Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2006., 14:59   #1
McDonald's

šta vi mislite o hrani iz mcdounald'sa... inače bi tamo jeo otprilike 2-3 mjesečno i stvarno mi je hrana odlična (ima neki poseban okus) iako znam da je nezdrava...

i onda sam jučer slučajno pogledao film "Super Size Me" u kojem se tip 30 dana hrani samo u mcdounald'su, doručak, ručak, večera... na kraju se ispostavilo da je dobio 12 kg, imao je problema s glavoboljama, depresijom, bolovima u želucu, kolesterol mu je porastao, skoro pa je imao cirozu jetre...

zanima me da li vi jedete tamo, koliko često, da li djecu vodite u mc...
__________________
Today is the first day of the rest of my life!!!

http://caffe.com.hr

Forum FET-a u Puli
AnkH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 16:16   #2
Quote:
AnkH kaže:
šta vi mislite o hrani iz mcdounald'sa... inače bi tamo jeo otprilike 2-3 mjesečno i stvarno mi je hrana odlična (ima neki poseban okus)
Pa je, i heroin je odličan...

Ili blaži primjer - vegeta...

MeKi je smeće. Povremeno to smeće konzumiram, najčešće pijana
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 16:44   #3
Angry Smeće je smeće !

Kad god bih jeo u mekiu vise od 3 puta tjedno, poceo bi me boljet zeludac a i zdebljao bi se..vise onak po izgledu u faci nego na vagi..
Ameri nikad nisu imali tradiciju kuhanja i onda naprave neko smece koje je ukusno i lijepo izgleda i prodaju ga cijelom svijetu...nema sta, stvarno su najbolji u prodavanju smeca, upakiraju ga tako dobro da mislis da imas najbolju stvar na svijetu...bilo kako bilo,to ne valja iako je ukusno...ko voli nek izvoli ali ja vise necu..fu...ameri
__________________
?????lovac na pacijente?????
qsebastian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 17:12   #4
Ja ne jedem tamo od kad su mi frendovi pričali (bivši radnici u Macu) kak se tam dela...od hrane,a i od odnosa prema studošima koji tam šljakaju. Tak da iz protesta ne idem tamo.
becky_maro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 17:48   #5
Ja imam faze kada mi se full jede mc donalds, i onda ono jedem 1-2 big maca dnevno, ali to traje najvise 3 dana. I onda me pusti, kako doslo, tako oslo, i ne udem u mc donalds niti jednom slijedecih 6 mjeseci. Mislim da to nije neki bad. Treniram, pa si povremeno mogu dopustiti izlete u nezdravu hranu.

Od mc donaldsa su mi gori fanatici zdrave hrane koji jedu samo lisce, korjenove i sjemenke...
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 17:50   #6
mene samo zanima ispod kojeg kamena tocno zive ljudi koji "slucajno" pogledaju Super Size Me i onda skuze da je hrana iz McDonaldsa nezdrava?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 18:22   #7
meni je mek drek bio ok kad sam bio klinac, srednjokolac i tak. uglavnom sam ga koristio u inozemstvu jr to je ipak jedino gdje vani relativno povoljno možeš nešt pojest, a znaš šta te očekuje. onda su se masovno počeli kod nas otvarat, ali sam i ja porastao pa sam si počeo izgrađivati neke stavove, počeo ga bojkotirat, ni sam se više ne sjećam zašto. u zadnjih par godina odem zaista ponekad, 1-2 puta godišnje kad me uhvati neka želja za takvim nečim. ali sam primijetio da mi je to prije puno finije bilo. ajde, burgeri mogu proći (iaok su nekakvi suhi postali), ali krumpirići (ili ono nalik krumpirićima ) mi je stravično. shake isto.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 18:51   #8
Nisam gledao film, ali pretpostavljam da se tip iz "Super Size Me"-a nakrkavao burgera, pomfrija, shake-ova i to sve zaljevao litrama Coca-Cole (ne light, nego one prave). I time dokazao što bi svaki razuman čovjek ionako pretpostavio. Istom metodom bi se moglo dokazati da je Haegen-Dasz sladoled apsolutno ubitačan

U zadnje vrijeme se može primjetiti proširenje ponude McD-a, imaju dosta salata i zdravijih stvari jer se boje sudbine koja je snašla američku duhansku industriju. Mislim da je u međuvremenu moguće hraniti se isključivo u McD-u i bez štete za zdravlje.

Osobno su mi njihovi burgeri mljac, i otprilike jednom u mjesec, dva si priuštim to zadovoljstvo.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 19:22   #9
McDonalds hamburgeri su prema našim domaćim hamburgerima pojam zdrave hrane. Općenito cijela ta prenapuhana Moore spika o McDonaldsu mi malo ide na jetra. Za usporedbu recimo sa susjednim grillovima u Importaneu i njihovim hamburgerima, garantiram da McDonalds ima kvalitetnije pecivo, bolju kontrolu mesa i njegovog porijekla i daleko su manje masni obroci zbog čega ih Hrvati u principu ni ne vole
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 19:33   #10
mislim da u macu oni haburgeri nisu opce tako jako kaloricni, kalorican je pomfri, sladoledi, cola... a hamburgeri su radjeni skoro pa bez ulja sta ne? anyway volim mcchicken i jos neke stvari ali moram priznat da zadnje vrijeme puno manje jedem tamo nego prije... e da i sladoled im je njam
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 20:38   #11
Ponekad odemo tamo na sladoled ili na shake, a hamburgere ne jedem. Ispricali su mi svakakve gadosti o tome kakva je hrana tamo i nemam ju neke zelje jesti
lunarea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 20:44   #12
to sa gadostima je tako blentavo po meni.
npr ima jedna slasticarna na moru koja ima super sladoled i svi ga tamo jedu i stvarno je odlican, i onda cujem pricu da taj sladoled rade po svuda a ne samo u kuhinji (u svom stanu jel) i da mjesaju stari sa novim i svasta ili restorani, najfiniji restoran a sta ti znas da ti u kuhinji dok ti pripremaju ne padne meso na pod ili neko ne kihne ili sta ja znam sta... di bi stigla da na sve to mislim..
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 20:54   #13
Dvaput u zivotu sam krocila u McD. S necacima.
Jednom sam se prisilila da pojedem pitu od jabuka, a drugi put sam popila nesto.
Hvala, ne bih. Sam prolazak pored istog mi izaziva mucninu. (Ne znam kako to nekome moze mirisati...)
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 21:17   #14
najveca mana meka je kaj je preskup. treba mi minimalno 30-40 kuna da se najedem.

radije odem u studentsku menzu (isto fast food).
__________________
tra la la la
K_G_P_S_Dooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 21:22   #15
Quote:
kemik kaže:
mene samo zanima ispod kojeg kamena tocno zive ljudi koji "slucajno" pogledaju Super Size Me i onda skuze da je hrana iz McDonaldsa nezdrava?
slučajno sam pogledao Super Size Me jer mi ga je brat donio doma od nekog frenda pa da i ja to pogledam... kad je već bio nominiran za oscara...

još sam na početku posta naveo da znam da je McDounalds hrana nezdrava, a poslije sam tek vidio koliko je nezdrava, naravno u ogromnim količinama...

šta se tiče salata u mcdounaldsu, čisto sumnjam da su "zdrave" jer budimo realni nisu ih išli kupiti to jutro na tržnicu... već ih dobijaju iz zagreba ili šta ja znam odakle i stoje u vrećama sigurno po nekoliko dana...

Quote:
becky_maro kaže:
Ja ne jedem tamo od kad su mi frendovi pričali (bivši radnici u Macu) kak se tam dela...od hrane,a i od odnosa prema studošima koji tam šljakaju. Tak da iz protesta ne idem tamo.
to je meni isto rekao jedan frend, da im hrana dolazi iz Zagreba ja mislim, i to da dobijaju u ogromnim količinama sve, od peciva, mesa, krumpirića... a i rekao mi je da je odnos prema radnicima stvarno očajan, imaju po 10 minuta dnevno pauzu, moraju platiti sve šta pojedu iako se dnevno pun ku*** toga baca...
__________________
Today is the first day of the rest of my life!!!

http://caffe.com.hr

Forum FET-a u Puli
AnkH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 22:15   #16
Quote:
AnkH kaže:

šta se tiče salata u mcdounaldsu, čisto sumnjam da su "zdrave" jer budimo realni nisu ih išli kupiti to jutro na tržnicu... već ih dobijaju iz zagreba ili šta ja znam odakle i stoje u vrećama sigurno po nekoliko dana...

Idem u shopping jednom tjedno u neki shopping centar, i salata mi stoji u fridgeu i taj tjedan ju pojedem. Najkasnije ju pojedem do 4 dana nakon sto sam ju kupila i super mi je. Tak da nema veze to sto stoji par dana. A, druga stvar: nema sanse da kupim salatu ili bilo koje povrce na placu. Da jedem nesto po cem su pesi pisali ili sto raste iz necije septicke jame. Ne hvala!!


Quote:
AnkH kaže:


to je meni isto rekao jedan frend, da im hrana dolazi iz Zagreba ja mislim, i to da dobijaju u ogromnim količinama sve, od peciva, mesa, krumpirića... a i rekao mi je da je odnos prema radnicima stvarno očajan, imaju po 10 minuta dnevno pauzu, moraju platiti sve šta pojedu iako se dnevno pun ku*** toga baca...
Jedan moj frend je isto radio u mc donaldsu, i rekao je da mu je dosta te hrane, tak da nije nikad pricao o tome dal mora platiti ako ju pojede. Ali isto tako je jedna frendica radila u Milleniumu (gdje mi je naj naj sladoled) i rekla je da ni sladoled ni kolace ne moze vidjet. Uglavnom, taj fend se nije nista zalio na uvjete rada.

Od ovih postova mi se tako jede big mac da s mozda zaletim! mljac I ja isto mislim da nije nesto masan i nezdrav. Ima 2 komada mesa i malo kruha i majoneze. Neš ti! Neki dan sam jela cevape, iz lepinje se cijedila mast, i bilo je kajmaka! A, joj, sto su bili dobri! Ali da je onaj lik iz super size me to jeo, isto bi se zdebljao
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 22:28   #17
Film o MC je jadan, svi znamo da je nezdravo. Probajte živjet od bureka 1mj. Pa bili biste mrtvi. Sve je stvar mjere.
Inače meni se mc gadi, mali hamburgeri i plastični osmjesi. Burek je zakon
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 22:54   #18
Idem tu i tamo u Mc Donalds
Big Mac menu je zakon
I burek,... i čevapi s kajmakom
Ne bi čovjek vjeroval isto su poprilično nezdravi, a nisu od tamo

Puno više od Meka me živciraju militantni protivnici istog koji otkrivaju toplu vodu o nezdravosti.
A i dio o iskorištavanju radnika je idiotarija
Imaju svoja pravila, ali zapošljavaju masu studenata koji hoće radit - ne vidim da neki drugi ''izrabljivač'' zapošljava toliki broj ljudi i redovno ih plaća
Komu se ne sviđa nek proba u nekoj drugoj ''savršenoj'' firmi
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 00:03   #19
ja pojedem nekaj 2-3x mjesečno. kod takve količine,uopće me ne diraju spike oko nezdravosti.
inače,ja nisam gledala taj super-sajz-mi jer me uopće ne zanima. cijela ta postavka mi je kretenska. sad nek snimi dokumentarac kak cijeli mjesec jede samo pečeno meso sa krumpirom pa da vidim kak bu onda zdrav bio...bezveze
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 00:49   #20
Niš mi tam nije fino niti me privlači, osim onog kremastog sladoleda. Ali njega jedem rijetko, parput godišnje u prosjeku jer sladoled obično kupujem na drugim lokacijama.

Hamburgere nisam nikad voljela, ni ko mala. Gadna mi je kombinacija faširanog, sira i majoneze tako da me zaboli za McD

S druge strane, kad namirišem dobre ćevape.... Nema tog američkog fast fooda koji se može mjerit s balkanskim
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.