Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2020., 11:09   #1
Podloge/komode za prematanje

Pročitala sam po forumu par postova vezano za podloge/komode za prematanje, ali uglavnom su pod nekom drugom temom, a ja mislim da zaslužuje svoju
A i treba mi pomoć

Prvo sam gledala komode za prematanje s kadicom poput https://www.babycenter.hr/brevi-komo...01-497874.html, ali naravno pričekala bih na popust...

A potom sam razmišljala o nekoj običnoj komodi na koju bi se namontirala podloga za prematanje s tim da bih u tom slučaju možda veću podlogu od standardne 70x50 jer ne bih da beba to preraste za 5mj.

Što vi kažete?
Iskustva, ideje, fotke s vašim rješenjima?
MeaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 16:52   #2
Uzmi komodu koja ti paše uz ostali namještaj i koju kasnije možeš koristiti za što hoćeš. Gore stavi najjeftiniju podlogu za prematanje jer nakon što se oporaviš od poroda i uhodaš prematat ćeš bilo gdje.
Sa 6+ mjeseci većina beba je preaktivna, okreće se, gura, hrpa ih ne podnosi prematanje pa je borba i bježanje, kad propužu loviš ih, a kad se posjednu i prohodaju... jao
Ta mala kadica isto samo vizualno izgleda slatko. Ako beba bude imalo aktivnija već s 4-5 mj će se gurati od rubove, odizati guzom... a i bit će ti teško nositi vodu u sobu, prolijevati. Većina čim se uhoda počne kupati bebu na nastavku u običnoj kadi ili tuš kadi, eventualno ako imaš tuš gledaj kadicu koju možeš staviti u tuš dimenzijama.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 18:06   #3
Ja sam podlogu za presvlacenje prvih par mjeseci drzala na radnom stolu to mi je bilo taman visoko. Poslije smo se svuda presvlacili.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2020., 08:16   #4
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Uzmi komodu koja ti paše uz ostali namještaj i koju kasnije možeš koristiti za što hoćeš. Gore stavi najjeftiniju podlogu za prematanje jer nakon što se oporaviš od poroda i uhodaš prematat ćeš bilo gdje.
Sa 6+ mjeseci većina beba je preaktivna, okreće se, gura, hrpa ih ne podnosi prematanje pa je borba i bježanje, kad propužu loviš ih, a kad se posjednu i prohodaju... jao
Ta mala kadica isto samo vizualno izgleda slatko. Ako beba bude imalo aktivnija već s 4-5 mj će se gurati od rubove, odizati guzom... a i bit će ti teško nositi vodu u sobu, prolijevati. Većina čim se uhoda počne kupati bebu na nastavku u običnoj kadi ili tuš kadi, eventualno ako imaš tuš gledaj kadicu koju možeš staviti u tuš dimenzijama.
Da, tako mi je djelovalo najpametnije što se tiče komode i podloge. Htjela sam uzeti neku tvrdu podlogu većih dimenzija, ali koliko vidim najveća dostupna je 75x55. Ona se samo postavi na komodu, zar ne?

Što se tiče kadice, htjela sam isto uzeti neku većih dimenzija da ne preraste s 4 mjeseca - ali ako ću morati je koristiti u tuš kabini to će biti zeznuto Moram onda sebi kupiti neku mini klupčicu
MeaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2020., 08:29   #5
Meni se ovo pokazalo full praktično:
https://www.xxxlesnina.hr/p/podloga-...e-004940039201

Još ju pričvrstim na sredini kinderbeta (tj. bar malo odmaknem od ruba) pa ako se i u kasnijim mjesecima desi nezgoda, upadne u kindač.
Prematalicu sam mislila uzeti najviše zbog ladica i stvari, ali sam na kraju odustala od tog jer onda samo gomilam namještaj. Stariji sin ima neku visoku komodu sa 4 duboke ladice. U dvije je odjeća koju nosi, a u dvije nešto drugo. To drugo ću prebacit u drugi ormar pa će tu komodu koristiti pola-pola. Kasnije planiram uzeti visoki dječji ormar iz ikee.
Kadicu imam dugačku 80 cm i stariji sin je još uvijek koristi (u kadi).
Btw. kad je bio mali bi stavili onu gornju podlogu za prematanje na kadu i na nju kadicu. Neki je ljudi stave i na mašinu za veš.
Jedinstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2020., 08:57   #6
Quote:
MeaM kaže: Pogledaj post
Da, tako mi je djelovalo najpametnije što se tiče komode i podloge. Htjela sam uzeti neku tvrdu podlogu većih dimenzija, ali koliko vidim najveća dostupna je 75x55. Ona se samo postavi na komodu, zar ne?

Što se tiče kadice, htjela sam isto uzeti neku većih dimenzija da ne preraste s 4 mjeseca - ali ako ću morati je koristiti u tuš kabini to će biti zeznuto Moram onda sebi kupiti neku mini klupčicu
Kupi si klupčicu u ikei veću plastičnu - izdrzljiva i koristi se stalno. I za sjedenje i za dohvatiti nesto i za klince kada krenu na skoljku...

Mi nismo kupovali komodu, vec smo cvrstu podlogu drzali na podnozju krevetica. Kadicu smo imali najklasicniju.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2020., 16:38   #7
Quote:
MeaM kaže: Pogledaj post
Što se tiče kadice, htjela sam isto uzeti neku većih dimenzija da ne preraste s 4 mjeseca - ali ako ću morati je koristiti u tuš kabini to će biti zeznuto Moram onda sebi kupiti neku mini klupčicu
Ja imam od metra iz bubamare, džaba što je nije prerastao kad čim je mogao počeo se gurat nogama i rukama od rubove, bacakat, prskat 🤣 onda sam samo u veliku kadu stavila onaj nastavak na kojem leže dok se ne posjednu, a kad se posjeo i počeo ustajat otišlo i to pa pa i prešli na tuširanje.
Tek nakon godine dana se ponovno zainteresirao da bi malo sjedio u kadi i igrao se igračkama, al za to mu je opet obična kada bila bolja jer iz male vode na sve strane u sekundi
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2020., 19:39   #8
Ja sam svoju nasla na njuskalu.


Uzela sam ju najvise zbog toga jer nisam imala di sa bebinim stvarima, ali presvlacili smo ju na tome skoro godinu dana, tako da se stvarno isplatila.

S prvom bebom sam imala ovu gore linkanu podlogu sto se zakaci na krevetic, ali sad krevetic nismo koristili.

Najbolje je kupit neku s ladicama koju mozes kasnije ostavit kao komad namjestaja.
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 10:28   #9
Ja sam kupila Ikeinu Malm komodu jer mi je potrebna za bebine stvari i uzela sam u Ikei odgovarajuću podlogu za prematanje koja stoji na toj komodi. Dječje komode za prematanje su mi bile jednostavno preskupe sa malo iskoristivog prostora, a ovo je cjenovno prihvatljivo, služit će svrsi i poslije ću ju upotrebljavati kao običnu komodu jer lijepo izgleda i uklapa se u prostor.
luna sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2020., 14:21   #10
Znam puno mama, uključujući sebe, koje uopće nisu imale komode nego je većina robe stajala u ormaru u spavaćoj sobi. Sve smo kupile samo dodatni stolić za prematanje (npr Ikea sniglar) koji je imao policu za svu opremu. Meni je stajao u kupaonici, odmah pored je bio lavabo za uzeti toplu vodu ili oprati cijelo dijete ako se tako posralo. Bilo je praktično dodatno jer je kupaona uvijek najtoplija prostorija u stanu. Ostale frendice su ga stavile u dnevnu ili spavaću sobu jer u kupaonu nije stao. Jedna je imala samo spužvu za prematanje na veš mašini. Ustvari mislim da ne poznajem nikoga s komodom za bebu.
Mi smo svog koristili pune dvije godine jer je tek tad mali dostigao 11 kila, a dotad je imao faze ležanja na leđima pa trbuhu i stajanja na prematalici i sve to mi je bilo puno lakše nego loviti ga po krevetu ili podu. I kadu smo stavljali gore za kupanje prvih 10ak mjeseci dok nismo prešli na veću kadicu (isto Ikea, još uvijek je koristi s 3 godine).
KrekeriJabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 14:38   #11
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ja imam od metra iz bubamare, džaba što je nije prerastao kad čim je mogao počeo se gurat nogama i rukama od rubove, bacakat, prskat onda sam samo u veliku kadu stavila onaj nastavak na kojem leže dok se ne posjednu, a kad se posjeo i počeo ustajat otišlo i to pa pa i prešli na tuširanje.
Tek nakon godine dana se ponovno zainteresirao da bi malo sjedio u kadi i igrao se igračkama, al za to mu je opet obična kada bila bolja jer iz male vode na sve strane u sekundi
Da, scenarija kao u prici sva sreca ili ne, ali mi nemamo kadu, tako da ce biti jedna opcija manje. Ja sam bila mirna kad su me kupali, nadam se da ce biti na mene

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
MeaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 15:20   #12
Iako vec dugo moj ne spada u kategoriju za prematalicu (sad ce 10 godina imati ) - nasa prematalica je jos uvijek u funkciji Taman smo imali mjesta u kupaoni za jednu komodu u kojoj bi stajale potrepstine za kupaonu (fenovi, trimeri, drangulije itd), pa smo uzeli u Adaxu potpuno bijelu prematalicu koja se uklapa u ostatak kupaone. Mali ju je koristio jako dugo, skoro do pred skolu bi ga posjela gore i tako mu susila kosu, rezuckala nokte, cistila usi itd (spuzve smo mijenjali svako toliko i nakon sto je prestao nositi pelene maknuli)

Jedino sto je potpuno nekoristeno bilo je - kadica u njoj. Mozda smo je par put iskoristili, jako brzo ju je prerastao i puno korisnije su nam se pokazale one kadice/lezaljke za u kadu staviti

Tako da, u slucaju da postoji mjesta u kupaoni ja definitivno glasam za neku univerzalnu komodu na koju se moze kupiti samo spuzva-prematalica i da onda to traje godinama
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 20:13   #13
Mi smo dali izraditi komodu, bitna mi je bila visina (ja sam visoka, pa da se ne naginjem tj ne uništavam leđa).
Okvir smo dali izraditi, prema dimenzijama komode i podloge koju smo kupili.

U ladicama sam držala baby odjeću, ja sam malog uvijek presvlačila na toj komodi, u upotrebi je bila dugo i meni je to možda i najiskoristiviji komad baby opreme, s tim da je kasnije preselila u dječju sobu.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 20:51   #14
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Mi smo dali izraditi komodu, bitna mi je bila visina (ja sam visoka, pa da se ne naginjem tj ne uništavam leđa).
Okvir smo dali izraditi, prema dimenzijama komode i podloge koju smo kupili.

U ladicama sam držala baby odjeću, ja sam malog uvijek presvlačila na toj komodi, u upotrebi je bila dugo i meni je to možda i najiskoristiviji komad baby opreme, s tim da je kasnije preselila u dječju sobu.
Tocno to sam i ja napravila
Koristili smo ju do 4 godine dok nije dobio svoju sobu

Samo sam ju kasnije prodala jer mi je bila prevelika za igdje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2021., 18:47   #15
Quote:
luna sky kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila Ikeinu Malm komodu jer mi je potrebna za bebine stvari i uzela sam u Ikei odgovarajuću podlogu za prematanje koja stoji na toj komodi. Dječje komode za prematanje su mi bile jednostavno preskupe sa malo iskoristivog prostora, a ovo je cjenovno prihvatljivo, služit će svrsi i poslije ću ju upotrebljavati kao običnu komodu jer lijepo izgleda i uklapa se u prostor.
mozes li napisati koji malm si kupila i koje dodatke?
(ako moze link )
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 17:28   #16
Quote:
aria kaže: Pogledaj post
mozes li napisati koji malm si kupila i koje dodatke?
(ako moze link )

Sry, tek sad vidjela post ako te i dalje zanima ovo sam uzela

https://www.ikea.com/hr/hr/p/malm-ko...jela-30403571/

https://www.ikea.com/hr/hr/p/oenskli...jela-30199283/

https://www.ikea.com/hr/hr/p/vaedra-...anje-80226137/

Malog sam prematala na tome dok se nisam oporavila od carskoga, poslije na krevetu ili na kauču jer mi je tako lakse. Mali sada ima 3 mj i čini mi se da će uskoro prerasti prematalicu


Sent from my iPhone using Tapatalk
luna sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2021., 13:01   #17
Quote:
luna sky kaže: Pogledaj post
Sry, tek sad vidjela post ako te i dalje zanima ovo sam uzela

https://www.ikea.com/hr/hr/p/malm-ko...jela-30403571/

https://www.ikea.com/hr/hr/p/oenskli...jela-30199283/

https://www.ikea.com/hr/hr/p/vaedra-...anje-80226137/

Malog sam prematala na tome dok se nisam oporavila od carskoga, poslije na krevetu ili na kauču jer mi je tako lakse. Mali sada ima 3 mj i čini mi se da će uskoro prerasti prematalicu
Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi smo uzeli IKEIn“Sundvik”. Informirala sam se puno dal treba il ne treba komoda za prematanje. ( ja sam vise minimalist i prakticna i ne zelim kupit sve zivo sta na nekoj baby listi stoji) Neke kazu da im je dugo sluzila, neke premataju gdje stignu (zasto ne) ali ja sam odlucila da mi je ova komoda, prvenstveno zbog dimenzija (visina-sirina) prakticna i kasnije se moze koristit kao komoda za robu itd. Uzeli smo ju preko oglasa(polovna) u odlicnom stanju jer ju ta mama naravno nije koristila. Vidjet cemo sta nas bebac kaze kad stigne. ☺
Expatlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2021., 21:49   #18
Sto bi koristile umjesto gotove spuzve za presvlacenje? Deku?
Meni se ne kupuje jos i to, trudim se da broj stvari u stanu drzim na minimumu. Mozda neka stara deka u jastucnicu? Bolja ideja?
Cunjoglava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2021., 22:06   #19
Wink

Quote:
Cunjoglava kaže: Pogledaj post
Sto bi koristile umjesto gotove spuzve za presvlacenje? Deku?
Meni se ne kupuje jos i to, trudim se da broj stvari u stanu drzim na minimumu. Mozda neka stara deka u jastucnicu? Bolja ideja?
Možeš deku. Možeš samo tetra pelenu, ono preskučeš ih u pol minute.

Ili neku basic nepropusnu podlogu cisto da ako popiša/kenja dok dok da presvlačiš da je lakše.

Imala sam podlogu od spužve, ali ih presvlačim gdje stignem najmanje na tome.

Tebi je zbog kralježnice (mislim na sve roditelje) praktičnije na povišenom, ali ako ti je ok, možeš i na krevetu/podu/klupi/kolicima. Presvlačim ih gdje stignem.

Zapravo najmanje na tom povišenom jer me strah da će pasti, jebiga, sekunda nepažnje i djete je na podu, (ne svako, ne svima) ali meni je to bilo uvijek u glavi i lakše ki je bit sigurna da dok ga okrenem glavu da si dohvati nešto oni ne završe polomljeni.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2021., 22:49   #20
Imamo komodu koju smo kupili da nam kasnije ostane za djecju sobu. Planiram na njoj presvlaciti. Nemam bas previse namjestaja u stanu tako da osim kreveta, kauca i kuhinjskog stola nemam neke opcije. Vidi stvarno, osim ormara nabrojala sam sav namjestaj u kuci.
Nekako sam stekla dojam da to treba biti fluffy i mekano i sta ti ja znam sta. Meni je ok i da presvucem na onim Ikeinim pamucnim tapetima za kupaonu. Kupim 2-3 nova i kad ih usmrdi idu na pranje sa ostalim stvarima. Idu sigurno na 60, a tako i tako moram oprati robu. Preko tog tapeta uvijek moze ili neki rucnik jos dodatno.
Osim gomilanja stvari zivcira me i gomilanje plastike, a te spuzve su isto neka plasticna varijanta.
Cunjoglava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.