Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 15:15   #21
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ma dobro, to se ne vidi dok hodaš po cesti.


Misliš da je autoru nestala bajka zbog nečega što se može vidjeti po cesti
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:16   #22
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post


Misliš da je autoru nestala bajka zbog nečega što se može vidjeti po cesti
Ma ne, nego to ne vidi selo. Nije ti štitnjača nasred face.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:18   #23
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ma ne, nego to ne vidi selo. Nije ti štitnjača nasred face.
To si trebala onome objasniti što je tri puta otvarao temu
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:21   #24
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Međutim, prije amo reći 2 godine ja sam uvidio stvari koje me smetaju u vezi nje, stvari koje su takve kakve jesu i na njih se ne može utjecati. Pod krilaticom 'nitko nije savršen' trpam to pod tepih i gradim vezu dalje.
Po ovom zaključujem da je to nešto od početka prisutno, no ti si to uvidio prije 2 godine i počelo te smetati????

Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Prije godinu dana ipak odlučujem da ću je ostaviti ali kad 'bude pogodan' trenutak. U međuvremenu ja sam cijelo vrijeme u toj vezi kao da je sve 100% u redu.
A pogodan trenutak će biti kad tebi tako bezmudnom ušeće u život neka pogodnija od ove sada. Toliko
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 18:25   #25
To NESTO. sta je srusilo tvoju bajku (zivot nije bajka btw),tebi je neprihvatljivo i nepremostivo ocito .Ako imas iti malo respekta prema zeni s kojom si 4 godine MORAS joj reci .
Sta mislis da si jedini na svitu ?
Nemas pravo uskratit joj mogucnost da se ostvari sa nekim drugim ,zato jer se ti neckas .
Meni se cini da se ti bojis da ne ostanes sam, jer na trzistu nema nista izglednije,pa zato to NESTO guras pod tapet .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 19:21   #26
Ako ti to nešto kod nje smeta i nikako preko toga ne možeš prijeći i ne voliš je dovoljno - presijeci.
Skupi snagu i prekini agoniju.
Nije važno što će okolo ljudi reći, mama, tata, susjedi, poznanici...
To je skroz nebitno.

Život je jedan i svatko ga treba proživjeti na najbolji mogući način.
Oslobodi i nju i sebe.

Mislim da ti svi slično savjetuju.

I da, mislim da je kod tebe riječ o kukavičluku.
Možda sebi pridaješ puno važnosti i samo pretpostavljaš da njezina ljubav prema tebi raste...
Možda bi ona tako nešto tvrdila i za tebe.
Tko to zna?
Možda na kraju oboje odahnete.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 07:58   #27
Prekid je ništa u odnosu na ovo što činiš.
Tvoje ponašanje je jako okrutno i skršiti će vas na kraju gore od najgoreg prekida.
Kradeš ono najdragocjenije drugome: vrijeme.
Vrijeme koje ta osoba može utrošiti na šansu s nekim kome njena mana neće biti ono što je tebi.

Da stvarno imaš empatije za nju, ostavio bi je.
Ili bi ti volio da ti partner glumi ljubav i biva s tobom iz lažne samilosti?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 09:37   #28
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Međutim, prije amo reći 2 godine ja sam uvidio stvari koje me smetaju u vezi nje, stvari koje su takve kakve jesu i na njih se ne može utjecati. Pod krilaticom 'nitko nije savršen' trpam to pod tepih i gradim vezu dalje. Prije godinu dana ipak odlučujem da ću je ostaviti ali kad 'bude pogodan' trenutak. U međuvremenu ja sam cijelo vrijeme u toj vezi kao da je sve 100% u redu. A njena ljubav raste. Moram napisati i to da sam i ja nju jako (za)volio ali mislim da su se moji osjećaji pretočili u nešto ne definirano.
Da je invalidnost u pitanju, nije moguce da si otkrio tek nakon 2 godine.
Stvarno se ne moze promijeniti? Pricaj s njom.

Jel to mozda nesto sto smeta tvom ugledu? Onda izbaci sebicnost i misli na nju.
Ako ipak ju odlucis ostaviti, moras joj reci zasto.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 09:57   #29
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
....

Nisi ti kukavica, ti si samo sebičan.

jer tražiš sebi ugodan način da joj slomiš srce
nema ugodnog načina
suoči se s ovim dolje:

Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
....

Jer ne mogu nositi s činjenicom da ću joj nanijeti enormnu bol, sažaljenje
Jer je bila uz mene kad sam bio u velikom problemu
Jer će moja obitelj sasuti drvlje i kamenje po meni, svi će me osuditi
Jer ona sad ima neki problem i nije zgodno otići
Jer sam kukavica
Jer ne bi bilo normalno napraviti prekid iz čista mira, odjednom, bez ikakvih naznaka da se sa mnom nešto događa
Jer je volim na neki poseban način
Jer me ona jako voli
Jer ona nije spremna

….
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:53   #30
Moj prijatelj je napravio ovakvo nesto, s tim da je bio jos i gori, zavlacio je curu 7 godina, a u neka doba joj je cak i zarucnicki prsten kupio jer je racunao da ce se eto ipak skrasiti. Nije zaljubljen, govorio je on (ne njoj!), ali je voli kao osobu.

Na kraju je tu lakrdiju konacno prekinuo, dobrim dijelom i zato jer su svi koji su znali za tu situaciju zauzeli stav da je neposten, i da ne smije tako nastaviti, a kamoli se doticnom, kojoj je vise nego dosta vremena potratio, jos i ozeniti.

Sest mjeseci nakon sto ju je konacno ostavio upoznao je sadasnju zenu i eskpresno se vjencao.

Ne budi kukavica. Dozvoli curi da nade nekoga tko ce je iskreno voljeti.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:01   #31
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Sest mjeseci nakon sto ju je konacno ostavio upoznao je sadasnju zenu i eskpresno se vjencao.
Zbog toga sam ja recimo, protiv dugih veza u zrelim godinama. (ne govorim o vezama/izvanbračnim vezama u kojem ni jedan ni drugi partner ne vidi važnost papira i kao što ne žele brak s osobom s kojom su trenutno u vezi, ne žele s nikim drugim) Većinom te veze nemaju smisla, jer većinom netko nekoga zavlači. U tvom primjeru se vidi da je nije volio, ali nije mu se dalo gubit komoditet i riskirat. Da ga niste pritisnuli da je ostavi, ostao bi s njom još pola godine i spucao je kad bi naletio na tu koja mu je sad žena.

Većinom ljudi koji su načistu sa osjećajima, nemaju nikakav poriv unedogled hodati s nekim. Pet godina je i više nego dovoljno da upoznaš nekoga i smisliš se želiš li brak i dicu s tom osobom. Tako i taj tvoj prijatelj, bivšu je toliko dugo zavlačio jer je nije volio, a tu je mogao oženiti u tako kratkom roku jer je bio siguran u svoje osjećaje. A bivša se, pretpostavljam, još uvijek oporavlja ili je krenula u slutty preboljevanje pod parolom da su svi muški isti?
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:07   #32
Slažem se s napisom iznad. I mene zanima što je bilo s ostavljenom curom? Pretpostavljam da se ona baš i nije tako brzo oporavila kao on...fuj
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:34   #33
Pička si. Baš jesi.
Znam neke takve koji su ušli u vezu bez emocija i sad se uvjeravaju da su sretni, ali dobro, oni sebi dobro lažu, a ti si čak iskren sa sobom i opet ne možeš to prekinuti? Kako živiš sa sobom?
Meni je ogroman teret kad je netko zaljubljen u mene, a ja nisam. Jednom sam se ohladila i par mjeseci nastavila vezu jer me on molio kad sam pokušala prekinuti, ali ja sam bila balavica i što je vrijeme odmicalo, meni se sve više gadilo biti s njim, a i grizla me savjest. Još sam se zaljubila u drugog. Na kraju sam uspjela prekinuti. Ali ne kužim čovjeka od duplo više godina koliko sam ja tad imala, da godinu dana se pretvara da je sve ok. Jebote, slomit ćeš je. Bar kreni zahlađivati odnos. Nitko ne voli prekide iz vedra neba gdje je sve bilo ok, takvi se najgore prebole.

I da, zaljubit ćeš se u drugu i onda ćeš joj tek slomiti srce u paramparčad.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.12.2017., 20:18   #34
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Zbog toga sam ja recimo, protiv dugih veza u zrelim godinama. (ne govorim o vezama/izvanbračnim vezama u kojem ni jedan ni drugi partner ne vidi važnost papira i kao što ne žele brak s osobom s kojom su trenutno u vezi, ne žele s nikim drugim) Većinom te veze nemaju smisla, jer većinom netko nekoga zavlači.
Meni su takoder lose duge zaruke, bez obzira na godine, cisto radi vlastitog iskustva. Ja i doticni se nismo medusobno zavlacili, doduse, vec nam je veza preko vremena otisla kvragu opcenito, a nikako nismo uspijevali presjeci (tj. prekidali smo, pa se vracali jednom drugom, pa prekidali, i tako ukrug , ma to je bio totalni shitshow). Sto je najgore, bilo mi je jasno da zaruke treba presjeci, ali sam tako bila ufilmljenja u ideju da cemo mi jednog dana biti sretan ubraceni par da jednostavno nisam mogla pojmiti da je raskid - totalni i konacni raskid - zaista ispravno rjesenje.

Kao da sjednes na vlak, skuzis nakon nakog vremena da si falio destinaciju i da treba izaci prije zadnje stanice, ali nekako ne mozes, vec se nastavljas voziti i voziti jer u glavi ne mozes prelomiti da ta zadnja stanica zaista nije tocna destinacija. Tako nekako, malo filozofiram, ali nadam se da kuzis.

Autore, napusti vlak. Hvataj novi i daj njoj da takoder hvata novi.

Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
U tvom primjeru se vidi da je nije volio, ali nije mu se dalo gubit komoditet i riskirat. Da ga niste pritisnuli da je ostavi, ostao bi s njom još pola godine i spucao je kad bi naletio na tu koja mu je sad žena.
Da, pritisak je bome odigrao ulogu. Stvarno smo ga svi stisli da prestane s tim cirkusom i bude posten. Ukljucujuci i njegovu mater cak, kojoj je inace cura bila skroz u redu ali koja je znala da se doticni nefer ponasa.

Autoru izgleda pritisak ide na drugu stranu, sto nije neobicno obzirom da, kako izgleda, ni sa kim nije iskren. Ni sa frendovima, ni sa obitelji, ni sa njom.

Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Tako i taj tvoj prijatelj, bivšu je toliko dugo zavlačio jer je nije volio
Ma da, jos je i pred kraj poceo pojacano zanovijetati na osobine koje je doticna imala od pocetka veze. Npr. ona je dosta religiozna, smatra da je homoseksualnost grijeh, a njemu je jedan od najboljih frendova gej. Pa se poceo pojacano zaliti na taj njen stav.

A ona je takva, kao sto kazem, bila od samog pocetka, tako da....

U biti ju je volio kao frendicu ili kao sestru, osnovni je problem bio nedostatak kemije. S novom je kemija frcnula odmah i to je bilo to.

Quote:
petrafeeling kaže: Pogledaj post
Slažem se s napisom iznad. I mene zanima što je bilo s ostavljenom curom? Pretpostavljam da se ona baš i nije tako brzo oporavila kao on...fuj
Quote:
petrafeeling kaže: Pogledaj post
Slažem se s napisom iznad. I mene zanima što je bilo s ostavljenom curom? Pretpostavljam da se ona baš i nije tako brzo oporavila kao on...fuj
Da, usla je bas u slutty fazu netom nakon raskida. Napravila si je profil na nekom online date site-u, i pocela se vidati (i kresati) s milijun razlicitih likova. To znam jer mu je to sve pricala posto su mjesecima glumili "prijatelje" nakon raskida.

Prilicno sam sigurna da ga je htjela uciniti ljubomornim, natjerati ga da odreagira, no njemu je naravno bilo ravno do Kosova, cak stovise, iskoristio je te njene price da sebe abolira. Kao, vidis ti kako se brzo ona snasla, ona je sretna, on je sretan zbog nje, kako je to lijepo da su svi sretni i jos su i prijatelji ostali. :klap:

E, onda je on upoznao sadasnju zenu, odmah se zatelebao, zaprosio je za 6 mjeseci, i svojoj bivsoj curi, tj frendici , odusevljeno javio vijesti. A ona je s njim, naravno, prestala komunicirati.

I jos nije kuzio zasto.

Uglavnom, nemam pojma sto je s njom nakraju bilo. Znala sam je iskljucivo preko njega tako da sam joj izgubila svaki trag nakon sto je s njim prekinula kontakt.

U svakom se slucaju nije tako brzo oporavila, to je sigurno.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 00:55   #35
Kukavičluk.
Navika.
Strah od osude drugih.
Mislim da ti je jako važno kakvo će mišljenje imati neki "drugi".
Obzirom da imam dosta godina i da sam prošla svašta iskreno ostala sam u braku i odnosu u kojem baš već jako dugo nema dovoljno kvalitetnih emocija sa moje strane.
Sad naravno bilo je tu i njegovim i mojih grešaka i godina svakojakih, ali osnova svega je da sam bila i ostala kukavica.
Nakon xy godina to sada nije niti važno.
Osobno sam već dugo u fazi prihvaćanja svojih grešaka i toga da više nemam apsolutno nikakve volje bilo što promijeniti.
No, kakav je to život?
Nikakav.
Ono što ovakvim kukavičlukom kojeg naravno opravdavamo sa tisuću različitih naziva i oblika dobijemo je da se osjećamo ko zombiji.
No, svako nosi svoj križ...i ispašta za svoje greške.
Spoznaja svega ne donosi mir. Niti sreću. Niti zadovoljstvo.
Preživljavanje...ako imaš imalo muda, prokopaj, pronađi ih i vadi sebe i nju iz govana.
Jer će vam se u to pretvoriti veza ili ne daj Bože jednog dana brak.

p.s. samo da nadopunim da sam i ja velikim dijelom svoje odbacivanje odgovornosti gradila na tome da me on jako voli i da bi mu time učinila strašnu tragediju...iskreno, mislim da tragediju živimo skupa.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:38   #36
1) ne čekam na drugu pa da je ostavim, to bi bilo odvratno jadno
2) slomiti ću je, u tome je najveći problem, žao mi ju je jako
3) ona u vezi ništa nije zgriješila, niti na problem može utjecati
4) osude okoline bi bile kataklizmičke, živimo u istom kvartu, hrpu zajedničkih ljudi imamo u životu
5) sram, osjećao bih sram
zbunjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:48   #37
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
1) ne čekam na drugu pa da je ostavim, to bi bilo odvratno jadno
2) slomiti ću je, u tome je najveći problem, žao mi ju je jako
3) ona u vezi ništa nije zgriješila, niti na problem može utjecati
4) osude okoline bi bile kataklizmičke, živimo u istom kvartu, hrpu zajedničkih ljudi imamo u životu
5) sram, osjećao bih sram
A nis. Onda napravi sto kvart smatra ispravnim, ozeni je i stvar rijesena. Brak je ionako zrtva, kao i zivot opcenito. Nis ti tu ne mozes. Nije ni drugima bolje.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:50   #38
Donesi odluku, prihvati sve moguće posljedice te odluke i drži je se.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:52   #39
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
4) osude okoline bi bile kataklizmičke, živimo u istom kvartu, hrpu zajedničkih ljudi imamo u životu
5) sram, osjećao bih sram
Pridaješ previše važnosti sebi i vašoj vezi u odnosu na okolinu. Halo, nisu vam susjedi djeca pa da će patiti zbog razlaza. Možda će malo pričati o vama, a nakon par tjedana bit ćete zanimljivi kao lanjski snijeg.

Što se srama i nelagode tiče: ostavljanje partnera, kao i hrpa drugih neugodnih stvari, čini se gorim kada samo o tome razmišljaš i pripremaš se. Da, grdo je, ali preživjet ćeš.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:02   #40
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
1) ne čekam na drugu pa da je ostavim, to bi bilo odvratno jadno
2) slomiti ću je, u tome je najveći problem, žao mi ju je jako
3) ona u vezi ništa nije zgriješila, niti na problem može utjecati
4) osude okoline bi bile kataklizmičke, živimo u istom kvartu, hrpu zajedničkih ljudi imamo u životu
5) sram, osjećao bih sram
mislim da podcjenjuješ i tu ženu i nebitne ljude,
poremećen ti je malo sklop vrijednosti,
prežive ljudi gore stvari od razlaza,
samo puno je jednostavnije ovako,
treba imati karaktera za napraviti closure oči u oči
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.