Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2007., 16:29   #41
Imam pitanje. Recimo da pauziram, gubim zdravstveno prek roditelja , i opet ga dobim prek burze ili tak nekaj, i ja se sljedece godine upisem ko redovan student. Jel onda opet imam zdravstveno prek staraca ili ne ?
I kak je to ak ove godine upisem izvanredni i opet sljedece godine upisem drugi fax kao redoviti ( a ispisem se iz ovoga izvanrednoga - nije to jedan te isti fax) ?
Hvala
weslose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 17:25   #42
Ovako,ja prošle godine nisam upisao ništa,sada upisah Filozofski(redovno,naravno),odjavio sam se sa Zavoda za zapošljavanje,odnosno,Burze, pa me zanima što moram napraviti u vezi zdravstvenog.
__________________
Never forget who you are, for surely the world won’t. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 17:38   #43
Na burzu se ne moraš upisat, odnosno moraš jedino ako hoćeš socijalni pokaz.I nije baš svugdje burza svedena na jednomjesečno javljanje. Moja frendica mora pisat neke dnevnike traženja posla, ići na skupna predavanja, individualna predavanja...provjeri kod nekog tko je prijavljen u tvom Zavodu. Zdravstveno si sredi čim prije (u onom roku koji ti je netko već napisao) jer kada protekne malo je kompliciranije.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 11:02   #44
Quote:
Still wonder kaže: Pogledaj post
znaš šta ti je još najpametnije - poigrat se sa sustavom

moj frend koji je upao na izvanredni smjer željenog faksa, je jednostavno predao drugu prijavu na faks za koji ga inače zabole uvo i uopće ga nema namjeru studirat al s obzirom da na tom faksu uvijek ima mjesta nije ni prijemni morao polagat i primljen je ko redovni - na fakultet strojarstva i brodogradnje , on koji nema ama baš nikakav talent za tehniku

bitno se snać, sad ne znam na koliko još fakseva ima mjesta i na kojem je to dovoljno samo predat papire da budeš upisan kao redovan, to si provjeri.

al hoću ti reć kao opcija da ne razbijaš glavu je oke, izvanredno studiraš ono što te zanima, a redovan si na nekom boli te briga faksu radi ostvarivanja prava.

Koji su to faksovi npr?? i ja bi se tak upisala samo radi prava...
šta je imao na prijemnom za strojarstvo i brodogradnju?
Lakisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 10:57   #45
Quote:
crazy_driveing_girl kaže: Pogledaj post
hvala svima, sad mi samo držite fige pa ću napisat članak o vama

iiiiii...kako je ispalo sa upisom?

Molim za pomoc oko upisa...u srednjoj sam bila prije 10 godina. Zelim konacno upisati "nesto" izvanredno, a ocjene iz srednje su mi lose-trojke!
Jako mi je tesko poloziti bilo koji prijemni ( npr na filozofskom sam bila skoro pa na zadnjoj listi uspjeha na prijemnom,znaci daaaaaaaaaaaaleko od crte),pa vas molim za savjete gdje da u srpnju idem na prijemni.Napominjem-nije mi vazno sto ( na ono sto zelim ne mogu upasti,pa sada u ovim godinama i sa malim djetetom to vise nije moguce),samo mi je vazno da zavrsim i jako sam odlucna . I bilo bi super da su predavanja navecer.
Zelim se vec sada poceti pripremati sa ucenjem za prijemni,pa vas iskreno molim za savjete...
skywarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 13:55   #46
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
nije jedan od ovih sto si nabrojala, al mozes izvanredno na ekonomiju u Ri (ima i odsjek u Bujama)
predavanja su u popodnevnim satima, i vikendom no ne moras ici na njih..sve ti se odmah nakon upisa vodi kao "odslusano"
ako te zanima, tu imas informacije o upisu http://www.efri.hr/prikaz.asp?txt_id=3976
i btw, nema prijemnog
Kako nijedan osim rijeke nema izvanredno studiranje? Na stranici fthm. hr pise koliko ukupno studenata primaju za pojedini smjer, i u tom broju su ukljuceni i izvanredni, njih 20-tak.

Znaci da ima ili? Ili se to misli na studiranju u Zaboku?
__________________
U dane gadne, kad voda padne, plasljive ribe ne vrede ni gros, naidju krize, drukcije grize, i samo najbolji plivaju jos
indianka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 18:57   #47
Da li netko zna dal je moguće izvanredno studirati dva faxa? Znam da redovni mogu upisat izvanredno još jedan, pa čak i ići na dva redovno ako se nešto iskemija, al za dva izvanredna još nisam čula da je netko prakticirao, a to bih baš htjela...
__________________
KLIKNITE ZA SPAS BEBA TULJANA!
Arian Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 14:14   #48
Izvanredni student , hitno!!!!!!!!!

Dali je na upis obvezno donijeti potvrdu o zaposlenju ili se može naknadno?
hip-hop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 14:29   #49
Quote:
hip-hop kaže: Pogledaj post
Dali je na upis obvezno donijeti potvrdu o zaposlenju ili se može naknadno?
ne trebas uopce
disco_volante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 14:46   #50
Quote:
disco_volante kaže: Pogledaj post
ne trebas uopce
Ozbiljno ili ? u napomenama pri upisu piše da triba doniti. Je*en im mala slova na dnu stranice,no znam da prijašnjih godina se moglo naknadno doniti. E da radi se o pravu u splitu
hip-hop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 14:55   #51
a zašto bi ti samo zato što si izvanredan trebao biti zaposlen...ako nisi zaposlen, nemaš ti njima donijeti nikakvu potvrdu...na pravu sam u zg i nitko od mojih izvanrednih frendova nije zaposlen niti namjerava biti....oni su studenti, njihov posao je studiranje, to što su izvanredni je zbog toga što su tako upali na prijemnom, a ne zato što to žele...nikome ne pada na pamet raditi, već učiti za ispite....i nikada se nisu odazvali predavanjima na zavodu niti poslovima koje im je zavod našao...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 15:24   #52
e da li izvanredni mogu ići zajedno sa redovnima na predavanja?
CROcodile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 15:31   #53
Jel mi može neko onak za debile objasnit kaj znači upast izvanredno,jel gubiš nekakva prava,godina ti traje duže ili ti na diplomi piše da si bio izvanredni pa te budući poslodavac može gledati ko nižu vrstu zato jer si izvanredni ? stvarno neznam ... ili je to isto kao i redovni,samo,eto,nisi redovni ? i jel imaš pravo na x-icu ili na subvenciju,ak si podstanar ili si ono,totalno bez ikakvih prava ?

Unaprijed zahvaljujem...
Klonusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 15:33   #54
ako ideš izvanredno,nemaš studentska prava. Znači,nemaš pravo na x-icu i to....Ma što bo te budući poslodavac gledao kao nižu vrstu??? Osim ako je debil....
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 15:51   #55
nigdje ti na diplomi ne bude pisalo dal si bio redovni ili izvanredni....niti poslodavce briga za to u kojem statusu si studirao...gledaju se tvoje sposbnosti, neki eventulano traže ocjene i to je to....ova razlika redovni/izvanredni je bitna samo na faxu za ostvarivanje studentskih prava...nigdje drugdje...
redovni i izvanredni mogu zajedno na predavanja npr. na ekonomiji...dok je npr. pravu drukčije: redovni i izvanredni imaju drukčije predmete po semestrima pa je svaokme posbena napravljena satnica predavanja...sve ti ovisi od faxa....ali nitko ti ne može zabraniti dolazak na predavanja, niti bilo tko provjerava jesi li redovni ili izvanredni....prije se izvanrednima davalo pravo da im 1 godina traje 2 godine, što znači ako nisu dali uvjet, to nije bio pad, već su imali pravo na uvjet u roku od 2 god...sada ne znam kako je po bologni....ali ako normalno daješ uvjet, godina ti traje kao i redovnima tj. normalno upisuješ iduću godinu...

izvanredni nemaju studentska prava: nema x-ice, nema doma, nema subvencije za studente podstanare, nema besplatnog pokaza, nema studentskih karti za autobusne prijevoznike jer npr. autotrans daje samo redovnima da naprave ri-card (bar je dosada tako bilo), zdravstveno se rješava drukčije...nisam sigurna, ali mislim da ne možeš raditi preko student-servisa (ako npr. želiš koji studentski poslić obaviti) već moraš imati radnu knjižicu...tako da ne možeš dobiti ove poslove u SC-u.....neka me netko ispravi ako griješim...

iako je meni ova podjela na redovne i izvanredne stvarno nepotrebna....zato što svi faxovi na kojima je obvezno ići na predavanja/vježbe niti nema izvanredne...a ovi koji imaju npr. pravo i ekonomija, ionako nema razlike između studenata...nitko ne mora na predavanja, a opet svi moraju na seminare...i koja je onda svrha toga? jedino da jedni imaju, a drugi nemaju studenstka prava...bzvz...trebalo bi to ukinuti i svima dati status redovnih tako da normalno mogu uživati u svim studentskim povlasticama....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 18:22   #56
Izvanredni studij

Fakultet sam upisao ak.god 2006/2007 (po Bolonji) ali izvanredno i moja jedna godina traje dvije kalendarske godine. Trenutno sam druga godina i trebao bi je zavrsiti krajem 2009. To je prestrašno jer cu studirati 6 godina nesto sto se studira 3 godine.
Mene zanjima da li ima kakvog ograničenja u godinama za upisivanje redovnog studija? Upisao sam sa 24 godine, a sada imam 27, da li bi mogao upisati redovan studij u 28 godini (jer tada zavrsavam sa drugom godinom studija).
Ne mislim da budem na teret ministarstva (platit cu sam troskove studiranja) nego da diplomiram godinu dana ranije i da upisem diplomski.

pliz, zna li netko nes o tome...
tomizx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 15:20   #57
Prvi put čujem da izvanrednim studentima jedna godina traje dvije kalendarske godine Na koji faks ideš?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 17:48   #58
Ja sam čula nešto kao da je vanrednima 40 ECTS-a po godini. Nemojte me držati za riječ.

Pošto i redovni mogu upisati više od 60 ECTS-a po godini, vjerojatno i ti uz pokoju molbu možeš više od 40. Popričaj s vođom smjera
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 00:25   #59
Kod nas na Grafickom nije kao na drugim fakultetima sto se izvanrednih tice. Ja upisujem isto bodova kao i redovni 60-65, nemam kolokvija, nego sve rjesavam ispitima. Radim u tiskari i naradim se ko konj (i jos onda uci za faks). Htio bi redovno upisat ali me muce moje godine. Jel se moze redovno sa 28?
tomizx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 10:01   #60
Quote:
tomizx kaže: Pogledaj post
Kod nas na Grafickom nije kao na drugim fakultetima sto se izvanrednih tice. Ja upisujem isto bodova kao i redovni 60-65, nemam kolokvija, nego sve rjesavam ispitima. Radim u tiskari i naradim se ko konj (i jos onda uci za faks). Htio bi redovno upisat ali me muce moje godine. Jel se moze redovno sa 28?
moze
nema ti to veze s godinama ako imas prosjek (ne znam tocno koji) pises molbu i trazis prebacivanje na redovni. A sta nisi odmah upisao redovno? , samo si si zakomplicirao. Raspitaj se u referadi o prebacivanju izvanrednog na redovni.
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.