Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 12:49   #181
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Napisati cu nesto.

Valjda skoro pa nikada ne bih mogao biti sa curom koja ima dijete.

Ima tu mali milion razloga, potencijalnih problema koji se na pocetku ne vide.

Nesto cu napisati mislim da je to na neki nacin sebicnost ali potpuno opravdana sebicnost.

Zelis da si svojoj djevojci najbitniji a onoga trenutka kada joj je netko bitniji taj je istovremeno i tebi bitniji.

Obitelji su kao neki tim na neki nacin a roditeljstvo sigurno jedna od najtezih i najzahtjevnijih zadaca. ( i najljepsa ) Ovdje bi osjecao da netko u mom timu nije moj.
Mislim da je to zbog načina na koji si odrastao (pisao si na forumu).
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:51   #182
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Ne znam sta bi me trebalo navesti da se zaljubim u covjeka koji uz dvoje bolesne djece jednom djetetu evidentno poklanja vise paznje

Ili uopce da se zaljubim u covjeka za cije cu dijete misliti da mi 'nije nista'.
jbg ljudi trebaju naucit da nisu vise derista pa da netko mora stalno skakat i titrat oko njih, jer ekusli postoje i druge stvari
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:11   #183
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
jbg ljudi trebaju naucit da nisu vise derista pa da netko mora stalno skakat i titrat oko njih, jer ekusli postoje i druge stvari
Kuzim ove koji ni sami ne zele djecu i to postujem, naravno da im nije pozeljno da tudjem djetetu budu majcinska ili ocinska figura ako ni svoje ne zele.

Ali reci da je problem ako partner titra vise oko svojeg djeteta nego vaseg zajednickog je glupo. Pa i to zajednicko dijete je - partnerovo dijete, ne?
Da ne spominjem (opet) ove 'nisam na prvom mjestu prioriteta i nisam najbitniji' gluposti...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:05   #184
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Dovoljno je da odes u neki supermarket, tesko je ne naletit na nekog razmazenca.
S obzirom da često imam priliku, dođe mi misao"hoćete li ga priklat više, što ga mučite "


Ali samo zbrišem na drugi kraj dućana
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:13   #185
Nikad ne bum bio sa zenom koja ima dijete tako da razumijem i zene koje ne zele muskarca sa djetetom. Bespotrebne komplikacije. Mislim da ljudi koji imaju djecu treba da vise uloze trude da im ta veza opstane. Danas dolazi do razvoda zbog sitnica.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:01   #186
Mislim da je lako ovak teoretski laprdat, ali da ipak ne mogu biti 100% sigurna kak bi i šta bi da se fakat nađem u toj situaciji.

Iz ove perspektive, sa ovim iskustvom, djete (ili više komada) mi nebi smetali.
Ta djeca su djelom njega, njegovi maleni produžetci ili kak da se već izjasnim i ne vidim kako bi mi mogli oni smetati ako mi je do njega iskreno stalo?

Kroz njegov odnos sa djecom se može puno toga naučit o njemu kao osobi, tako da mislim da bi mi bio puno veći turn off (i razlog za odjeb) da upoznam nekog tko ima djecu, ali odbija sudjelovati u njihovim životima, nego nekog tko je aktivno u ulozi oca.

Istina, voljela bih jednog dana imati i vlastito dijete, maleni produžetak mene , ali ni to nije must i obitelji nisu uvijek ono o čemu sanjariš kad si mali. Ponekad obitelj pronađeš na mrvicu drugačiji način ili u malo drugačijem obliku.

E sad, ukoliko bih primjetila da djeci ne odgovaram čak i nakon nekog početnog perioda prilagodbe (jer sumnjam da bi reagirali najsuper ikad odmah na prvu) mislim da bih se maknula.
Oni su ipak mrvicu važniji od bilo kakvog početka odnosa i ne bih voljela da im svojim postojanjem u njegovom životu remetim mir i dodatno kompliciram situaciju za koju mogu samo pretpostaviti da nije lagana za proživjet (razvod roditelja + roditelji i novi partneri).
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:50   #187
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Danas dolazi do razvoda zbog sitnica.
To znas iz vlastitog iskustva, citao si disertaciju, gledao dokumentarac...?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 22:46   #188
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
To znas iz vlastitog iskustva, citao si disertaciju, gledao dokumentarac...?
Pa pogledaj koliko je razvoda danas a koliko ih je bilo prije.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 22:55   #189
Quote:
BrianS kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj koliko je razvoda danas a koliko ih je bilo prije.
Ok, al kak ti znas da je razlog tuđeg razvoda nekakva sitnica.
Danas su uvjeti zivota na svim poljima drugaciji nego prije, to (ne)posredno utjece i na brak.

Vjerujem da se ljudi s djecom u braku bas i ne razvode cesto zbog 'sitnica'. Zapravo je realnije misliti da se trude i vise, ali jbmu ako ne ide - ne ide. Odgajati djecu u losem braku je daleko stetnije nego odgajati ga kao razvedeni roditelji.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:06   #190
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Ok, al kak ti znas da je razlog tuđeg razvoda nekakva sitnica.
Danas su uvjeti zivota na svim poljima drugaciji nego prije, to (ne)posredno utjece i na brak.

Vjerujem da se ljudi s djecom u braku bas i ne razvode cesto zbog 'sitnica'. Zapravo je realnije misliti da se trude i vise, ali jbmu ako ne ide - ne ide. Odgajati djecu u losem braku je daleko stetnije nego odgajati ga kao razvedeni roditelji.
Pa nije moguce da je uvijek jedan partner toliki kreten da brak ne moze funkcionisati. U ovom slucaju da se radi o muskim kretenima jer vecinu razvoda traze zene ako je vjerovati statistikama.
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:28   #191
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Ok, al kak ti znas da je razlog tuđeg razvoda nekakva sitnica.
Ako sam ja dobro ubrao poantu njegovog posta:"ako se ljudi razvode i zbog sitnica(nije rekao da su to uvijek sitnice), zašto bi netko pristajao na nešto tako krupno, kao činjenica da netko ima dijete?"


Ne kažem da je u pravu, ali ako je netko spreman pokrenuti temu razvoda zato što večeras nije bilo seksa, ovo sa sitnicama, makar u nekim situacijama, opravdano je
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:51   #192
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Ok, al kak ti znas da je razlog tuđeg razvoda nekakva sitnica.
Danas su uvjeti zivota na svim poljima drugaciji nego prije, to (ne)posredno utjece i na brak.

Vjerujem da se ljudi s djecom u braku bas i ne razvode cesto zbog 'sitnica'. Zapravo je realnije misliti da se trude i vise, ali jbmu ako ne ide - ne ide. Odgajati djecu u losem braku je daleko stetnije nego odgajati ga kao razvedeni roditelji.

Trenutno moj brak nije baš u dobroj fazi, što ne znači da neće biti bolje. Kada bi tražio rastavu uzrok ne bi bio u velikim stvarima ili činjenici da je netko loša osoba bio ili postao, već u sitnicama koje su se skupile s vremenom.
Dijete je tu samo katalizator problema i razlika.
Da se rastanemo to bi bila loša odluka prvenstveno zbog djeteta, dakle financijski bi mogli manje doprinositi, troškovi bi bili veći a vrijeme provedeno s djetetom kraće. To bi bila jako loša varijanta...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:00   #193
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Trenutno moj brak nije baš u dobroj fazi, što ne znači da neće biti bolje. Kada bi tražio rastavu uzrok ne bi bio u velikim stvarima ili činjenici da je netko loša osoba bio ili postao, već u sitnicama koje su se skupile s vremenom.
Dijete je tu samo katalizator problema i razlika.
Da se rastanemo to bi bila loša odluka prvenstveno zbog djeteta, dakle financijski bi mogli manje doprinositi, troškovi bi bili veći a vrijeme provedeno s djetetom kraće. To bi bila jako loša varijanta...
Ah, naivac.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:06   #194
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Trenutno moj brak nije baš u dobroj fazi, što ne znači da neće biti bolje. Kada bi tražio rastavu uzrok ne bi bio u velikim stvarima ili činjenici da je netko loša osoba bio ili postao, već u sitnicama koje su se skupile s vremenom.
Dijete je tu samo katalizator problema i razlika.
Da se rastanemo to bi bila loša odluka prvenstveno zbog djeteta, dakle financijski bi mogli manje doprinositi, troškovi bi bili veći a vrijeme provedeno s djetetom kraće. To bi bila jako loša varijanta...
Kad se sitnice skupljaju i kad ih se s vremenom dovoljno nakupi, prestaju biti sitnice.

Ja sam vise govorila sa svog stajalista, jer je Brian poprilicno generalizirano donio zakljucak.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:22   #195
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Kad se sitnice skupljaju i kad ih se s vremenom dovoljno nakupi, prestaju biti sitnice.

Ja sam vise govorila sa svog stajalista, jer je Brian poprilicno generalizirano donio zakljucak.
Ne skupljaju se sitnice vec nestane bliskost jer se najcesce jedna strana ohladi i onda sitnice postanu krupnice.

Znas, cesto se dogodi da ljudi budu super godinama sa svim tim sitnicama i cak se vjencaju jer je to to i jer sute sitnice nevazne.
I onda se na brzinu sve srusi i odjednom su vazne te sitnice.

Zato sam rekao da je naivac.

Netko od njih se ohladio, a dijete nije nikakav katalizator vec samo dobra isprika.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:12   #196
Exić, molio bih te da odlepršaš u trokoraku, uopće se nisam referirao na tebe. Tvoj problem je ako uopće misliš da se mislim na tebe referirati...

Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Slažem se, drugačije je kad ljudi nemaju obavezu odgajati djecu i jednostavno mogu ležerno pristupiti nekom ljubavnom odnosu i uživati. Ovako jedna strana će uvijek davati više nego što će dobit, ne možeš biti na prvom mjestu osobi s djetetom. Krivo bi mi bilo staviti nekoga na prvo mjesto i onda se zadovoljavati s mrvicama koje dobijem. Nije lako svoj život zapravo podrediti tuđem djetetu jer moraš se prilagoditi u takvoj situaciji. Jednostavno vibracije nisu prave.

Ja želim graditi život i obitelj s nekim od nule. U toj priči želim i proći onu bezbrižnu honeymoon fazu kada radimo što hoćemo u idemo gdje hoćemo i ništa nas ne sputava.

Via Tapatalk
Pa da, baš to. Mislim, još imam vremena tražiti početak veze od nule, jer tako se gradi i poštenija veza. Zbog čega bih se netko toga odrekao? Zbog političke korektnosti?

Imao sam već preko nekoliko pokušaja sa slobodnim majkama, i nikad nije propalo zbog djeteta, nego zbog različitih prioriteta. Što je zapravo logično.

Ako budem slobodan sa 35-40, naravno da će mi se i prioriteti promijeniti, pa će takve veze biti jednostavnije održavati.

Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Pet strana, nitko nije spomenuo alimentaciju. Napredujete. :ka va:
Troleru.


Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Meni je ovo upravo onaj turn-off o kojem sam prical.
Tvrdit da se netko ostvario na ovaj ili onaj nacin ili da netko tko ima/nema dijete je ovakav/onakav mi je odbojno. Ono "ja sam mama/tata, odgovorinija/iskusnija/whatever sam, ti suti i pusti mene". :rolle yes:

Imanje ili ne imanje djece ne cini nekog manje/vise odgovornim.

Takoder:
Netko je u zrelim godinama bez djece jer se fokusiral na karijeru i slicno da jednog dana ima mogucnost omogucit svojoj obitelji stabilnost. Dok se netko zaletil i napravil dijete sa 17, bez posla, bez novca, bez mozga, veza propala. Tvojom logikom, ovaj sa 17 je odgovorniji iako mu klinac pola zivota zivi u teskoj bjedi. Bitno da je on pokusal. Sreca pa ne prate slicnu logiku u nuklearnoj znanosti. :rolle yes:
Baš. Nekad se doista pitam gdje je granica ljudske gluposti.

Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ovdje se zbilja svašta proglašava infantilnim.

Via Tapatalk
Svašta i svatko. I to na osnovu žešćih zabluda. A razlog je jer treba nekom spustiti kako bi se neki pojedinci osjećali bolje.

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ma dajte ljudi, glupa tema da ne moze biti gluplja.
Autor teme zatrolao i nestao.
Ja nikad nisam cuo da zenama smeta ako muskarac ima djecu. Pa po toj logici bi nas bilo brojcano puno manje u svijetu. Pogotovo ovih iz Afrike, Karibskih otoka, Jamajke i sl : D
Nisam cuo ni da nase dame imaju s tim problema.
A sto blablabla kaze... ljudi mjenjaju prioritete godinama. Kad imas 20 naravno da ti nije napet nitko tko ima djete. Sto ides stariji logicno je da prihvacas da su ljudi imali zivot prije nego si ti nastupio na scenu.
Eto, sve si rekao...


Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Tudje dijete je tudje dijete...
Koliko god ljudi željeli da povežu...ne može se povezati nešto što nije za povezivanje.....
Pa dobro, i ovo stoji, ali obično djecu nije tako teško "kupiti". I uvijek ovisi koliko je dijete staro.

Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Meni bi problem bio s financijske strane. Npr. u ozbiljnoj vezi imamo neke planove za kupnju nećeg većeg zajedničkog (najčešće nekretnine) i sad ja tu mogu ulagati svu svoju zaradu u to, a on mora redovito pola svoje zarade davati svom djetetu ili djeci... ne bi mi to baš bila fer situacija.

(ne zalažem se protiv alimentacije, dijete je prioritet i u pogledu novca, kao i vremena i emocija. Samo kažem da se zato ja ne bih htjela tu miješati)

(moj tata je kreten pa nam nikad ništa nije pomagao financijski kad nam je baš trebalo jer mu je njegova cura to prigovarala)
Dobro si primjetila. Ali, djeca su obično zahvalna, tako da ulaganjem u njih "dobiješ sve nazad" u trećoj dobi.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Naravno da je vezano za temu.

U čemu je razlika između partnera koji zarađuje koliko i ti i odvaja pola plaće na alimentaciju i partnera koji zarađuje upola manje od tebe i nema alimentaciju?

Što li je tekst partnerom koji zarađuje toliko više od tebe da mu i nakon alimentacije ostane više no što ti zaradiš? Bi li i s njim imala problema kupovati nekretnine?
I evo, opet on počinje isto. Daj shvati da ne može biti isto, ali ono nikako, jer dijete odraste, pa tako alimentacija nije vječna. Mala plaća jest..

Opet pokušavaš pasivnom agresijom opravdati ono što se opravdati ne može...

Mjerilo uspješnosti je danas novac, a ne završetak faksa s kojim nisi u mogućnosti zaraditi si za život.
Da li bi većina odjebala ljude koji ne zarađuju puno? Naravno da ne bi. Ali tvoj stav, ogorčeni stav, itekako navodi ljude da se odmaknu....
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:41   #197
Ojebote, opet imaš napad vidovitosti. Lako što mi dijagnosticiraš nekakav stav - ti ni manje ni više nego znaš odmiču li se ljudi od mene.

Ne rasipaj talent po forumu. To je već razina vidovnjaštva koja može priskrbiti ozbiljan novac - pardon, ozbiljnu uspješnost.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:12   #198
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Kuzim ove koji ni sami ne zele djecu i to postujem, naravno da im nije pozeljno da tudjem djetetu budu majcinska ili ocinska figura ako ni svoje ne zele.

Ali reci da je problem ako partner titra vise oko svojeg djeteta nego vaseg zajednickog je glupo. Pa i to zajednicko dijete je - partnerovo dijete, ne?
Da ne spominjem (opet) ove 'nisam na prvom mjestu prioriteta i nisam najbitniji' gluposti...
pa, to i je problem ako je tako
bar bi meni bio, nemali
bilo koje izdvajanje djece u moja, tvoja, nasa...
i to od bilo kojeg partnera
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:26   #199
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa, to i je problem ako je tako
bar bi meni bio, nemali
bilo koje izdvajanje djece u moja, tvoja, nasa...
i to od bilo kojeg partnera
Pa je, slazem se, al velim - partnerovo dijete iz prijasnje veze i vase zajednicko dijete - oboje su partnerova djeca. Ne vjerujem da bi itko poklanjao jednom svom djetetu vise paznje a drugom manje.
A opet, ima svakakvih ljudi...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:55   #200
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Pa je, slazem se, al velim - partnerovo dijete iz prijasnje veze i vase zajednicko dijete - oboje su partnerova djeca. Ne vjerujem da bi itko poklanjao jednom svom djetetu vise paznje a drugom manje.
A opet, ima svakakvih ljudi...
ima svakakvih ljudi...
no to ionako nije moj problem
s obzirom da nemam vlastitu djecu, znalo mi se zalomiti da naidem na nekoga tko ima
i u neko doba, umjesto da se dogovorimo kako bi sve skupa trebalo ici, cuo sam kako to nisu moja djeca
i jebiga, meni je to neprihvatljivo i nemoguce za suzivot
ako nekaj postoji kao sistem, taj sistem mora funkcionirati
ako mi kazes da se nesto mene ne tice, onda budi spremna da cu se i postaviti kao da me se ne tice, u svemu
ili cemo biti partneri, ili cemo se neobavezno jebuckati, a svatko ce zivjeti svoj zivot na svoj nacin
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.