Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 23:14   #21
Evo da pohvalim palačinkarnicu Latina sa Vrbika, imaju dostavu preko pauze, palačinke su fine mekane, dodu fino upakirane a ne kao nakon rallya, solidno nadjevene.
Ima raznih okusa i mogucnosti kombiniranja svoje palačinke.
Prosjecna cijena je 30-35 kn po palačinki.
Koliko sam skuzio nedavno su otvorili pa im treba dat vremena jer svi su fini na početku... nakon 6 mjeseci se mrtvi broje
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:37   #22
Oni su na Savskoj kod SC-a. Nisu baš novi, sigurno ima više od 6 mjeseci već otkad su otvorili.
Tamo sam ušla jednom i nikad više. Poslužuju hranu, a u lokalu je dozvoljeno pušenje.
Ne da je dozvoljeno, nego je na svakom stolu pepeljara.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:49   #23
od danas pocinje novi izazov u milky-ju. 2slane palacinke i 2slatke. al mozes povest frenda pa svatko dvije smaze.

ako pojedete imate tjedan dana free palacinke.
Ne zvuci lose. Nisam toliki ljubitelj slatkog pogotovo nabacano svega, osim ako je cista nutella-linolada komba. al mozda se odvazimo za zezu.



Le milke
onaj u masarikovoj. slane palacinke. neka s lososom 54kn i neka jeftinija s gljivama.
nisam pretjerao odusevljen alo ni razocaran. kako sam i ocekivao, ukusno, ali premalo za tu lovu. plus smo cekali preko 40min a ima 4stola vani.
Kad smo pitali zasto toliko cekamo, ispricali se i rekli da nece naplatiti. Rekao sam da nije problem, nego dal nisu zaboravili mozda(moguce da jesu).
pocastili su nas cugom onda. lijepa gesta.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:03   #24
Palčica u Dubravi - nikad nije gužva, palačinke jako dobre i obilate (čitaj jedna je za dvoje). Jela sam zadnje kombu sa preljevom od šumskog voća - savršena kiselost izvana kao protuteža nutelli unutra

Bio je to show jer sam ju tražila za van - išla sam na uzv bebe i gyn je rekla da pojedem nešto slatko da beba bude aktivnija. Dobije se u kutiji kao za pizzu. I da, kako je preljev preljev - bilo ga je svuda - po meni, po torbi, a kap koja je prelila čašu je moment kada je krenulo i po autu. U tom momentu je negdje oko Klaićeve mm stao i natjerao me da baci to u smeće....nisam se dala, pojela sam sveeee


A da ne pričam o ljudima u tramvaju koji su me gledali kako se borim s tom palačinkom cijelu Maksimirsku
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 02:46   #25
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
A da ne pričam o ljudima u tramvaju koji su me gledali kako se borim s tom palačinkom cijelu Maksimirsku


Le Mika

Slana la dijonnaise - piletina, gljive, dijonnaise umak (53 kn) -prolazi pod slano predjelo, ali nadjev nije nešto, niti gljive (obični šampinjoni, no nekako prepresivi) ni piletina, došla topla na stol - ne vrijedi te pare

Slana confit od luka i sir (28 kn) - kao da jedem francusku juhu od luka, no meni luk presladak, došla topla na stol - fino

Slatka s domaćim čoko umakom i sladoledom (34 kn) uz dodatak prženih badema (3 kn) - umak je prava otopljena čokolada, a ne sranje od kupovnog kakao umaka, badema stave u tragovima, ni ne vide se, došla hladna na stol - generalno, da je topla bila bi ok, al ne padam na guzicu

Crepes Suzette koje to nisu (36 kn) - nisu u množini nit su original napravljen u narančinom sosu i flambiran - obična palačinka (nije bila u sosu) po sredini premazana s nekim pekmezom/džemom od valjda naranče, došla topla na stol. Nema veze sa C. Suzzete, bzvz.

Dijonnaise i C. Suzette su deklarirane spacijalitetima kuće.

Puno premalo muzike za puno previše para. Za te pare bi trebali poduplat porciju slatkih.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:01   #26
Mislim da je jedina pristojna palačinkarnica Galapagos u Horvaćanskoj. Cijene korektne (18 - 25 kn), a palačinke su uvijek pozamaše . Nude sve kao i u ovim "šminkerskim palačinkarnicama" jedino što izvedba nije onako efektna. Na uzorku od 5 njih koje sam obišao stvarno mogu reći samo najbolje. Što se tiče ovih ranije spomenutih - suludo mi je za samu palačinku dati 13 kn (Milky čini mi se) tako da cijela palacinka ispadne 40 - 50 kn. Ipak biram ćevape za tu lovu

Zadnje uređivanje Mr Mojo 995 : 23.09.2017. at 15:13.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:01   #27
Galapagos je najbolji izbor samo za one kojima je količina ispred kvalitete, sama palačinka je tvrda ko kartonska kutija, ima valjda pol kile same mase palačinka, unutra ne stave previše nadjeva i kako je tijesto od palačinke debelo jos sve upije.
Meni bezveze.
Puno mi je za to dat 18 kn ak za 32 dobijem odličnu palačinku. Recimo.
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.

Zadnje uređivanje Sportivo24 : 23.09.2017. at 15:15.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:11   #28
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Galapagos je najbolji izbor samo za one kojima je količina ispred kvalitete, sama palačinka je tvrda ko kartonska kutija, ima valjda pol kile same mase palačinka, unutra ne stave previše nadjeva i kako je tijesto od palačinke debelo jos sve upije.
Meni bezveze.
Puno mi je za to dat 18 kn ak za 32 dobim vrhunsku palačinku. Recimo.
Žena radi stvarno ok palacinke.. Uvijek postoji sansa da se tamo nades u krivom trenutku, al opet palacinka ko palacinka... Nisam jos bio u losoj palacinkarnici, a tvoja sintagma vrhunska palačinka me iskreno nasmijala
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:14   #29
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Žena radi stvarno ok palacinke.. Uvijek postoji sansa da se tamo nades u krivom trenutku, al opet palacinka ko palacinka... Nisam jos bio u losoj palacinkarnici, a tvoja sintagma vrhunska palačinka me iskreno nasmijala
Vrhunska u okvirima palačinke, nisam mislio kao nekakvo vrhunsko gastronomsko iskustvo.
Godinama sam tamo bio vrlo često i kažem ti iz osobnog iskustva meni je to puno lošije od novootvorene konkurencije.

Vrhunsko sam zamijenio sa odličnim, evo, tvoja sugestija je upalila. Blasfemija je palačinku nazvat vrhunskom
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:24   #30
Palačinka bi trebala biti tanka, meka itd., a ne ono monstruozno grozno debelo gumenasto potpuno neukusno čudo koje redovito poslužuju u palačinkarnicama, pretovareno užasno slatkim nadjevima/posipima/dodacima i odozgo još debelo posuto šećerom u prahu ili nekim ogavno slatkim umjetnim kakao ili sl. preljevom.

Pitam se uopće od čega je ta smjesa jer djeluje kao da ne sadrži jaja nit je slično homemade smjesi za palačinke, već je valjda neko industrijsko smeće. Pofarbano u smeđe, zeleno, crveno, tirkizno, već prema prigodi. Smeđe, naravno, nemaju veze s čokoladom, sve je to boja.

Sretoh ili takve "palačinke" ili ove normalne palačinke koje radi Le Mika.

Le Mika samo treba podebljat količinu jer jedna takva normalna tanka palačinka nit vrijedi novce koje naplaćuju, nit je dovoljna porcija - govorim o slatkim palačinkama. Slane su tamo druga priča, al isto bi trebalo sredit cijene.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:44   #31
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Vrhunska u okvirima palačinke, nisam mislio kao nekakvo vrhunsko gastronomsko iskustvo.
Godinama sam tamo bio vrlo često i kažem ti iz osobnog iskustva meni je to puno lošije od novootvorene konkurencije.

Vrhunsko sam zamijenio sa odličnim, evo, tvoja sugestija je upalila. Blasfemija je palačinku nazvat vrhunskom
Stoji da su bolje, ali cesto i pretjerane. Isto moram rec da se moja iskustva temelje vecinom na slanim izvedbama tako da mi je o slatkima tesko govoriti.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:48   #32
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Stoji da su bolje, ali cesto i pretjerane. Isto moram rec da se moja iskustva temelje vecinom na slanim izvedbama tako da mi je o slatkima tesko govoriti.
Slane nisam nikad nigdje probao, konzerva sam kad su palačinke u pitanju i jos od kad sam klinac percipiram ih kao desert

Kad su smjese u pitanju mislim da ih je vecina kupovna, frendica je imala palačinkarnicu na Črnomercu i kupovala je smjesu zbog inspekcije i straha od salmonele :nezna:
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:19   #33
Meni su u Choco u i dalje super. Kosta jedna prosječno recimo 25 kn, odlicna je, ogromna.
Ovo da je palačinks preko 50kn mi je smiješno. Nema samse da tamo udjem
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 01:22   #34
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Kad su smjese u pitanju mislim da ih je vecina kupovna, frendica je imala palačinkarnicu na Črnomercu i kupovala je smjesu zbog inspekcije i straha od salmonele :nezna:
To sam pretpostavljala. To jednostavno nije smjesa za palačinke kakva bi trebala biti (jaja, brašno, mlijeko), već nešto ogavno.

Quote:
irres kaže: Pogledaj post
Meni su u Choco u i dalje super. Kosta jedna prosječno recimo 25 kn, odlicna je, ogromna.
Ovo da je palačinks preko 50kn mi je smiješno. Nema samse da tamo udjem
To kaj Choco (kao i ostale palačinkarnice osim Le Mike) služi nisu palačinke, to čudo je samo ispečeno šatro kao palačinka, tj. okruglog je oblika ko palačinka. Tu svaka sličnost s pravim palačinkama prestaje.

Čak na ljetnim štandovima s palačinkama na moru imaju bolje palačinke nego ove monstruozno velike gumaste tvorevine po palačinkarnicama.

Le Mika peče prave palačinke.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:52   #35
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedina pristojna palačinkarnica Galapagos u Horvaćanskoj. Cijene korektne (18 - 25 kn), a palačinke su uvijek pozamaše . Nude sve kao i u ovim "šminkerskim palačinkarnicama" jedino što izvedba nije onako efektna. Na uzorku od 5 njih koje sam obišao stvarno mogu reći samo najbolje.
meni su užasne....tijesto žilavo, gumeno, debelo, neukusno, bez jaja....nikad gore palačinke....bila jednom i nikad više...

odlične sam jela u celju u hotelu europa.....kad god sam tamo, obvezno idem na kavu i palačinke.....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:52   #36
Enjoy u Sesvetama radi svoju smjesu od jaja
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 17:05   #37
na mamutici, šećer overdose
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 23:30   #38
A gle, svi oni krcaju te palacinke svim i svacim jer klinci tak vole
Kad dodem kazem im da smanje dozivljaj i ja ne natrpam sto stvari unutra, jedan nama, neko voce i sladoled i meni dosta, onda to sve skupa i nije preslatko

Pod zadnje mi je super unutra puding vanilija i banana na snite i gore preljev od sumskog voca
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:05   #39
Latina palačinke - odmah pored SC-a, sladak interijer, ima i vanjski dio. Palačinke: hrpa ponude i kombinacija. Obilna je porcija i definitivno vrijedi novaca, ukusno je, a ako mislite da će vam nešto biti preslatko ili previše, jednostavno složite svoju palačinku.
Slana palačinka "Godot" od špinata s vlascem, sirom i šunkom (čini mi se) je odlična.


Le Mika - ovo je više kreperija, šteta što nema unutra mjesta, dakle samo terasa uz cestu, a kao i kod Latine, ja volim sjediti uz šušur
Palačinke: od raznih vrsta brašna, tanke, hrskave, sočne, od njih se nećete najesti kao u Latine, ali nepce će uživati. Jednostavno su drugačije, nadjevi su drugačiji, kombinacije su drugačije. Također postoji opcija stvaranja vlastite palačinke. Moja je bila s preljevom od karamele, karameliziranim jabukama i pečenim bademima. Prekrasno.
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 22:17   #40
Choco caffe - onaj prostor je očajan, palacinke nisu loše, ali su im konobari vječno nadrkani.

Milky - na najruznijem su mjestu na POS trgu, tamo je uvijek neka lokva vode, čudi me da se nisu negdje premjestili. Palacinke ok.
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.