Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2011., 00:44   #21
Quote:
kpt. Willard kaže: Pogledaj post
house koji ne volim je bolji od tog komercijalnog trancea, od te glazbe me hvata jeza.

aauuu.... :blajk:
to je stvar ukusa, ja volim svaki trance al ne bi mi mozak (nenadrogiran) moga opstat na npr. acid i goa trance-u... al taj komercijalni trance bi i prodava trance kad bolje pogledaš, jer je činjenica da od početka puštanja house-a po klubovima svi odjednom vole Guettu, SHM, Edward Mayu itd itd... komercijalni trance je za klubove, al kako izgleda neće se nikad adaptirat, a kamoli će Goa, acid, ambient ili hardstyle...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 01:01   #22
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
ne razumite me, ja bi tija da komercijalni trance postane najnormalnija stvar u običnim klubovima, ka šta je sad house, tako da izađen sa prijateljima ponekad i slušam "plesni" trance... a eventa ima, pogotovo liti, al to nije za svakog naravno, pa je tako teže nać društvo s kojim izać na to...
Pa ja sam ti lijepo odgovorio zašto je to tako, ali očito nisi ozbiljno shvatio moj upis, pa ću ti ponoviti: Trance nije (niti će ikada biti) najnormalnija stvar u običnim klubovima jer mu fali funka, fali mu groovea, ako oćeš po naški fali mu mrdoguza - sve ono što proizlazi iz sinkopiranog ritma koji house ima, a trance nema. House je glazba nastala iz snažnih crnačkih tradicija - disca i funka, kojima je sinkopirani ritam i mrdoguz glavna osobina. Iako je današnji house poprilično odmakao od svoje originalne verzije, i dalje uspijeva zadržati specifične bas linije i ritmove koje plesna ekipa instinktivno traži.

Trance je s druge strane Europska bjelačka glazba koja je iz plesne glazbe odstranila sve ono crnačko (ritam, specifične bas linije) i plesno, i zamijenila ih tradicionalnim europskim glazbenim vrijednostima (naglasak na melodiju). Kako je za ples ritam ipak bitniji od melodije, nije teško zaključiti zašto trance neće imati prođu na regularnim večerima.

I to je sve bez spominjanja tzv. breakdownova (tipičnih za trance), koji doslovno mogu pomesti floor. Ljudi kad su vani žele plesati, žele kontinuirani ritam (otuda i potreba za dj mixevima), a ne žele slušati synth izdrkavanja trance producenata koja znaju potrajati i do 2-3 minute (prije nego se beat ponovno vrati u igru).

Savjet za kraj - ohladi malo. Zvučiš mi ko netko ko je prije max. godinu dana otkrio trance i sad se sav zaslijepljen čudi ko pura dreku zašto svi ostali ne vole muziku koju on voli.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 01:38   #23
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
to je stvar ukusa, ja volim svaki trance al ne bi mi mozak (nenadrogiran) moga opstat na npr. acid i goa trance-u... al taj komercijalni trance bi i prodava trance kad bolje pogledaš, jer je činjenica da od početka puštanja house-a po klubovima svi odjednom vole Guettu, SHM, Edward Mayu itd itd... komercijalni trance je za klubove, al kako izgleda neće se nikad adaptirat, a kamoli će Goa, acid, ambient ili hardstyle...
Ne, ne radi se o ukusu. Ljudi koji slušaju glazbu za mase, nemaju ukusa, gutaju sve kaj im se servira.

ne voliš ti trance niti bilo koju drugu glazbu. ljudi koji idu u klubove ne vole house, taj kuruza trens nego im je to samo prolazna faza i treba im da im nekaj u pozadini svira dok pijuckaju i laprdaju. Ljudi mojeg godišta koji danas slušaju XYZ glazbu su nekad slušali rave, pa gou, pa je to prešlo na techno, pa na tech-house pa na house (ili bilo kaj drugo) i ne vole oni ništa, nego se samo prebacuju s jedne glazbe na drugu a ovo kaj su prije slušali - "ma ne slušam više to, trebaš čut sad ovo novo kaj slušam" ...i te debilne priče. Uglavnom, takva ekipa ko ti je ekipa koja uništava scenu. Vi ste masa koja nema nikakvih kriterija i ono kaj se vama sviđa je muzika za mase koja je bezlična, lišena umjetnosti do samih temelja; radi se o najobičnijem produktu, identičnom šarenim kutijama u dućanu.

Prodavao trance? Bježim od glazbe koja je napravljena da se dobro prodaje i to u širokom krugu.

"...po klubovima SVI odjednom..."


Sad znaš o kome govorim.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 02:14   #24
Oho, vidi ko je odjednom prestao slušati svoje savjete...
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 11:13   #25
ala prozivke, svaka čast... -.- rabbit očito je da nisi sluša ovaj trance o kojem ti ja pričam (Hands Up), pa govoriš da mu fali groove-a i plesnosti - nije istina, al istina je da se svejedno neće uvalit u klubove, tu si u pravu... u biti, zato sam i otvorija temu, da prodiskutiramo razloge... oću da pokažem da je trance širokogrudan, tj. za sve ljubitelje elektronske glazbe, jer, kako se kaže, ima "sve za svakoga", tako mora postojat i ovaj komercijalni dio, pogotovo u današnje vrime... i house i trance su srodni u osnovi, tako da ih nemoš toliko udaljavat jednog od drugog, postoji razlika koliko i sličnosti (pogotovo progressive, koji skoro i nema razlike)...

Willard, zvučiš mi ka ignorant, ilitiga staromodni konzervativac (bez uvrede)... kad već voliš jednu vrstu glazbe probaj vidit kakvi su drugi žanrovi i di najbolje spadaju... o ukusima se ne raspravlja, pa tako tribaš poštovat i ljude koji nonstop prilaze s jedne na drugu vrstu glazbe (vidi čuda, ja nisam jedan od njih)... i cajkaši imaju svoju glazbu i neka im je takve kakva je, jer je vole... nemoš generalizirat tako... ako ja želim čut glazbu koju volim u klubovima, sigurno nisam "jedan od mase" ili "lišen umjetnosti"... čini mi se ka da si se naša ugroženim od pretjerane komercijalizacije, jer kako si već spomenija, slušaš Gou...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 13:23   #26
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
rabbit očito je da nisi sluša ovaj trance o kojem ti ja pričam (Hands Up), pa govoriš da mu fali groove-a i plesnosti - nije istina, al istina je da se svejedno neće uvalit u klubove, tu si u pravu... u biti, zato sam i otvorija temu, da prodiskutiramo razloge...
Ma nisi zato otvorio temu. Otvorio si temu da se čudiš i olfo pitaš za razloge, a kad ih dobiješ i dalje nastavljaš po svome. Aj ti fino daj par primjera tih stvari koje misliš da bi se trebale puštati po klubovima, pa ćemo vidjeti koji je zapravo problem s njima.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 14:27   #27
Očekujem da će stavit Tiesta
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 14:54   #28
Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post
Ma nisi zato otvorio temu. Otvorio si temu da se čudiš i olfo pitaš za razloge, a kad ih dobiješ i dalje nastavljaš po svome.
vidi, ja se mogu i ne moram složit s tobom, al to ne znači automatski da si ti u krivu...

Quote:
Aj ti fino daj par primjera tih stvari koje misliš da bi se trebale puštati po klubovima, pa ćemo vidjeti koji je zapravo problem s njima.
evo ti dobro smiksan hands up mix...
hit me!

http://www.youtube.com/watch?v=F0dvy...eature=related
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 15:43   #29
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
vidi, ja se mogu i ne moram složit s tobom, al to ne znači automatski da si ti u krivu...
Pa ne razumijem onda di je problem, tražio si razloge - dobio si ih, i nastavljaš dalje s pitanjima. Zar stvarno misliš da postoji neka urota da se trance ne pušta u klubovima?

Više puta sam svjedočio kako je trance (pa čak i blaže verzije) izazvao poprilični wtf na house noćima, posebno mi ostaje u sjećanju DJ Tom iz Aquariusa koji je na svojim house večerima subotom tamo negdje 2003/2004 znao tu i tamo ubacit koju trance stvar (pred kraj setova), pa bi se floor znao malo brže ispraznit nego inače.

Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
evo ti dobro smiksan hands up mix...
To je trance? Aj dobro, na stranu to i kvaliteta glazbe, ove stvari pate od tipičnih boljki kakve sam naveo ranije. Neću se ponavljati po treći put, ali obrati pozornost na taj rigidni (i prebrzi) ritam, jednostavne i nimalo bouncy bas linije i breakove koje se po pravilu pojavljuju u baš svakoj stvari (na gotovo identičnim mjestima). Slušaj ovaj jebeni breakdown od 8:50 do 9:55, pa kaj bi ljudi trebali radit za to vrijeme, otić na wc i vratit se? Minuta bez beata u mixu od 15 minuta - nedopustivo.

Ovo je glazba za bijelu ekipu bez imalo funka u sebi kojoj nije do plesa nego do mlataranja rukama po zraku i fistpumpanja. Jesi vidio kojeg crnca među svom tom ruljom? Ja ne. To je zato jer ekipa koja ima imalo ritma u sebi bježi od ove muzike ko od kuge.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 18:06   #30
Quote:
Cobra_hehe kaže: Pogledaj post
Cek malo , ocete reci da ova ljetna gostovanja trance divova nisu uspjesna???
Jesu uspješna, ali ne zbog hrvata nego zbog njemaca, talijana, engleza, slovenaca, mađara i ostalih turista koji dolaze na more. To se posebno odnosi na trance gostovanja; hrvati su u manjini i velika većina njih su tzv. "padobranci" koji su tamo više zbog provoda, a manje zbog glazbe.

Jednostavno treba prihvatiti da nismo 140+ bpm nacija i da većinu ljudi zabavlja tribal kick pomiješan s istočnjačkim melosom i vokalom neke mtv zvijezdice.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 19:30   #31
Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post
Bilo je milijun pokušaja da se ljudima predstavi trance, bilo od malih anonimnih partija, pa sve do gostovanja Kyau & Alberta, John Askewa, Ronski Speeda, itd. Nijedan od navedenih partija nije uspio u pravom smislu riječi.
Dont give a fuck (vocal remix)?
Bilo je jebeno zabavno na svakom od navedenih
Ekipa se zabavljala i sve pet, mislim da bi mi tesko bilo gledati neke ljude ciji ukus znam kako se ufuravaju nakon Cece, Balasa, HP itd. u trance element. Ruku na srce vecina niti ne bi mogla pronaci sebe u tom zanru.

Ako je nekome do masovnog trancea, pravac Germany ili Nigdjezemska, tamo je to ko narodnjak
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:24   #32
Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post
Pa ne razumijem onda di je problem, tražio si razloge - dobio si ih, i nastavljaš dalje s pitanjima. Zar stvarno misliš da postoji neka urota da se trance ne pušta u klubovima?
pa dobija sam tvoje razloge, ne i ostalih trance ljubitelja, uostalom pročitaj prvu rečenicu mog početnog posta, ovo bi trebalo biti jedno konstruktivno razglabanje o (ne)uvođenju trance-a u klubove... više chat tema (kad već svi otvaraju implicitne teme, tako sam i ja)...

Quote:
Više puta sam svjedočio kako je trance (pa čak i blaže verzije) izazvao poprilični wtf na house noćima, posebno mi ostaje u sjećanju DJ Tom iz Aquariusa koji je na svojim house večerima subotom tamo negdje 2003/2004 znao tu i tamo ubacit koju trance stvar (pred kraj setova), pa bi se floor znao malo brže ispraznit nego inače.
da, na house noćima...

Quote:
To je trance? Aj dobro, na stranu to i kvaliteta glazbe, ove stvari pate od tipičnih boljki kakve sam naveo ranije. Neću se ponavljati po treći put, ali obrati pozornost na taj rigidni (i prebrzi) ritam, jednostavne i nimalo bouncy bas linije i breakove koje se po pravilu pojavljuju u baš svakoj stvari (na gotovo identičnim mjestima). Slušaj ovaj jebeni breakdown od 8:50 do 9:55, pa kaj bi ljudi trebali radit za to vrijeme, otić na wc i vratit se? Minuta bez beata u mixu od 15 minuta - nedopustivo.
na tren sam posumnja da ne slušaš trance zbog ovih boldanih riječi... kvaliteta? bas linija u redu, melodija je prati odlično, jedini problem bi mogli bit vokali, al ovo su pop hitovi koji su prerađeni (tim se hands up obično i bavi), zato u to ne ulazim... a šta se tiče breakdowna, neznan, očito ne izlaziš puno vani u "normalne" disco klubove, jer i house mixevi imaju dosta breakdownova, a najviše ih ima u večerima naše muzike (jer se ostavlja prostor pivanju poznatih tekstova)...

Quote:
Ovo je glazba za bijelu ekipu bez imalo funka u sebi kojoj nije do plesa nego do mlataranja rukama po zraku i fistpumpanja. Jesi vidio kojeg crnca među svom tom ruljom? Ja ne. To je zato jer ekipa koja ima imalo ritma u sebi bježi od ove muzike ko od kuge.
sad mi reci koju ti trance podvrstu slušaš, ako uopće slušaš trance? i kako plešeš na tu muziku? i kako crnci plešu na trance općenito? trance nema svoj jedinstveni ples, eventualno shuffle, al on se koristi za brže kickove i ne zna ga niko skoro... a video nema nikakve veze sa izvođačima iz mixa ni sa hands up-om općenito, već je randomize, čak mislim da je od nekog house eventa u Njemačkoj...

Quote:
Ako je nekome do masovnog trancea, pravac Germany ili Nigdjezemska, tamo je to ko narodnjak
e da bar mogu
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:27   #33
ja sam vidio crnca na ozori, majkemi!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:32   #34
Quote:
Limeni Nos kaže: Pogledaj post
ja sam vidio crnca na ozori, majkemi!
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 21:32   #35
jadan zaluta
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 22:57   #36
solidan taj mix, brijem dab se ja fino napleso da zalutam.
kktz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 23:21   #37
Draga djeco, nije godina gospodnja 1993,1994,1995 da je plesna glazba dio mainstreema. 1993-1995 je bilo razdoblje vrhunca plesne glazbe, a od tada je bila samo stagnacija. Sredinom 1990ih bilo je najmanje 50 % plesnih pjesama u normalnom top 40 (ne samo [euro]dance, vec i trance, techno, te rave).

To vise nikad nije tako.
Danas se svakakvo smece (Gaga, Britney) gura pod ''dance'' i plesnu muziku, to ti dovoljno govori u kakvu smo krizu dosli.

S jedne strane imas house, koji je turbo spor i turbo dosadan, i nije cudo da ovdje na Balkanu ljudi vole plesati na neke brze i komercijalnije ritmove (citaj: turbo folk, Ceca, Seka itd ).

S druge strane imas ''gay'' muziku, koja se pusta u homoseksualnim klubovima, dakle kvazihouse remixeve Gage, Britney, Beyonce, Rihanne itd uvijek od istih remiksera (Almighty, WAWA, Dave Aude, Wideboys, Moto Blanco).

Kako to rade vani:
1. U Italiji su popularni eurodance/90ies revival partyji, svaki vikend u nekom drugom gradu, nastupaju vecinom pjevaci i grupe koje su obiljezili taj period: Corona, Alexia, Da Blitz, Regina, Capella, Molella, Gala, Robert Miles, i paradoksalno, danas tim gigovima zaradjuju vise nego u 90ima

2. U Belgiji su popularni belgadance actovi kao Milk inc, Lasgo, Sylver, Annagrace (ex Ian Van Dahl), nekoc su bili popularni izvan Belgije, ali danas su se ogranicili na rodnu grudu: Milk inc i dalje ima puno top 5 hitova na belgijskoj top listi, i svake godine naprave nekoliko megakoncerata na stadionima od 50 000 ljudi.

3. U Engleskoj najprodavanije su kompilacije diskografske kuce AATW (sa sjevera Engleske): Clubland i Clubland Xtreme Hardcore...UK happy hardcore zari i pali srednjom i sjevernom Engleskom (u juznoj se svi furaju na Amere i Urban, R&B), a UK hardcore je i zapravo suvremeni eurodance.
Svaki tjedan imas velike hardcore partyje od Birminghama do Glasgowa


Volim slusat trance, ali meni je nekako preblag za plesanje (cak i za joggiranje), vise je za slusanje i opustanje. Za ples i dan danas si najradije pustim neki hit iz 90ih, Corona - Baby baby ili Culture Beat - Mr Vain.

(Za joggiranje i teretanu najvise mi dodje novi UK hardcore,
evo par stvari:
http://www.youtube.com/watch?v=6CzABiWiyeY
http://www.youtube.com/watch?v=16IwrSX6vsA )


PS
Najgore je kad zovu Gagu i Rihanu ''dance'', Cascadu ''trance'', a Innu ''house''

PS2
Tjesite se da uvijek postoji nesto gore, smatrao sam da je house uzas, sve dok nije dosao electro.

PS3
Hands-up je vec last year, a i drago mi je da je propao, jer mi ta reinkarnacija eurodancea nije draga,
za razliku od UK happy hardcorea ili pop trancea u stilu Milk inca ili Lasgoa.
Cascadu mogu probaviti samo u nekom sjevernoengleskom happy hardcore remixu.

Zadnje uređivanje Fuerteventura : 28.05.2011. at 23:38.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 23:43   #38
Quote:
rabbit in the moon kaže: Pogledaj post

Trance je s druge strane Europska bjelačka glazba koja je iz plesne glazbe odstranila sve ono crnačko (ritam, specifične bas linije) i plesno, i zamijenila ih tradicionalnim europskim glazbenim vrijednostima (naglasak na melodiju). Kako je za ples ritam ipak bitniji od melodije, nije teško zaključiti zašto trance neće imati prođu na regularnim večerima.
Svasta, danas americki i britanski crnci ne slusaju house, nego mjuzu oko 90-100 bpm, a najvise vole tip mjuze koji sami nazivaju ''Urban (Contemporary)'' ili ''Contemporary R&B''

http://en.wikipedia.org/wiki/Contemporary_R%26B

http://www.ukmix.org/forums/viewforum.php?f=9

U Brazilu crnci slusaju funk, a trance i house pustaju se samo u gay diskotekama.

Zadnje uređivanje Fuerteventura : 28.05.2011. at 23:51.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 01:33   #39
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Svasta, danas americki i britanski crnci ne slusaju house, nego mjuzu oko 90-100 bpm, a najvise vole tip mjuze koji sami nazivaju ''Urban (Contemporary)'' ili ''Contemporary R&B''
Vjerujem da je tako, ali kvota koju si citirao je govorila o nastanku housea kao žanra od strane (većinom) homoseksualnih crnaca koji su inspiraciju i uzor pronašli u crnačkoj plesnoj glazbi sedamdesetih i koji su stvarali i svirali muziku za (većinom) homoseksulnu crnu publiku - zbog čega na kraju ta muzika i jest toliko plesna i poletna. Nitko ne tvrdi da svi crnci slušaju house, tako da ti je upis totalno promašen.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 11:27   #40
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Dont give a fuck (vocal remix)?
Bilo je jebeno zabavno na svakom od navedenih
Ekipa se zabavljala i sve pet, mislim da bi mi tesko bilo gledati neke ljude ciji ukus znam kako se ufuravaju nakon Cece, Balasa, HP itd. u trance element. Ruku na srce vecina niti ne bi mogla pronaci sebe u tom zanru.

Ako je nekome do masovnog trancea, pravac Germany ili Nigdjezemska, tamo je to ko narodnjak
Nitko ne voli padobrance na partijima, pogotovo ne one koji dolaze s cajki, a takvih je danas na "house" partijima milijun. Bolje je imati 20 istomišljenika oko sebe nego tisuću padobranaca koji ubijaju atmosferu svojim neshvaćanjem glazbe. Samo je problem, što ranije kod nas brojka od 20 partijera ujedno i maksimum.

Što se tiče masovnog trancea; Mađarska, Slovačka, Rumunjska, pa čak i Makedonija su nove top destinacije za sve ljubitelje trancea.

Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Draga djeco, nije godina gospodnja 1993,1994,1995 da je plesna glazba dio mainstreema. 1993-1995 je bilo razdoblje vrhunca plesne glazbe, a od tada je bila samo stagnacija. Sredinom 1990ih bilo je najmanje 50 % plesnih pjesama u normalnom top 40 (ne samo [euro]dance, vec i trance, techno, te rave).

To vise nikad nije tako.
Danas se svakakvo smece (Gaga, Britney) gura pod ''dance'' i plesnu muziku, to ti dovoljno govori u kakvu smo krizu dosli.
Ne bih baš rekao da je el. glazba u navedenom razdoblju bila mainstreama. Bila je prisutna, ali se nije prilagođavala trendovima kao danas. Što se tiče trancea, on je bio jak devdesetih sve do novog stoljeća kada kvaliteta počinje drastično opadati. Tempo je još visok, dok se kroz zadnjih par godina broj bpm-ova počinje drastično smanjivati, a simbioza s house ritmovima postaje sve češća i očitija.

Što se tiče drugog dijela posta vezanog za gagu, mainstream glazba je toliko iskoristila elektronsku glazbu, krenuvši od house, trancea, drum n' beata, da sada više nema toliko manevarskog prostora. Šta se sada događa? Jedan, u večini zemalja svijeta, underground stil naziva dubstep polako ulazi u mainstream. Naravno da su ljudi zaluđeni istim, iako već postoji dugi niz godina.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.