Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2009., 00:37   #101
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Bitno da pricas...i o cem znas i o cem ne znas.
naravno, ti znaš ali nećeš reć i ostavit ćeš nas da se useremo od radnoznalosti
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 00:40   #102
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
važno da mu nije oduzeta poslovna sposobnost
ne znas nista, ali znas da je vazno da mu nije oduzeta poslovna sposobnost.

trlababalan...
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 00:47   #103
i? jesi li sad izguglao pa možeš podijeliti svoje adezeovsko ogromno znanje sa svima ovdje?
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 00:51   #104
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
važno da mu nije oduzeta poslovna sposobnost
Ostaje mu pravna !
Ali nakon ove price moze se pokrenuti izvanparnicni postupak po sluzbenoj duznosti ili po prijedlogu ili na prijedlog drzavnih organa (starateljstva; drzavnog odvjetnistva) zatim bracnog druga, krvnih srodnika, sreodnika u bocnoj liniji (ne znam do kojeg stupnja), kao i na prijedlog svih osoba koje zive u zajednickom kucanstvu sa osobom za koju se trazi pokretanje postupka osuzimanja polsovne sposobnosti (djelomicno ili potpuno). Tako nekako, a nisam siguran da li pokretanje postupka mogu zatraziti i osobe iz njegove radne okoline ili moraju ici preko centra za soc.skrb ?

Quote:
radno nesposoban može imati tjelesno oštećenje i zbog toga npr ne može (uopće ili bitno smanjeno ) obavljati posao koji je obavljao.
Tocno i zato bi ako je liječnička komisija MIORH-a utvrdila "potpuni gubitak radne sposobnosti, odnosno opću nesposobnost za rad" on sam trebao predociti javnosti o razlozima (barem opcenitih, ako bi iznosenje detalja povrijedilo intimu) radi kojih je doneseno takvo rjesenje, jer mu izgleda barem, na prvi pogled fizicki nista ne fali ?
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 00:56   #105
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
i? jesi li sad izguglao pa možeš podijeliti svoje adezeovsko ogromno znanje sa svima ovdje?
cini se da si me zamijenila s bijelim misevima i demonima u svojoj paranoicnoj glavi.

hadeze (kao i ista od splacina s nase scene) su mi bliski upravo koliko i ti.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 00:58   #106
Quote:
Komunalac kaže: Pogledaj post
Tocno i zato bi ako je liječnička komisija MIORH-a utvrdila "potpuni gubitak radne sposobnosti, odnosno opću nesposobnost za rad" on sam trebao predociti javnosti o razlozima (barem opcenitih, ako bi iznosenje detalja povrijedilo intimu) radi kojih je doneseno takvo rjesenje, jer mu izgleda barem, na prvi pogled fizicki nista ne fali ?
A intimu bi mogla povrijedit cinjenica o mozebitnom postojanju laznih invalida usred Panciceve stranke?
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 01:43   #107
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Facit facit, non verba.
Svatko tko se danas imalo smisleno želi bavi javnom i/ili političkom djelatnošću mora imati minimum komunikacijskih vještina.

Žao mi je, ali g. Sabo nema šanse, toliko je loš da se to neda popraviti.

Na žalost, sudim prema iskustvu, ali ono što je bilo prezentirano neku večer u Otvorenom ne ostavlja nimalo sumnje da niš' od toga. Netko tko je svjestan da nema pojma o tome kako uobličiti misao (a dopuštam da ima genijalnih umova i operativaca koji se jednostavno ne znaju izraziti pred kamerama), a ode u "živu" emisiju na TV - je izgubljen slučaj. A ako nije svjestan da nema pojma o tome kako uobličiti misao - još je izgubljeniji.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 01:45   #108
Bojim se da će biti po onoj "svakog čuda za tri dana dosta..."
Jer Sabo ovog časa za medije nije ništa drugo nego "materijal" za naslovnice i udarne emisije: branitelj, član SDP-a, pobijedio usred Vukovara uz podršku određenog broja Srba, propovijeda oprost, slogu Hrvata i Srba u obnovi i razvoju Vukovara... Čudo nad čudima!

Zašto sumnjam u njegov uspjeh? Jer me nije nimalo impresionirao ni (konkretnim) idejama, ni agilnošću, ni intelektom...
Moj dojam: umoran, "istrošen" čovjek koji je "odslužio" svoje (svaka mu čast!) i koji, bojim se, Vukovaru - željnom pomaka, zamaha, energije i "svježe krvi" - nema što ponuditi, osim lijepih pričica (a i te su podosta "nategnute" i "bajkovite"...).
Prije ga mogu zamisliti kako drži unuka na krilu i polako mu priča priče prije spavanja, nego da vodi grad koji vapi za "buđenjem iz sna" i nekim novim poletom i poticajem.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 01:56   #109
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
A intimu bi mogla povrijedit cinjenica o mozebitnom postojanju laznih invalida usred Panciceve stranke?
Pa ne bas, tim vise sto upravo lazni branitelj Pancic inzistira i to svako malo da se rascisti pitanje laznih branitelja i objavi Registar.
Detalji koji se smatraju lijecnickom tajnom (i etikom) a nisu od bitnog znacaja za javno objavljivanje, jer mozda bi i naskodili integritetu (u bilo kojem pogledu) pojednica tj. njega Saboa. Drugo je pitanje s obzirom da je on javna osoba koliko javnost mora ili treba znati o tom misljenju lijecnicke komisije.
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 02:07   #110
Quote:
Komunalac kaže: Pogledaj post
Pa ne bas, tim vise sto upravo lazni branitelj Pancic inzistira i to svako malo da se rascisti pitanje laznih branitelja i objavi Registar.
Detalji koji se smatraju lijecnickom tajnom (i etikom) a nisu od bitnog znacaja za javno objavljivanje, jer mozda bi i naskodili integritetu (u bilo kojem pogledu) pojednica tj. njega Saboa. Drugo je pitanje s obzirom da je on javna osoba koliko javnost mora ili treba znati o tom misljenju lijecnicke komisije.
to je bila sala

na ironican nacin rekoh isto - pancic je gonio od nemila do nedraga sve zivo i mrtvo, do mjere da mu ljudi vracaju proteze, a ovdje pojma nemamo o cemu se zapravo radi, a covjek obnasa javnu funkciju.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 06:23   #111
lik je izgubljen, na momente odsutan... koje će on odluke donositi?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 09:24   #112
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ja pažljivo slušam i čitam. Jedino što sam od njega za sada čuo o "programu za Vukovar" je poziv lepoj breni da održi dobrotvornu cajku za kupnju aparata za reciklažu pelena u domu umirovljenika. Ponavljam još jednom, nadam se d amu to nije jedini program, za druge nisam čuo iz njegovih usta, do sada.Čekat ću, čitat ću, slušat ću i dalje.
Nevjerojatna je ta količina mržnje koja se rodila u braniteljskim glavama za vrijeme rata. Mlinski kamen oko noge Hrvatskog naroda.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 09:39   #113
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
važno da mu nije oduzeta poslovna sposobnost
Prema propisima MIORH-a kod ocjene pripadnika OSRH prilikom odlaska u mirovinu "gubitak radne i opće nesposobnosti za rad" podrazumijeva i poslovnu sposobnost.Postoje slijedeće vrste ocjene:
- potpuni gubitak radne sposobnosti - opća nesposobnost za rad = mirovina
- djelomični gubitak radne sposobnosti, odnosno mogućnost obavljanje poslova na temelju preostale radne sposobnosti = premještaj na drugo radno mjesto
- gubitak radne sposobnosti uz mogućnost obavljanja drugih poslova za koje osoba nema potrebnu SS = prekvalifikacija.
- potpuna radna sposobnost = vraćanje na radno mjesto sa kojeg je osiguranik upućen na procjenu.

U slučaju gospodina Sabe utvrđena je "opća nesposobnost za rad, odnosno potpuni gubitak radne sposobnosti" = mirovina.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 09:40   #114
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Nevjerojatna je ta količina mržnje koja se rodila u braniteljskim glavama za vrijeme rata. Mlinski kamen oko noge Hrvatskog naroda.
Mržnje? iz čega si to iščitao? zato što nekome Fahreta oli ti ga Brena nije po ukusu ili?

Tko zna možda Sabu zadovolji i isprika Nade Topčagić, Eru Ojadnića and company pa i njih pozove na jedan humanitarni koncert za Vukovar, recimo za kupnju nekog aparata u Vukovarskoj bolnici.
http://www.youtube.com/watch?v=l3OCxzG2g68


Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Mlinski kamen oko noge Hrvatskog naroda.
Da nije bilo tih Hrvatskih branitelja ne bi ti danas pisao ovakve gluposti, jer Hrvatski branitelji su svoju zemlju branili i oslobađali iz ljubavi, a ne mržnje.Naravno da bi se to shvatilo treba maknuti onaj mlinski kamen iz glave koji neki još vuku i vući će dok su živi.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 10.06.2009. at 09:50.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 09:53   #115
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Ovako vezano uz Gotovinu i sreću:
Sabo je pričao kako je neki naš glazbenik na dan pada Vukovara odnosno Dan sjećanja na Vukovar i Škabrnju pjevao u Kruševcu i kako je on kao gradski vijećnik na sjednici predložio da se tog pjevača više ne poziva da pjeva u Vukovaru.
Sabin prijedlog je usvojen i dospio je u medije - ali je uskoro iza toga priveden Gotovina i na njegovu sreću je priča oko njegovog usvojenog prijedloga pala u drugi plan.
Boris Novković
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Mržnje? iz čega si to iščitao? zato što nam Fahreta nije po ukusu ili?
Pa da , mržnja ,branitelji ne gutaju otrcani populizam "Idemo svi pod istu zastavu" Željka Sabe i to je dokaz mržnje.

Ako ne budeš glasao za Sabu na idučim izborima - također ćeš biti mrzitelj. Ako ne budeš padao na sve njegove sladunjave tlapnje - pogađaš ,mrziš- itd.
busca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 09:58   #116
Quote:
busca kaže: Pogledaj post

Pa da , mržnja ,branitelji ne gutaju otrcani populizam "Idemo svi pod istu zastavu" Željka Sabe i to je dokaz mržnje.

Ako ne budeš glasao za Sabu na idučim izborima - također ćeš biti mrzitelj. Ako ne budeš padao na sve njegove sladunjave tlapnje - pogađaš ,mrziš- itd.
Da vidiš o tome uopće nisam razmišljao.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 10:35   #117
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Nevjerojatna je ta količina mržnje koja se rodila u braniteljskim glavama za vrijeme rata. Mlinski kamen oko noge Hrvatskog naroda.
a jel velik taj mlin?

Ajde ne kakaj bedastoce.
Da su to takvi kao ti osjetili mrzili bi i travu sto raste.
Koji ce nam pjevati brena? Nek pjeva onima kojima je i pjevala dok se krvarilo i ginilo.A ti ju slusaj nitko ti ne brani.Tvoj izbor.Kao i ova glupost koju si napisao.
sokol385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 10:51   #118
Kada sam čuo na vestima da je Sabo pobedio u drugom izbornom krugu za gradonačelnika bilo mi je drago jer smatram da će donekle doneti ravnotežu u našem gradu. Gledao sam tv kad je bio kod Stankovića i neko veče na otvorenom i čini mi se ok čovek, dosta realan.
Drago mi je što je toliko za naš grad, što sve građane poziva pod jednu, vukovarsku zastavu.
Nadam se da će Vukovaru doneti napredak ali tek je počeo pa je rano o tome govoriti, videćemo kroz godinu dana.
Želim mu sreću.
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 11:10   #119
Quote:
Johnny 007 kaže: Pogledaj post
Kada sam čuo na vestima da je Sabo pobedio u drugom izbornom krugu za gradonačelnika bilo mi je drago jer smatram da će donekle doneti ravnotežu u našem gradu. Drago mi je što je toliko za naš grad, što sve građane poziva pod jednu, vukovarsku zastavu.
Koju i kakvu ravnotežu?
Još samo da saznamo kako izgleda ta "Sabina zastava" (ne mislim na službenu grada Vukovara), i nadam se da pod njom neće "pevati" Lepa, Nada, Era...and company, ili je to ravnoteža na koju aludiraš.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 11:16   #120
Sabo je Vukovarac, obični čovjek koji želi dobro svome gradu.Razlikuje se od drugih političara i sad se ljudi ne snalaze, ovo je novitet. Pa ispada Sabo da je smotan, da je na tabeletama, pa svašta nešta.

Ma i da je polupismen, da je ateista, da je obični civil bio za vrijeme rata, pa što onda?I, ako nije naročito pričljiv , što s tim?
On ima viziju boljeg Vukovara, i ka tom cilju ide. Ovi prije njega su imali projetke, i kad sad netko spomene riječ projekt u Vukovaru , diže nam se kosa na glavi, jer sve su to laži.

Sabo je lijepo rekao: nemam projket, što će nam, imamo Vupik i Borovo, ajmo to odraditi, kakve sad nove projekte treba izmisliti?

Ako treba projekt, ajmo izmisliti Las Vegas u Vukovaru, otvoriti javne kuće? Jel bi onda bili sretni?
Ljudi , mi smo gladni kruha,mlijeka, povrća, eno slata se suši na pijaci, ma da je jednu kunu, netko ni to nema da kupi salatu.

Šta vam je????

Što će nam netko tko će se preseravati politički? Nama je rata dosta! Tko nije valjao kao čovjek, takve građani znaju i ignoriraju,a tolerancija jest jer je Tuđman napravio aboliciju. Što bi mi sad trebali? Ako netko želi da cijeli Vukovar postane spomen-grad, kud će onda s nama, živim vukovarcima? Mi bi da radimo, živimo, jedemo, da imamo i wc papira, i plaćene režije od svog truda, da možemo svojoj djeci priuštiti bicikl i patike, i barem tri obroka dnevno.

Ako će babama i dedama Brena omogućiti pelene, neka! Što to dosad nije napravila HDZ-ovska vlast?
Zadužili su Hrvatsku da za tri-četiri-pet godina neće biti od hrvtaskoga ništa osim one trave zelene.

Veći zločinac mi je trenutna vlada koja poljoprivrednike baca u stranu, a živimo od žita i kruha, nego što mi je Brena zločinac. Neka pjeva i peva svaki čovjek dobre volje u gradu i svi oni, čestitog srca kojima je stalo do usranih deda i baba.

Znate što? Cijela ova priča o Vukovaru je podsmijeh, ruglo. Imate li svoje gradonačelnike? Kakav je takav , Sabo je sada naš gradonačelnik, i jedini za sad , koji kaže Vukovar ujediniti pod jednu zastavu, to se ne odnosi samo na srbe, nego i politiku drolju i kurvu koja se ponaša prema Vukovaru kao mačeha.

Tek je došao na vlast netko tko nije hdz, netko skroz drugačiji, pa ćemo vidjeti kaj bude.Zasad, ljudi su odahnuli.Pitajte ih pa ćete čuti.
__________________
Dokle ćeš igru ljubavi igrati s oblikom vrča? Okani se vrča, i kreni u potragu za vodom! - Rumi
vicnis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.