Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 21:39   #1421
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ma da li je tebi jasno da kada je taj Accord (žena kaže da je iz 2004.) već bio na cesti, ACEA C3 specifikacija nije ni postojala?

I da li ti je jasno da bilo koje ACEA C3 ulje stavljeno na tržište nakon 22.12.2012. ne može zadovoljiti A3/B3, A3/B4 i A5/B5 specifikacije. Da li ti je jasno da ti u 2017. godini preporučaš C3 ulje za taj auto s objašnjenjem da ta specifikacija pokriva i ostale specifikacije. A očito nije tako.

I sad od mene očekuješ da ti se ispričam jer si ti nepismen? Pa ako te veseli, žao mi je što si nepismen.
Da mogu ovo sve bih si stavio u potpis prastara Honda iz 2004 zahtijeva specifikacije iz 2017...što je to "Back to the future 8"? Ovo je vrhunac, nema dalje
Bhakti is offline  
Old 14.12.2017., 23:30   #1422
Svaka ACEA sekvenca ima svoje rokove primjene. Ako 2017. godine kupiš ulje, biti će specificirano po zahtjevima aktualne norme. Ne možeš kupiti danas ulje po ACEA normi od prije 10 ili 15 godina. Možeš kupiti ulje koje nema specificiranu normu kao Honda HFS 5W40. Za atmosferski benzinac bez direktnog ubrizgavanja, bez GDF-a, DPF-a, koji zadovoljava vrlo vjerojatno Euro 4 normu, C3 nema apsolutno nikakve koristi u odnosu na A3/B4 ulje, a vjerojatno na duge staze ime negativne posljedice. Zato kupiš ulje koje najbliže odgovara propisanom. Kako je u tu Hondu prijašnji vlasnik (servis) stavljao 5W40 A3/B4 ulje, a vlasnica ne želi trošiti novac na Hondino HFS 5W40 ulje, niti se želi vratiti na preporučeno, ali još skuplje HFE 0W20 ulje koje zadovoljava ILSAC GL4 normu, jasno je da ide dalje sa A3/B4 uljem koje je najprikladnije za taj motor.

Čak i danas za Civic 10 generacije, koji ima turbo i direktno ubrizgavanje, zahtjev tvornice nije C3 ulje koliko god ti pokušavao uvjeriti sve ovdje u suprotno. Govorimo o Hondi, najvećem svjetskom proizvođaču motora sa unutarnjim sagorijevanjem, pa vidi što preporučuju. Pogledaj i godište koje je napisano, 2017!

https://www.civicx.com/attachments/image1-png.37874/

Mislim da je Bhakti tvoje znanje jasno iz tvoje priče da si u motor koji zahtjeva LL04 ulje stavio ulje 10W40 viskoziteta. I znam da ćeš mi sada pisati balalajke o čišćenju naslaga, intervalima, Liqui Moly aditivima i sl. Osoba koja u tri zamjene ulja promijeni tri viskoziteta ulja, od kojega jedan nedozvoljen od proizvođača, dodaje razne cleanere i ceratece koje proizvođač izričito zabranjuje baš i nema neki jasan stav u glavi.
babanghida is offline  
Old 15.12.2017., 09:41   #1423
Jel tebi jasno da razgovaraš sa "stručnjakom" kojem je uspjelo zaklat 2.0 N/A EJ 20 mašinu?!?!? Jebote ta je bombenfest no svejedno C3 guru je uspio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 15.12.2017., 10:12   #1424
Nisam pratio lik i djelo do sada. Svejedno, drag mi je Bhakti.
babanghida is offline  
Old 15.12.2017., 10:16   #1425
Ne brini - plin je kriv
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 15.12.2017., 11:07   #1426
Quote:
sanjo77 kaže: Pogledaj post
Ne kužim što hoćeš reći laik sam kad se diskutira o uljima.ali prateći ovaj text nekako sam skontao da povezujete što viši hths i viskozni broj na 100 stupnjeva celzija sa najboljom zaštitom motora u extremnim uvjetima Ponavljam mobil1 c3 ulje u tim dvama parametrima jede bilo koje 5w30 a3b4 ulje
https://www.mobil.com/english-us/pas...p-formula-5w30

https://cdn.opieoils.co.uk/pdfs/mobi...mula-5w-30.pdf

https://www.bobistheoilguy.com/forum...Number=3119418

Mobil 1 ESP Formula 5W-30

Viscosity Index - 164

Kinematic viscosity at 100 °C - 12.1

HTHS - 3.58

Sulphated ash - 0.6

TBN (ako je za vjerovati VOA analizi, buduci da Mobil1 ne navodi TBN) - 6,46


INA Ultra Sint 5W-30

http://www.ina-maziva.hr/UserDocsIma...-30_155248.pdf

Viscosity Index - 175

Kinematic viscosity at 100 °C - 12,0

HTHS - 3,7

Sulphated ash - 1,30

TBN - 11,5
Markkonen is offline  
Old 15.12.2017., 11:26   #1427
Dobro izgleda ova INA na papiru.
babanghida is offline  
Old 15.12.2017., 16:59   #1428
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jel tebi jasno da razgovaraš sa "stručnjakom" kojem je uspjelo zaklat 2.0 N/A EJ 20 mašinu?!?!? Jebote ta je bombenfest no svejedno C3 guru je uspio.
ja još uvijek čekam link na moj upis gdje sam ja to uspio zaklati bilo koju mašinu a kamoli od Subarua. Svi moji auti koje sam prodao nekome u zadnjih deset godina uredno voze kod novih vlasnika. Znači ovo je BS kakav može samo zaprženi izvaliti.
Bhakti is offline  
Old 15.12.2017., 17:22   #1429
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Svaka ACEA sekvenca ima svoje rokove primjene.....
Čekaj, jel ti stvarno misliš da netko može progutati ovakve gluposti
Znači govorimo o Hondi 2004g. koja je po tebi zahtijevala A3/B4 ulje, ok....po tvom priznanju su C3 specifikacije pokrivale A3/B4 do 2012 godine. Svake nove specifikacije su upgrade starih specki ukoliko nisi znao, no po tebi C3 ulja iz 2017. nisu dobra za Hondu iz 2004 To je moguće jedino ako se ta Honda teleportirala sa najnovijim turbospešl motorom u 2017!
Dao sam ti linkove svih boljih proizvođača ulja koji za taj motor danas nude C3 ulja i niti to ti još nije dovoljno?
Moraš se prijaviti za izradu najnovijeg scenarija za "Back to the future" jer stvarno imaš bujnu maštu, umjesto Deloreana će ovaj puta Accordica iz 2004-te biti u glavnoj ulozi.
Što se tiče održavanja auta mogao si vidjeti kako se odnosi odgovoran vlasnik, a ne ti koji voziš na gnoj od ulja nakon 30kkm u motoru.
Drži se ti promjene brisača i dopune tekučine za pranje šajbe, to ti je krajnji domet u održavanju auta.
Bhakti is offline  
Old 16.12.2017., 18:34   #1430
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Dobro izgleda ova INA na papiru.
ja vjerujem da je INA bolja i kvalitetnija od nekih uvoznih bućkuriša koji se pune tko zna gdje....
bikerbj is offline  
Old 17.12.2017., 18:53   #1431
https://preview.ibb.co/khW5VR/acea.jpg
Nikomah is offline  
Old 17.12.2017., 23:10   #1432
Quote:
bikerbj kaže: Pogledaj post
ja vjerujem da je INA bolja i kvalitetnija od nekih uvoznih bućkuriša koji se pune tko zna gdje....
Definiraj "uvozne bućkuriše".
INA ima goleme rupe u ponudi, npr. ne vidim nijedno 5W40 ulje s aktualnom B4 normom. Delta Sint 10W40 ima B4-08, a skuplji Millenium 5W40 je zapeo na B4-04. Di je tu logika?
Tehnomag is offline  
Old 18.12.2017., 08:30   #1433
Evo ja bi uzeo INA Ultra Sint 5w30 ali ne dam 65kn za litru ulja koje ima API SL.

Za 4 litre INA Ultra Sint 5w30 kupim 4 litre GM 5w30 i 4 svjećice NGK ZFR5F-11 i još mi ostane par kuna.
Cisco Kid is offline  
Old 18.12.2017., 11:43   #1434
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Evo ja bi uzeo INA Ultra Sint 5w30 ali ne dam 65kn za litru ulja koje ima API SL.

Za 4 litre INA Ultra Sint 5w30 kupim 4 litre GM 5w30 i 4 svjećice NGK ZFR5F-11 i još mi ostane par kuna.
Imaš u diskontnom dućanu jeftinije ... mislim da je 40tak kn litra.
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Definiraj "uvozne bućkuriše".
INA ima goleme rupe u ponudi, npr. ne vidim nijedno 5W40 ulje s aktualnom B4 normom. Delta Sint 10W40 ima B4-08, a skuplji Millenium 5W40 je zapeo na B4-04. Di je tu logika?
specifikacije na netu su ti zastarijele ... trebaš vidjet što piše na kanti.

Delta Sint na kanti nosi SN/CF, A3/B4-12
Intel_85 is offline  
Old 18.12.2017., 12:23   #1435
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Čekaj, jel ti stvarno misliš da netko može progutati ovakve gluposti
Znači govorimo o Hondi 2004g. koja je po tebi zahtijevala A3/B4 ulje, ok....po tvom priznanju su C3 specifikacije pokrivale A3/B4 do 2012 godine. Svake nove specifikacije su upgrade starih specki ukoliko nisi znao, no po tebi C3 ulja iz 2017. nisu dobra za Hondu iz 2004 To je moguće jedino ako se ta Honda teleportirala sa najnovijim turbospešl motorom u 2017!
Dao sam ti linkove svih boljih proizvođača ulja koji za taj motor danas nude C3 ulja i niti to ti još nije dovoljno?
Moraš se prijaviti za izradu najnovijeg scenarija za "Back to the future" jer stvarno imaš bujnu maštu, umjesto Deloreana će ovaj puta Accordica iz 2004-te biti u glavnoj ulozi.
Što se tiče održavanja auta mogao si vidjeti kako se odnosi odgovoran vlasnik, a ne ti koji voziš na gnoj od ulja nakon 30kkm u motoru.
Drži se ti promjene brisača i dopune tekučine za pranje šajbe, to ti je krajnji domet u održavanju auta.
Bhakti, ne budi nervozan. Znaš kada piše LOW SAPS što to znači? Nizak udio sulfatnog pepela, fosfora i sumpora (SulfatedAshPhosphorusSulfur). E, to su ti ACEA C ulja, koja su se prvi put pojavila u ACEA 2004 sekvenci (11mj.2004.g). ACEA A3/B4 ulja su od svog predstavljanja imala zahtjev HTHS 3,5 ili više, a sulfatni pepeo do 1,6. Donja granica nije postojala što nije bio problem sve do pojave ACEA C ulja (kod kojih je maksimalni udio 0,8), jer se nitko nije trudio poskupiti proces proizvodnje da bi smanjio udio daleko ispod dopuštene granice. Naravno, u svakoj ACEA sekvenci u kojoj su C ulja postoji upozorenje da C ulja nisu primjerena za korištenje u svim motorima i da se zbog toga konzultira user manual i naravno da su kasnije ACEA sekvence kada su proizvođači shvatili probleme koji nastaju korištenjem C ulja u motorima koji nisu za njih predviđeni, promijenili, odnosno dodali minimalne vrijednosti za sulfatni pepeo, postrožili i promijenili testove, zahtjev sa TBN 8 dignuli na 10, minimalni TBN nakon određenog broja sati rada na 6 itd. Znači, 2017. nakon preko desetljeća korištenja ACEA C ulja smo pametniji (neki nisu) nego 2004. Zato se radi veća distinkcija i segmentacija ulja jer je jasno da ne postoji univerzalno ulje prikladno za sve motore kao što ti misliš. Kao što ACEA C3 ulje nije prikladno za benzinski Civic koji kupiš danas, tako nije ni za benzinski Accord napravljen 2004. Nekima je to jasno, tebi nije.
babanghida is offline  
Old 18.12.2017., 14:11   #1436
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Imaš u diskontnom dućanu jeftinije ... mislim da je 40tak kn litra.

specifikacije na netu su ti zastarijele ... trebaš vidjet što piše na kanti.

Delta Sint na kanti nosi SN/CF, A3/B4-12
Danas sam gledao Millenium na benzinskoj, i na ambalaži je pisalo B-04.
Tehnomag is offline  
Old 18.12.2017., 14:49   #1437
jel vi to jos o mojoj hondi pricate?:-P
ja odvozila 1000km na novom ulju-zasad ne fali na sipci nista :-P
huskybucka is offline  
Old 18.12.2017., 15:24   #1438
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
jel vi to jos o mojoj hondi pricate?:-P
ja odvozila 1000km na novom ulju-zasad ne fali na sipci nista :-P
Tvoja Honda je paradigma neznanja i nedostatka motiviranosti za učenje s razumijevanjem o racionalnoj primjeni motornih ulja raznih gradacija, oznaka, kemijskih svojstava i sl. koji su zamijećeni kod pojedinih forumaša.

Zaboravio sam koje si ulje na kraju ulila?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 18.12.2017., 15:36   #1439
Nakon svih tih citanja o uljima, ulila ono sto je bivsa vlasnica sipala-shu 5w40...
Sljedeca izmjena-nasla sam vezu za original ulje pa ce ici original...
huskybucka is offline  
Old 18.12.2017., 15:40   #1440
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Nakon svih tih citanja o uljima, ulila ono sto je bivsa vlasnica sipala-shu 5w40...
Sljedeca izmjena-nasla sam vezu za original ulje pa ce ici original...
Vrlo solidan izbor

Ako ti ga i počne trošiti, to će najvjerojatnije biti oko 7500 km (no, to umnogome ovisi i o stilu vožnje i o broju hladnih startova, može početi cugati i na 5000km ako imaš puno hladnih startova)
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.