Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 09:47   #2221
Je, hvala. Nazalost ne znamo koja je bila zimska. Ne znamo temp na kojoj se radio test.

I veliki problem sa testom je sto su gume skroz nove u svakom slucaju tako da nije testirano starenje gume.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:25   #2222
Test ide totalno kontra onoga što su na ovoj temi pisali ljudi koji voze cc, posebno onaj dio sa snijegom.

Pošto je testiran CC+, ajmo kao pustiti da je to možda moguće.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:57   #2223
Zimska ostaje nepoznata, http://www.autobild.de/artikel/ganzj...st-878052.html , kao i temperatura.

Dimenzija 185/55?/15.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:26   #2224
Nemojte previdjet da su gume BRUSENE na mjeru a ne potrosene.
Ogromna razlika.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:52   #2225
Dobro si napomenuo, izbrusene pa odvozene nekih 1000km prije testiranja.

Sto znaci da takodjer nisu ni starile kako je uobicajeno.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:43   #2226
koja guma je najbolja u uvjetima kad dnevne temperature variraju od 3-4 do 11-12 stupnja u jednom danu. Da li tad cijelogodišnja daje najbolje rezultate?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:56   #2227
Kupio sam AllSeasonContact prije 2 mjeseca i nikad nisam imao bolju gumu. Za ovo vrijeme je savršena, nije tvrda niti bučna kao zimske, namjerno sam se išao voziti na zaleđeno parkiralište jedan dan, nije proklizao niti jednom, u zavojima po cesti i pri kretanju uzbrdo hvata bez greške. Napišem za 2-3 godine kakva bude, nitko ju ne komentira, a ima bolje rezultate na testovima po snijegu i od CC i od Good Year 4S.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:58   #2228
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
koja guma je najbolja u uvjetima kad dnevne temperature variraju od 3-4 do 11-12 stupnja u jednom danu. Da li tad cijelogodišnja daje najbolje rezultate?
Ne.

U zimskim mjesecima, najbolja je zimska. Pošto voziš po asfaltu koji je zimi hladan, to što popodne nekad poraste temperatura zraka nema nekog velikog utjecaja
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 05:40   #2229
Quote:
martin222 kaže: Pogledaj post
Kupio sam AllSeasonContact prije 2 mjeseca i nikad nisam imao bolju gumu. Za ovo vrijeme je savršena, nije tvrda niti bučna kao zimske, namjerno sam se išao voziti na zaleđeno parkiralište jedan dan, nije proklizao niti jednom, u zavojima po cesti i pri kretanju uzbrdo hvata bez greške. Napišem za 2-3 godine kakva bude, nitko ju ne komentira, a ima bolje rezultate na testovima po snijegu i od CC i od Good Year 4S.
Zimske gume da su tvrde?
Inace pricaj ti sto hoces, ali da si vozio po zaledenom svaka guma bi klizala osim cavlarice.
Lucky-ZG is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:54   #2230
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Zimske gume da su tvrde?
Inace pricaj ti sto hoces, ali da si vozio po zaledenom svaka guma bi klizala osim cavlarice.
Zaleđeno koliko može bit u ovih par dana u 5 ujutro, sa Pirelli zimskim starim 2-3 godine je bilo proklizavanja na sličnoj podlozi, a ne radim puno kilometara, pa kažem za usporedbu. Ne kužim šta nije jasno za zimske.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:04   #2231
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Zimske gume da su tvrde?
Inace pricaj ti sto hoces, ali da si vozio po zaledenom svaka guma bi klizala osim cavlarice.
U Rusiji svaki drugi auto zimi ima cavlerice. I nije da unistavaju ista. A kod nas zabranjene. Ocito se pogoduje osiguravajucim drustvima a i malo da se murija rekreira na svjezem zimskom zraku kod uvidjaja.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 10:20   #2232
stvano su tako dobre te Michelin CrossClimate Plus?

nakon što mi se RainExpert3 na prednjoj osovini polako, tj. dosta brzo troše, razmišljam o tome da nagodinu stavim nekakav ALL SEASON gume, koliko čitam ove su top? Radim cca. 30 000-ak km godišnje, a vidim da se RainExpert3 jako, jako brzo troše - što mogu očekivati sa nekim 4season gumama? Hoće li držati jednako dobro kao prave zimske gume ljeti i ljetne gume ljeti? Moja relacija je Istra, uzduž i poprijeko + Rijeka često + povremeno Zagreb, a tko zna, možda otputujem i do Italije sa tim gumama? Čemu zapravo služe zimske gume, znam da nijedna guma ne drži na poledici/zaleđenoj cesti, za snijeg je RainExpert3 dobila dobru ocjenu (kako to?) na tyrereview, ako se ne varam... znači, zimska guma drži cestu bolje na nižim temperaturama i to je to (odnosno i na snijegu)? Npr. vraćam se dosta često iz Rijeke navečer, temperature su oko 0'C do -2'C, kakva je razlika ako se vozim na RainExpert3 ili npr. na ovim Michelin CrossClimate Plus za konkretno takve uvjete na cesti? Ipak mi nije svejedno sa ljetnom gumom na takvu cestu, dok zapravo ni ne znam kako se točno "ponaša" zimska guma tada?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:27   #2233
samo ti uzmi michelina i sve će biti ok
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:36   #2234
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
stvano su tako dobre te Michelin CrossClimate Plus?



nakon što mi se RainExpert3 na prednjoj osovini polako, tj. dosta brzo troše, razmišljam o tome da nagodinu stavim nekakav ALL SEASON gume, koliko čitam ove su top? Radim cca. 30 000-ak km godišnje, a vidim da se RainExpert3 jako, jako brzo troše - što mogu očekivati sa nekim 4season gumama? Hoće li držati jednako dobro kao prave zimske gume ljeti i ljetne gume ljeti? Moja relacija je Istra, uzduž i poprijeko + Rijeka često + povremeno Zagreb, a tko zna, možda otputujem i do Italije sa tim gumama? Čemu zapravo služe zimske gume, znam da nijedna guma ne drži na poledici/zaleđenoj cesti, za snijeg je RainExpert3 dobila dobru ocjenu (kako to?) na tyrereview, ako se ne varam... znači, zimska guma drži cestu bolje na nižim temperaturama i to je to (odnosno i na snijegu)? Npr. vraćam se dosta često iz Rijeke navečer, temperature su oko 0'C do -2'C, kakva je razlika ako se vozim na RainExpert3 ili npr. na ovim Michelin CrossClimate Plus za konkretno takve uvjete na cesti? Ipak mi nije svejedno sa ljetnom gumom na takvu cestu, dok zapravo ni ne znam kako se točno "ponaša" zimska guma tada?


Za te kilometre dva seta guma je najjeftinija i najbolja opcija.
Znam iz vlastitog iskustva.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:10   #2235
Quote:
martin222 kaže: Pogledaj post
Kupio sam AllSeasonContact prije 2 mjeseca i nikad nisam imao bolju gumu. Za ovo vrijeme je savršena, nije tvrda niti bučna kao zimske, namjerno sam se išao voziti na zaleđeno parkiralište jedan dan, nije proklizao niti jednom, u zavojima po cesti i pri kretanju uzbrdo hvata bez greške. Napišem za 2-3 godine kakva bude, nitko ju ne komentira, a ima bolje rezultate na testovima po snijegu i od CC i od Good Year 4S.
Ja ju imam 2 i pol mjeseca, zasad sve 5...
Malo bučnije od nekih ljetnih, ali daleko od toga da su bučne. Po mokrom zasad fantastične.
Mene čudi što je ni nema u većini testova.
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:30   #2236
Quote:
Basko kaže: Pogledaj post
Ja ju imam 2 i pol mjeseca, zasad sve 5...
Malo bučnije od nekih ljetnih, ali daleko od toga da su bučne. Po mokrom zasad fantastične.
Mene čudi što je ni nema u većini testova.
Da, jako ih malo ima i općenito, valjda zato što su najnoviji model, i na testovima kažu da su skuplje od ostalih. Ja sam ih nabavio za manje od 700 kn (205/55/16) jer je bio dobar popust. Kako bilo, jako dobra guma za ovakvo vrijeme.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:38   #2237
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Za te kilometre dva seta guma je najjeftinija i najbolja opcija.
Znam iz vlastitog iskustva.
Apsolutno. Dva seta bi mu mogla mozda 3 godine potrajat. Najsigurnija opcija.

Medjutim...sa jednim setom ima duplo manje trajanje, ali nema zezanciju sa dva seta felgi ili sa placanjem vulkanizera. Tako da mozda iz prakticnosti, i posto zivi na moru, moglo bi proci cak bolje/jednostavnije sa cjelogodisnjim.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:08   #2238
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Dva seta bi mu mogla mozda 3 godine potrajat. Najsigurnija opcija.

Medjutim...sa jednim setom ima duplo manje trajanje, ali nema zezanciju sa dva seta felgi ili sa placanjem vulkanizera. Tako da mozda iz prakticnosti, i posto zivi na moru, moglo bi proci cak bolje/jednostavnije sa cjelogodisnjim.
koliko vidim, imaju i klasu B za prijanjanje na mokrom, šta mi puno znači, zato sam išao na opciju RainExpert3, a zašto ne - čim istrošim ove, volio bi probati i te, možda glupo opisujem, ali "većinu vremena" mi treba više ljetna, nego zimska guma, a ako se desi da zatrebam na put negdje, volio bi biti spreman i na to, s time da mi je baš žešća tlaka odlaziti kod vulkanizera, čuvati negdje gume, plaćati hotel za to, itd. itd.
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:12   #2239
Nemreš ti tu dobit neki pametan savjet jer svatko bira prema svojim preferencijama i potrebama. Možda će ti biti super a možda ne ... dok ne probaš nećeš znat.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:42   #2240
Quote:
martin222 kaže: Pogledaj post
Da, jako ih malo ima i općenito, valjda zato što su najnoviji model, i na testovima kažu da su skuplje od ostalih. Ja sam ih nabavio za manje od 700 kn (205/55/16) jer je bio dobar popust. Kako bilo, jako dobra guma za ovakvo vrijeme.
Ima ih malo zato što od 6 vulkanizera koje sam zvao, 4 nisu mogli naručiti tu gumu, a 3 me uvjeravalo da ta guma ne postoji jer Continental ne prodaje cjelogodišnje gume (a najviše me uvjeravao onaj koji je i uvoznik za Continental). Na kraju Slovenci tradicionalno bez problema naručili po nižoj cijeni za par dana išao na montažu
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.