Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 16:03   #6861
Stvar je u tome sta moja frajla ne voli nikakve poslastice sve uzme odnese u svoj krevetic i sakrije ali ne pojede osim tih stapica tvrdih sarenih njih jedino tu i tamo smaze a strah me sastava mogu mislit sta je u njima
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:35   #6862
Mislim da ih ima u pet centru za kupiti, probaj pogledati na netu ili tamo kod njih u trgovii na kutiji šta piše za satsav. A čuj, ako ne jedene znam koje količine i ako nejede često ja se ne bi zabrinjavala. I ja povremeno pojedem neki junk pa se ne opterećujem ako živine jedu povremeno u manjim količinama neki junk. Bitno je da je ostatak klope izbalansiran i kvalitetan.

Poslušala sam vas, probala sma jaukati, ništa to njemu ne znači. Kad se razdivlja sve jače grize. Sad sam ga maloprije izbacila iz sobe jer nisam više znala šta da radim, a ne želim ga klepiti (dobivam takve savjete ono tipa pa malo ga pukni kad ze grize, ne želim na takav način odgajati psa jer ću napraviti od njega luđaka). Ne znam uopće šta da radim, kako d aga smirim kad se tako uzbudi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:11   #6863
Nemoj ga smirivati, preusmjeravaj mu uzbuđenje. Probaj mu mahati nekom igračkom pod nosom, nešto što ima puno nogu ili krakova, da mu kretanje odvrati pažnju od tvoje noge. Onda ga pohvali kad te pusti i odmah nakon toga baci mu igračku malo dalje. Ne mora biti metrima daleko. Pa vidi što će se dogoditi.

P. S. Nama je u maloj dobi sjajna igračka bila ona mrežica za tuširanje, stara i rascufana.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:20   #6864
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da ih ima u pet centru za kupiti, probaj pogledati na netu ili tamo kod njih u trgovii na kutiji šta piše za satsav. A čuj, ako ne jedene znam koje količine i ako nejede često ja se ne bi zabrinjavala. I ja povremeno pojedem neki junk pa se ne opterećujem ako živine jedu povremeno u manjim količinama neki junk. Bitno je da je ostatak klope izbalansiran i kvalitetan.

Poslušala sam vas, probala sma jaukati, ništa to njemu ne znači. Kad se razdivlja sve jače grize. Sad sam ga maloprije izbacila iz sobe jer nisam više znala šta da radim, a ne želim ga klepiti (dobivam takve savjete ono tipa pa malo ga pukni kad ze grize, ne želim na takav način odgajati psa jer ću napraviti od njega luđaka). Ne znam uopće šta da radim, kako d aga smirim kad se tako uzbudi.
Kod nas u pc nemaju vec duze te stapice nasla ih u dm danas
sastav ne znam jer je mali cim smo usli u kucu pokidao paketic da joj on prvi da
morat cu skicnut kad budem isla u dm
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:46   #6865
A cucki smiju mentu? Ja negdje pročitala da ne smiju.

Ja sam mališi uzela neke onako plosnate štapiće u mulleru (mislim da su 3 okusa u toj jednoj vrećici, štapići su različitih nijansi), njihova marka, jede ko lud. Čak mi i vanka dolazi kad ga zovnem i dam mu, znači sviđaju mu se.

Što se tiče hranjenja, pa tako sam i mislila, do 6. mjeseca 4 puta dnevno, do godine dana 3 puta dnevno i nakon po 2 puta, al kažem zbunilo me jer sam našla različite preporuke koliko do kada, negdje piše da im se nakon 4 mjeseca smanjuje, negdje nakon 20. tjedna i tak.

Didi probala sam mu uvaljivati igračke na koje se inače pali (gumena loptica, nekakav kolut koji ima špagu, tu obožava igračku) al to on uzme u zube, pljune i nastavi po meni. Nemam ništa sa krakovima, morat ću uzet tako nekakvu igračku. U biti skontala sam da se pali na ove sa špagama pa razmišljam da mu uzmem te koje su od špaga i nakrajevima imaju tako da visi.
Imam doma te za tuširanje mrežice, budem mu probala i s time.

Zapravo meni je palo napamet da ne bi bilo loše da odredim jedno mjesto di će biti time out kad se tako razdivlja, ono ko kad djecu kad rade gluposti odvedeš na mjesto di moraju bit minutu-dvije na miru. Sam ne znam kako ga zadržat da ostane na tom mjestu tipa minutu dok se ne smiri.

I još sam vas htjela pitati nešto. Znači tu imamo peseke koji vole kopat rupe pa na jednom mjestu, ima tih iskopanih malih rupa koliko hoćeš. (ja mislila da su to neke živine prokopale dok nisam vidila u akciji pse ) Moj seronja je to uredno obilazio i njuškao, al si je neki dan vidio frendicu kak to raskopava pa se pridružio i sad me već 2 dana vodi tamo pa kopa frajer, izvlači busenje od trave, korijenje i tak. Ne znam dal da sasiječem u korijenu takvo ponašanje ili da ga pustim da prase uživa u tome? Sav si bude sretan kad se dokopa tako rupe (nadam se da nema ništa terijersko u sebi inače sam najebala, to ima petarde u dupetu)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:11   #6866
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A cucki smiju mentu? Ja negdje pročitala da ne smiju.
Metvicu da, ali mentol ne. E sad, vrag će ga znati što je u tim štapićima.

Quote:
Zapravo meni je palo napamet da ne bi bilo loše da odredim jedno mjesto di će biti time out kad se tako razdivlja, ono ko kad djecu kad rade gluposti odvedeš na mjesto di moraju bit minutu-dvije na miru. Sam ne znam kako ga zadržat da ostane na tom mjestu tipa minutu dok se ne smiri.
Svakako nije loše. Počni vježbati kad je miran. Smjesti ga nekamo i reci mu što želiš da mu bude signal - mjesto, dekica, ovo-ono. Najprije će biti miran pet sekundi jer će te gledati i neće mu biti jasno što hoćeš. Sekundu prije nego što će se pomaknuti, pohvali ga i nagradi. Onda probaj opet. Pa s vremenom povećavaj trajanje. Kad se navikne na to, pokušaj primjenjivati tako da prekineš divljanje.

Quote:
I još sam vas htjela pitati nešto. Znači tu imamo peseke koji vole kopat rupe pa na jednom mjestu, ima tih iskopanih malih rupa koliko hoćeš. (ja mislila da su to neke živine prokopale dok nisam vidila u akciji pse ) Moj seronja je to uredno obilazio i njuškao, al si je neki dan vidio frendicu kak to raskopava pa se pridružio i sad me već 2 dana vodi tamo pa kopa frajer, izvlači busenje od trave, korijenje i tak. Ne znam dal da sasiječem u korijenu takvo ponašanje ili da ga pustim da prase uživa u tome? Sav si bude sretan kad se dokopa tako rupe (nadam se da nema ništa terijersko u sebi inače sam najebala, to ima petarde u dupetu)
Pusti ga neka kopa. Pas je pas. Dakako, ne po cvijetnjacima i tako.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:20   #6867
Moj u prolasku voli ponekad capnuti listic mente ili bosiljka A najvise voli one macje igracke punjene metvicom
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:21   #6868
Znači recimo čaj od metvice bi im se smio davati?

Da, mjesto je jedna od naredbi koje sam planirala uskoro učiti.
Za sada vanka učimo stani i dođi, uglavnom sluša kad imam nešto, kad to savlada kako spada da mi dolazi svaki puta budem ga učila da mi uz nogu hoda. Fuj zna šta znači, kući zna šta znači, to smo naučili bez nagrada onako usput. Sa pusti se malo mučimo, zna bit posesivan, sad uči da kad pusti dobije nešto jako fino za klopati pa mi zna donijeti lopticu i odmah pljunuti da ne stignem ni reći da pusti. Sjedi me sluša i doma i vanka, počela sam ga sada učiti da legne (to ga mamim onako dolje sa poslasticom, legne jedino tako kad kažem i spustim poslasticu uz pod, naredbu lezi samo po sebi još ne konta šta hoću). I učim ga dolje i čekaj, jer se stalno pentra po meni pa da siđe dolje, a čekaj jer kad skonta poslasticu ako ne dobije odmah krene divljat. I učim ga tiho kad krene lajat i režat tokom noći dok spavamo, al to mu ne dajem poslastice nego ga eventualno pomazim ili potapšem. eznam jel to krivo, ne želim ga uopće nagrađivati da kad laje i prestane jer imam osjećaj da će lajat namjerno da dobije poslasticu.

Ne znam jel ovo puno naredbi u kratkom vremenu, jel bi trebala možda malo sporije to sve učiti.

edit: Andrej to je mačja menta iliti catnip (s time mi se mačke drogiraju ), to ti je super za želudac i probavne smetnje, barem kod mačaka a kontam da onda slično funkcionira i kod pesonja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:45   #6869
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znači recimo čaj od metvice bi im se smio davati?
Navodno je dobar protiv kašlja.

Quote:
Ne znam jel ovo puno naredbi u kratkom vremenu, jel bi trebala možda malo sporije to sve učiti.
Ionako ćeš sve to gradivo morati još sto puta ponoviti kako pas bude ulazio u koju fazu odrastanja. Mislim da mu ne smeta što uči, samo nemoj inzistirati da sve i nauči. Uostalom, kod tebe je tek nepuna dva tjedna. Koncentriraj se na hodanje na lajni. I riješi se fleksice.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:07   #6870
Znam, sam ne znam jel njemu ovo previše zapovijedi u tako kratkom vremenu. Ne bi trebalo, ne učim ga svaki dan sve. Sjedi, dođi mu stalno tupim, ostalo sve polako kad vidim da je zainteresiran.

Ma ne koristim ja stalno fleksicu, 1-2 puta dnevno je na njoj kad mu želim dati malo više prostora za trčanje i kad sam u japankama pa da baš ne gackam s njime po travurini do gležnja da ne poberem nekog krpelja. Ja nemam ampulu da me štiti. Ostatak šetnji nam je na normalnoj lajni (mi se šećemo po 6-7 puta dnevno )

Flekica je meni i bila prvotno zamišljena samo kao nekakva ispomoć, da se može malo udaljiti i prošnjufati, da ga ne ograičavam toliko. Nije mi osnovni povodac, ja se bolje osjećam kad mi je na normalnom pogotovo kad šećemo po pločniku di ima automobila. Jednostavno meni te trakice ne ulijevaju previše povjerenja, to koristim samo kad se krećemo po livadi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:08   #6871
Leeloo, valjda se može psa naučiti da sam raspoznaje fleskicu i običnu lajnu, ja ne znam. Ja sam svoju učila hodat uz lijevu nogu uvijek kad je na lajni, tako i sada hoda - na lajni uvijek uz nogu a kad je puštena;onda okolo baulja.

Ne znam oće ga to zbunjivati da je malo na lajni i učiš ga uz nogu, a malo na fleksici di ima veći radijus kretanja.

Eto, samo opservacija, nisam pametna oko tog.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:09   #6872
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A cucki smiju mentu? Ja negdje pročitala da ne smiju.

Ja sam mališi uzela neke onako plosnate štapiće u mulleru (mislim da su 3 okusa u toj jednoj vrećici, štapići su različitih nijansi), njihova marka, jede ko lud. Čak mi i vanka dolazi kad ga zovnem i dam mu, znači sviđaju mu se.

Što se tiče hranjenja, pa tako sam i mislila, do 6. mjeseca 4 puta dnevno, do godine dana 3 puta dnevno i nakon po 2 puta, al kažem zbunilo me jer sam našla različite preporuke koliko do kada, negdje piše da im se nakon 4 mjeseca smanjuje, negdje nakon 20. tjedna i tak.

Didi probala sam mu uvaljivati igračke na koje se inače pali (gumena loptica, nekakav kolut koji ima špagu, tu obožava igračku) al to on uzme u zube, pljune i nastavi po meni. Nemam ništa sa krakovima, morat ću uzet tako nekakvu igračku. U biti skontala sam da se pali na ove sa špagama pa razmišljam da mu uzmem te koje su od špaga i nakrajevima imaju tako da visi.
Imam doma te za tuširanje mrežice, budem mu probala i s time.

Zapravo meni je palo napamet da ne bi bilo loše da odredim jedno mjesto di će biti time out kad se tako razdivlja, ono ko kad djecu kad rade gluposti odvedeš na mjesto di moraju bit minutu-dvije na miru. Sam ne znam kako ga zadržat da ostane na tom mjestu tipa minutu dok se ne smiri.

I još sam vas htjela pitati nešto. Znači tu imamo peseke koji vole kopat rupe pa na jednom mjestu, ima tih iskopanih malih rupa koliko hoćeš. (ja mislila da su to neke živine prokopale dok nisam vidila u akciji pse ) Moj seronja je to uredno obilazio i njuškao, al si je neki dan vidio frendicu kak to raskopava pa se pridružio i sad me već 2 dana vodi tamo pa kopa frajer, izvlači busenje od trave, korijenje i tak. Ne znam dal da sasiječem u korijenu takvo ponašanje ili da ga pustim da prase uživa u tome? Sav si bude sretan kad se dokopa tako rupe (nadam se da nema ništa terijersko u sebi inače sam najebala, to ima petarde u dupetu)
to su oni pet bistro? Ima plocice i stapice isto tako mekane
Moja ni taknut madam nece bas ih jucer podjelila u setnji psima
Dentastix ju isto bas ne zanima eventualno zagrize jedan komadic i pusti
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:46   #6873
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Leeloo, valjda se može psa naučiti da sam raspoznaje fleskicu i običnu lajnu, ja ne znam. Ja sam svoju učila hodat uz lijevu nogu uvijek kad je na lajni, tako i sada hoda - na lajni uvijek uz nogu a kad je puštena;onda okolo baulja.

Ne znam oće ga to zbunjivati da je malo na lajni i učiš ga uz nogu, a malo na fleksici di ima veći radijus kretanja.

Eto, samo opservacija, nisam pametna oko tog.
Sitko je cijeli život vrlo pristojno i uredno po kvartu hodala na lajni od metra i pol, pa čak i kad su počeli kognitivni problemi. U posljednjih pola godine bila je nažalost često na fleksici, što zato jer je bila kod frendice na čuvanju dok sam se ja muvala po bolnicama, a od šestog mjeseca zato što je se ja zbog operiranog stopala nisam usudila voditi na običnoj lajni - em ne mogu hodati baš posvuda, em ona hoda rastreseno kao štene i uopće ne reagira. Sad mi je bolje pa opet u kvartu uvodim običnu lajnu i vidim da je sva sjebana, sve je zaboravila, a s obzirom na psihičko stanje, bit će je veliki problem podsjetiti.

Ne bih ja to miješala, LeeLoo. Uostalom, ako se pesonja pokaka u travi dok ga vodiš u japankama, ionako ćeš morati odcapkati do tamo da pokupiš za njim. Smartie je spomenula dulju običnu lajnu koja se pusti da se vuče po podu - zalažem se za to kao daleko bolje rješenje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:36   #6874
Manjeg psa mi je sasvim normalno i ok vidjet na fleksici ali nekako za vece ona nije
u kvartu imamo akitu ogromnu koja je redovito na fleksici i to onoj za srednju vrstu psa isto tako i jedan njo na fleksici bas mi ih smjesno vidjet
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:43   #6875
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Manjeg psa mi je sasvim normalno i ok vidjet na fleksici ali nekako za vece ona nije
u kvartu imamo akitu ogromnu koja je redovito na fleksici i to onoj za srednju vrstu psa isto tako i jedan njo na fleksici bas mi ih smjesno vidjet
Meni nije.

Pas je pas, s tim da sam 3 puta dobro oplela sa bicikle jer su mi se minići na fleksicama zaletjeli pod kolo dok gazde klafraju.

I da imam minića, svejedno bi mi išao uz lijevu nogu - jednostavno mi je praktično da znam da mi pas hoda uz jednu stranu i da ne siječe put ili navlači u ijednom smjeru.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:45   #6876
Zašto mislite da bi vrsta povodca bila problem? Jel nije poanta da nauče naredbu u svim okolnostima, neovisno na kojem su povodcu i dal uopće imaju povodac? Ako se na fleksici ne može izkontrolirati jer ima veći radijus, kak će onda tek kad je bez povodca. Naravno nisam mislila u početku miješati, učila bi ga na kratkom jer je lakše da skonta, a onda bi se prebacila na fleksicu. U neko doba bi trebao sve naredbe slušati bez da ima išta oko vrata.

I ne pali mi uopće ovo preusmjeravanje na igračke, jednostavno on to sve shvaća ko igru i još više se uzbudi i onda meni donosi igračke, baca ih pod noge i skače po meni i grize. Sad sam maloprije ga bacila na bok, tako malo držala i onda se tek skulirao. Ne znam jesam dobro napravila, al zbilja ne znam kak da ga smirim da se urazumi. Kad nije hiper onda je super s njime raditi, ovako kad se razdivlja ne zna se sam smiriti a ja šta god da radim ko da ga još više raspizdim.

edit: ja fleksicu koristim isključivo na livadi, nema šetača, biciklista, nikome ne smeta što trčkara okolo. Kad smo na pločniku i tu di ima ljudi na kratkom je povodcu, lakše mi ga je kontrolirati i zaustaviti i nekako se sigurnije osjećam budući da su i cesta i parkirališta u blizini.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:49   #6877
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Meni nije.
T
Pas je pas, s tim da sam 3 puta dobro oplela sa bicikle jer su mi se minići na fleksicama zaletjeli pod kolo dok gazde klafraju.

I da imam minića, svejedno bi mi išao uz lijevu nogu - jednostavno mi je praktično da znam da mi pas hoda uz jednu stranu i da ne siječe put ili navlači u ijednom smjeru.

To ovisi o vlasniku koliko dugacko i gdje pusta psa.npr moja nikad ne leti tako daleko dok je na fleksici uvrh glave metar i pol-dva cca.onih ostalih 3m skoro ni ne koristimo i uvijek ide uz moju desnu stranu,ne povlaci normalno hoda tako da s tim pletenjem i sl nemamo problema

ovo mi je treci pas i svi do sada su mi bili na flexici i nikad nikakvih problema
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:18   #6878
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Zašto mislite da bi vrsta povodca bila problem? Itd.
Prema mojemu je mišljanju glavni razlog što pas na fleksici nužno vuče, inače fleksa ne funkcionira, pa se na to navikne.

Ovo s bacanjem na bok vidjela sam jednom u životu i nije mi lijepo izgledalo. Zvijer očito griženje shvaća kao igru, a tko zna kako je, gdje i koliko socijaliziran. Jesi li možda pokušala s nekoliko igračkica pa da mu sljedeću baciš kad ti donese prvu pod noge? Ili, ako je već donosač, zašto ne nagrađuješ to donošenje i tako to pretvoriš u igru? Jako je teško govoriti na neviđeno.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
To ovisi o vlasniku koliko dugacko i gdje pusta psa.npr moja nikad ne leti tako daleko dok je na fleksici uvrh glave metar i pol-dva cca.onih ostalih 3m skoro ni ne koristimo i uvijek ide uz moju desnu stranu,ne povlaci normalno hoda tako da s tim pletenjem i sl nemamo problema
Onda bi ti i radni povodac od metar i pol bio dovoljan. Ne razumijem.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 18:07   #6879
Nisam bila gruba, ali sam ga nekako morala zaustaviti da se smiri. (iako mislim da je to sad upalilo jer je bio iznenađen, da će inače nastaviti čim ga se pusti)

To kod nas izgleda ovako, frajer se krene igrati, u neko doba se previše uzbudi, ja ga pokušam smiriti da me ne grize davajući mu različite igračke koje on pljune iz usta i opet kreće na mene ili dođe donese igračku meni i baci je i krene mene gristi (ja mu je vrati, on je opet pljune i na moje ruke ili noge) i što ga više pokušavaš smiriti ili maknuti od sebe on sve jače grize. Ako se maknem iz sobe, on nastavi s time kad se vratim. Ako njega maknem, opet se sav uzbudi kad me vidi i opet krene. Kad je u takvim fazama poslastice tu ne pale jer se na to isto uzbudi i grize jer nije dobio poslasticu.

Baš se vidi da se previše uzbudi i ne zna se smiriti, pa valjda to onda tako ispoljava a ja ne znam više šta da napravim da ga smirim. Da ispoljava na nekakav drugačiji način mislim da bi mi bilo lakše, ovako teško je ostati smiren dok te pas sve više i jače grize. Ovo jaukanje i ignoriranje ne pali.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 18:58   #6880
Tako je kod nas bilo: psa sam učila da ide uz nogu i sama pazi: čim osjeti "zatezanje" lajne-sama se regulira i vrati uz nogu. Sa fleksicom mi to nije bilo moguće, fleksica se nužno osjeti da malo vuče, jer inače ne radi. Iz tog perioda imam fleksicu, ali jednostavno nije išlo.

Leeloo, za hodanje uz nogu je meni bila i ostala naredba UZ. Dakle, i kad je slobodna, kad kažem: UZ, ona dođe.

Kad je na lajni, onda je uvijek sama UZ jer je naučila da kad je lajna, onda je hodanje uz nogu. Ako je potrebno korigirati, samo kažem UZ i to je to.

Koliko dugo si ga ignorirala kad divlja? Mislim, nekad mora prestat.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.