Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 12:23   #5941
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Shvatiti ćeš kada konačno shvatiš o čemu se uistinu radi. Transurfing je njuejđerska 'dosjetka' isto kao i zakon privlačnosti.
Da li ćeš do dućana sići plačući, plešući, pjevajući ili smijući se je ono što sve te knjige prodaju. Činjenica je da sve one nastoje tebe dovesti do dućana, a tebi je na kraju jedino to i bitno - doći do dućana.
Zakon privlačnosti je za razliku od transurfinga širok pojam za koji različiti ljudi koriste različite alate kao doduše i za transurfing da postignu željeno. Pravila ne postoje, već samo eventualno više ili manje korisni alati.
Sve te knjige su samo forma i alati kako do dođeš do željenoga. Neki će reći "transurfing", neki će reći "svemir", neki će reći "podsvijest", neki će reći "zakon privlačnosti", neki će reći "izjednačavanje vibracija", neki će reći "tajna" i bla.
Ako se tebi prdi do dućana umjesto da se smiješ na putu do njega, samo daj. Bitno je jedino da naučiš vjerovati da ćeš do njega stići.
sretno onda sa svemirom i vjerovanjem, pozitivnim mislima i dobrim vibracijama
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:52   #5942
stvar kod vjerovanja ili pozitivnog mišljenja (što je isti kurac) je u tome da svijetlom svoje svijesti ili pozornosti hraniš samo ono što ti se sviđa a za što smatraš da je iz nekog razloga pozitivno dok sve ostalo što se ne uklapa u to jednostavno poričeš, stoga neko vrijeme možeš dobiti osjećaj da pozitivno mišljenje djeluje jer ne želiš vidjeti ostalo, međutim to je nužno kratkog vijeka jer sve ono što poričeš izbija puno nasilnije nego što bi bio slućaj da uvažavaš oba aspekta stvarnosti... u biti vjerovanje i pozitivno mišljenje moljakanje i slično nije ništa drugo nego brutalno silovanje stvarnosti, što bi uopće mogao očekivati od takve stvarnosti

i naravno da ne utječeš na stvarnost nimalo, događa se ono što bi se dogodilo i da ne misliš pozitivno, događaju se uobičajene stvari koje ti tumačiš ih kao rezultat tvoje vjere ili tvojeg pozitivnog mišljenja, godi egu kad misli da ima izvjesnu kontrolu, to je svrha, svatko duboko u sebi zna da tako stvari ne stoje

Zadnje uređivanje šugavo pseto : 16.12.2017. at 13:06.
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:03   #5943
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
Unazad koji tjedan sasvim slućajno u ruke mi je dospjela Zelandova knjiga Transurfing 3 (naprijed u prošlost). U biti dobio sam ostavštinu cijele biblioteke od dvjestotinjak knjiga jedne humanitarne udruge, a dotičnu knjigu sam izdvojio ne bi li ju bacio u smeće jer je bila u očajnom stanju, čak joj je nedostajalo desetak stranica. Ta knjiga stalno se motala oko mene i nikako da završi u smeću, tada rekoh sebi, ajde da vidimo o čemu se ovdje zapravo radi i pročitah ju. Zatim sam išao vidjet ko je taj Zeland uopće i naletih na onih pet prevedenih besjeda njegovih i to dakako pogledam. Koji dan kasnije prijatelju sam više kao šalu pričao kako zadnjih nekoliko dana pokušavam prokljuvit što je to Transurfing i tko je taj Zeland, pa smo tako i pričali nešto o pojedinim djelovima njegovog ućenja i što bi bila suština istog. Zatim se on dosjetio da ima prvu knjigu na polici koju je dobio pred dosta vremena a da ju nije ni otvorio i slijedeći put kada je došao donio mi je da ju pročitam. Tako sam pročitao i knjigu jedan. A zatim ponovno pogledao sve Zelandove besjede i ponovo pročitao treću knjigu još jednom. Dakle dvaput zaredom, znači kao i većinaonih koji pišu na ovoj temi, i došao sam do određenog razumijevanja o čemu se tu u stvari radi. Prije toga sve što sam pročitao o Transurfingu bilo je sporadično čitanje pokojeg upisa na ovom podforumu. Iz tih upisa kurca nisam razumio. Uglavnom misle da je to metoda ostvarenja želja slično Tajni i vibracijama, ali to veze nema niti sa jednim niti sa drugim, Transurfing je ipak suptilniji i osebujniji od toga. Pročitao sam svega nekoliko desetaka upisa međutim moja poianja o tome što je Transurfing sasvim su drugačija od onoga što sam čitao ovdje, jer to što sam čitao nema veze sa Transurfingom. Volio bi da mi netko od iskusnih Transurfera sažme u jednu prosto proširenu rečenicu što je to u stvari Transurfing?
Život je san, samo što je krući i sporiji (primarno treba više energije za kretanje kroz san i stoga se naglašava važnost prirodne ishrane - iako je sličnu stvar moguće postići i putem meditacije, to je kao da učiš voziti auto pijan, jednostavnije je naučiti auto voziti trijezan pa neće biti ni problem voziti ga pijan kasnije. Neke od ljudi koji ti odgovaraju znam osobno i znam da nisu zaista utrošili vrijeme da probaju prirodnu ishranu i da osobno dožive što znači biti visoke energetike pa im nemoj zamjeriti na odgovorima - žive svoje igre)

Iz istoga razloga se i naglašava korisnost lucidnog sanjanja u drugoj knjizi. Ne zato jer ne neizostavno komponenta već zato što je vrlo lako testirati značenje važnosti, vanjske intencije, vala sreće etc...sve te pojave se manifestiraju praktički instantno stoga je lakše proučiti njihovu fenomenologiju. Ako čovjek osvijesti praktičku istovjetnost sna i stvarnosti, lucidni san će dosta pomoći razumu da shvati da sanja i u stvarnosti. Iz tog razloga i neki duhovni učitelji zastupaju stav o smrti ega. No ne radi se zaista o smrti ega već prihvaćanju da si izmjenjiv (od fizičkoga tijela do svakoga dijela osobnost). Ako se krećeš kroz san, promijenit ćeš se - nema kretanja bez promjene. Prihvatiti to je teško, ali zar nije svaka promjena paradigme?

Zeland je lijepo rekao da svaki lucidni san prođe, a ovaj san na javi se nastavlja. Neki sanjaju da su budni i da žive u realitetu, a neki sanjaju da sanjaju U svakome slučaju, kao i u realnosti, ako si slab, gladan i umoran, teško da ćeš se lako probuditi - stoga je nužno nekako podići energetiku, a prirodna ishrana je najlakši put za većinu ljudi.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:13   #5944
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
stvar kod vjerovanja ili pozitivnog mišljenja (što je isti kurac) je u tome da svijetlom svoje svijesti ili pozornosti hraniš samo ono što ti se sviđa a za što smatraš da je iz nekog razloga pozitivno dok sve ostalo što se ne uklapa u to jednostavno poričeš, stoga neko vrijeme možeš dobiti osjećaj da pozitivno mišljenje djeluje jer ne želiš vidjeti ostalo, međutim to je nužno kratkog vijeka jer sve ono što poričeš izbija puno nasilnije nego što bi bio slućaj da uvažavaš oba aspekta stvarnosti... u biti vjerovanje i pozitivno mišljenje moljakanje i slično nije ništa drugo nego brutalno silovanje stvarnosti, što bi uopće mogao očekivati od takve stvarnosti
Napisat ću kako to kod mene funkcionira. Stvarnost kako sam već tu pisala, (pokušavam) prihvatiti u njezinom totalitetu. Postoji ružičasta, crna, siva strana stvarnosti, a postoji i ljubičasta s žutim tufnicama.

Polazeći od pretpostavke da je stvarnost ono što mi mislimo da je stvarnost, a ne ono što stvarnost jeste - ovdje se potpuno slažem s Kantom koji je doveo u pitanje mogućnost poimanja stvarnosti u sebi - odbijajući predugo gledati u tamu i svjesno usmjeravaući pozornost na nešto drugo, otvaramo si mogućnost da vlastitu stvarnost preinačimo u onu koja nama više odgovara jer ionako se sve svodi na nas.

Konkretnije, naša spoznaja je ograničena na percepciju. Naša osjetilna spoznaja je uvjetovana od apriornosti čistih zorova i stvarnost koju poimamo je bitno subjektivna. Njezino objektivno važenje nalazi se isključivo unutar okvira naše ljudske svijesti. Drugim riječima, mi o stvarnosti spoznajemo samo što u nju stavljamo.

Odatle proizlazi da ovo što mi nazivamo ZP je moguć unutar okvira subjektivne spoznaje i kao takav nam koristi ili ne koristi - ovisno o tome što u taj okvir stavljamo.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:18   #5945
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
sretno onda sa svemirom i vjerovanjem, pozitivnim mislima i dobrim vibracijama
Način izražavanja je u stvari nebitan. Nismo na ekumenskom koncilu niti na seminaru koji je organizirao Dalaj Lama povodom izbora najsuptilnije duše koja slavi ulazak u nirvanu.

Istina je da ZP može, ali ne mora imati veze s duhovnošću, produhovljenošću, itd.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:23   #5946
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
stvar kod vjerovanja ili pozitivnog mišljenja (što je isti kurac) je u tome da svijetlom svoje svijesti ili pozornosti hraniš samo ono što ti se sviđa a za što smatraš da je iz nekog razloga pozitivno dok sve ostalo što se ne uklapa u to jednostavno poričeš, stoga neko vrijeme možeš dobiti osjećaj da pozitivno mišljenje djeluje jer ne želiš vidjeti ostalo, međutim to je nužno kratkog vijeka jer sve ono što poričeš izbija puno nasilnije nego što bi bio slućaj da uvažavaš oba aspekta stvarnosti... u biti vjerovanje i pozitivno mišljenje moljakanje i slično nije ništa drugo nego brutalno silovanje stvarnosti, što bi uopće mogao očekivati od takve stvarnosti

i naravno da ne utječeš na stvarnost nimalo, događa se ono što bi se dogodilo i da ne misliš pozitivno, događaju se uobičajene stvari koje ti tumačiš ih kao rezultat tvoje vjere ili tvojeg pozitivnog mišljenja, godi egu kad misli da ima izvjesnu kontrolu, to je svrha, svatko duboko u sebi zna da tako stvari ne stoje
Sretno ti onda na nekoj drugoj temi.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:26   #5947
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Način izražavanja je u stvari nebitan. Nismo na ekumenskom koncilu niti na seminaru koji je organizirao Dalaj Lama povodom izbora najsuptilnije duše koja slavi ulazak u nirvanu.

Istina je da ZP može, ali ne mora imati veze s duhovnošću, produhovljenošću, itd.
i ja mislim slično, odnosno da je ono što smatramo stvarnošću samo 'sanjana stvarnost' - odnosno rezultat naše poistovjećenosti s maštarijama baziranim na dosadašnjim iskustvima, tako da je mjenjanje osobne sudbine slično mjenjanju tijeka sna, samo prije toga moramo znati da sanjamo. mislim da je tu negdje suština Zelandovog učenja, u kojem na kraju krajeva nema ništa novo, osim terminologije ponegdje i ne slažem se s Kantovom idejom o nemogućnosti poimanja sebe, samo što ona nije tamo gdje mi tražimo... baš gledam u moto ispisan na kartonu od čokolade;

Zadnje uređivanje šugavo pseto : 18.12.2017. at 20:45.
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:53   #5948
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
i ja mislim slično, odnosno da je ono što smatramo stvarnošću samo 'sanjana stvarnost' - odnosno rezultat naše poistovjećenosti s maštarijama baziranim na dosadašnjim iskustvima, tako da je mjenjanje osobne sudbine slično mjenjanju tijeka sna, samo prije toga moramo znati da sanjamo. mislim da je tu negdje suština Zelandovog učenja, u kojem na kraju krajeva nema ništa novo, osim terminologije ponegdje i ne slažem se s Kantovom idejom o nemogućnosti poimanja sebe, samo što ona nije tamo gdje mi tražimo... baš gledam u moto ispisan na kartonu od čokolade;
Stvar je u podsvijesti. Ako ne možeš izbaciti ono negativno što je u podsvijesti možeš to mijenjati nečim drugim. Tu nekako sve počinje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:29   #5949
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Stvar je u podsvijesti. Ako ne možeš izbaciti ono negativno što je u podsvijesti možeš to mijenjati nečim drugim. Tu nekako sve počinje.
potsvjesni obrasci dominiraju našim životima poput automatskog pilota ili nekog programa, i teško je bilo šta izbacit iz podsvijesti jer toga nismo svjesni, ali nije i nemoguće, upravo bi negativne obrasce naše potsvijesti trebalo osvijestiti kako ne bi imali potencijal upravljati našim životom, osim toga potsvijesni program uglavnom uvjetovan društvenim vrijednostima nešto smatra pozitivnim i negativnim, ako je nešto pozitivno ili negativno to je onda sa stanovišta općeprihvaćenih društvenih vrijednosti koje djeluju poput potsvjesnih obrazaca i za koje pojedinac smatra da su njegove vlastite vrijednosti, razumljive su mu same po sebi i djeluju podsvjesno jer je to program, ni nezna da je pod utjecajem programa, kada osvjestiš podsvjesne obrasce onda postojeće vrijednosti u smislu dobro i loše ne djeluju na tebe...
i naše želje društveno su uvjetovane i programski su obrazac, svatko želi nešto u skladu s onim što društvo u svom vrijedeonosnom sustavu afirmira, tako i vlastitu sreću uvjetujemo onime što uvjetuje društvo, recimo obiteljsku zajednicu predstavlja kao vrhunac sreće i ispunjenje života, naravno ja ne znam niti jednu osobu koja je pronašla sreću i ispunjenje u obiteljskoj zajednici, prije ćeš vidjeti suprotno, ili se neko jako ufurao pokušavajući održat iluziju ili uvijek pokušava ponovo, naravno uzalud, isto je i s parama i bogatstvom, znaš li ti ijednog zaista sretnog bogataša, u te želje zamaskiran je nagon za preživljavanjem i reprodukcijom, ali društvo je za novac i obitelj vezala određeni ememocionalni naboj sreće i ispunjenja, to je kao kad netko s rukom na srcu osjeća domoljubni patos dok svira nacionalna himna, jer je tako izdresiran, izdresiran je da da određenu patetičnu situaciju doživljava s ponosom, on to ne vidi kao obrazac
znači sve naše želje u što god bile zamaskirane vezane su za idealan kurac ili idealnu pičku, čak i ako misliš da želiš pare to je da bi imo što boljeg seksualnog partnera, ali ni jedno ni drugo ne postoje, rajsko stanje uz kurac ili pičku kratkog je vijeka i opterećeno je strahom od prolaznosti
znači podilazeći vrijednostima krda nije moguće živjeti ispunjavajuć i sretan život, ljudi se panično boje iskoračiti iz sustava vrijednosti krda, jer tamo je nepoznato, a čim je nešto nepoznato onda je to zlo, ljudi smatraju da u nepoznatom nema ničeg dobrog, osjećaju se sigurno u zasljepljujućoj mreži vlastitih ideja i koncepata o postojećoj stvarnosti, ali u njima nema sreće, a ako nije u njima gdje je onda

Zadnje uređivanje šugavo pseto : 19.12.2017. at 14:13.
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:10   #5950
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
potsvjesni obrasci dominiraju našim životima poput automatskog pilota ili nekog programa, i teško je bilo šta izbacit iz podsvijesti jer toga nismo svjesni, ali nije i nemoguće, upravo bi negativne obrasce naše potsvijesti trebalo osvijestiti kako ne bi imali potencijal upravljati našim životom, osim toga potsvijesni program uglavnom uvjetovan društvenim vrijednostima nešto smatra pozitivnim i negativnim, ako je nešto pozitivno ili negativno to je onda sa stanovišta općeprihvaćenih društvenih vrijednosti koje djeluju poput potsvjesnih obrazaca i za koje pojedinac smatra da su njegove vlastite vrijednosti, razumljive su mu same po sebi i djeluju podsvjesno jer je to program, ni nezna da je pod utjecajem programa, kada osvjestiš podsvjesne obrasce onda postojeće vrijednosti u smislu dobro i loše ne djeluju na tebe...
i naše želje društveno su uvjetovane i programski su obrazac, svatko želi nešto u skladu s onim što društvo u svom vrijedeonosnom sustavu afirmira, tako i vlastitu sreću uvjetujemo onime što uvjetuje društvo, recimo obiteljsku zajednicu predstavlja kao vrhunac sreće i ispunjenje života, naravno ja ne znam niti jednu osobu koja je pronašla sreću i ispunjenje u obiteljskoj zajednici, prije ćeš vidjeti suprotno, ili se neko jako ufurao pokušavajući održat iluziju ili uvijek pokušava ponovo, naravno uzalud, isto je i s parama i bogatstvom, znaš li ti ijednog zaista sretnog bogataša, u te želje zamaskiran je nagon za preživljavanjem i reprodukcijom, ali društvo je za novac i obitelj vezala određeni ememocionalni naboj sreće i ispunjenja, to je kao kad netko s rukom na srcu osjeća domoljubni patos dok svira nacionalna himna, jer je tako izdresiran, izdresiran je da da određenu patetičnu situaciju doživljava s ponosom, on to ne vidi kao obrazac
znači sve naše želje u što god bile zamaskirane vezane su za idealan kurac ili idealnu pičku, čak i ako misliš da želiš pare to je da bi imo što boljeg seksualnog partnera, ali ni jedno ni drugo ne postoje, rajsko stanje uz kurac ili pičku kratkog je vijeka i opterećeno je strahom od prolaznosti
znači podilazeći vrijednostima krda nije moguće živjeti ispunjavajuć i sretan život, ljudi se panično boje iskoračiti iz sustava vrijednosti krda, jer tamo je nepoznato, a čim je nešto nepoznato onda je to zlo, ljudi smatraju da u nepoznatom nema ničeg dobrog, osjećaju se sigurno u zasljepljujućoj mreži vlastitih ideja i koncepata o postojećoj stvarnosti, ali u njima nema sreće, a ako nije u njima gdje je onda
Problem je u prioritetima. Ne biti svjestan vlastite gluposti koja se odražava kroz podsvijest koja je upila sve konvencionalnosti koliko god površne i nebitne bile možda mnogim ljudima donosi i određenu lakoću življenja. Nekome tko vidi/osjeća van konvencionalnosti može uistinu biti teško jer je svjestan da ga takve stvari ne mogu ispuniti.
Nisu ljudi nesretni u braku zato jer su u braku, niti su nesretni jer su bogati, niti su nesretni jer voze nekakav turbo kul auto, već su nesretni jer su im nametnute forme bile bitnije od suštine, a preglupi su da shvate da je forma samo forma. Ako nekoga ne zadovolji forma, onda očito nije poznavao baš dobro samoga sebe. Ako nekoga zadovolji forma, onda je uspješno uskladio stvarnost sa svojim nezahtjevnim mentalitetom.
Nije bitno da li si u braku i imaš djecu, već je bitno s kojom si osobom u odnosu koji bi trebao biti intiman. Doći do pičke je nekome prioritet, no to ne znači da će ga ta pička prihvaćati i bezuvjetno voljeti kada oboli, kada ostane bez posla, kada prestane glumatati da je nešto što nije, a nema gore osamljenosti nego si uništiti život s nekime koga uopće nije briga za nas.
No to nema toliko veze s podsviješću koliko s ljudskom glupošću i nezrelošću.

Kada ovdje govorimo o podsvijesti, mislimo na mijenjanje negativnih obrazaca koji nas u životu koče da postignemo nešto za što možda podsvjesno vjerujemo da nismo dovoljno dobri za to. To je podsvijest koju možemo mijenjati s bezbroj alata jer jedna laž se lako zamijeni s drugom laži samo si treba početi lagati pozitivu umjesto negative.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:47   #5951
Ja znam dosta ljudi koji su svoju sreću našli u porodičnom životu iako im finansijski ne cvetaju ruže. Da nemaju ni porodicu mislim da bi postali teški depresivci. Nama je u genima zapisano da se razmnožavamo, a tradicija kaže da se to radi kroz formiranje porodice ( i dobro je što je tako, inače bi bio totalni haos kad bi svako sa svakim pravio decu i opštio ). Nije sve što je od društva nametnuto loše jer su nekad neki mudri ljudi zaseli i zaključili da je to-i-to najbolje za čoveka.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:02   #5952
vjera funkcionira samo ako si za cilj postaviš nekakvu za tebe najuzvišeniju vrijednost, sve ostalo će samo po sebi sjesti na mjesto, slićno je govorio i Raspeti; Tražite stoga najprije Kraljevstvo i pravednost njegovu, a sve će vam se ostalo dodati. No ako spustiš kriterije ne dozvoljavaš da ti se 'sve ostalo pridoda', jer ne možeš racionalno znati koje to okolnosti najviše pogoduju tvojim potencijalima, ali sigurno je da nisu one koje priželjkuješ, jer te te mogu zadovoljiti samo u tvojoj priči u glavi, kada bi se ispunile ne bi te zadovoljile, vjerojatnije je da bi ti bile teret. ne možemo racionalno znat što je najpogodnije za nas, to je kao kad roditelj misli da zna što je za djete najbolje pa mu temeljito sjebe život, doslovno ga uguši, ali ono u nama što nam je dalo potencijale (svakom njegove, neponovljive i jedinstvene) isto to pobrinut će se dati nam i okolnosti da ti potencijali budu u potpunosti ispoljeni, samo kada bi mi to dozvolili odričući se svojih plitkih i partikularnih želja za koje krivo mislimo da će nam donijeti što, a konvencionalnost nikome ne donosi nikakvu lakoću, ali smatraju ili krivo vjeruju da bi trebali pa isfuravaju sreću u raznim aspektima konvencionalnog življenja, sreću u braku (nemoj me jebat) ili u bogatstvu (jebo te, pa tko je sretniji onaj tko ima rak pankreasa s minusom na računu ili onaj ko ima rak pankreasa s milionima na računu, Steve Jobs je imao pun kurac novaca i osamsto međutim umro je doslovno od gladi jer je imao rak želuca
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:04   #5953
'Ljudski um uvijek uporno slijedi svoj scenarij. Sve što se ne uklapa u svenarij smatra nesrećom. I naprotiv, srećom smatra samo ono što je zamislio. Takva tvrdoglavost razuma ima začetak u vlastitoj samodopadnosti i u postojećim društvenim stereotipima.
Kako vaš razum može znati što je za njega istinski dobro, a što loše? Zar on može predvijeti razvoj situacije? Velika sreća nikad neće prethodno pokucati na vrata, ona se doslovno obrušava na glavu. Niste razmišljali zašto je to tako? zato što u takvim slućjevima iznenađen razum ne uspijeva spriječiti sretan ishod.
Samo u trenutku kad razum popušta grčevit stisak svoje kontrole nad scenrijem, sreća je u stanju probiti se kroz tu neprobojnu zaštitu. Sreću ne možete isplanirati, zar ne? U suprotnom, čemu svi ti razgovori? Planiraj i ostvaruj ono što si zamislio. Ne, to se događa jako rijetko.
Razum nije u stanju razraditi algoritam uspjeha.'

Vadim Zeland; T3

Znači mi ne možemo znati što je za nas najbolje
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:29   #5954
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
'Ljudski um uvijek uporno slijedi svoj scenarij. Sve što se ne uklapa u svenarij smatra nesrećom. I naprotiv, srećom smatra samo ono što je zamislio. Takva tvrdoglavost razuma ima začetak u vlastitoj samodopadnosti i u postojećim društvenim stereotipima.
Kako vaš razum može znati što je za njega istinski dobro, a što loše? Zar on može predvijeti razvoj situacije? Velika sreća nikad neće prethodno pokucati na vrata, ona se doslovno obrušava na glavu. Niste razmišljali zašto je to tako? zato što u takvim slućjevima iznenađen razum ne uspijeva spriječiti sretan ishod.
Samo u trenutku kad razum popušta grčevit stisak svoje kontrole nad scenrijem, sreća je u stanju probiti se kroz tu neprobojnu zaštitu. Sreću ne možete isplanirati, zar ne? U suprotnom, čemu svi ti razgovori? Planiraj i ostvaruj ono što si zamislio. Ne, to se događa jako rijetko.
Razum nije u stanju razraditi algoritam uspjeha.'

Vadim Zeland; T3

Znači mi ne možemo znati što je za nas najbolje
Ako patiš, znači da je to dobro za tebe. Ako uživaš, onda je loše za tebe. Ako ne vjeruješ meni, pitaj popove.

da, sarkastičan sam
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 07:51   #5955
Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
U svakome slučaju, kao i u realnosti, ako si slab, gladan i umoran, teško da ćeš se lako probuditi - stoga je nužno nekako podići energetiku, a prirodna ishrana je najlakši put za većinu ljudi.
To je istina. Jedino mislim, a vidimo svi i iz prakse, da je to zapravo daleko najteži put za većinu ljudi.
Jer 99% ljudi će radije i umrijeti od tobože "neizlječivih" bolesti nego promijeniti prehranu i jednostavno i brzo otkantati bolest.
Slažem se s tobom oko ovoga jer sam i sam isprobao i znam kako to djeluje, ali izbjegavam o tome pričati ovdje jer znam da neće biti koristi.
Onaj tko je u stanju to prepoznati - prepoznat će, tko nije, džabe mu išta govoriti.
Volim citirati onu Zelandovu rečenicu: Dobro treba ostaviti na vidljivom mjestu i tiho se maknuti. Tko je spreman da ga primi, sam će ga naći.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Napisat ću kako to kod mene funkcionira. Stvarnost kako sam već tu pisala, (pokušavam) prihvatiti u njezinom totalitetu. Postoji ružičasta, crna, siva strana stvarnosti, a postoji i ljubičasta s žutim tufnicama.
Meni je najbolja ljubičasta sa žutim tufnicama.


Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Polazeći od pretpostavke da je stvarnost ono što mi mislimo da je stvarnost, a ne ono što stvarnost jeste - ovdje se potpuno slažem s Kantom koji je doveo u pitanje mogućnost poimanja stvarnosti u sebi - odbijajući predugo gledati u tamu i svjesno usmjeravaući pozornost na nešto drugo, otvaramo si mogućnost da vlastitu stvarnost preinačimo u onu koja nama više odgovara jer ionako se sve svodi na nas.

Konkretnije, naša spoznaja je ograničena na percepciju. Naša osjetilna spoznaja je uvjetovana od apriornosti čistih zorova i stvarnost koju poimamo je bitno subjektivna. Njezino objektivno važenje nalazi se isključivo unutar okvira naše ljudske svijesti. Drugim riječima, mi o stvarnosti spoznajemo samo što u nju stavljamo.

Odatle proizlazi da ovo što mi nazivamo ZP je moguć unutar okvira subjektivne spoznaje i kao takav nam koristi ili ne koristi - ovisno o tome što u taj okvir stavljamo.
Odlično rečeno.
Otkad sam ti poslao Cvetak Zanovetak, postovi su ti ponovo odlični kao što smo i navikli.
Vidiš kako umjetnost pozitivno djeluje na tebe. :klap:

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Istina je da ZP može, ali ne mora imati veze s duhovnošću, produhovljenošću, itd.
Točno. Ali to je u konačnici i nebitno.

Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ja znam dosta ljudi koji su svoju sreću našli u porodičnom životu iako im finansijski ne cvetaju ruže. Da nemaju ni porodicu mislim da bi postali teški depresivci.
Ja znam nekoliko njih koji pri pomisli na brak i porodicu osjećaju blokadu i depresiju.
Svatko ima svoj ukus i svoje programe.
Ali čak i društveni programi nisu baš svakoga uspjeli zahvatiti.
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:10   #5956
Matt Kahn mi je otkriće zadnjih tjedan dana iako vidim na je na youtube aktivan već 9 godina. Njegov kanal na youtube: True Divine Nature, naravno za one koji se dobro snalaze s engleskim govorom.
Pogledao sam zadnja tri videa i oduševio me je, osjećam se bolje i pomogao mi je u razvoju.
Dissolving the Veil - Matt Kahn/TrueDivineNature.com
Awakening True Happiness - Matt Kahn/TrueDivineNature.com
The Alchemy of Transformation - Matt Kahn/TrueDivineNature.com
Sad imam želju pogledati sve njegove materijale na tom kanalu.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 13:21   #5957
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
To je istina. Jedino mislim, a vidimo svi i iz prakse, da je to zapravo daleko najteži put za većinu ljudi.
Jer 99% ljudi će radije i umrijeti od tobože "neizlječivih" bolesti nego promijeniti prehranu i jednostavno i brzo otkantati bolest.
Slažem se s tobom oko ovoga jer sam i sam isprobao i znam kako to djeluje, ali izbjegavam o tome pričati ovdje jer znam da neće biti koristi.
Onaj tko je u stanju to prepoznati - prepoznat će, tko nije, džabe mu išta govoriti.
Volim citirati onu Zelandovu rečenicu: Dobro treba ostaviti na vidljivom mjestu i tiho se maknuti. Tko je spreman da ga primi, sam će ga naći.
Jednom kada prođe faza čišćenja, kada se prijelaz na sirovo obavi do kraja, paraziti svijesti postanu očita pojava. (u našem slučaju prijelaz na čisto plodojedstvo koje je je najidealnija hrana, a vrlo izvediva tijekom cijele godine na našim prostorima...a nimalo skupa ako se kupuje na placu i pazi što se uzima. No skupoća za transurfera nije problem, jer on zna da je svijet na njegovoj strani kada ulazi u to stoga se sve slaže točno onako kako treba da osoba uvijek ima priliku pratiti svoj put. A put zdravoga tijela nikada nije krivi put. Jedino treba biti pažljiv sa klatnima jer ona uvijek dođu pristojno i neprimjetno. No to često postane očito tek nakon što si već uvučen u njihovu igru. Sa vremenom, kroz razne provokacije, čovjek nauči sa njima). Također postane očito da si tim istim parazitima praktički nevidljiv. Bez toga teško je uopće vjerovati svojim mislima jer nisi ni svjestan čije su - to ide toliko daleko, da...Naravno, u duhovnosti se često ističe da se nikako ne treba personificirati sa svojim mislima, ali um i misli su dar evolucije i kao takvi imaju svoju svrhu jednom kada se nauče upotrijebiti. Ili u dubokoj meditaciji ili jednostavnim čišćenjem organizma

Bez prehrane, dostignuti to stanje zaista je teško i čovjek jako lako može biti odveden sa svoga cilja ni ne sluteći što se događa. Naravno da je sve to moguće bez hrane, ali mnogi podcjenjuju moć programirane podsvjesti koju nosimo kao rezultat sistema koji nas okružuje. Živa hrana liječi živčani sustav, a dobar živčani sustav je praktički direktna spona sa duhovnim (i daljnjim) tijelima te nam pomaže da impregmentiramo drugačije (vlastite, a ne društvene) "programe" u ovaj organski stroj koji nazivamo tijelom.

Jedan mudrac je jednom rekao da čovjek počinje sa odlukom - tek sa odlukom i ljubavlju prema vlastitome tijelu putovanje može početi. A onda počinju čuda

Zadnje uređivanje MadMarx : 30.12.2017. at 13:43.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 13:43   #5958
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Matt Kahn mi je otkriće zadnjih tjedan dana iako vidim na je na youtube aktivan već 9 godina. Njegov kanal na youtube: True Divine Nature, naravno za one koji se dobro snalaze s engleskim govorom.
Pogledao sam zadnja tri videa i oduševio me je, osjećam se bolje i pomogao mi je u razvoju.
Dissolving the Veil - Matt Kahn/TrueDivineNature.com
Awakening True Happiness - Matt Kahn/TrueDivineNature.com
The Alchemy of Transformation - Matt Kahn/TrueDivineNature.com
Sad imam želju pogledati sve njegove materijale na tom kanalu.
Imam cijeli transurfing, Zealand mi je odličan. Sad sam malo preletio videa od tog Matt Kahna i izgleda jako zanimljivo. Taman mi ponestalo novih materijala, hvala! Ja bih tebi preporučio ovaj kanal koji je više spoj psihologije i duhovnosti, od tog lika sam najviše naučio. Dosta napredne stvari.

https://www.youtube.com/channel/UCge...F3MyyUto0-M5Lw
Psihonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:50   #5959
https://www.youtube.com/watch?v=kn1ctk3d7CE
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:47   #5960
Dragi, kako ste? Jel ima ostvarenja? Vidim da je tema aktivnija od Tajnine, (The Secret), pa da pitam ovdje malo kako vam ide.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.