Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2017., 19:10   #61
Molio bih sudionike koji nemaju pojma o čemu pričaju da odu nemat pojma drugdje.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:46   #62
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
slažem se. siguran sam da si najpametniji u birtiji. srećom pa fakulteta nećeš vidjeti.

razumijem kako nekome poput tebe karijera dotičnog može biti impresivna. još kad kaže nešto što je popularno u birtiji to je čouk i po, može čitavo janje izist
Pa prilično impresivna čak i za međunarodne okvire......a o našima da ne pričam. Nego jesi li se barem potrudio pročitati članak više od naslova? Retoričko pitanje...naravno.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:41   #63
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Molio bih sudionike koji nemaju pojma o čemu pričaju da odu nemat pojma drugdje.
Hehe, teško je odolit' planinarenju

__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:43   #64
sonata-LPG
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:08   #65
A šta onda da kažemo mi koji studiramo ne nekom veleučilištu?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:30   #66
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
A šta onda da kažemo mi koji studiramo ne nekom veleučilištu?
Ništa, pokrijte se ušima po glavi.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:41   #67
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ništa, pokrijte se ušima po glavi.
koji si ti funny lik. Nijedan fax ne treba podcijeniti A niti višu školu
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:20   #68
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
koji si ti funny lik. Nijedan fax ne treba podcijeniti A niti višu školu
Ni osnovnu.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 17:39   #69
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
koji si ti funny lik. Nijedan fax ne treba podcijeniti A niti višu školu
pa dobro ne definira covjeka faks, mnogo ljudi je uspjelo i bez faksa u zivotu, ako podcjenjujemo neki faks kao ustanovu ne znaci nuzno da su svi ljudi debili na tom istom faksu
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:37   #70
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
pa dobro ne definira covjeka faks, mnogo ljudi je uspjelo i bez faksa u zivotu, ako podcjenjujemo neki faks kao ustanovu ne znaci nuzno da su svi ljudi debili na tom istom faksu
Ma kakvi debili zaboga...to nema veze...međutua... da su ti isti mogli uči na bolji fakultet...ne bi išli na lošiji..... tako da ima neka korelacija u kvaliteti studenata.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:58   #71
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ma kakvi debili zaboga...to nema veze...međutua... da su ti isti mogli uči na bolji fakultet...ne bi išli na lošiji..... tako da ima neka korelacija u kvaliteti studenata.....
Slična logika se može primijeniti na gospodarstvo i onda se dolazi do zaključka da najsposobniji ljudi rade kao uhljebi, a svi ostali koji se nisu u stanju uhljebiti (jer su nesposobni) moraju crnčiti u privatnom sektoru.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:02   #72
A jeste zagnojili



Znate ono kad je pandur odvea plavušu u romantičnu šetnju uz jezero
Dolazi labud a plavuša usklikne jebate koliki galeb
A pandur kaže nije to draga galeb to je pelikan, od njega se prave gumice
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:35   #73
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Slična logika se može primijeniti na gospodarstvo i onda se dolazi do zaključka da najsposobniji ljudi rade kao uhljebi, a svi ostali koji se nisu u stanju uhljebiti (jer su nesposobni) moraju crnčiti u privatnom sektoru.
Ne bi išlo..u realnom, u javnom pa čak i u državnom sektoru (gdje je najviše protekcije i partijašenja) su na dobrim pozicijama ovi sa sveučilišta a ne sa veleučilišta.......ali zato ak treba povuć liniju droze za koncentraciju unda...Kod lokalne samouprave bi se našlo velučilištaraca i to ko za vraga u pravilu s veleučilišta iz te lokalne samouprave...nadam se da je jasno zašto baš iz te....a nekako mislim da nije riječ o kvaliteti....Primjerice lokalna samouprava grada zaprešića.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:29   #74
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne bi išlo..u realnom, u javnom pa čak i u državnom sektoru (gdje je najviše protekcije i partijašenja) su na dobrim pozicijama ovi sa sveučilišta a ne sa veleučilišta.......
Vjerojatno nisi ubrao ironiju u toj tvrdnji da se na dobrim pozicijama u našem društvu nalaze ljudi sa završenim sveučilišnim studijem. To je definitivno dobar pokazatelj kvalitete naših sveučilišta.

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
ali zato ak treba povuć liniju droze za koncentraciju unda...
Još jedan briljantan argument koji pokazuje da radiš na vlastitom cjeloživotnom obrazovanju i pratiš stručne časopise Jutarnji, Večernji, 24 sata....

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kod lokalne samouprave bi se našlo velučilištaraca i to ko za vraga u pravilu s veleučilišta iz te lokalne samouprave...nadam se da je jasno zašto baš iz te....a nekako mislim da nije riječ o kvaliteti....Primjerice lokalna samouprava grada zaprešića.
Nisam siguran da se kod nepotizma pravi razlika između veleučilišnog i sveučilišnog studija.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 01:34   #75
One koje bi trebalo osposobiti za znanstveni rad osposobljava se za stručni, a i tu je prisutan neki smotani, površni pristup. Jer što u Hrvatskoj većina inžinjera može drugo raditi osim servisirati uređaje itd. Barem što se tiče inženjerske struke. Nije sve ni do zaostalog sveučilišta već i do studenata kojima se često ništa ne da. Najpametnija znanstvena elita odlazi raditi u inozemstvo jer nemaju izbora, tamo će i naći buduće muževe i žene, a što je najvažnije nitko u Hrvatskoj neće nastaviti njihov rad tj. neće mentorirati nikoga iz Hrvatske osim ako im netko ne dođe u posjetu u inozemstvu, ali nije to to.

Od hrvatskih znanstvenika stalno slušamo kako nema novca za znanstvenu opremu, nemamo ovo, nemamo ono, ali oni neće nikada priznati (a još im je ostao taj korak) da ne vrijede k****, da se diče sa 1000 citata po Web of science, da je nivo za ulazak Hrvatske Akademije Znanosti i Umjetnosti toliki da većina hrvatskih akademika ne bi mogli raditi ni kao redoviti profesori na nekom američkom fakultetu. Je li ti treba oprema za matematiku, za teorijsku fiziku ili kemiju ili što li već? Ja razumim da se teorija i eksperimenti dopunjuju i da se radovi štancaju iz minute u minutu zavisno jedno o drugom, ali mislim ono, svakome su dostupni. Što će onda reći: "pa prijatelju treba raditi i biti u kontaktu sa drugim znanstvenicima". Što u prijevodu opet znači da su k****.

Evo npr. u susjedstvu, u Srbiji, siromašnijoj zemlji koju možda neki smatraju 'balkanskijom' zemljom, sveučilišta su na višoj kvaliteti i većoj razini od hrvatskih po broju citiranosti. Trenutno na svjetskoj znanstvenoj sceni ima duplo, ako ne i trostruko više afirmiranih srpskih znanstvnika prirodoslovne struke od hrvatskih, a možda pet puta više što se tiče inženjerske struke najvišeg ranga (IEEE fellows itd). To će se uvidjeti kroz godine što dolaze, ako ne odmah. U čemu je problem? Nemojte mi reći u opremi i novcima koje se davaju za znanost.

Svaka nova generacija mladih je sve gluplja, nesposobnija i nezainteresiranija i nekako mi se čini da su najviše maha uhvatili u Hrvatskoj.

Zadnje uređivanje Tigarx : 19.11.2017. at 01:52.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:54   #76
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ovo je predivan primjer ad hominem argumentacije.
Zato jer treba vidjeti i TKO govori a ne samo STO govori.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:59   #77
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nisi ubrao ironiju u toj tvrdnji da se na dobrim pozicijama u našem društvu nalaze ljudi sa završenim sveučilišnim studijem. To je definitivno dobar pokazatelj kvalitete naših sveučilišta.



Još jedan briljantan argument koji pokazuje da radiš na vlastitom cjeloživotnom obrazovanju i pratiš stručne časopise Jutarnji, Večernji, 24 sata....



Nisam siguran da se kod nepotizma pravi razlika između veleučilišnog i sveučilišnog studija.
Ne bih znao za ironiju...zdravstveni, školski sustav, hep, elektrane, fakulteti, cestogradnja, etc sve su sveučilištarci...jbga sustavi očito funkcioniraju....ne bih tako lako govorio o rh sveučilišnom sustavu.

o vernu više-manje sve znamo i bez one linije ali eto kad je tamo i linija....nije da se čudim. Dovoljan je pokazatelj da je za upis na svaku privatnu školu uvjet.... b razina mature iz svih predmeta.

Zapravo se radi.....primjerice u lokalnoj samouprevi zapošljavaju veleučilištarce.....ako imaju veleučilište...posebice na programima privlačenja eu love...zato je zaprešić u desetak godina kujac privukao, odnosno nešto malo....a svi završili management vezan uz to ili neki sličan management na veleučilištu baltazar.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 01:15   #78
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Zato jer treba vidjeti i TKO govori a ne samo STO govori.
Ako TI tako kažeš...
tko sam ja da TEBI protuslovim

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne bih znao za ironiju...zdravstveni, školski sustav, hep, elektrane, fakulteti, cestogradnja, etc sve su sveučilištarci...jbga sustavi očito funkcioniraju....ne bih tako lako govorio o rh sveučilišnom sustavu.
i smeće odvoze redovito.... i ceste su asfaltirane ... blago nama ... mislim... koja je to država u kojoj ne funkcioniraju bolnice, školstvo, zdravstvo, građevniski sektor....neka afrička?

U velikim firmama znanje se akumulira desetljećima. Novi kadar prvenstveno uči na iskustvu svojih prethodnika. Sveučilište je tu više nekakav filtar koji načelno omogućava napredak ambicioznijima što je dobro, ali ne i dovoljno jer se od sveučilišta prije svega očekuje poticanje razvoja i napretka, a ne samo usvajanje postojećeg znanja za održavanje sustava. Ovo drugo je više namjena školstva i ,ironično, VšSS. Tako da je sveučilište u hr sličnije onome što bi veleučilište trebalo biti.
ivh8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:04   #79
Quote:
ivh8 kaže: Pogledaj post
U velikim firmama znanje se akumulira desetljećima. Novi kadar prvenstveno uči na iskustvu svojih prethodnika. Sveučilište je tu više nekakav filtar koji načelno omogućava napredak ambicioznijima što je dobro, ali ne i dovoljno jer se od sveučilišta prije svega očekuje poticanje razvoja i napretka, a ne samo usvajanje postojećeg znanja za održavanje sustava. Ovo drugo je više namjena školstva i ,ironično, VšSS. Tako da je sveučilište u hr sličnije onome što bi veleučilište trebalo biti.
Zar zaista tako misliš?

Jel' to ona priča o kreativnosti nasuprot "bubanju"?

Hvala lijepo. Što dalje Sava teče, to imamo veće probleme s mladim inženjerima. Prvo, znanje s kojim dođu je sve slabije. Drugo, popili su svu pamet svijeta. Nekad je trebalo mjesec dana da mladi kolega shvati da mu diploma služi kao certifikat da je naučio učiti (i ništa drugo), danas treba barem godinu dana, ako uopće uspije to shvatiti. Kao prvo, trebamo ljude koji će imati veliku bazu temeljnih znanja. "Kreativci" bez znanja nam ne trebaju, a sve ćešće ih nalazimo. Već mi je pun kurac objašnjavanja zašto neka ideja nema smisla i zašto je neizvediva.

Dakle, ne zanima me nikakvo poticanje razvoja od strane sveučilištaraca. Jebemu, neka mi fakultet u tih 5 godina napuni mladog inženjera činjeničnim znanjem, a razvoj neka prepusti industriji za vrijeme kad takav mladić/djevojka stekne konkretnog stručnog znanja i iskustva od barem još 5 godina.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:35   #80
Quote:
ivh8 kaže: Pogledaj post
Ako TI tako kažeš...
tko sam ja da TEBI protuslovim


i smeće odvoze redovito.... i ceste su asfaltirane ... blago nama ... mislim... koja je to država u kojoj ne funkcioniraju bolnice, školstvo, zdravstvo, građevniski sektor....neka afrička?

U velikim firmama znanje se akumulira desetljećima. Novi kadar prvenstveno uči na iskustvu svojih prethodnika. Sveučilište je tu više nekakav filtar koji načelno omogućava napredak ambicioznijima što je dobro, ali ne i dovoljno jer se od sveučilišta prije svega očekuje poticanje razvoja i napretka, a ne samo usvajanje postojećeg znanja za održavanje sustava. Ovo drugo je više namjena školstva i ,ironično, VšSS. Tako da je sveučilište u hr sličnije onome što bi veleučilište trebalo biti.
U puno država ne funkcionira navedeno....nekakvo ne znači da funkcionira kako treba.

Ne bi išlo.... ne vladaš niti terminama, niti podacima.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.