Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2012., 01:00   #61
Ima puno iskustava forumaša na temi The Secret - iskustva na PDF-u Alternativa
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 14:33   #62
Kako se riješiti zamišljanja(zakon privlačnosti)i ponovno živjeti opušteno bez saznanja o tom zakonu

Kako se riješiti zamišljanja, nakon što sam pročitao knjigu "Tajnu" koja govori o zakonu privlačnosti,moći uma,navalio sam na tu knjigu i ostale psihološke slične knjige, pa sam počeo jako dubokoumno razmišljat i istina jer da naše misli stvaraju naš život, ali ja od tada nemam skromne želje,nekad čak i sebične,nekad ne, uglavnom pomiješaju mi se misli u glavi i borim se s njima, vidio sam da mogu sve,pa onda to forsiram da budem savršen pa si i umislim.. znalo mi je pomoć nekad jer sam skužio kako funkcioniraju međuljudski odnosi i moj um i sve to, ali mi puno više odmaže.. Kad ne živim sa tim dubokoumnim razmišljanjima i primjenom moći zakona privlačnosti bude mi super, ovako se jako smorim s time.. a što je najbolje nekad zaboravim na njega, živim normalan život i super mi je, ali on se podsvjesno pojavi i stvara mi probleme, pa si u zadnje vrijeme zamišljam i strahove, te me zna panika uhvatit i nemir, umišljam si i normalno ostvare se zakonom privlačnosti -.- ne znam više kako si pomoć da to izbrišem iz glave, jer ovo je suludo.. Da li ima itko da mu se slično događa? Svaki savjet je dobrodošao.
domac12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 15:01   #63
Quote:
domac12345 kaže: Pogledaj post
Kako se riješiti zamišljanja, nakon što sam pročitao knjigu "Tajnu" koja govori o zakonu privlačnosti,moći uma,navalio sam na tu knjigu i ostale psihološke slične knjige, pa sam počeo jako dubokoumno razmišljat i istina jer da naše misli stvaraju naš život, ali ja od tada nemam skromne želje,nekad čak i sebične,nekad ne, uglavnom pomiješaju mi se misli u glavi i borim se s njima, vidio sam da mogu sve,pa onda to forsiram da budem savršen pa si i umislim.. znalo mi je pomoć nekad jer sam skužio kako funkcioniraju međuljudski odnosi i moj um i sve to, ali mi puno više odmaže.. Kad ne živim sa tim dubokoumnim razmišljanjima i primjenom moći zakona privlačnosti bude mi super, ovako se jako smorim s time.. a što je najbolje nekad zaboravim na njega, živim normalan život i super mi je, ali on se podsvjesno pojavi i stvara mi probleme, pa si u zadnje vrijeme zamišljam i strahove, te me zna panika uhvatit i nemir, umišljam si i normalno ostvare se zakonom privlačnosti -.- ne znam više kako si pomoć da to izbrišem iz glave, jer ovo je suludo.. Da li ima itko da mu se slično događa? Svaki savjet je dobrodošao.
'Zakon' privlačnosti ti neće ništa dati, jer npr. broj radnih mjesta je ograničen, broj zlatnih medalja na olimpijadi i dobitaka na lotu je ekstremno ograničen... ako znaš i malo elementarne matematike i činjenicu da su milijuni ljudi pročitali te knjižice, dovoljno je zbrojiti dva i dva i vidjeti kako su to bedastoće... a profit donose primarno prodavačima magle...

Kako se riješiti toga? Pokušaj ne misliti na to... ali točno, čovjeku je ponekad gluposti teško izbaciti iz glave... a mnogi su mozgovi inficirani potrošačkim mentalitetom, marketingom i populističkom kvazipsihologijom...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 15:18   #64
Savjetovala bih ti da prvo otkriješ što stvarno želiš, u kojem smjeru želiš ići, gdje se vidiš, što ti srce govori.

Zamisli da se sad napuniš sa toliko energije da bi mogao eksplodirati. Možeš eksplodirati i raspršiti energiju svugdje pomalo i time nisi ništa postigao. Ako se usmjeriš na ono što voliš i želiš, raspršuješ svu svoju energiju u tom smjeru. Tu leži uspjeh. Naravno, ako si uporan. Bez truda i rada nema ništa. Ne može ti tu pomoći ni svemirska ljepota i privlačnost ako se oslanjaš samo na nju.

"Tajna"
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 15:59   #65
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Savjetovala bih ti da prvo otkriješ što stvarno želiš, u kojem smjeru želiš ići, gdje se vidiš, što ti srce govori.

Zamisli da se sad napuniš sa toliko energije da bi mogao eksplodirati. Možeš eksplodirati i raspršiti energiju svugdje pomalo i time nisi ništa postigao. Ako se usmjeriš na ono što voliš i želiš, raspršuješ svu svoju energiju u tom smjeru. Tu leži uspjeh. Naravno, ako si uporan. Bez truda i rada nema ništa. Ne može ti tu pomoći ni svemirska ljepota i privlačnost ako se oslanjaš samo na nju.
Naravno da to nema nikakve direktne ni nužne veze.

Naprimjer:
Ako si novinar koji želi živjeti od poštenog i profesionalnog novinarstva, da bi to bilo moguće, prvo bi se trebalo (u smjeru korištenja mozga) promijeniti masu budala koji su gutači žutila i zbog kojih su sve novine žute, a ono što nije žuto je neprofitabilno i zbog neprofitabilnosti propada...

I što više netko ulaže energije, što je odgovorniji, što je bolji, to je manje 'žut', to su mu šanse manje. ZAKON TRŽIŠTA. Vrlo konkretna stvar, za razliku od bedastoća u knjižicama iz kvazipsihologije. (a tako je i u brojnim drugim strukama, ne samo u novinarstvu...)

Zadnje uređivanje - Sizif - : 16.10.2012. at 16:13.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 17:43   #66
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ako si novinar koji želi živjeti od poštenog i profesionalnog novinarstva, da bi to bilo moguće, prvo bi se trebalo (u smjeru korištenja mozga) promijeniti masu budala koji su gutači žutila i zbog kojih su sve novine žute, a ono što nije žuto je neprofitabilno i zbog neprofitabilnosti propada...
To je stvar odluke pojedinca. Da li želiš zaraditi i ići nizvodno ili želiš biti ono što jesi a time ne zarađivati dovoljno. Samo to ovdje nije tema.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 19:06   #67
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
To je stvar odluke pojedinca. Da li želiš zaraditi i ići nizvodno ili želiš biti ono što jesi a time ne zarađivati dovoljno. Samo to ovdje nije tema.
Recimo, kao što sam naveo u primjeru gore; samo želiš pošteno, odgovorno i profesionalno raditi ono što najbolje znaš i osigurati si egzistenciju (a ne bogaćenje). Ako ni to ne možeš ostvariti pomoću tzv. 'zakona privlačnosti', onda je već i taj sasvim jednostavan primjer dokaz da se radi o prodavanju magle i budalaštini.

Naravno, lako je u takvim profesijama biti uspješan, ako je čovjek ljigava gnjida, ali za to ti onda ne treba nikakav 'zakon privlačnosti', dovoljno je biti moralna nula od čovjeka i eto poslovnog uspjeha i zarade.

Ako želiš ljigavo i beskrupulozno, 'zakon privlačnosti' ti ni ne treba, jer je tada 'biti uspješan' lako. Ako želiš profesionalno, pošteno i odgovorno - tada pak 'zakon privlačnosti' ne pomaže, kao što si implicitno priznala u prethodnom upisu.

Zaključak: 'Zakon privlačnosti' je jedna niškorisna budalaština. Taj vrlo konkretan primjer je ujedno i test iz kojega je to očito.

Zadnje uređivanje - Sizif - : 16.10.2012. at 19:29.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 20:08   #68
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Zaključak: 'Zakon privlačnosti' je jedna niškorisna budalaština. Taj vrlo konkretan primjer je ujedno i test iz kojega je to očito.
Ako zakon privlačnosti shvatimo kao nešto što vibrira našim bićem i prenosi se kako vizualno, tako kroz naše upise, itekako se može izraziti i kroz novinarstvo. Samo od nas ovisi kako ćemo se prezentirati.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 20:15   #69
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Ako zakon privlačnosti shvatimo kao nešto što vibrira našim bićem i prenosi se kako vizualno, tako kroz naše upise, itekako se može izraziti i kroz novinarstvo. Samo od nas ovisi kako ćemo se prezentirati.
Ali pogledaj konkretan primjer i reci mi kako to funkcionira na konkretnom primjeru.

Kao ljigavac možeš uspjeti i bez tog 'zakona', a kao poštenom i odgovornom ti on ne pomaže (da ne ponavljam, argumentirao sam i implicitno si prihvatila).

Kad uzmeš u obzir konkretnu situaciju kao test, ispada da je taj 'zakon' čisti niškoristi.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 10:30   #70
Quote:
domac12345 kaže: Pogledaj post
Kako se riješiti zamišljanja, nakon što sam pročitao knjigu "Tajnu" koja govori o zakonu privlačnosti,moći uma,navalio sam na tu knjigu i ostale psihološke slične knjige, pa sam počeo jako dubokoumno razmišljat i istina jer da naše misli stvaraju naš život, ali ja od tada nemam skromne želje,nekad čak i sebične,nekad ne, uglavnom pomiješaju mi se misli u glavi i borim se s njima, vidio sam da mogu sve,pa onda to forsiram da budem savršen pa si i umislim.. znalo mi je pomoć nekad jer sam skužio kako funkcioniraju međuljudski odnosi i moj um i sve to, ali mi puno više odmaže.. Kad ne živim sa tim dubokoumnim razmišljanjima i primjenom moći zakona privlačnosti bude mi super, ovako se jako smorim s time.. a što je najbolje nekad zaboravim na njega, živim normalan život i super mi je, ali on se podsvjesno pojavi i stvara mi probleme, pa si u zadnje vrijeme zamišljam i strahove, te me zna panika uhvatit i nemir, umišljam si i normalno ostvare se zakonom privlačnosti -.- ne znam više kako si pomoć da to izbrišem iz glave, jer ovo je suludo.. Da li ima itko da mu se slično događa? Svaki savjet je dobrodošao.
Uravnoteženost je odgovor na mnogo životnih problema. Previše forsiraš korištenje zakona privlačnosti, a istovremeno ga se previše bojiš. Smiri se, budi svjestan njegovog djelovanja, ali ne trebaš utjecati na svaku sitnicu u svom životu. Moje korištenje zakona privlačnosti večinom se svodi na riječi ovog tipa: "Doživljavam ono što je najbolje za mene."
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 10:46   #71
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Naravno da to nema nikakve direktne ni nužne veze.

Naprimjer:
Ako si novinar koji želi živjeti od poštenog i profesionalnog novinarstva, da bi to bilo moguće, prvo bi se trebalo (u smjeru korištenja mozga) promijeniti masu budala koji su gutači žutila i zbog kojih su sve novine žute, a ono što nije žuto je neprofitabilno i zbog neprofitabilnosti propada...

I što više netko ulaže energije, što je odgovorniji, što je bolji, to je manje 'žut', to su mu šanse manje. ZAKON TRŽIŠTA. Vrlo konkretna stvar, za razliku od bedastoća u knjižicama iz kvazipsihologije. (a tako je i u brojnim drugim strukama, ne samo u novinarstvu...)
Ne slažem se s tobom. Ondje gdje ti vidiš problem, ja vidim priliku Ljudi su se ionako zasitili novina i novinarstva na isti kalup. Fokus na pozitivne vijesti sigurno bi dobro prošao među ljudima. Portal dobrevijesti.info odličan je primjer toga. Pogledaj koliko pregleda njihove vijesti imaju i vidjet ćeš veoma jasnu priliku za zaradu.

Postoje ljudi koji slijede pravila. S druge strane postoje ljudi koji stvaraju nova pravila, a njih slijede drugi ljudi. Oboje je ok ako radimo ono što želimo i volimo.

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ali pogledaj konkretan primjer i reci mi kako to funkcionira na konkretnom primjeru.

Kao ljigavac možeš uspjeti i bez tog 'zakona', a kao poštenom i odgovornom ti on ne pomaže (da ne ponavljam, argumentirao sam i implicitno si prihvatila).

Kad uzmeš u obzir konkretnu situaciju kao test, ispada da je taj 'zakon' čisti niškoristi.
Zakon privlačnosti uvijek djeluje, te ga i "ljigavac" primjenjuje. On vjeruje da može uspjeti samo na nepošten način, te se to pretvara u njegovu stvarnost. Pojavljuju se prilike za uspjeh na nepošten način, te ih iskorištava.

Stvar je samo u tome da li smo svjesni ili nesvjesni djelovanja zakona privlačnosti. Večina ljudi slijedi vlastitu sjenu i pokušava je uhvatiti. Ne shvačaju da moraju samo odabrati smjer u kojem se žele kretati, te će sjena slijediti njih.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 11:28   #72
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ne slažem se s tobom. Ondje gdje ti vidiš problem, ja vidim priliku Ljudi su se ionako zasitili novina i novinarstva na isti kalup. Fokus na pozitivne vijesti sigurno bi dobro prošao među ljudima. Portal dobrevijesti.info odličan je primjer toga. Pogledaj koliko pregleda njihove vijesti imaju i vidjet ćeš veoma jasnu priliku za zaradu.

Postoje ljudi koji slijede pravila. S druge strane postoje ljudi koji stvaraju nova pravila, a njih slijede drugi ljudi. Oboje je ok ako radimo ono što želimo i volimo.



Zakon privlačnosti uvijek djeluje, te ga i "ljigavac" primjenjuje. On vjeruje da može uspjeti samo na nepošten način, te se to pretvara u njegovu stvarnost. Pojavljuju se prilike za uspjeh na nepošten način, te ih iskorištava.

Stvar je samo u tome da li smo svjesni ili nesvjesni djelovanja zakona privlačnosti. Večina ljudi slijedi vlastitu sjenu i pokušava je uhvatiti. Ne shvačaju da moraju samo odabrati smjer u kojem se žele kretati, te će sjena slijediti njih.
Izgleda da nisi shvatio što govorim, a govorim iz iskustva. Ako ideš 'pozitivnim' smjerom; pošteno, profesionalno, pun nade, vjere i optimizma - propadaš, gubiš i elementarnu egzistenciju.

Zakon tržišta je nešto što uistinu postoji, dakle. 'Zakon privlačnosti' je trabunjanje, dakako...

A, ako želim poslovno uspjeti - trebam biti ljigav, trebam biti moralna nula, odvratan sam sebi, jer tada sam kompatibilan s onim što većina/tržište traži. (rad za manjinu je nerentabilan zbog činjenice postojanja fiksnih troškova poslovanja.)

Tvoj primjer je loš kao i priča da jedna lasta čini proljeće. Naravno da ne čini, a osim toga, taj portal vode volonteri, zar ne? ... pa je primjer dvostruko promašen.

Lako je trabunjati onako općenito o nekakvim 'zakonima privlačnosti' i sličnome, ali kad malo zagrebeš ispod površine, kad testiraš na konkretnom primjeru, vidiš koliko je to neozbiljno i neodgovorno...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 17.10.2012. at 11:36.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 12:06   #73
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Izgleda da nisi shvatio što govorim, a govorim iz iskustva. Ako ideš 'pozitivnim' smjerom; pošteno, profesionalno, pun nade, vjere i optimizma - propadaš, gubiš i elementarnu egzistenciju.

Zakon tržišta je nešto što uistinu postoji, dakle. 'Zakon privlačnosti' je trabunjanje, dakako...

A, ako želim poslovno uspjeti - trebam biti ljigav, trebam biti moralna nula, odvratan sam sebi, jer tada sam kompatibilan s onim što većina/tržište traži. (rad za manjinu je nerentabilan zbog činjenice postojanja fiksnih troškova poslovanja.)

Tvoj primjer je loš kao i priča da jedna lasta čini proljeće. Naravno da ne čini, a osim toga, taj portal vode volonteri, zar ne? ... pa je primjer dvostruko promašen.

Lako je trabunjati onako općenito o nekakvim 'zakonima privlačnosti' i sličnome, ali kad malo zagrebeš ispod površine, kad testiraš na konkretnom primjeru, vidiš koliko je to neozbiljno i neodgovorno...
Možeš mi navesti neko svoje iskustvo ili linkati na njega ako si već napisao na forumu ?

Ja idem kroz život pošteno, profesionalno, pun nade, vjere i optizma, te mi je svakim danom sve bolje i bolje Manje je važno to što portal vode volonteri. To može i pojedinac ili više udruženih ljudi. Imam neke portale i blogove pa govorim iz iskustva.

Detaljno sam analizirao zakon privlačnosti, a zatim i testirao u konkretnim primjerima. Od sitnica kao što su susretanja rodbine i prijatelja koje dugo nisam vidio, pronalaženje praznog omiljenog parkirališnog mjesta, dobivanje prilika za točno određeni posao, preko zarade novca radeći ono što volim, upoznavanja djevojke svojih snova, dobivanja odgovore na sva moja životna pitanja, pozitivnog utjecaja na druge ljude itd.

I sam zakon tržišta djeluje u skladu sa zakonom privlačnosti.U što god da vjeruješ, to će se reflektirati na tvoj život.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 12:30   #74
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Možeš mi navesti neko svoje iskustvo ili linkati na njega ako si već napisao na forumu ?

Ja idem kroz život pošteno, profesionalno, pun nade, vjere i optizma, te mi je svakim danom sve bolje i bolje Manje je važno to što portal vode volonteri. To može i pojedinac ili više udruženih ljudi. Imam neke portale i blogove pa govorim iz iskustva.

Detaljno sam analizirao zakon privlačnosti, a zatim i testirao u konkretnim primjerima. Od sitnica kao što su susretanja rodbine i prijatelja koje dugo nisam vidio, pronalaženje praznog omiljenog parkirališnog mjesta, dobivanje prilika za točno određeni posao, preko zarade novca radeći ono što volim, upoznavanja djevojke svojih snova, dobivanja odgovore na sva moja životna pitanja, pozitivnog utjecaja na druge ljude itd.

I sam zakon tržišta djeluje u skladu sa zakonom privlačnosti.U što god da vjeruješ, to će se reflektirati na tvoj život.
Postoje i ljudi koji su ustrajno igrali igre na sreću, kockali... a neki su na kraju i dobili veliki/'glavni' zgoditak. Ako bi istaknuo te primjere, a prešutio one koji pokazuju suprotno i njima nalijepio etiketu 'nisu željeli dovoljno' (svatko od njih želi dobiti, nitko ne igra da bi izgubio, a neki toliko vjeruju da ih ta vjera košta svega... imovine, obitelji...), tada bi isto mogao iskonstruirati taj falsifikat od 'zakona' privlačnosti.

Temljem tog falsifikata onda možeš propagirati i kocku i igre na sreću...

Propaganda (korporacijska, politička i ostala) uvijek to i radi... nađe pozitivne primjere, njih ističe... tiska knjige, radi TV priloge i sl., a o drugoj strani medalje, o primjerima koji su suprotni - šuti.

Ne postoji nikakav 'zakon' privlačnosti. Taj kvazizakon je tek forsiranje jednostrane priče, prešućivanje kontraprimjera i zaključivanje na temelju takve površnosti i obmane...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 17.10.2012. at 13:02.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 14:03   #75
Quote:
*Baby Kate* kaže: Pogledaj post
Savjetovala bih ti da prvo otkriješ što stvarno želiš, u kojem smjeru želiš ići, gdje se vidiš, što ti srce govori.

Zamisli da se sad napuniš sa toliko energije da bi mogao eksplodirati. Možeš eksplodirati i raspršiti energiju svugdje pomalo i time nisi ništa postigao. Ako se usmjeriš na ono što voliš i želiš, raspršuješ svu svoju energiju u tom smjeru. Tu leži uspjeh. Naravno, ako si uporan. Bez truda i rada nema ništa. Ne može ti tu pomoći ni svemirska ljepota i privlačnost ako se oslanjaš samo na nju.

"Tajna"
To je to! Previše sam čitao dubokoumne knjige i to, moć uma, pa sam išao iskušat ali na totalno nebitnim stvarima pa sam zato i bacao energije.. Još uvijek je bacam jer mi je ta glupa navika ostala, trošim energiju na nebitne stvari,vrlo često i ljude. A još sam mlad i neiskusan, ne znam točno još ni što želim.. Ah sad se treba riješit tih navika, bit će malo teže
domac12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 08:11   #76
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Postoje i ljudi koji su ustrajno igrali igre na sreću, kockali... a neki su na kraju i dobili veliki/'glavni' zgoditak. Ako bi istaknuo te primjere, a prešutio one koji pokazuju suprotno i njima nalijepio etiketu 'nisu željeli dovoljno' (svatko od njih želi dobiti, nitko ne igra da bi izgubio, a neki toliko vjeruju da ih ta vjera košta svega... imovine, obitelji...), tada bi isto mogao iskonstruirati taj falsifikat od 'zakona' privlačnosti.

Temljem tog falsifikata onda možeš propagirati i kocku i igre na sreću...
Igre na sreću su jedna sasvim drugačija stvar. U njima postoje određena pravila koja idu u korist onome tko je igru smislio. Također na njih utječu tisuće ljudi, a ne jedan pojedinac.

Quote:
i njima nalijepio etiketu 'nisu željeli dovoljno'
Što više želiš, to si udaljeniji od ostvarenja svoje želje. Željenje privlači samo još više željenja.

Quote:
Propaganda (korporacijska, politička i ostala) uvijek to i radi... nađe pozitivne primjere, njih ističe... tiska knjige, radi TV priloge i sl., a o drugoj strani medalje, o primjerima koji su suprotni - šuti.

Ne postoji nikakav 'zakon' privlačnosti. Taj kvazizakon je tek forsiranje jednostrane priče, prešućivanje kontraprimjera i zaključivanje na temelju takve površnosti i obmane...
U pravu si za propagandu. Tako se zaista radi u njoj. Ipak, nije zakon privlačnosti dobar niti loš. On jednostavno postoji, a neki ljudi ga koriste dobro, dok drugi loše. Pogledaj samo koliko ljudi negativno razmišlja, osječa se loše, te djeluje pogrešno. Koliko ljudi razmišlja o onome što ne želi, umjesto o onome što želi ? Čak i da ne postoji zakon privlačnosti, takav životni stav nikoga neće učiniti sretnim i uspješnim.

Ljudska osjetila su vrhunska, ali postoji još mnogo toga što njima ne opažamo. Materija je poput tankog sloja površine mora. Sve ostalo se nalazi ispod i iznad nje. Nisam to ja smislio, već sve o tome možeš pronači u znanosti. Misli i emocije su jednako stvarne kao i sve ostalo, jer je sve međusobno povezana energija. Upravo iz tog razloga one mogu utjecati na sve ostalo. Zakon privlačnosti djeluje poput radija. Istovremeno se emitiraju različite radio stanice, ali mi čujemo samo onu na čiju frenkvenciju postavimo svoj radio prijamnik. Slično privlači slično.

Nebitno je da li proučavaš znanost ili duhovnost. Oboje upučuje na postojanje zakona privlačnosti. Također uzmi u ozbir iskustva mnogih ljudi. Evo jednog mojeg primjera: Zamislio sam posao kakav želim raditi, te ga odlučio privuči u svoj život. Drugi dan mi frend javi da je pronašao jedan oglas za posao, te mi dao broj. Dođem na razgovor s poslodavcem, te shvatim da je to točno takav posao kakvog sam zamislio. Odbio sam ponudu samo zbog udaljenosti radnog mjesta, a o tome nisam niti razmišljao prije.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 11:45   #77
Taj zakon privlačnosti utječe na ljude da od jednostavnih stvari prave filozofije pa se na kraju poneki i izgube u tim filozofijama, moć udaljava ljude od savjesti. Ipak mislim da ga se bolje na vrijeme riješiti, zaboraviti da postoji, a ne živjeti po njemu, ako želim sačuvat zdravi razum i bit i dalje sretan s malim stvarima... ali godinu dana sam ga primjenjivao, sad ga se ti riješi preko noći
domac12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 12:11   #78
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
U pravu si za propagandu. Tako se zaista radi u njoj. Ipak, nije zakon privlačnosti dobar niti loš. On jednostavno postoji, a neki ljudi ga koriste dobro, dok drugi loše.
Ali ne postoji nikakav zakon, naveo sam ti primjer, a primjera ima bezbroj, iako bi i jedan test na kojem pada, bio dovoljan da se vidi kako to nije nikakav zakon.

Postoji npr. zakon gravitacije. Svaki put ispuštena lopta padne na pod, a nikad na plafon. Dakle, taj zakon ne ovisi o tome da ćemo o jednim slučajevima govoriti, isticati ih, a druge prešućivati. I to je razlika između zakona i "zakona".

Zadnje uređivanje - Sizif - : 18.10.2012. at 12:19.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:07   #79
Quote:
Sizif kaže:
Ali ne postoji nikakav zakon, naveo sam ti primjer, a primjera ima bezbroj, iako bi i jedan test na kojem pada, bio dovoljan da se vidi kako to nije nikakav zakon.Postoji npr. zakon gravitacije. Svaki put ispuštena lopta padne na pod, a nikad na plafon. Dakle, taj zakon ne ovisi o tome da ćemo o jednim slučajevima govoriti, isticati ih, a druge prešućivati. I to je razlika između zakona i "zakona".
Ja ne vidim što se tu ističe, a što prešućuje. Zakon privlačnosti uvijek djeluje na točno određeni način, ali ga mnogo ljudi ne razumije dovoljno dobro. Poštujem tvoj stav, a ja ću zadržati svoj Imam previše znanja i osobnog iskustva da bi posumnjao u postojanje zakona privlačnosti.

Quote:
domac12345 kaže: Pogledaj post
Taj zakon privlačnosti utječe na ljude da od jednostavnih stvari prave filozofije pa se na kraju poneki i izgube u tim filozofijama, moć udaljava ljude od savjesti. Ipak mislim da ga se bolje na vrijeme riješiti, zaboraviti da postoji, a ne živjeti po njemu, ako želim sačuvat zdravi razum i bit i dalje sretan s malim stvarima... ali godinu dana sam ga primjenjivao, sad ga se ti riješi preko noći
Tih godinu dana samo si pokušavao svjesno primjenjivati zakon privlačnosti. On utječe na tvoj život neovisno da li si ga svjestan ili nesvjestan. Tako je od dana tvog rođenja, pa do smrti. Ne trebaš ga zaboraviti, ali niti forsirati njegovo korištenje. Život nam pruža sve što nam je potrebno. Važno je samo da budeš svjestan zakona privlačnosti kako ga ne bi okretao protiv sebe i drugih ljudi.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život

Zadnje uređivanje zoki89 : 18.10.2012. at 22:24.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 22:10   #80
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ali pogledaj konkretan primjer i reci mi kako to funkcionira na konkretnom primjeru.

Kao ljigavac možeš uspjeti i bez tog 'zakona', a kao poštenom i odgovornom ti on ne pomaže (da ne ponavljam, argumentirao sam i implicitno si prihvatila).

Kad uzmeš u obzir konkretnu situaciju kao test, ispada da je taj 'zakon' čisti niškoristi.
Konkretnih primjera imaš gdje god pogledaš.
I ljigavci mogu biti dovoljno karizmatični da im ljudi otkupe sve što im ponude. Nažalost je tako. Ne znam što ti tu nije jasno?

Čovjek se treba usmjeriti na ono što voli pa mu to lakše ide od ruke. Ako se vječito trgaš i ne uspijevaš u poslu, ne traži razlog u drugima nego zaviri u sebe, da li si stvarno dovoljno sposoban za taj posao. Jer tako si samo stvaraš frustraciju koja je uvijek, verbalnim i pismenim putem, vidljiva.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.