Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2013., 12:51   #7801
Evo opet mene

Danas mi je 4.dan,izvadeni tamponi,nije boljelo nego je bilo jakoooo neugodno,ali kratko traje pa ajd..

Sad non stop kapam fiziloskom i dobila s Maxitrol kapi,njih 5puta dnevno.
Ne boli nista,pritisak je jos tu,jer imam gips,ali ne disem na nos.
Ne mogu uvuc zrak a kad pokusam nos mi zvuci kao truba

Ono sto me brine je ta zuta sluz koja mi izlazi,je li to ok? I da,ne pijem vise antibiotik ali svaki dan imam 37,5 :/
ProdajaOdjeće is offline  
Old 29.03.2013., 13:19   #7802
zar još ne dišeš na nos?!! jao, ja sam se nadala prodisati čim izvade te odvratne tampone . Iza mene još jedna besana noć...
e da, još mi kapa krv po malo, nije strašno, al je konstantno, al dobro, s tim se nekak dobro nosim

Zadnje uređivanje nosonjica : 29.03.2013. at 13:27.
nosonjica is offline  
Old 29.03.2013., 13:31   #7803
dr je bio pun razumijevanja pa mi je stavio i cjevčice kroz tampone da kroz njih pokušam malo disati, ali ništa ne vrijedi, sve se začepilo. I nije mi jasno zašto su stavovi oko toga tako podijeljeni, neki vade tampone odmah drugi dan, kod mene tek 5.
nosonjica is offline  
Old 29.03.2013., 14:00   #7804
pozdrav, ev samo da vam kazem jer sam dobar... kum mi stariji ~45god. upravo rekao sigurnim tonom da se za sinuse i nos ide baš na šalatu ak koga zanima, vj ima i pravo svi s, za estetiku pitajte doktore kod koje idete jel rade, ja sam sretan svojim =P samo kondiciju da mi poprave i glavobolje i da letim
povjerljiv i ok is offline  
Old 29.03.2013., 17:15   #7805
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
zar još ne dišeš na nos?!! jao, ja sam se nadala prodisati čim izvade te odvratne tampone . Iza mene još jedna besana noć...
e da, još mi kapa krv po malo, nije strašno, al je konstantno, al dobro, s tim se nekak dobro nosim
Mogu na sliu,ali to mi je mucenje a i ne zelim nista na silu.

Je li ti cakas nos stapicem za usi te imas li ovu zutu sluz?

I da,vratio mi se osjet mirisa. Jedino sto osjetim je smrad svog nosa
ProdajaOdjeće is offline  
Old 29.03.2013., 17:24   #7806
ne mogu čačkati jer imam tampone, meni je treći dan tek, uf sve bih dala da mogu barem fiziološku proštrcati. Ja sam u fazi krvi, ništa još nije žuto ni zeleno
nosonjica is offline  
Old 29.03.2013., 17:44   #7807
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Evo opet mene

Danas mi je 4.dan,izvadeni tamponi,nije boljelo nego je bilo jakoooo neugodno,ali kratko traje pa ajd..

Sad non stop kapam fiziloskom i dobila s Maxitrol kapi,njih 5puta dnevno.
Ne boli nista,pritisak je jos tu,jer imam gips,ali ne disem na nos.
Ne mogu uvuc zrak a kad pokusam nos mi zvuci kao truba

Ono sto me brine je ta zuta sluz koja mi izlazi,je li to ok? I da,ne pijem vise antibiotik ali svaki dan imam 37,5 :/
Maxitrol je koliko ja znam za očni konjunktivitis... Kamo to kapaš?

Pitanje za sve ostale: meni je rečeno da će mi vršak biti otečen i da ću imati grbu na vrhu nosa ali mi nije rečeno kad se ta grba povuče. To mi je frustrirajuće jer ja sad nemam nikakvih grba pa se bojim da ću napraviti još gore sranje nego što je sad!
I još je više frustrirajuće čitati oprečna mišljenja o doktoru koji će mi za mjesec dana naribati kljun i to sve naplatiti 16 000 kn!!!
Tatjana Kovacz is offline  
Old 29.03.2013., 17:45   #7808
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Evo opet mene

Danas mi je 4.dan,izvadeni tamponi,nije boljelo nego je bilo jakoooo neugodno,ali kratko traje pa ajd..

Sad non stop kapam fiziloskom i dobila s Maxitrol kapi,njih 5puta dnevno.
Ne boli nista,pritisak je jos tu,jer imam gips,ali ne disem na nos.
Ne mogu uvuc zrak a kad pokusam nos mi zvuci kao truba

Ono sto me brine je ta zuta sluz koja mi izlazi,je li to ok? I da,ne pijem vise antibiotik ali svaki dan imam 37,5 :/
Maxitrol je koliko ja znam za očni konjunktivitis... Kamo to kapaš?

Pitanje za sve ostale: meni je rečeno da će mi vršak biti otečen i da ću imati grbu na vrhu nosa ali mi nije rečeno kad se ta grba povuče. To mi je frustrirajuće jer ja sad nemam nikakvih grba pa se bojim da ću napraviti još gore sranje nego što je sad!
I još je više frustrirajuće čitati oprečna mišljenja o doktoru koji će mi za mjesec dana naribati kljun i to sve naplatiti 16 000 kn!!!
Tatjana Kovacz is offline  
Old 29.03.2013., 17:47   #7809
maxitrol može i u nos
nosonjica is offline  
Old 29.03.2013., 17:51   #7810
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
maxitrol može i u nos
Hvala na odgovoru, onda ću si to nabaviti odmah, za svaki slučaj, to košta nekih 20 kn, možda čak i dva tri komada, jer to je u malom pakiranju a ti moraš kapat pet puta dnevno, tako da...
Tatjana Kovacz is offline  
Old 29.03.2013., 18:04   #7811
Quote:
Tatjana Kovacz kaže: Pogledaj post

Pitanje za sve ostale: meni je rečeno da će mi vršak biti otečen i da ću imati grbu na vrhu nosa ali mi nije rečeno kad se ta grba povuče. To mi je frustrirajuće jer ja sad nemam nikakvih grba pa se bojim da ću napraviti još gore sranje nego što je sad!
I još je više frustrirajuće čitati oprečna mišljenja o doktoru koji će mi za mjesec dana naribati kljun i to sve naplatiti 16 000 kn!!!
Tko ti je to rekao?
Oblak19 is offline  
Old 29.03.2013., 18:52   #7812
Quote:
Oblak19 kaže: Pogledaj post
Tko ti je to rekao?
Glumičić.
...Da ću imati gore u korjenu nosa jednu oteklinu koja će splasnuti.
Inače, idem više na rekonstrukciju nego na operaciju nosa. Moram sve maknut i napravit novo jer se sve krivo sraslo zbog te pregrade koja ide u koso.
Tatjana Kovacz is offline  
Old 29.03.2013., 19:57   #7813
Quote:
Tatjana Kovacz kaže: Pogledaj post
Glumičić.
...Da ću imati gore u korjenu nosa jednu oteklinu koja će splasnuti.
Inače, idem više na rekonstrukciju nego na operaciju nosa. Moram sve maknut i napravit novo jer se sve krivo sraslo zbog te pregrade koja ide u koso.
Vrh nosa je svima otečen nakon operacije, i to nek' te ne brine. A vezano za spomenutu oteklinu na korijenu nosa, najbolje ti je s kirurgom još popričati o tome.

S obzirom da si odabrala Glumičića, budi oprezna i do u detalje mu objasni što želiš, a što nikako ne bi htjela

Ne bi bilo loše potražiti mišljenje još nekog kirurga, čisto da budeš sigurna. Ja sam se zaletila na operaciju, što mi se kasnije debelo obilo o glavu. Zato svima savjetujem oprez i da se što bolje raspitaju. Ipak je riječ o licu. Sretno!
Oblak19 is offline  
Old 29.03.2013., 20:37   #7814
Quote:
Oblak19 kaže: Pogledaj post
Vrh nosa je svima otečen nakon operacije, i to nek' te ne brine. A vezano za spomenutu oteklinu na korijenu nosa, najbolje ti je s kirurgom još popričati o tome.

S obzirom da si odabrala Glumičića, budi oprezna i do u detalje mu objasni što želiš, a što nikako ne bi htjela

Ne bi bilo loše potražiti mišljenje još nekog kirurga, čisto da budeš sigurna. Ja sam se zaletila na operaciju, što mi se kasnije debelo obilo o glavu. Zato svima savjetujem oprez i da se što bolje raspitaju. Ipak je riječ o licu. Sretno!
Uopće ne znam što da radim. Zašto mi je rekao da ću imati tu oteklinu a oni ljudi koji su bili kod njega i poslali mi slike nisu imali nikakvih grba gore kod čela?
I zašto je u nalazu napisao rhinoplastica i sa strane septoplastika i upitnik pokraj toga? Možda će mi trebati dvije operacije a on to ne govori!
Tatjana Kovacz is offline  
Old 29.03.2013., 21:45   #7815
Pa ko je tebe šta pitao?! Jadam se i radim sto hoću, a ne radim ništa bezveze. Da sam našla nekoga ko se operirao kod njega ne bi tražila odgovor tu! Skupljam informacije kako god znam i mogu i trudim se jer ovaj put želim pametno izabrat :503
Quote:
povjerljiv i ok kaže: Pogledaj post
bez uvrede, KAD ces se ti prestat se jadat stalno po ovoj temi, i meni niko ne pomaze.... potrazi nekog tu na forumu ko je operirao kod dzepine i javi mu se na pm vise, tako cu i ja pa bolje se nacekam nego nista ne poduzimam... ja sam skupljao u notepad informacije i o njemu pa ti javim navecer al ne obecajem.
Ja sad na kontroli sv duh, i sve nas u 10h narucio j. im ****
pozdrav
vrazic is offline  
Old 29.03.2013., 23:11   #7816
Bože šta vam je svima, lupilo predblagdansko ludilo? Malo malo pa na nekoj temi zadnjih dana nekakva prepucavanja. Evo i vas lijepo molim da normalno komunicirati jer će u protivnome letiti kartoni.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 30.03.2013., 08:05   #7817
dobar dan
nova sam na ovoj temi.. evo nakon pola života odlučih se da odem otorincu i da sredim devijaciju septuma i nosnu pregradu koju imam od djetinjstva a koja mi sad u 40 tim jako stvara problema (bez estetske korekcije nosa jer mi je ionako nos premalen).
Odluka je pala na Vinogradsku i naručili me kod primarijusa Grgića.

je li tko bio kod njega i da li ima tko tu ikakvih iskustva. Bila bih vam zahvalna kada biste ih napisali. Hvala
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 30.03.2013. at 08:12.
larazg is offline  
Old 30.03.2013., 09:02   #7818
molim iskusne za savjet čime tretirati hematome oko očiju, što najbolje pomaže i koliko dugo ih očekivati, danas mi je 4.dan nakon op
nosonjica is offline  
Old 30.03.2013., 09:30   #7819
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
molim iskusne za savjet čime tretirati hematome oko očiju, što najbolje pomaže i koliko dugo ih očekivati, danas mi je 4.dan nakon op
ja bih mazala hepanom (heparinskom masti) ona je inače za takve vrste podljeva.
e sad da li se u tvom slučaju ona preporuča - pitaj u apoteci.. ali ja sam kod samodavanja injekcija imala velike podljeve po koži i time sam mazala

kakav je osjećaj sa tim tamponima u nosu? to je meni najgore od svega.. zato sam 20 godina odgađala ići na operaciju.. meni je to psihički prestrašno.. kao da se daviš a nemožeš se udaviti...
kako spavati sa tim? ajd molim te ako nije problem objasni kako ti je sa tim?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje tanveer : 30.03.2013. at 11:39. Reason: spajanje postova
larazg is offline  
Old 30.03.2013., 10:06   #7820
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
kakav je osjećaj sa tim tamponima u nosu? to je meni najgore od svega.. zato sam 20 godina odgađala ići na operaciju.. meni je to psihički prestrašno.. kao da se daviš a nemožeš se udaviti...
kako spavati sa tim? ajd molim te ako nije problem objasni kako ti je sa tim?
Meni su rekli na konzultacijama da ću zbog toga imati i pritisak u ušima ali da će to nestati čim mi izvade tampone za dva dana. Ima jedan bloger koji je pisao o tome i rekao da je to bila jedna od najvećih neugodnosti nakon operacije, ali da je to nešto što se jednostavno treba pretrpjeti i gotovo. A ja si mogu pretpostaviti: suha usta, natečeno grlo, želudac pun zraka, možda neka mučnina... Na muci se poznaju junaci...
Tatjana Kovacz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.