Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 14:26   #1
Kad se daju darovi za diplomiranje?

Pozdrav, djevojka mi uskoro ima obranu diplomskog, a nakon toga će biti promocija. Ni ona, ni ja, niti njena obitelj nemamo pojma o proceduri za to.

Da li obitelj i prijatelji / momak inaće dolaze na obranu ili samo na promociju?

Kada se daruje cvijeće, za uspješnu obranu, za promociju ili za oboje?

Kada se daje poklon, za obranu ili promociju?

Imate li savijet u kojem cjenovnome rangu bi poklon trebao biti ? Planirao sam nešto u vrijednosti od 250kn, no nedavno joj je bio rođendan na koji sam potrošio 500. Nisam siguran da li bi poklon za diplomu trebao biti skromniji ili veći od onoga za rođendane, Božiće i sl. jer iskreno nisam ni imao pojma da se poklanja išta za to.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:48   #2
Meni je nekako najlogičnije da bude onako kako se vi dogovorite, a ne da poštujete neke procedure...
Za dolazak na obranu nemam pojma... Ja bi htjela da mi dečko dođe kad će bit, a po slikama uglavnom vidim da ljudima dođe ekipa/partner, roditelje kod nikoga nisam još vidla, ali ne znači da nema ni toga (pogotovo ako ona želi da dođu).
A za poklone i cvijeće - najbolje da ju pitaš kad želi... Možeš ju i nakon obrane počekat sa buketom, možeš doć na promociju s njim, možeš oboje, a možeš i ne kupit cvijeće ako ne želi.
Ista stvar s poklonom
Ja sam svom dečku dala poklon na random dan još prije par mjeseci iako je promocija tek idući mjesec. Pitala sam ga puno prije jel ima kakvih želja za poklon i iskeširala dosta više nego za rođendan, ali kažem, opet je sve stvar dogovora.
Almalexia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:49   #3
Kad je već tema o poklonima za obrane, evo ja imam za koji dan i također nisam upoznat s eventualnom nekom tradicijom. Neki kolege koji su obranili slikaju se s mentorima i cvijećem i ne znam čime sve ne.

Oni koji su već prošli to, kaj ste darovali mentorima/profesorima u komisiji kod obrane?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:18   #4
@billyray
Po onom što sam primijetio na svom bivšem faksu, studenti ili dođu sami na obranu ili eventualno povedu prijatelja/dečka/curu da im budu moralna podrška prije obrane i dočekaju ih na hodniku po završetku obrane.
Nisam još čuo da netko dovodi roditelje na obranu - to mi se čini malo
Nakon obrane, praksa je odlazak na piće i podijeliti/saslušati dojmove s obrane.
Cvijeće i pokloni obično se daju nakon promocije, ali kako Almalexia kaže, sami možete dogovoriti što i kako po tom pitanju.

@pukylly
Na EFZG je strogo zabranjeno davati poklone mentorima i drugim profesorima, bilo prije ili poslije obrane. Čak je na web stranici fakulteta ta obavijest stajala. Koliko se sjećam, profesori koji su mi bili u komisiji, stvarno su se i držali toga.
No, to je bilo 2011/2012. Možda se u međuvremenu nešto oko toga promijenilo. A i takvi običaji se, vjerojatno, razlikuju od fakulteta do fakulteta.

Pročitao sam negdje da se mitom smatra sve iznad 500 kn. Mada bih ja rekao da se za studentski standard mitom smatra sve iznad 50 kn.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:29   #5
Ma to se daruje poslije obrane kad se zna da je obrana čista formalnost. Do sad na mom faksu to nitko nije uspio past, tako da

Kolega danas donio bocu vina svakom članu povjerenstva kao i mentorici, i tri čokolade za najbolje tete iz referade (tri ih i inače ima, jel).
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:38   #6
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Ma to se daruje poslije obrane kad se zna da je obrana čista formalnost. Do sad na mom faksu to nitko nije uspio past, tako da

Kolega danas donio bocu vina svakom članu povjerenstva kao i mentorici, i tri čokolade za najbolje tete iz referade (tri ih i inače ima, jel).
U prvom postu napišeš da nisi upoznat s tradicijom oko darova za obranu/promociju, a sad pišeš kako se darovi daju poslije obrane, a ne promocije?!

Uglavnom, svatko može sam odrediti/dogovoriti proceduru oko darova. Ili je uopće nemati.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:00   #7
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post
U prvom postu napišeš da nisi upoznat s tradicijom oko darova za obranu/promociju, a sad pišeš kako se darovi daju poslije obrane, a ne promocije?!

Uglavnom, svatko može sam odrediti/dogovoriti proceduru oko darova. Ili je uopće nemati.
Nije točno, ja nigdje nisam spominjao promociju. Govorim o obrani. A pitanje je kaj se obično daruje, ako se daruje. Cvijeće, vino, bombonjere? Pretpostavljam nikaj iz benzinske

Mislim nije tolko ni bitno, ja samo razmišljam kak bi bilo lijepo poklonit nekaj, a da nije nekaj bezveze ili opet pretjerano.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:56   #8
Najljepši dar je zrakoplovna karta za prekomorske zemlje.
Nausion Ausona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 03:29   #9
Tnx, kontam onda bez cvijeća za obranu, i bez roditelja xD darovi za obranu, a za promociju cvijeće.

Hvala svima.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:22   #10
Quote:
Nausion Ausona kaže: Pogledaj post
Najljepši dar je zrakoplovna karta za prekomorske zemlje.
Sviđa mi se. No, na ovu temu sam nabasla, jer sam ja ta koja ide nekome na promociju.

Zašto ovo nisi ranije napisao i zašto nitko od mojih nije ovo čitao
__________________
Kao što Leonard iz Big Bang Theory kaže: I don't want to be a bran muffin. I'm the boring thing you're choosing because I'm good for you.
I want to be a cinnabon, a strawberry pop tart. Something you're excited about, even if it could give you diabetes.
Dobricaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:26   #11
Za diplomu iz područja građevine - bušilica?
(pošto alat - vijak, klješta - onu kutiju uglavnom - ima)

Jel ne ne-prigodno?

Unaprijed fala.
__________________
Kao što Leonard iz Big Bang Theory kaže: I don't want to be a bran muffin. I'm the boring thing you're choosing because I'm good for you.
I want to be a cinnabon, a strawberry pop tart. Something you're excited about, even if it could give you diabetes.
Dobricaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.