Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2012., 19:32   #21
jel neko bio u Lošinju u restoranu Noštromo?
http://www.gastronaut.hr/restoran.asp?id=458
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 23:53   #22
U lošinju, Velom definitivno Bora Bar. U uvali Rovenska. Malo "jače" cijene, ali hrana božanstvena. Kuhar je talijan kojije imao restoran u New Jerseyu, oželio se za bodulku i došao na Lošinj. U SAD-u se je "sepcijalizirao" za tartufe, tako da se i tu igra s njima. Menu je lagan, ljetni, riba, pašta i slično, ali sve sa dozom osbnosti. Recimo tortellini punjeni brancinom sa tarftufima. Davršen ambijen, odlični deserti.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 16:56   #23
Budući da sutra putujemo za Cres, ima li kakvih novina oko izbora restorana/konoba? Da nije bolesno skupo i da je ukusnoi svježe. Da li su Loznati i dalje tako dobri kao što ih gore opisuju? Zahvaljujem na svakoj informaciji.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 17:18   #24
Bila sam lani i bilo je odlično, ako hoćeš jesti janjetinu ispod peke. Za ribe je super Bonifačić u Osoru.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 18:33   #25
Baracudu u Losinju molim izbjegavajte u sirokom luku...bio prije mjesec dana, sigurno su nas sjebali u kilazi prvoklasne ribe koju smo narucili,al ajd ti dokazi,a s druge strane cijene su doista previsoke. Couvert ti naplate po osobi cini mi se osam kuna, i to nema veze ak se radi o klincima koji sjede u kolicima i stari su godinu dana i jedu iz roditeljskih tanjura....nikad vise
vulva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 22:36   #26
Stigli na Cres,javim dojmove (ako budu vrijedni spomena). I dalje je svaka preporuka dobrodošla, zahvaljujem na gornjim osvrtima!
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 18:02   #27
Cres:

- gostionica Belona, uglavnom morske stvari, fino, nepretenciozno, relativno pristupacno, na setalistu, kod glavnog ulaza u grad
- restoran Riva, vjerojatno najbolji riblji restoran na Cresu, na trgu kod hotela Cres
- restoran u marini nije los
- za janjetinu: Bukaleta u Loznatima, razvikana i mozda malo pala u kvaliteti
- za janjetinu: Trs u Krcini
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 01:13   #28
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Za ribe je super Bonifačić u Osoru.
Da?
Pitam konobara koje ima otvoreno bijelo vino, on kaže sauvignon.
Otkud? iz Istre.
jel Agrolaguna? ne znam, to dolazi u bačvama, ali dobro je
uzeo ja dva deci, ajde ipak je bilo dobro
Što ima od ribe da je friško? orada i brancin (hmm, kao i svugdje drugdje)
Ali on će meni dati fritatu gdje će biti svega, ja mu kažem može ali bez srdela i inćuna,
neka bude trilja, salpi, molića i tako... a on mi donio tacnu sa 5-6 kolutića lignje, nešto blitve i limuna a ostatak je bio kojih 10-ak srdela
nisam ja plaćao pa se nisam bunio, uzeo sam ga na pik pa mi je za kaznu svako malo poslije donosio deci-dva vina
a ambijent je užasan što se tiče glazbe: vani na terasi ekipa sa gitarom koji su satima derali Marijana nije došla, Jute san se zajubia i takav repertoar,
a unutra sa zvučnika trešti čas Jole čas Grdović... možda se tamo inače dobro jede, ali to mjesto mene više neće vidjeti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 08:11   #29
Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Cres:

- gostionica Belona, uglavnom morske stvari, fino, nepretenciozno, relativno pristupacno, na setalistu, kod glavnog ulaza u grad
- restoran Riva, vjerojatno najbolji riblji restoran na Cresu, na trgu kod hotela Cres- restoran u marini nije los
- za janjetinu: Bukaleta u Loznatima, razvikana i mozda malo pala u kvaliteti
- za janjetinu: Trs u Krcini
Potpisujem.
Za janjetinu gostiona Beli u Belom- savršenstvo.I to vam kaže netko tko jede janjetinu samo ako nema ništa drugo.U ovom slučaju to nije slučaj.
U malom Lošinju ima jedna gostiona u uličici uz PBZ.
Tamo smo jeli najbolju skušu sa gradela - ikad.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 12:36   #30
Ja ne znam, Krkimire, jel govorimo o istom restoranu - u Osoru, kod pokretnog mosta, u velikom bujnom vrtu iza kamenog zida uz ulicu / šetalište? Lani sam bila dva puta, oba puta je bila vlasnica, sve je bilo tip-top, od posluge, hrane, pića, ambijenta Ne bi se vratili drugi put da nas prvi posjet nije oduševio.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 18:29   #31
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ja ne znam, Krkimire, jel govorimo o istom restoranu - u Osoru, kod pokretnog mosta, u velikom bujnom vrtu iza kamenog zida uz ulicu / šetalište? Lani sam bila dva puta, oba puta je bila vlasnica, sve je bilo tip-top, od posluge, hrane, pića, ambijenta Ne bi se vratili drugi put da nas prvi posjet nije oduševio.

Ja isto imam dobra iskustva s Bonifacicem, doduse nikad nisam jeo ribu.

Obicno uzmem janjeci zgvacet sa sparogama.

Pred par godina je bio izbran u 100 najboljih konoba na Jadranu u Globusu.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:18   #32
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ja ne znam, Krkimire, jel govorimo o istom restoranu - u Osoru, kod pokretnog mosta, u velikom bujnom vrtu iza kamenog zida uz ulicu / šetalište? Lani sam bila dva puta, oba puta je bila vlasnica, sve je bilo tip-top, od posluge, hrane, pića, ambijenta Ne bi se vratili drugi put da nas prvi posjet nije oduševio.
Da, to je taj restoran.
Što da kažem, dobar restoran si ne može dopustiti da mu neka ekipa svira gitaru i dreči na terasi, mnogi vole jesti u miru. A ako se skloniš unutra da ih ne slušaš, onda imaš Rozgu i Grdovića sa zvučnika.
Dalje, konobar treba znati ko proizvodi vino koje se toči u restoranu.
I za kraj, što reći za konobara kojem kažeš da nešto ne želiš jesti, a on ti to svejedno donese?

Zadnje uređivanje Krkimir : 15.08.2012. at 21:24.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 09:22   #33
Prošao u zadnjih par dana 2 restorana pa da napišem riječ dvije:

Restoran Adria, odmah uz most u Osoru
-svježa riba, oku ugodne cijene i ljubazno osoblje. Lani bili tamo i jeli odreske od svježe ulovljene tune. Pred koji dan naručio platu od mješane ribe i za polizati prste. Riblja juha isto tako dobra. Jedini nedostatak što ne primaju kartice.

Restoran Trs u Krčini na Cresu
-odličan za pravu cresku janjetinu (nema do creske janjetine ). Naručio sa žara i došla s začinjena s ružmarinom, baš onoliko koliko treba staviti ružmarina, ni premalo ni previše. Odlično. Jedini nedostatak da ti za prilog daju birati ili pomfrit ili blitvu. Ja uzeo pomfrit, a ono došao iz Leda, umjesto da od pravog krumpira naprave pomfrit. Nažalost, ovo je sve češći slučaj u našim restoranima.
Na kraju ti na račun kuće daju i odličan homemade digestiv kojeg sam samo malo probao jer nažalost vozim
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 15:01   #34
Preporuke restorana na Lošinju i Cresu

Na Cresu definitvno konoba Loznati u Loznatima - super jela od janjetine i u Malom Lošinju pizzeria Draga - izvrsna pizza . U Osoru kažu da ima super restorana , nisam tamo ništa jeo pa neznam, ali kafić u Osoru na glavnom trgu ispred crkve treba IZBJEGAVATI- odvratno neljubazni i živčani, deru se na goste i imaju najsmrdljiviji WC na otoku. Inače Osor je prekrasan isplati se otići tamo.
Muhalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 15:13   #35
Quote:
Muhalica kaže: Pogledaj post
Na Cresu definitvno konoba Loznati u Loznatima - super jela od janjetine i u Malom Lošinju pizzeria Draga - izvrsna pizza . U Osoru kažu da ima super restorana , nisam tamo ništa jeo pa neznam, ali kafić u Osoru na glavnom trgu ispred crkve treba IZBJEGAVATI- odvratno neljubazni i živčani, deru se na goste i imaju najsmrdljiviji WC na otoku. Inače Osor je prekrasan isplati se otići tamo.
Slažem se za taj kafić u Osoru, ali je zato pizzerija u Osoru (ulaz s glavne ceste, ne znam kak se zove ) odlična. Imaju najbolji sladoled na Lošinju
tihaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 21:25   #36
nisam bila u njihovom restoranu, ali jucer i danas sam bila u slasticarni hotela apoksiomen u malom losinju i ugodno sam iznenadjena, svakako cu se tamo vratiti. kolac sam nazalost probala samo jedan (torta od narance koja je fina i vrlo povoljna, barem meni koja sam dosla iz zagreba, 13 kn), ali ono sto me prije svega privuklo je sladoled: imaju carte d'or. sorbet od crnog ribiza, sorbet od limuna i pistacija su apsolutno fantasticni i fino se osjete komadici. probala sam jos i kokos s cokoladom i tiramisu, oni su solidni. imaju jos neke zgodne okuse tipa cimet... za 6 kn po kugli - mislim da ne morate trazit' dalje.

moram priznati da mi se inace ideja konzumiranja sladoleda na moru prilicno gadi (zapravo, isto vrijedi i za vecinu slasticarni na kopnu), sladoledi nerijetko izgledaju necisto, preumjetno, s onim nekim natpisima koji su dopunjeni flomasterom, u objektima sa sumnjivom higijenom, a i sama sam radila u slatkoj kuhinji i znam koliko su ljudi nesavrseni. ali ovaj carte d'or mi zaista ulijeva povjerenje. i posude u kojima ga drze nisu prevelike pa da stoji ne znam kol'ko. ako znate gdje ga jos drze, pisite!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 20:14   #37
Dižem temu iz pepela, ali neke stvari su se u ove 3 godine očito promijenile.

Konoba Bonifačić. Bilo sam sa curom, uzeli riblju platu za 2 osobe. Na plati su po jedna orada i brancin, te 6 lignji. Inače dolaze i škampi, ali smo tražili da nam umjesto njih stave više lignji. Riba iznutra nije bila najbolje očišćena, ostalo je dijelova iznutrica i bila je raskuhana. Lignje s jedne strane zagorile, s druge samo malo "poplašene" i isto s dijelovima viška. Sve pečeno na limenoj tabli. Priloga (blitva i krumpir) premalo i za jednu osobu, pa smo uzeli još kruh. Dobili najobičniji, spužvasti, iako bi se puno bolje slagao neki domaći. Vino u rinfuzi kažu žlahtina. Rang onoga za gemištanje. Naručili smo još i litru negazirane mineralne i dobili Janu u plastičnoj flaši
Osoblje pomalo neorganizirano, iako uopće nije bila gužva. Terasa i ambijent su odlični i takvo mjesto zaslužuje bolju hranu.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 00:43   #38
vidim da je Bonifačić katastrofalan kao i kad sam ja tamo bio prvi (a nadam se i jedini) put u životu... jel još uvijek unutra trešti muzika sa radija?
edit: trebam preporuku za grad Cres, po mogućnosti od nekoga ko je bio nedavno

Zadnje uređivanje Krkimir : 27.07.2015. at 00:56.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 12:21   #39
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
vidim da je Bonifačić katastrofalan kao i kad sam ja tamo bio prvi (a nadam se i jedini) put u životu... jel još uvijek unutra trešti muzika sa radija?
Ne nije bilo nikakve muzike. Ili nešto tiho da nisam ni primijetio.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 18:45   #40
Bakarella evo prihvacam tvoj prijedlog da ovdje stavim nekoliko osvrta s Losinja i Cresa, a ujedno i ozivim i pofriskam ovu temu.

S Lošinja nemam puno preporuka buduci smo s Cresa poskocili tek na 1 dan, ali mogu se osvrnuti na konobu Dišpet u kojoj smo bili krajem kolovoza.
Konoba Dispet je ponesto unutar otoka, na 10 do 15 min hoda od rive. Jaoj nije pri rivi... pa da idemo na neki ipak blizi, ovo je malo i blago uzbrdo?! Ne.
Pri rivi su mahom turist trap lokali, izuzev Za kantuni koji mi se cini ozbiljnijim zalogajem od ostalih 40ak koje sam vidio toh sati.

Dišpet apsolutno zasluzuje 5*, osim sto mu je pol zvjezdice u nasem slucaju oduzela lagana sefovska nervoza vlasnicine kceri koja restoran vodi. No s obzirom da je hrana vrlo dobra, terasa takodjer, a i ta nervozica je bila tek povremena (npr. nije joj se svidjelo da ipak ne bih sjeo stol do onog s lajucim psom- iako volim pse... no da je lajao satima doene popizd bih lol... ipak kasnije se smirio i sve je bilo ok) tih 5 zvjezdica im ostaje od mene. Srecom dosli smo nesto prije vecere pa je bilo mjesta za birati.

Jeli smo juhice, predjela tjestenine (pljukance s tikvicama i kozicama i fuži s tartufima u naznakama) - oboje odlični i delikatni... domaci.
Iza jos gulas od divljaci i iza palacinke cokolada. Sve vrlo ukusno. Cijene pristupacne i nisu kako na TripAdv.pisu s $$$ oznakom. Koju su si btw sami stavili. Predjela 40ak...glavna 60ak kn. Usluga u principu vrlo ok osim tih 2...3 sitna momenta. Druga djevojka koja je posluzivala besprijekorna. U principu vrlo za preporuciti. Dog friendly.
(Vidio sam lika koji radi otvoreni gril otraga... sogurno je i to odlicno). Restoran u istoj ulici 20 m prije ovog nije tako popunjen. Dovoljno reci.














Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.