Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2008., 22:41   #1
Izgubila pravo na studiranje

Na FF sam izgubila pravo na studiranje na svom smjeru jer nisam uspjela položiti 1 ispit na 3. godini. Dakle, kao rezultat toga više nikad ne smijem studirati te studijske grupe u RH.

Želim samo da mi netko informativno potvrdi sljedeće jer su mi misli u kaosu i više nisam posve sigurna u ništa:

1. kad sam upisala FF redovno upisala sam još jedan fakultet izvanredno i u međuvremenu se iz njega ispisala. Je li se mogu ponovno izaći na prijamni za upise na taj fakultet?

2. dobivam obiteljski mirovinu i kad sam saznala da sam izgubila prava upisala sam se na jedan redovni stručni studij samo da ne izgubim mirovinu pa da ne bude još veća tragedija u tragediji. Hoće li predstavljati problem što mjenjam studije u ostvarivanju prava na mirovinu sve dokle sam redovni student?

3. je li moguće toliko mijenjati fakulteta uopće?


Svaka pomoć je veoma dobrodošla i cijenjena.
Totem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 22:55   #2
Quote:
Totem kaže: Pogledaj post
1. kad sam upisala FF redovno upisala sam još jedan fakultet izvanredno i u međuvremenu se iz njega ispisala. Je li se mogu ponovno izaći na prijamni za upise na taj fakultet?

2. dobivam obiteljski mirovinu i kad sam saznala da sam izgubila prava upisala sam se na jedan redovni stručni studij samo da ne izgubim mirovinu pa da ne bude još veća tragedija u tragediji. Hoće li predstavljati problem što mjenjam studije u ostvarivanju prava na mirovinu sve dokle sam redovni student?

3. je li moguće toliko mijenjati fakulteta uopće?
1. nitko ti ne može osporiti pravo da više puta izlaziš na prijemni na istom fakultetu.
2. ako si redovni student i imaš manje od (mislim) 28 godina imaš pravo i na mirovinu!
3. koliko ćeš fakulteta mjenjati tvoja je stavr ali na teret ministarstva možeš studirati samo 6 godina a nakon toga moraš plaćati fax.

nisam ti 100% sigurna za ovih 6 godina ili je to koju godinu više jer cura na mom faxu sada mora platiti 2. apsolventsku jer je prešla taj limit. ja plaćam fax i nemam limita: promijenila sam fax i dva puta polagala prijemni na ovome!!
a za ovo s godinama ti se mogu raspitati sutra
sretno
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 23:30   #3
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
1. nitko ti ne može osporiti pravo da više puta izlaziš na prijemni na istom fakultetu.
2. ako si redovni student i imaš manje od (mislim) 28 godina imaš pravo i na mirovinu!
3. koliko ćeš fakulteta mjenjati tvoja je stavr ali na teret ministarstva možeš studirati samo 6 godina a nakon toga moraš plaćati fax.

nisam ti 100% sigurna za ovih 6 godina ili je to koju godinu više jer cura na mom faxu sada mora platiti 2. apsolventsku jer je prešla taj limit. ja plaćam fax i nemam limita: promijenila sam fax i dva puta polagala prijemni na ovome!!
a za ovo s godinama ti se mogu raspitati sutra
sretno
Bila bih jako zahvalna da provjeriš. No ja sam plaćala svoj redovni studij. Nisam ni jednu godinu studirala na teret ministarstva. Računa li se to?

Hvala ti puno na informacijama
Totem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 08:32   #4
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
1. nitko ti ne može osporiti pravo da više puta izlaziš na prijemni na istom fakultetu.
2. ako si redovni student i imaš manje od (mislim) 28 godina imaš pravo i na mirovinu!
3. koliko ćeš fakulteta mjenjati tvoja je stavr ali na teret ministarstva možeš studirati samo 6 godina a nakon toga moraš plaćati fax.


mene isto nesto zanima..... ako je osoba mijenjala fax dva puta
i sada je upisala treci na teret ministarstva, ali nije na niti jednom diplomirala, moze li ona u slucaju da joj se taj treci ne svidi otici na prijemni na cetvrti na teret ministarstva i zavrsiti ga na teret ministarsva da li ima veze to studiranje s godinama doticne osobe
da li se u to studiranje sest godina racuna samo sest godina na jednom faksu ili i mijenjanje.
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 08:42   #5
Quote:
Totem kaže: Pogledaj post
Bila bih jako zahvalna da provjeriš. No ja sam plaćala svoj redovni studij. Nisam ni jednu godinu studirala na teret ministarstva. Računa li se to?

Hvala ti puno na informacijama
bitno je za obiteljsku mirovinu da si redovni student. nije bitno jel s placanjem ili bez placanja. dok si redovan student na bilo kojem faxu ti imas pravo na tu mirovinu.

do 26. godine se može dobivati obiteljska mirovina
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 11:47   #6
Quote:
Totem kaže: Pogledaj post
1. kad sam upisala FF redovno upisala sam još jedan fakultet izvanredno i u međuvremenu se iz njega ispisala. Je li se mogu ponovno izaći na prijamni za upise na taj fakultet?
ako si se ispisala, ne vidim razlog zasto ne bi mogla jos jednom ici na prijemni.

Quote:
Totem kaže: Pogledaj post
2. dobivam obiteljski mirovinu i kad sam saznala da sam izgubila prava upisala sam se na jedan redovni stručni studij samo da ne izgubim mirovinu pa da ne bude još veća tragedija u tragediji. Hoće li predstavljati problem što mjenjam studije u ostvarivanju prava na mirovinu sve dokle sam redovni student?
dok god si redoviti student, bilo na medicini, bilo na prometnom, bilo gdje. ti imas pravo na mirovinu do 26 godine. samo sto trebas odnjeti ovjerenu potvrdu od fakulteta da si redoviti student nadleznoj instituciji.

Quote:
Totem kaže: Pogledaj post
3. je li moguće toliko mijenjati fakulteta uopće?
zasto ne.


@Mantis Religiosa - ako se ti uredno ispises sa svojih prijasnjih fakulteta, i uredno postignes rezultat na drugim fakultetima da si na teret ministarstva, oni tebi ne mogu osporiti to pravo, bez obzira na godine.
__________________
to be or not to be...
Q83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 23:31   #7
otkad se moze studirati vise od 2 fakulteta na teret ministarstva?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 00:27   #8
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
otkad se moze studirati vise od 2 fakulteta na teret ministarstva?
pa evo, govorim ti iz vlastitog primjera. ne znam dal se moze odjednom, ali ako vise nisi na prvom, ispisan/zavrsio...kaj god...i odes na drugi...mozes opet na teret ministarstva
__________________
to be or not to be...
Q83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 01:27   #9
Quote:
Q83 kaže: Pogledaj post
pa evo, govorim ti iz vlastitog primjera. ne znam dal se moze odjednom, ali ako vise nisi na prvom, ispisan/zavrsio...kaj god...i odes na drugi...mozes opet na teret ministarstva
Hvala vam svima na odgovorima. Puno ste mi pomogli ali i ono najvažnije od svega i smirili
Totem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 09:55   #10
Quote:
Q83 kaže: Pogledaj post
pa evo, govorim ti iz vlastitog primjera. ne znam dal se moze odjednom, ali ako vise nisi na prvom, ispisan/zavrsio...kaj god...i odes na drugi...mozes opet na teret ministarstva
prvi-drugi...cek to su dva a sta je sa trecim
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 10:57   #11
Quote:
Totem kaže: Pogledaj post
Na FF sam izgubila pravo na studiranje na svom smjeru jer nisam uspjela položiti 1 ispit na 3. godini. Dakle, kao rezultat toga više nikad ne smijem studirati te studijske grupe u RH.

Želim samo da mi netko informativno potvrdi sljedeće jer su mi misli u kaosu i više nisam posve sigurna u ništa:

1. kad sam upisala FF redovno upisala sam još jedan fakultet izvanredno i u međuvremenu se iz njega ispisala. Je li se mogu ponovno izaći na prijamni za upise na taj fakultet?

2. dobivam obiteljski mirovinu i kad sam saznala da sam izgubila prava upisala sam se na jedan redovni stručni studij samo da ne izgubim mirovinu pa da ne bude još veća tragedija u tragediji. Hoće li predstavljati problem što mjenjam studije u ostvarivanju prava na mirovinu sve dokle sam redovni student?

3. je li moguće toliko mijenjati fakulteta uopće?


Svaka pomoć je veoma dobrodošla i cijenjena.
Oprosti ako ti ne mogu pomoći, no zanima me jedna stvar, kako to da zbog jednog ispita si izgubila sva prava studiranja na tom smjeru?
Ništa loše ne mislim, samo me zanima da znam ako se meni slično dogodi
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 11:25   #12
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Oprosti ako ti ne mogu pomoći, no zanima me jedna stvar, kako to da zbog jednog ispita si izgubila sva prava studiranja na tom smjeru?
Ništa loše ne mislim, samo me zanima da znam ako se meni slično dogodi
Također, i mene isto zanima. Kod nas, ako padneš 2 godine za redom 1 predmet, imaš zabranu studiranja 1 godinu na faxu, nakon toga možeš ponovno upisati. I to je sve. Ovo je prestrašno, radi pada na jednom ispitu više nikad ne smiješ upisat fax iz te studijske grupe??? Stvarno čudno.
__________________
Što mislimo da znamo, ne znamo. Što mislimo da ne znamo, ne znamo.
Marko1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 11:44   #13
Quote:
Marko1000 kaže: Pogledaj post
Također, i mene isto zanima. Kod nas, ako padneš 2 godine za redom 1 predmet, imaš zabranu studiranja 1 godinu na faxu, nakon toga možeš ponovno upisati. I to je sve. Ovo je prestrašno, radi pada na jednom ispitu više nikad ne smiješ upisat fax iz te studijske grupe??? Stvarno čudno.
Kod mene na faksu, ako padneš dvije godine za redom jedan kolegij, isto gubiš pravo studiranja.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 13:16   #14
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Oprosti ako ti ne mogu pomoći, no zanima me jedna stvar, kako to da zbog jednog ispita si izgubila sva prava studiranja na tom smjeru?
Ništa loše ne mislim, samo me zanima da znam ako se meni slično dogodi
zadnji rok taj ispit imala i nije prosla i time nije zadovoljila uvjet za dalje. jedino ne znam za to zasto nema pravo jos jednom trecu godinu ici.
__________________
to be or not to be...
Q83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 13:36   #15
Očito pravilnici o diplomskom studiju nisu jednaki na svim fakultetima. Kod mene se isto gubi pravo studiranja nakon što se osam puta izađe na ispit i ne položi isti.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:13   #16
Gubitak prava studiranja

Ima li ovdje ljudi koji, eto, nisu imali sreće, pa izgubili pravo studiranja na nekom fakultetu?
Koje su opcije nakon toga i ima li uopće nade da se nakon tog osmog puta, nastavi studiranje na nekom drugom fakultetu, naravno, ne ispočetka ??
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:37   #17
Najbolje da pitaš u referadi, ali mislim da se nakon osmog pada na nekom ispitu, gubi pravo studiranja na sveučilištu, tako da postoji šansa da se prebaciš na isti smjer u grad gdje je drugo sveučilište.. procitaj pravilnik o studiju svog fakulteta sa malo vise paznje i vidjet ces moze li se sto smuljati, ali svakako pitaj u referadi
Ziggy Stardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 16:00   #18
Quote:
Ziggy Stardust kaže: Pogledaj post
Najbolje da pitaš u referadi, ali mislim da se nakon osmog pada na nekom ispitu, gubi pravo studiranja na sveučilištu, tako da postoji šansa da se prebaciš na isti smjer u grad gdje je drugo sveučilište.. procitaj pravilnik o studiju svog fakulteta sa malo vise paznje i vidjet ces moze li se sto smuljati, ali svakako pitaj u referadi
Ma nisan ja do toga još došla,nadam se da ni neću, ali treba se pripremit na sve opcije, hehe....

Zanimaju me iskustva ljudi koji su prošli sve to, a pogotovo oni koji su gubili pravo studiranja zbog jednog jedinog predmeta....
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪

Zadnje uređivanje mory222 : 23.03.2009. at 16:09.
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 16:35   #19
Quote:
mory222 kaže: Pogledaj post
Ma nisan ja do toga još došla,nadam se da ni neću, ali treba se pripremit na sve opcije, hehe....

Zanimaju me iskustva ljudi koji su prošli sve to, a pogotovo oni koji su gubili pravo studiranja zbog jednog jedinog predmeta....
Neke katedre/profesori imaju tolerancije prema takvim studentima, pa se taj 8. put rješava tako da prvo izađeš na ispit pa ako prođeš, onda ga prijaviš na idućem roku ili nešto sl., a ako padneš nikom ništa, ali naravno sve u dogovoru s profesorom i ovisno o njemu..
Ako prijavljuješ preko studomata 8. put, prije prijave otiđi tajnici katedre/asistentu/profesoru(ocijeni koga ćeš lakše nagovorit) i tamo se prvo konzultiraj..
Ziggy Stardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 17:31   #20
Moja frendica je pala drugu komisiju iz jednog predmeta, i izgubila je pravo studiranja na tom faksu.
Prebacila se na srodni fakultet i priznali su joj neke ispite.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.