazivati u velikom brojku kino dovara u svojem drugom vikendu i od tuda toliki porast.
Film je koštao samo 10 mil. pa će vjerovatno imati neku zaradu, prvi vikend jesu uspijeli završiti u TOP 5, ali sa malom zaradom.

Thor: Ragnarok nastavlja vrlo čvrsto, ponovo su imali mali pad za vikend. Film ima divovskih 833 mil. dolara zarade u svijetu na budžet od 180 mil.

Daddy's Home 2 se napokon uhvatio dah i počeo se ponašati kao komedija sa vrlo malim padovima već dva vikenda zaredom. Film trenutno u svijetu ima 125 mil. dolara na budžet od 69 mil.

Murder on the Orient Express (2017) je trenutno na 274 mil. u svijetu na budžet od 55 mil.

Lady Bird je ponovo imala mali pad ali opet se počela prikazivati u velikom broju kina, a trenutno ima 22 mil. na budžet od samo 10 mil. Film se za sada ne prikazuje izvan SAD-a.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 08:41   #235
"Star Wars : The Last Jedi" je zaradio 45 mil. od prikazivanja u četvrtak.

http://www.boxofficemojo.com/news/?id=4353&p=.htm

Procjene za vikend:

Quote:
1.Star Wars: The Last Jedi (4,232 theaters) - $220.0 M
2. Ferdinand (3,621 theaters) - $17.0 M
3.Coco (3,155 theaters) - $11.5 M
4.Wonder (3,047 theaters) - $5.5 M
5.The Disaster Artist (1,010 theaters) - $4.9 M
6.Justice League (2,702 theaters) - $4.5 M
7.Daddy's Home 2 (2,493 theaters) - $3.3 M
8.Thor: Ragnarok (1,895 theaters) - $3.1 M
9.Murder on the Orient Express (1,923 theaters) - $3.0 M
10.Lady Bird (947 theaters) - $2.3 M
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:29   #236
ovaj će SW zaraditi dosta i to na staroj slavi.

zanima me fakat usporedba prvog vikenda SW: Rogue one i ovog SW-a pa da se vidi koji je bio uspješniji

očekivane za Justice Ligu dobre brojke
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:42   #237
Slabije otvaranje od TFA. Zanimljivo.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:29   #238
Nije nikad bilo upitno da će manje zaraditi od TFA. Situacija s TFA je kao s fantomskom prijetnjom 1999. Nakon X godina, novi nastavak. Iščekivanje do neba. Sve nakon toga su ponavljanja u tržišnom smislu. iščekivanje je manje, više to nije toliki event film. Isto kao što su epizode 2 i 3 zaradile 65 do 80% sume koju je napravila Fantomska prijetnja, tako i Last Jedi te epizoda 9 neće zaraditi slične novce. Ali jedno 600-800 milijuna bi mogle, u Americi.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 07:47   #239
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Nije nikad bilo upitno da će manje zaraditi od TFA. Situacija s TFA je kao s fantomskom prijetnjom 1999. Nakon X godina, novi nastavak. Iščekivanje do neba. Sve nakon toga su ponavljanja u tržišnom smislu. iščekivanje je manje, više to nije toliki event film. Isto kao što su epizode 2 i 3 zaradile 65 do 80% sume koju je napravila Fantomska prijetnja, tako i Last Jedi te epizoda 9 neće zaraditi slične novce. Ali jedno 600-800 milijuna bi mogle, u Americi.
Imati će manje sigurno, pitanje je koliko i kako će se održavati idućih tjedana.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 07:49   #240
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ovaj će SW zaraditi dosta i to na staroj slavi.

zanima me fakat usporedba prvog vikenda SW: Rogue one i ovog SW-a pa da se vidi koji je bio uspješniji

očekivane za Justice Ligu dobre brojke
Nažalost nisu dobre brojke, ali nije ni totalni debakl kakav bi bio da su ostali ispod 600 mil.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.