Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2015., 21:00   #3941
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Gle, na ovoj temi si ti koji pričaš floskule jer transurfing se bavi sirovom vegetarijanskom hranom stoga si ti došao na područje na kojem ne pripadaš ili ne razumiješ.
Imaš dva izbora, proučiti otvorenog uma o čemu se radi ili napustiti forum a da pri tom ne vrijeđaš one koji su godinama na sirovoj ishrani i imaju velike životne promjene.

Meso nije svima prirodna hrana, prouči ishranu po krvnoj grupi jer se po krvnoj grupi može vidjeti na koju hranu ćeš imati neku alergijsku reakciju jer ne paše za organizam.
Kao prvo ne vrijeđam..kao drugo dopuštam svakome da za samog sebe odluči što je dobro za njega ili nije. Vegetarijanstvo je stvar odluke i stava. I nemam ništa protiv. Ali kad mi počnu takvi sa otvorenim umom propovijedati to kao nešto što bi svatko od nas trebao prihvatiti onda mi dodje da se zbljujem na takav otvoreni um. Zato jer i mesožderi i biljojedi imaju svoje razloge zašto su odabrali način ishrane kakav su odabrali. Ali nitko od njih nema pravo nametati to mišljenje drugome osim ako za to nema nedvosmislenog medicinskog dokaza.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 21:33   #3942
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Gle, ovo su takve floskuletine da to nije normalno. Meso je hrana koju ljudi konzumiraju od kad je svijeta i vijeka. Možeš odabrati ne jesti meso a da pri tome ne moraliziraš onima koji ga jedu. Zato što je to licimjerno. I da, meso je prirodna hrana.
Ti mora da si pročitao transurfing, pogledao "Zemljane", pročitao puno literature o temi zdravlja i hrane i naravno, na sebi sve isprobao?
Bravo, čestitam!
I naravno, leševi su doista prirodna hrana - za lešinare.

A da se leševi u ljudskoj prehrani jedu od pamtivijeka nema s istinom nikakve veze. Što ljudi jedu od malena ovisi isključivo o tome na što ih isprogramiraju roditelji i okolina. I onda kad se netko razboli se tako rado priča o genetici, a nitko nikad nije primijetio da se onaj tko se razbolio "radi genetike", hranio na potpuno isti način koji su mu nametnuli roditelji. Njima sve živo može biti uzrok bolesti, ali hrana nikako, sačuvaj Bože.
Tek kasnije, kad odraste i sazrije, čovjek shvati (ili ne shvati) da su mnoge nametnute stvari potpuno besmislene i vrlo opasne.

Kao što rekoh, ne moraliziram nikome niti me nije briga kako će netko živjeti, samo sam iznio nepobitne činjenice, a svatko neka radi kako misli da je za njega najbolje. Ja mu želim dobar tek!
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 21:43   #3943
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Kao prvo ne vrijeđam..kao drugo dopuštam svakome da za samog sebe odluči što je dobro za njega ili nije. Vegetarijanstvo je stvar odluke i stava. I nemam ništa protiv. Ali kad mi počnu takvi sa otvorenim umom propovijedati to kao nešto što bi svatko od nas trebao prihvatiti onda mi dodje da se zbljujem na takav otvoreni um. Zato jer i mesožderi i biljojedi imaju svoje razloge zašto su odabrali način ishrane kakav su odabrali. Ali nitko od njih nema pravo nametati to mišljenje drugome osim ako za to nema nedvosmislenog medicinskog dokaza.
Pa jesi, došao si u tuđu kuću gdje se svi slažu i raspravljaju oko nečeg i unaprijeđuju to a onda ti razvališ vrata i počneš svoju priču.
Ovdje pričamo o sirovoj prehrani i to je jedna od tema transurfinga tako da meni nikako nije jasno kako ti ne shvaćaš?
Ljudi dolaze ovdje da se informiraju o tome a ne da raspravljaju za koga je što jer ta odluka je na svakom kako kažeš.
Pokucaj na vrata prvo, sjedni i slušaj o čemu priča obitelj u koju si ušao.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 22:10   #3944
Ja sam citala transurfing i nasla sam korisnih stvari. Potaknuo me je na razmisljanje a ne na slijepo vjerovanje i sljedenje. To nije sekta a ni obitelj. Transurfing postujem ali ne i svakog tko se smatra transurferom.
Prezirem ispitanje mozga i mentalne agresore.
Razlicita misljenja su mi poticaj a ne tazlog vrijedanja.
I transurfing nije obitelj i slicna sranja.
Transurfing je poticaj aktivnog djelovanja i individualnosti.

Transurfing nisu par udruzenih forumasa koji prodaju pamet.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 22:24   #3945
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ti mora da si pročitao transurfing, pogledao "Zemljane", pročitao puno literature o temi zdravlja i hrane i naravno, na sebi sve isprobao?
Bravo, čestitam!
I naravno, leševi su doista prirodna hrana - za lešinare.
Ja ne jedem lešine nego termički obradjenu hranu životinjskog porijekla. Sa dodacima voća i povrća. Leševe jedu lešinari. Transurfing nisam pročitao niti namjeravam. Nisam čitao ni bibliju. A bogami ni kuran. Čitao sam o zdravoj ptrehrani ali o onoj koja uključuje i meso. Za "Zemljane" nisam čuo ali budem pogledao.

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
A da se leševi u ljudskoj prehrani jedu od pamtivijeka nema s istinom nikakve veze. Što ljudi jedu od malena ovisi isključivo o tome na što ih isprogramiraju roditelji i okolina. I onda kad se netko razboli se tako rado priča o genetici, a nitko nikad nije primijetio da se onaj tko se razbolio "radi genetike", hranio na potpuno isti način koji su mu nametnuli roditelji. Njima sve živo može biti uzrok bolesti, ali hrana nikako, sačuvaj Bože.
Tek kasnije, kad odraste i sazrije, čovjek shvati (ili ne shvati) da su mnoge nametnute stvari potpuno besmislene i vrlo opasne.
Pa i nema sa istinom da se od pamtivjeka jedu leševi. Jede se meso.
Pa normalno da su djeca isprogramirana od strane roditelje..od koga bi bili? Ovo oko genetike i roditelja i bolesti je toliko glupo da ti ja to ne mogu opisati i nema veze sa vezom. Po tebi je sve krivo meso. Da nitko ne jede meso svi bi bili zdravi.
Normalno da čovjek kad odraste shvati da su mu neke stvari neprihvatljive i da ono što mu je nametnuto ne paše. Pa trazi neke nove načine kako zadovoljiti svoje potrebe u bilo kojem smislu. Prvenstveno zato jer je odrastao i ima slobodnu volju odlučivanja o svojoj sudbini.

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, ne moraliziram nikome niti me nije briga kako će netko živjeti, samo sam iznio nepobitne činjenice, a svatko neka radi kako misli da je za njega najbolje. Ja mu želim dobar tek!
Nisi iznio nikakve nepobitne činjenice. Ništa. Osim da moram pročitati transurfing i pogledati Zemljane.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 22:28   #3946
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Pa jesi, došao si u tuđu kuću gdje se svi slažu i raspravljaju oko nečeg i unaprijeđuju to a onda ti razvališ vrata i počneš svoju priču.
Ovdje pričamo o sirovoj prehrani i to je jedna od tema transurfinga tako da meni nikako nije jasno kako ti ne shvaćaš?
Ljudi dolaze ovdje da se informiraju o tome a ne da raspravljaju za koga je što jer ta odluka je na svakom kako kažeš.
Pokucaj na vrata prvo, sjedni i slušaj o čemu priča obitelj u koju si ušao.
Kuc Kuc..... ja sam otvorenog uma i htio bih nešto reć na riječi onoga koji je ljude koji jedu meso nazvao lešinarima.
Fašisti ostaju fašisti makar te sa maslačkom po glavi lupali. Pozdrav.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 00:33   #3947
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Kuc Kuc..... ja sam otvorenog uma i htio bih nešto reć na riječi onoga koji je ljude koji jedu meso nazvao lešinarima.
Fašisti ostaju fašisti makar te sa maslačkom po glavi lupali. Pozdrav.
E super, to je vec to.
Sada te razumijem, hvala sto si bio njezan u ovom izrazavanju.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 05:12   #3948
Mislim da ne treba više tratiti vrijeme na ljude koji vidljivo zrače negativnom vibrom, nesretnošću, agresivnošću, a najviše nečim što počinje 11-im slovom abecede.
Tim više što takvi očito odmah privuku i još neke slične koji su na forumu već odavno ama baš svima poznati po povremenom zagađivanju okoliša...

Eto još jednog novog na mojoj maloj "crnoj listi" na koju stavljam one koji se istaknu s više od 2 posta s karakteristikama opisanim u prvoj rečenici ovog posta. ...sve njih ubuduće, čim vidim nick, jednostavno obilazim bez čitanja, kao pasju kakicu na cesti.
Eto, sad je na listi i jedan lešinarčić.

Nego, evo radije malo konkretnijih stvari vezanih uz temu.
http://atma.hr/skala-emocionalnih-vi...ecaj-milijuna/
http://atma.hr/ocekuju-vas-cuda/
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 09:58   #3949
Dragi svi, transurferi i netransurferi!
Pdf Transurfing bio je mjesto dobrih vibracija i zanimljivih ljudi, mjesto gdje si toplo dočekan i podržavan. Svi smo mi krenuli u nazovi to „duhovnost“ s istim razlozima, željeli smo nešto promijeniti. Radeći na sebi, shvatili smo da Mi moramo biti ta promjena koju želimo vidjeti, jer mijenjajući sebe mijenjamo sve. Sam Zeland govori da smo mi kreatori svoje stvarnosti. Vidite li vi koju ste stvarnost kreirali? Stvarnost netolerancije, stvarnost gdje se prozivaju i vrijeđaju ljudi, rade crne liste gdje postoji podjela na mi i oni. Ja ne želim biti dio takve stvarnosti. Zeland je savršena odskočna daska, no jednog dana kad naučiš voziti bicikl, više ti ne treba osoba koja će te podržavati i možeš skinuti pomoćne kotače i u istraživanje svijeta krenuti sam. Toliko ste svi vi pisali o ljubavi i knjigama na tu tematiku. Pa gdje je ta vaša ljubav? Ako ste nešto trebali naučiti onda je to što znači bezuvjetna Ljubav. To je Ljubav koja daje i ne traži ništa zauzvrat. Toliko ste pisali o duhovnosti. Gdje je ta vaša duhovnost? Radeći na sebi ja sam shvatila da smo svi povezani, ne postojiš ti i ja. Ovdje smo došli zbog iskustva, kako bi se inače upoznali i rasli? Tvoje iskustvo nije ništa bolje ni vrednije od mojeg. Trebali bi u svakome vidjeti svjetlost bez obzira koliko je velika nečija svjetlost, jača svjetlost trebala bi pomoći manjoj da se rasplamsa. Svaki pojedinac jednako je važan i značajan! Važnije od svega je ono što ti izlazi na usta, a ne što ulazi. Sam prelazak na živu prehranu trebao bi se desiti spontano. Ne zbog transurfinga i zato što je to Zeland rekao, već zato što ti to tijelo samo traži. Tada se sve to dešava prirodno. Poznajem djedicu koji je jeo meso, pio i pušio, no bio je veći transurfer od svih nas. Sve je volio svima pomagao i definitivno je ovaj svijet ostavio za nijansu boljim nego što je bio kada je na njega došao. Kad mu je dojadilo živjeti sa svima se pozdravio i u 99 legao i umro zadovoljan.

Dragi Svi, bilo je lijepo dok je trajalo, no svemu dođe kraj. Svaki završetak ujedno znači i novi početak. Tko zna, možda se sretnemo u jednom od njih?!

Volim Vas, svako dobro svima!
__________________
"Samo život za druge vrijedan je života." A.E.
...ja ne vjerujem da Ljubav postoji, ja znam da Ona postoji, vidim ju svugdje i u svakome...
OnaJednoJa
hvala ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 11:02   #3950
Quote:
hvala ti kaže: Pogledaj post
Dragi Svi, bilo je lijepo dok je trajalo, no svemu dođe kraj. Svaki završetak ujedno znači i novi početak. Tko zna, možda se sretnemo u jednom od njih?!

Volim Vas, svako dobro svima!
Isto tako nisam mogla povjerovati onome što čitam, kako sadržaju, tako i imenima koja ga pišu.

Ako je negdje trebalo biti jasno da nema strogo propisanih pravila, već vlastitog puta, kakav god bio, a na vlastitu odgovornost, onda je to trebalo biti ovdje.

Ovo bi trebalo biti mjesto na kojemu nitko nikome ne docira, već uvažava različitosti.

Bez obzira na sve, nadam se da ipak nije sve upropašteno. Svi imamo svoja spoticanja.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 13:45   #3951
Ne podržavam način na koji se ibrahim izražava i polarizira situaciju a tek nakon što se rogaland primirio sam shvatio što želi reći jer agresiva izaziva samo agresivu i zamagljujući vid.
Hvala Ti, svaka sekunda je novi kraj ali i novi početak, ja sam puno puta govorio nečemu da je kraj a zapravo je bio početak i često me vraćalo natrag da spoznam ono što trebam spoznati.
Svi ovdje smo dogovorno, ne postoji separacija i tko god djeli ljude na bilo koji način uključujući što jede je u debelom snu nerazumijevanja kako funkcionira odraz i kako te reakcije su odraz onog dubokog u nama što treba iscijeliti i da to nema nikakve veze s drugima nego uvijek s nama samima.

Dakle što želim reći.
Ibrahim napiše to što napiše, onaj tko se uvrijedi i reagira ima isto to u sebi, možda na polju hrane a možda na polju nečeg drugog ali sigurno ima jer je ibrahim napravio polarizaciju koja je izazvala reakciju polarizacije u drugoj osobi i to je znak osobi koja je reagirala da mora poraditi na sebi i na tom što je ibrahimova polarizacija izazvala u njemu.
Osobe koje pročitaju, i svjesno vide da nije korektan način izražavanja a ipak ne reagiraju emotivno i burno su osobe koje su riješile svoju polarizaciju na navedenu temu ili neke druge teme.

Hvala Ti, tvoja reakcija ti pokazuje da vjeruješ u krajeve i početke, pročitaj još par puta ove rasprave i osvijesti osjećaje koji se javljaju jer će ti pokazati na čemu treba poraditi, recimo možda na tome da nema kraja ni početka niti da trebaš negdje pripadati?

Dakle, ibrahim je napravio polarizaciju, ekipa je reagirala, sada lijepo svi imaju posla sa sobom da otkriju problem-uzrok i otpuste to.
Pogledajte ovaj video:

https://www.youtube.com/watch?v=8swJ...ature=youtu.be

Zadnje uređivanje GameDeveloper : 04.07.2015. at 13:59.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 14:47   #3952
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Lucidni snovi su zanimljiva stvar, ali za same rezultate u transurfingu oni nisu bitni.
mozda nisu bitni za rezultate u transurfingu, al meni je ova analogija bas puno pomogla da shvatim kako upravljati stvarnoscu na nacin koji to zealand opisuje. mislim da je to neka nit vodilja za sve nas koji smo imali lucidne snove, a nismo bas u potpunosti ovladali upravljanjem u budnom stanju
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 20:23   #3953
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Ne podržavam način na koji se ibrahim izražava i polarizira situaciju a tek nakon što se rogaland primirio sam shvatio što želi reći jer agresiva izaziva samo agresivu i zamagljujući vid.
Da bi se čovjek primirio mora biti odmiren. Ja sam samo napisao što mislim. Ljudi otvorenog uma nebi trebali etiketirati ikoga ma kakvog suprotnog stajališta oni bili. Ovo je forum i imam pravo iznijeti svoje mišljenje, ako je konstruktivno, na bilo kojoj temi. Pa tako i na ovoj.


Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Dakle što želim reći.
Ibrahim napiše to što napiše, onaj tko se uvrijedi i reagira ima isto to u sebi, možda na polju hrane a možda na polju nečeg drugog ali sigurno ima jer je ibrahim napravio polarizaciju koja je izazvala reakciju polarizacije u drugoj osobi i to je znak osobi koja je reagirala da mora poraditi na sebi i na tom što je ibrahimova polarizacija izazvala u njemu.
Osobe koje pročitaju, i svjesno vide da nije korektan način izražavanja a ipak ne reagiraju emotivno i burno su osobe koje su riješile svoju polarizaciju na navedenu temu ili neke druge teme.
Kao prvo ja se nisam uvrijedio. Niti sam uzeo srcu to što on osobe koje jedu meso naziva lešinarima. Moja slova su bila rekacija na licimjerstvo kojim se razbacujete u duhu nekakve svjesnosti što je dobro a što nije po VAŠEM percipiranju ljudskih potreba. Polarizacija apsolutno nema veze sa ičim, niti kužim taj kontekst sukobljavanja mišljenja. Ja nisam polaritziran nego onaj koji mesojee naziva lešinarima jer je pročitao transurfing i pogledao zemljane. POčeo sam gledati Zemljane i nisam dugo izdržao jer se očito radi o propagantnom materijalu u šekspirovskoj režiji punoj straha za ništa.

Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Hvala Ti, tvoja reakcija ti pokazuje da vjeruješ u krajeve i početke, pročitaj još par puta ove rasprave i osvijesti osjećaje koji se javljaju jer će ti pokazati na čemu treba poraditi, recimo možda na tome da nema kraja ni početka niti da trebaš negdje pripadati?

Dakle, ibrahim je napravio polarizaciju, ekipa je reagirala, sada lijepo svi imaju posla sa sobom da otkriju problem-uzrok i otpuste to.
Pogledajte ovaj video:

https://www.youtube.com/watch?v=8swJ...ature=youtu.be
Šaman?
Ovo me podsjeća na epizodu u životu oko delphiuma.....
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 20:28   #3954
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Isto tako nisam mogla povjerovati onome što čitam, kako sadržaju, tako i imenima koja ga pišu.

Ako je negdje trebalo biti jasno da nema strogo propisanih pravila, već vlastitog puta, kakav god bio, a na vlastitu odgovornost, onda je to trebalo biti ovdje.

Ovo bi trebalo biti mjesto na kojemu nitko nikome ne docira, već uvažava različitosti.

Bez obzira na sve, nadam se da ipak nije sve upropašteno. Svi imamo svoja spoticanja.
Svi smo super i svi smo kul kad smo uvaljani u nekritično diskutiranje. I svi smo sigurni u sebe kad nas nitko nepropituje ..... ili nisu?
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:05   #3955
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Svi smo super i svi smo kul kad smo uvaljani u nekritično diskutiranje. I svi smo sigurni u sebe kad nas nitko nepropituje ..... ili nisu?
Karikirani primjer: obožavam čokoladu i to ovdje objavim. Potom me netko na naturalistički način obavijesti o štetnim posljedicama klopanja čokolade i na meni je hoću li se zapaliti na te argumente ili neću. Ja neću.

I to ne zato što sam super i kul i sigurna u sebe, već zato što prihvaćam samu sebe takvu nesavršenu. Nekoga propitivanje jako dira, nekoga manje.

Transurfing mi odgovara, ali kao nešto što sam prepoznala, ne kao neka vrsta nove religije ili propisa za život. Mom shvaćanju ne odgovara sljedbeništvo ili "klupska" pripadnost (dakle, meso ili čokolada su za sada još uvijek tu ), nemam pravo osuđivati one koji misle drukčije, neću se baš zapjeniti kad me netko počne previše revno uvjeravati u nešto, ali znam reći "ne". To je vještina koju nisam oduvijek znala, ali otkad ju imam smatram se bogatijom.

__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 23:22   #3956
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
preporučam svakome da si pogleda dokumentarac Zemljani od početka do kraja.
Zaista se pitam, tko može nakon tih činjenica i dalje to jesti...?
Svaka cast ako si video do kraja pogledao. Ja sam dosla do krava i nisam mogla dalje....
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:25   #3957
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Karikirani primjer: obožavam čokoladu i to ovdje objavim. Potom me netko na naturalistički način obavijesti o štetnim posljedicama klopanja čokolade i na meni je hoću li se zapaliti na te argumente ili neću. Ja neću.

I to ne zato što sam super i kul i sigurna u sebe, već zato što prihvaćam samu sebe takvu nesavršenu. Nekoga propitivanje jako dira, nekoga manje.

Transurfing mi odgovara, ali kao nešto što sam prepoznala, ne kao neka vrsta nove religije ili propisa za život. Mom shvaćanju ne odgovara sljedbeništvo ili "klupska" pripadnost (dakle, meso ili čokolada su za sada još uvijek tu ), nemam pravo osuđivati one koji misle drukčije, neću se baš zapjeniti kad me netko počne previše revno uvjeravati u nešto, ali znam reći "ne". To je vještina koju nisam oduvijek znala, ali otkad ju imam smatram se bogatijom.

I to je u redu.
Ma meni je transurfing u redu...ne osudjujem jer neznam nista o tome. I vegetarijanstvomi je ok....ma sve je u redu, dok se ne predju granice. Samo sam bacio komentar i to je to. Ave sto ljudima cini dobro ne moze biti lose.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:02   #3958
Iznenađen sam ovako burnim reakcijama na moje pisanje...tim više jer većina vas doista ostavljate dojam više razine svijesti od običnih ljudi, barem ja mnoge od vas tako doživljavam.
Izraz koji sam upotrijebio, a koji samo točno oslikava stvarno stanje, koristim već dugo u svakodnevnom razgovoru, svuda i pred svima, i na to nitko ne reagira ili se samo rijetki zamisle.
Kako god, nije mi bila namjera nikog povrijediti, tim više što mnoge od vas iskreno cijenim i već dobro "poznajem" s foruma, a neke i osobno.

Ipak, budite svjesni da ja ne mogu biti taj koji je ove vaše reakcije proizveo. Vi ste ti koji ste na određeni način reagirali na ono što sam ja izjavio. A mogli ste reagirati i drugačije. Ili nikako.
Vi uopće niti niste reagirali na činjenice, one su sve vrijeme bile takve kakve jesu, a vjerojatno će i dalje ostati takve, i to vas i dalje neće smetati...ali vas odjednom smeta jer vam je netko to rekao.
Osim što nisam imao dlake na jeziku jer mi je to bez veze i što sam stvari nazvao pravim nazivom, jesam li možda nešto lagao?

Možda je GameDeveloper dobro rekao:
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Ibrahim napiše to što napiše, onaj tko se uvrijedi i reagira ima isto to u sebi
Na kraju, dragi moji, ovdje se priča o nekoj duhovnosti...a kojoj bi to imalo duhovnoj osobi trebalo biti normalno da se ubijaju druga živa bića?

Quote:
mjesecarka kaže: Pogledaj post
Svaka cast ako si video do kraja pogledao. Ja sam dosla do krava i nisam mogla dalje....
Jesam, pogledao sam do kraja, čak sam prije par godina kad se film pojavio ubacivao titlove u njega i širio ga internetom.
Znam, mnogi nisu imali snage pogledati do kraja.
Ali znam ljude koji su pogledali... i toliko im se zgadilo to brutalno ubijanje, užasna i nepotrebna patnja nedužnih bića, da više nikad nisu željeli u tome sudjelovati, davati svoj doprinos tome i više nikad to nisu mogli trpati u sebe niti to više smatraju hranom.

Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
obožavam čokoladu i to ovdje objavim.
I je li sad smrtni grijeh ako netko tu čokoladu nazove slatkišem? Ili junkom?

Postoji nešto za što se na javnim mjestima i ustanovama šablonski koristi izraz "stolica" jer to ljepše zvuči, ali svi znamo o čemu se radi i taj "manje ružan" izraz nimalo ne mijenja stanje stvari.
I nitko se ne ljuti kad se u svakodnevnom razgovoru upotrebljava pravi izraz.
Ja razgovaram spontano i ne volim razmišljati što smijem reći, a što ne, jedino nema smisla sam sebe lagati. Neki mudrac je rekao da nema većeg luđaka od onog koji to radi.
No, možda je on bio fake duhovnjak.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 23:15   #3959
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Iznenađen sam ovako burnim reakcijama na moje pisanje...
I je li sad smrtni grijeh ako netko tu čokoladu nazove slatkišem? Ili junkom?
Naravno da nazivanje stvari njihovim pravim imenom nije grijeh, štoviše, poželjno je. Isto tako je forumska diskusija između tebe i rogalanda pravim imenom krenula u smjeru vrijeđanja i borbe dva pijetla, što isto tako nije duhovno.

E sad, što je sve duhovno... Činjenica što smo na duhovnosti ne traži valjda da se moramo striktno ponašati prema nekim strogo određenim pravilima.
Uostalom, naša vrla ljudska vrsta ima jako mnogo, premnogo neduhovnih kontradiktornosti u sebi i svojim ponašanjima - a jedenje mesa je samo jedna od mnogih.

Svi smo mi svjesni što je duhovno i humano, ali iz ovih ili onih razloga ne djelujemo potpuno u skladu s tim, a svaka promjena treba nastati iznutra.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 01:15   #3960
Vrijeđanje je relativan pojam. Žalosno je da je i ono doslovno definirano pravilima, a zapravo ipak samo i jedino ovisi o tome da li je netko primio "uvredu" koja mu je poslana.

Da, što se duhovnosti tiče i ja sam ovdje nailazio puno puta na jednu te istu pjesmicu koju su 50X recitirali jedni te isti ljudi. Ili možda bolje da govorim u jednini...
A što se "pravila" tiče, ne samo u duhovnosti već bilo gdje i u bilo čemu - slažem se, gdje god ona postoje, to nije dobro. Gdje god se nešto "mora", to nije dobro.
Ali ovdje se ništa ne mora. Svatko je sam krojač svoje sudbine. Ne znači ako je netko rekao svoj stav, bio on ispravan ili ne, da netko to mora slijediti. Možda je to jedna u nizu dobrih opcija, i ako se netko to usudi spomenuti, pogotovo ako je oduševljen rezultatima u vezi s tim, ne smatram to lošim, a još manje obvezujućim za bilo koga. Što će tko učiniti, njegov je izbor, a takvi će uvijek biti i rezultati.
Ja poznajem neke ljude koji po mom mišljenju rade neke stvari koje nemaju nikakvog smisla ni veze s pameću, a to se itekako vidi i po njihovim rezultatima. Ne smatram zločinom ako im se "usudim" reći nešto što bi im sigurno donijelo bolje rezultate. Ali što će učiniti, to je na njima. Jedino ne volim kad me neki od njih napadaju samo zato jer ne mislim kao i oni i usudio im se dati do znanja da mislim drugačije od gomile.
No, za to sigurno imam debelog razloga.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.