Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2009., 15:28   #1
Iskustva sa zakonom privlačnosti

Kao što i sam naslov kaže,u ovoj temi želim čuti tuđa(pozitivna) iskustva ljudi koji se svakodnevno koriste zakonom privlačnosti i postižu nešto.Ako pripadate onoj skupini čiji je stav da takvo što ne postoji ili da je to samo hrpa gluposti izmišljena kako bi se zaradilo brdo novaca,molim vas,sačuvajte sve što imate reći za neku drugu temu jer mislim da ovo nije pravo mjesto. :-))))
Također,zanimaju me samo one osobe koje zaista razumiju kako taj zakon djeluje i koji njime iz dana u dan kreiraju svoj život iz snova : ))
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 21:25   #2
pa onda opiši što ti podrazumijevaš pod "zakonom privlačnosti"

ne znam na što misliš. ali svakako vrijedi ono da privlačiš ljude i događaje u skladu s onim kako se sam osjećaš.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 14:31   #3
Nije stvar u tome što ja podrazumijevam pod zakonom privlačnosti,nego u onome što zakon privlačnosti jest.Hoću reći da pretpostavljam kako osobe koje odgovore na moja pitanja,već imaju predodđbu zakona privlačnosti i onoga što on je te kako funkcionira..Npr.ne znam,vizualiziraš svakoga dana i uspio si se obogatiti,ostvariti određene odnose,izdati album recimo i to..U biti me zanimaju samo one osobe koje imaju iskustva i koje zaista znaju kako uspješno upotrebljavati taj zakon u svojoj svakodnevnici.
Nadam se da si me bar djelomično shvatio/shvatila. x)
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 16:56   #4
Ja jako vjerujem u zakon privlačnosti. Ako nešto kreneš radit, i ako razmišljaš da to radiš na pravi način i da će taj način izlučit uspjehom onda ćeš i uspjet. Ako recimo kreneš u nešto, a već od početka ne vjeruješ u to, automatski ćeš uložit manje truda u to i nećeš uspjet. Recimo znam po sebi, ako krenem učit za neki ispit, a u sebi mslim kako sam zapravo glupa za to, onda ni neću proći, automatski ću manje sebe davat u to i past ću.

Vjerujem u taj zakon ukoliko ti sam djeluješ i boriš se za nešto, ukoliko poduzmeš neku akciju, a pritom vjeruješ u to što radiš. AKo ležiš i razmišljaš da si bogat, i u svemir 'odašilješ' pozitivne misli kako ćeš bit bogat, a ne poduzmeš neku akciju, sigurno da se neće to ostvarit.
vanila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 17:58   #5
Quote:
vanila kaže: Pogledaj post

Vjerujem u taj zakon ukoliko ti sam djeluješ i boriš se za nešto, ukoliko poduzmeš neku akciju, a pritom vjeruješ u to što radiš. AKo ležiš i razmišljaš da si bogat, i u svemir 'odašilješ' pozitivne misli kako ćeš bit bogat, a ne poduzmeš neku akciju, sigurno da se neće to ostvarit.

(Apsolutno je točno da se ništa neće dogoditi ako sami nešto ne poduzmemo i to će uvijek tako biti.Ako se pravilno koristimo ovim zakonom,on će u nama pobuditi istinsku sreću i htjeti ćemo širiti ljubav oko sebe,a kada se to dogodi,dolazimo do nečega što se zove nadahnuto djelovanje.Nadahnuti srećom i inspirani ljubavlju,naći ćemo način na koji možemo ostvariti našu želju /cilj tako što će nam na um sinuti neka ideja ili ćemo zamjetiti priliku koju prije nismo vidjeli.U tom stilu nešto.Sviđa mi se jedan citat u Tajni koji govori da će nam svemir otvoriti vrata ondje gdje su prije bili zidovi,a upravo je to ono što nam se događa.Sada bi netko pomislio da pričam totalne gluposti jer takvo što(djelovanje) oduvijek svi ljudi rade/koriste u svrhu ostvarenja cilja,ali nadahnuto djelovanje je nešto drugo.Njime se djeluje s lakoćom,poletnosću,ushićenošću i nenadje***** osjećaju moći i ponosa zato što znamo da smo/ćemo stvorili nešto pomoću svojih dosljednih misli o tome. Ali to je već druga priča pogodnija za neku drugu temu.. )
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 18:56   #6
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ne znam na što misliš. ali svakako vrijedi ono da privlačiš ljude i događaje u skladu s onim kako se sam osjećaš.
Simplifikacija. To je neka generalna smjernica, no iznimaka ima koliko hoćeš.

Što se samog 'zakona' privlačnosti tiče, morat ću poslušati OP-a i suzdržati se od komentara.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 19:49   #7
Ja da nisam pocela razmisljati u skladu sa ovim zakonom nikad ne bih zavrsila fakultet.
Dobro se sjecam, da od kada sam pocela da razmisljam i zamisljam kako sam polozila tezak ispit od tog dana vise nisam pala ni jedan slijedeci.
Mislim da je to i malo do pozitivnog i negativnog stava.
Ukoliko razmisljas negativno i desavat ce ti se samo negativne stvari, i obrnuto.
Hiljadu mi se puta desilo da dok perem sudje i lose odlozim solju ili casu, zamislim kako ta casa pada na pod i razbija se. U slijedecem momentu to se zaista i desava.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:25   #8
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
pa onda opiši što ti podrazumijevaš pod "zakonom privlačnosti"

ne znam na što misliš. ali svakako vrijedi ono da privlačiš ljude i događaje u skladu s onim kako se sam osjećaš.
To nije nikakav zakon, nego kapitalistička izmišljotina za instant konzumeriste koja dolazi iz knjige "Tajna" iz čijeg se naslova da naslutiti senzacionalizam, a u tekstu je vidljivo iskrivljivanje podataka kako bi se prilagodili tom "zakonu".

@RandomMind
Grdno si se prevario ako si mislio kako će ova tema proći bez negativnih kritika. Potrebno je prokazati ovakvo zavođenje ovaca s bombastičnim naslovom i željom za zaradom kroz prodaju knjige.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:45   #9
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Ja da nisam pocela razmisljati u skladu sa ovim zakonom nikad ne bih zavrsila fakultet.
Dobro se sjecam, da od kada sam pocela da razmisljam i zamisljam kako sam polozila tezak ispit od tog dana vise nisam pala ni jedan slijedeci.
u ovom smislu mislim da vrijedi taj "zakon privlačnosti". ako učiš, i sebe uvjeriš da to možeš položiti, položit ćeš. ali da će netko postati bogat jer to sebi vizualizira, to mi je smiješno.

ti si već položila x ispita prije nego što si počela to "zamišljati", zar ne? čim si upisala svoj faks, imala si neki osjećaj da si za njega sposobna, inače se ne bi ni usudila ići na taj prijemni. kao što se ja nisam usudila ići na glumu, likovnu akademiju ili elektrotehniku

mislim, ako već imaš poduzeće s 30 zaposlenih, sigurna sam da ta "vizualizacija" pomaže da zaradiš bitnije pare. večeras je neki klinac iz sitnog donjeg na forumu, apsolutno uvjeren da će biti veliki umjetnik, slavljen i hvaljen, i ja vjerujem da će on to postati. no netko s 30 god, tko radi kao skladištar, ni uz kakve vizualizacije neće postati novi damien hirst. kad ti je do nečeg stalo, već imaš viziju, ne treba ti nikakva vizualizacija. svakako ti u ostvarenju te želje pomažu razne tehnike opuštanja, redovita fizička aktivnost i zdrava prehrana. i redovit seks
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 21:07   #10
Da ispite sam polagala i prije, ali sam boga mi i padala i to cak i u situacijama kada sam bila 100 posto spremna za taj ispit.
Ali od kada sam pocela "pozitivno" razmisljati pocela sam polagati ispite sa mnogo manje zanjanja i truda. Naucila bih recimo svaku trecu lekciju i zamisljala kako mi prof. daje bas to pitanje. I ziva je istina da mi se zaista i desavalo da dobijem bas to pitanje na ispitu.
S druge strane ako bih isla sa negativnim stavom, i zamisljala da ce me pitati bas ono sto sam preskocila, obicno bi se desavalo da mi na ispitu i dodje bas to pitanje koje sam preskocila.

Ovo sam pocela raditi nesvijesno, a mnogo kasnije sam cula uopste za ovaj zakon i tome slicno. Ja to nazivam jednostavno pozitivnim stavom. Pozitivni ljudi privlace pozitivne stvari, i obratno.
Imam prjiateljicu koja je totalni pesimista i zraci nekom negativnom energijom,i njoj se jednostavno ne prestaju desavati lose stvari u zivotu.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 21:14   #11
evo recimo ja želim svijet bez gladi

ak ja to onak fakat jaaako vizualiziram kak svi njupaju i imaju finu klopicu i ona dečica tam po afriki kaj skapavaju od gladi, jel' bu se to i dogodilo?

kaj gospon icky Icke veli na to?
lilith131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 22:39   #12
Ni mnogo mocniji ljudi od tebe, a ni sam Bog nije uspio rjesiti taj problem u svijetu, pa zato sumnjam da ces ista postici.
Ovo djeluje samo za licni uspijeh i zelje...i naravno nesto sto je u sferi realnog i mogucedg. I ja zelim da mi narastu krila da mogu da letim po cijelom svijetu, al koliko got sanjala o tome sumnjam da ce mi se ikada ostavariti.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 23:09   #13
Pa vizualizacija pozitivno utječe na neke faktore vezane uz ostvarenje cilja, npr. povećava želju i vjeru u ostvarivost cilja. Kao, u mislima je tu pa zašto ne bi bilo u stvarnosti? Samim time otvara se prostor za djelovanje u smjeru cilja, odnosno za trud da se do cilja dođe. Tako se povećavaju šanse za uspjeh. Ali uspjeh nije zagarantiran jer ovisi o realnosti cilja, okolnostima, predispozicijama i sposobnosti pojedinca i najviše o stvarno uloženom trudu.

Iako ima jedna caka kod toga koja mi se čini realnom, a to je da možda kad ideš vizualizirati cilj sam si iskristaliziraš želje. Npr. možeš sad izmisliti bilo kakvu želju, ali kad ideš trošiti vrijeme na razmišljanje i vizualizaciju toga intuicijom i razumom (razmišljanjem) shvatiš koliko je zapravo to ostvarivo ili neostvarivo i koliko ti je do toga zapravo stalo. Pretpostavljam da će neki prosječan pojedinac u tom procesu od velike većine općenito ili za njega nerealnih ideja spontano odustati i neće imati dojam da su neuspjele.

Ovakve su stvari dobre onda kad je ono što te koči manjak vjere i samopouzdanja.
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 00:55   #14
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Ovo djeluje samo za licni uspijeh i zelje...
to! to nam treba!

Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Hiljadu mi se puta desilo da dok perem sudje i lose odlozim solju ili casu, zamislim kako ta casa pada na pod i razbija se. U slijedecem momentu to se zaista i desava.
genialno! moguče ramifikacije su upravo nesagledive!
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:13   #15
Ono sa svijetom bez gladi..Uvjeravam vas da griješite.Vi ste svi kao pojedinci puno moćniji nego što mislite i niste bespomoćni u tom svjetkom problemu.Ako zaista želite dovoljno hrane za svakoga,usredotočite se na te misli i ne dopuštate da vam um preplave misli ispunjene oskudicom,ako to jednoga dana postaju vaše dominantne misli,budite sigurni da ste pokrenuli neke događaje koje će pomoći nekome.Problem je u tome da ako želimo hranu za sve,ali sve ljude na zemlji,cijelo čovječanstvo mora gajiti iste misli i tek bi tada nekome sinula nekakva ideja kojom bi se misli sprovele u stvarnost.

Ali ljudi,molim vas,učinite mi jednu uslugu.Ovo nije rasprava o tome kako zakon privlačnosti djeluje,da li uopće djeluje ili da li su to teške izmišljotine,nego mjesto gdje ljudi koji se u to zaista razumiju opisuju vlastita iskustva i postignuća.Ako uopće takvi ljudi na našem području postoje,naravno.Imate i druge teme na kojima slobodno možete iznostiti svoja mišljenja,stavove i šta već ne.. :P
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:49   #16
Quote:
RandomMind kaže: Pogledaj post
Ono sa svijetom bez gladi..Uvjeravam vas da griješite.Vi ste svi kao pojedinci puno moćniji nego što mislite i niste bespomoćni u tom svjetkom problemu.Ako zaista želite dovoljno hrane za svakoga,usredotočite se na te misli i ne dopuštate da vam um preplave misli ispunjene oskudicom,ako to jednoga dana postaju vaše dominantne misli,budite sigurni da ste pokrenuli neke događaje koje će pomoći nekome.Problem je u tome da ako želimo hranu za sve,ali sve ljude na zemlji,cijelo čovječanstvo mora gajiti iste misli i tek bi tada nekome sinula nekakva ideja kojom bi se misli sprovele u stvarnost.
Koji prekrasni primjer tautologije.

Kako postići da na svijetu ne bude zla? Jednostavno - tako da svi ljudi postanu dobri.

Kako se obogatiti? Tako da zaradiš mnogo novaca. Itd. LOL.


Quote:
RandomMind kaže: Pogledaj post
Ali ljudi,molim vas,učinite mi jednu uslugu.Ovo nije rasprava o tome kako zakon privlačnosti djeluje,da li uopće djeluje ili da li su to teške izmišljotine,nego mjesto gdje ljudi koji se u to zaista razumiju opisuju vlastita iskustva i postignuća.Ako uopće takvi ljudi na našem području postoje,naravno.Imate i druge teme na kojima slobodno možete iznostiti svoja mišljenja,stavove i šta već ne.. :P
Ako na forumu 'prirodne znanosti' otvoriš topik s pitanjem 'koje je točno temperature vatra koju bljuju zmajevi, zanima me odgovor onih koji su to osobno izmjerili', pa još provokatorski dodaš da te ne zanimaju mišljenja onih koji ne znaju što su zmajevi ili onih koji 'misle' da zmajevi ne postoje - teško da ćeš izbjeći pojavu upravo takvih.

Kakve točno veze ima ovaj topik s psihologijom? Nek' se fino premjesti na alternativu ili 'duhovnost' () i sve će biti u redu.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:39   #17
abraham hics

već duže vrijeme upotrebljavam alate za primjenu zakona privlačnosti,vrlo sam uspješna na nekim poljima a na drugima manje,znam i zašto ali neke misli je teško mjenjati jer ih dugo mislimo i jako smo vezani za rezultat,pa je uspjeh na tim poljima teži i duže treba da se želje ostvare
imam želju skupiti ekipu koja želi to proučavati.sjesti pa zajednički otkrivati kako što bolje primjenjivati alate
wildheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 20:40   #18
Ova stranica:

http://www.abraham-hicks.com/lawofat...urce/index.php

http://www.abraham-hicks.com/lawofat...ut_abraham.php

Skoro sve knjige su prevedene i na hrvatski te ih možete naći u knjižarama. Osobno preferiram originale. Na stranici je i svaki dan novi dnevni citat.


Samo da napomenem da ne miješate to s Tajnom, a zašto ne - također je objašnjeno na stranicama.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 17:19   #19
Psihologija i zakon privlačenja.

Čitao sam nešto o zakonu privlačenja. U jednoj knjizi je dat savjet da sastavimo listu od 101 cilja koji želimo ostvariti u životu.

Koliko nam takva lista može pomoći.

Mogu li se nadati da ću zaraditi milion dolara pomoću ovakvih metoda. Što ako poželim dobiti milion dolara na kocki.

Kako bi trebalo sastaviti takva pitanja i ima li to smisla?
janko245 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:26   #20
Pa to je ona metoda iz Tajne, makar su ta knjiga i film amerikanizirani, duboko vjerujem da postoji zakon privlačnosti, barem želim vjerovati. Mislim da je stvar u vizualizaciji onog što želiš... Zapravo već su vedska učenja i hari krišne govorile o tom zakonu privlačnosti, i to je zapravo ta "Tajna" o kojoj se prica, da čitav svijet funkcionira na tom temelju. Taj zakon privlačnosti podrazumjeva potpuno uvjerenje da već imamo ono što želimo i vizualizaciju toga, bez ikakvih sumnji, jer one poništavaju njihovo ostvarivanje.Takvu sumju je ponekad vrlo teško ukloniti jer uvijek pomislimo.. ma pih da je to tako lako svi bi bili bogati, ali navodno je tako. Ja još uvijek sumnjam duboko u sebi, možda mi se zato stvari ne ostavruju onako kako si želim. Isto tako potrebno je konstantno pozitivno misliti, i želje artikulirati afirmativno- želim to i to umjesto-ja ne želim to i to, jer zakon privlačnosti privlači sve ono pozitivno i negativno na što pomislimo, on ne razumije primjerice ja ne želim dugove-on samo razumije sliku, a u glavi nam se nalazi slika dugova, onda dugove i dobivamo. Treba razmišljati na način onda- ja želim novce. Ma puno tog još ima u toj knjizi, pročitaj si i nju, imaš i o rađenju takvih popisa možeš ljepiti i neke slike i sl. Pročitaj je ako te zanima. Imaš ponešto na ovom linku http://motivacija.blogger.ba/arhiva/2010/03/11/2452139 . Uglavnom Tajna i sl knjige, tekstovi pričaju o istoj stvari samo na nešto drugačijim razinama možda.
sad_violin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.