Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 13:24   #1
Ima li obiteljsko nasilje spol?

na ovu temu me nagnala tema sa Rastava gdje je muskarac zrtva zenske agresije, a posto sam i sam osobno bio zrtva, mislim da je ok i da otvorim ovu temu. malo je i zalostno da ta tema na Rastavama nije zazivjela, ali ocito nema neke volje raspraviti o ovom problemu.
znam da ce se naci oni koji ce reci da se autor vise nije javio, ali bi ista takva tema sa muskim fizickim nasiljem nad zenom, naisla na veliki odaziv bez obzira na ponovno javljanje autorice.

u nasem naprednom svijetu, za muskarce se misli da su obiteljski nasilnici, ali studije dokazuju da to nije istina.

protiv sam bilo kakvog nasilja i ne smatram da su zene nasilnice, ali ne smatram niti da su muskarci nasilnici.

citao sam na vise mjesta o tome, ali sam za temu uzeo ovaj link jer je bio prvi na listi nakon pretrage: http://www.aeesq.com/2017/03/23/wome...stic-violence/

dakle, smatram da je doslo vrijeme da se promijeni stav o nasilju i da se treba promijeniti misljenje drustva oko te problematike.

ako ja ne tucem, ne vicem, ne prijetim... sve to ne radim ni svojem sinu, kako sam onda ja dio price o muskom nasilju u obitelji kad je prosjecna zena daleko veci agresivac u odnosu na mene?


da se razumijemo, ova tema nije okrenuta protiv zena vec protiv svih obiteljskih nasilnika i nema potrebe da se bilo koje nasilje opravdava ili umanjuje pa molim da tema ide u tom smjeru, a ne da se pretvori u rat osobnih misljenja i napada na cijeli suprotni spol.
to sve, naravno, ako tema uopce zazivi, a ja se nadam da hoce.

imam jos par pitanja:
momci, jeste li se susreli sa zenskim obiteljskim nasiljem? ako jeste, zasto ga ne prijavljujete i osjecate li sram zato jer vas zena zlostavlja?
osobno, ne osjecam se manje muskarcem zato jer nisam vratio i zato jer sam stoicki podnosio udarce. osjecam se cak vise muskarcem jer pravi muskarac nikada ne nasrce na slabije koji mu ne mogu napraviti ozbiljnu tjelesnu stetu pa cak ni u samoobrani. moja duznost prema meni samom je samo da se obranim, nikako da vratim.

zene, kakve ste vi kad se radi o obiteljskom nasilju, izazivate li ga i smatrate li to manje nasilnim pa samim time i lakse opravdavate svoje nasilje?
mozete li uopce prihvatiti ovo sto pisem, mozete li prihvatiti da su zene nasilne u istoj mjeri, a mozda i vise od muskaraca?

p.s. moj tata je bio obiteljski nasilnik (nije tukao, ali je vikao, vrijedjao, prijetio sakama, nozevima, ubodima olovkama i razbijao po kuci), tako da sam osjetio obiteljsko nasilje sa muske i sa zenske strane.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:35   #2
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
osobno, ne osjecam se manje muskarcem zato jer nisam vratio i zato jer sam stoicki podnosio udarce.
Žena je fizički nasrtala na tebe?
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:47   #3
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Žena je fizički nasrtala na tebe?
sudeci prema clanku tj istrazivanjima, nisam iznimka.

nasrnula je 3 puta tokom "sretnog" dijela braka i 5 puta zadnjih godinu dana braka.
jednom je i sin to vidio (imao je 4 godine tada) pa se jos dan danas toga sjeca, a ne sjeca se divnog ostatka toga dana kojeg smo on i ja proveli.

jedan napad imam i snimljen, a snimanje ju je jos vise razjarilo pa se kao i obicno prijetila da ce reci svojem bratu i tati da me prebiju ako ne izbrisem snimljeno. snimku sam poslao sam sebi na mail na brzinu i onda pred njom izbrisao snimku.
naravno, za svako nasrtanje sam bio ja kriv ako se nju pita, ali sjecam se da je i moj tata mami i nama djeci govorio da vidimo na sto smo ga natjerali pa je zato morao razbiti cijelu kucu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:49   #4
Nasilje nema spol i točka.
Svako nasilje treba prijaviti i ako je moguće, udaljiti se.
Žene podjednako kao i muškarci vrše nasilje nad bližnjima. Nema razlike.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:50   #5
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post

zene, kakve ste vi kad se radi o obiteljskom nasilju, izazivate li ga i smatrate li to manje nasilnim pa samim time i lakse opravdavate svoje nasilje?

mozete li uopce prihvatiti ovo sto pisem, mozete li prihvatiti da su zene nasilne u istoj mjeri, a mozda i vise od muskaraca?
Možeš li malo pojasniti ovaj prvi odlomak?
Što misliš po tim kad pitaš izazivaju li žene nasilje? Smatramo li što manje nasilnim?

O kojoj vrsti nasilja govoriš unutar ova dva odlomka? Fizičkom ili psihičkom? U kojem smislu pitaš jesu li žene više nasilne? Kao je li više žena nego muškaraca nasilno ili jesu li one žene koje su nasilne više nasilne od nasilnih muškarca?

Ne bih još ništa komentirala dok nisam dobro razumjela pitanja koja su postavljena.



Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:56   #6
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
sudeci prema clanku tj istrazivanjima, nisam iznimka.

nasrnula je 3 puta tokom "sretnog" dijela braka i 5 puta zadnjih godinu dana braka.
jednom je i sin to vidio (imao je 4 godine tada) pa se jos dan danas toga sjeca, a ne sjeca se divnog ostatka toga dana kojeg smo on i ja proveli.

jedan napad imam i snimljen, a snimanje ju je jos vise razjarilo pa se kao i obicno prijetila da ce reci svojem bratu i tati da me prebiju ako ne izbrisem snimljeno. snimku sam poslao sam sebi na mail na brzinu i onda pred njom izbrisao snimku.
naravno, za svako nasrtanje sam bio ja kriv ako se nju pita, ali sjecam se da je i moj tata mami i nama djeci govorio da vidimo na sto smo ga natjerali pa je zato morao razbiti cijelu kucu.
Osobno ne vjerujem u žensko nasilje. Trebao si otići.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:57   #7
Quote:
Light Green kaže: Pogledaj post
Možeš li malo pojasniti ovaj prvi odlomak?
Što misliš po tim kad pitaš izazivaju li žene nasilje? Smatramo li što manje nasilnim?

O kojoj vrsti nasilja govoriš unutar ova dva odlomka? Fizičkom ili psihičkom? U kojem smislu pitaš jesu li žene više nasilne? Kao je li više žena nego muškaraca nasilno ili jesu li one žene koje su nasilne više nasilne od nasilnih muškarca?

Ne bih još ništa komentirala dok nisam dobro razumjela pitanja koja su postavljena.



Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
govorim o svim vrstama obiteljskog nasilja.
mislim da je uvodni post u kombinaciji sa clankom, poprilicno jasan i nema potrebe za umnim akrobacijama oko toga.

to sto te ja mogu nokautirati jednim udarcem, a ti mene ne, ne cini tebe manje nasilnom samo zato jer mozes napraviti manje stete, ako me isto udaris svom svojom silinom u lice.
cin je u istoj mjeri nasilan, razlika je samo u fizickoj snazi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:58   #8
Zanimljivo bi u prilog teme cuti, koliko je forumasa dozivjelo fizicko nasilje.
Nije statistika, ali...moze dati neki uvid.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:58   #9
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Osobno ne vjerujem u žensko nasilje. Trebao si otići.
i ja sad smatram da sam trebao otici.

kako mislis da ne vjerujes u zensko nasilje?
vjerujes li u musko nasilje?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:59   #10
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Osobno ne vjerujem u žensko nasilje. Trebao si otići.
Molim????!!!???
Daj malo pojasni ovo
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:59   #11
Nadam se da si htio pitati žene da li provode nasilje, a ne da li ga izazivaju.

Nasilje nema spol. Glupe fore iz američkih filmova gdje ona svojom nježnom ručicom raspali šamarčinu frajeru i to bi trebalo biti simpatično su glupe fore. Na koje padaju balavice i glupače.

Nasilje je nasilje i treba ga jednako tretirati bez obzira na spol.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:00   #12
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
i ja sad smatram da sam trebao otici.

kako mislis da ne vjerujes u zensko nasilje?
vjerujes li u musko nasilje?
Pa, da. Žena se ne može fizički obraniti.

Muškarac može, ali je pametnije da ode.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:05   #13
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Zanimljivo bi u prilog teme cuti, koliko je forumasa dozivjelo fizicko nasilje.
Nije statistika, ali...moze dati neki uvid.
vec imamo statistiku koju nam daju istrazivanja.

ne bih da se ovo svede na pretvaranje zena u nasilnice vec da se utvrdi da su neke zene nasilnice i da se pred time ne treba zatvarati oci.

i ja bi rado da se jave zrtve bilo kakvog obiteljskog nasilja, bez obzira na spol.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:07   #14
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Pa, da. Žena se ne može fizički obraniti.

Muškarac može, ali je pametnije da ode.
kakav je to glupi argument?

i zena moze otici od muskarca koji ju mlati pa to ne cini te batine nenasilnima i nitko ne kaze da ne vjeruje u musko nasilje radi toga sto zena moze otici.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:08   #15
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
kakav je to glupi argument?

i zena moze otici od muskarca koji ju mlati pa to ne cini te batine nenasilnima i nitko ne kaze da ne vjeruje u musko nasilje radi toga sto zena moze otici.
Ne obaziri se....zaista nema smisla.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:08   #16
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Nadam se da si htio pitati žene da li provode nasilje, a ne da li ga izazivaju.

Nasilje nema spol. Glupe fore iz američkih filmova gdje ona svojom nježnom ručicom raspali šamarčinu frajeru i to bi trebalo biti simpatično su glupe fore. Na koje padaju balavice i glupače.

Nasilje je nasilje i treba ga jednako tretirati bez obzira na spol.
jasno je sto sam pitao u uvodnom postu bez obzira na moguce nedoumice oko nekih izraza.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:12   #17
..
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:13   #18
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Argument je da se žena ne može obraniti, a muškarac može.
Pitajmo Anu Magaš
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:16   #19
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ne obaziri se....zaista nema smisla.
trebamo se obazirati jer notfunny ocito smatra da zene ne mogu vrsiti obiteljsko nasilje, a radi toga je tema i otvorena.

problem mozemo srediti samo ako takva misljenja stavimo u kos sa onima gdje se npr zrtve silovanja krivi zato jer su se atraktivno obukle pa su same trazile da najebu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:18   #20
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
trebamo se obazirati jer notfunny ocito smatra da zene ne mogu vrsiti obiteljsko nasilje, a radi toga je tema i otvorena.

problem mozemo srediti samo ako takva misljenja stavimo u kos sa onima gdje se npr zrtve silovanja krivi zato jer su se atraktivno obukle pa su same trazile da najebu.
Žene vrše obiteljsko nasilje u skoro sličnom postotku kao i muškarci, samo što je to kod nas još uvijek "sramota" prijaviti ili se požaliti.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.