Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 00:00   #1
MPO bolovanje

Otvaram temu da imamo sve na jednom mjestu.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 00:06   #2
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
cure, jel se sjećate dal smo na ovoj temi il na nekoj drugoj razgovarale o bolovanju i šiframa za bolovanje?

predlažem da se otvori tema MPO Bolovanje da imamo to na jednome mjestu a trenutno me i zanima kako to funkcionira, znam da je bilo N98 21 dan 100% plaćeno to se obično od punkcije uzimalo...

Sashica, što kažeš na novu temu?
Quote:
libica kaže: Pogledaj post
Bok cure.. i mene zanima bolovanje... idemo na 1 IVF... na koji način mi može dr. otvoriti N98 i da dobijam punu plaću i o čemu to ovisi...
jel je meni moj anešto govorila od transfera, pretspotavljam da je mislila na šifru N97... ali mi nije tobaš jasno jel sam dobila uputnicu za bolničko liječenje, znači da taj dan kad je punkcija moram biti u bolnici...
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Meni nisu htjele dati N98 Samo onaj N97 od 14 dana.

Plaću dobivaš onako kako inače na bolovanju dobivaš, ovisno o firmi. Ja recimo dobivam mislim 70% plaće To je svugdje različito.
Quote:
gabi31 kaže: Pogledaj post
Eto koliko sam duugo u tim vodama a još uvijek nisam sigurna koja je šifra. Jel N97 ili N98.Mislim da je N98. Meni uvijek m sređuje papire i sve oko bolovanja tak da oko toga ne brigam. Uglavnom znam da sam zadnji postupak otvorila bolovanje kod dr. opće prakse i to po prvi puta od folikulometrija. Dobila sam dva tj i samo znam da je bilo AO što znači obično bolovanje, a onda kad mi je to isteklo mi je ginekolog otvorio drugo sa GO (znači puna plaća) i to zaključno sa danom kad sam vadila betu. Pitala sam je za Z31, mislim da je to tri tj, ali rekla je da mi to nemože dati.
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Z31 je 7 dana ako se ne varam. To je meni htjela dati

N97 Ženska neplodnost do 14 dana
N98 Komplikacije povezane s umjetnom oplodnjom do 21 dan
Z31 Postupci u vezi s oplodnjom do 7 dana

I ja svaki puta imam pravo na punu plaću (tj. normalno bolovanje). Tek nakon 42 dana bolovanja ideš na ono propisano od države. Ili ako otvoriš baš komplikacije u trudnoći, ako se ne varam
Evo.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 00:11   #3
Jel nam sad nas soc gin daje to svo bolovanje ili moramo ici dr opce prakse?
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 09:05   #4
Ja sam nakon transfera uzela bolovanje 5 dana. S obzirom da na poslu nisam ništa govorila o postupku, ginekologica mi je napisala neku drugu šifru. Nisam morala kod doktora opće prakse, ona mi je dala izvješće o bolovanju i to je bilo to.

Inače, šifre vezane uz MPO su:

N 97 ženska neplodnost do 14 dana
N 98 komplikacije vezane s potpomognutom oplodnjom do 21 dan
Z 31 postupci u vezi s oplodnjom do 7 dana

Dakle, može se ići i prije punkcije, kako kome treba.
Ja mislim da se za ovo ne dobije puna plaća, nego umanjena (70%-80%) ali to ovisi o poslodavcu. Nakon ultrazvuka (a mislim da čak i pozitivne bete), kad je potvrđena trudnoća, može se ići na bolovanje zbog komplikacija u trudnoći na teret HZZO. Onda se dobije maksimalno 4.250,00 ili puna plaća ako vam je manja od tog iznosa.
45 dana prije termina poroda ide se na rodiljni dopust i onda se dobije puna plaća (dakle ako vam je viša od 4.250,00 dobijete cijelu plaću kakvu ste imale prije odlaska na bolovanje). I tako još dok beba ne navrši 6 mjeseci, onda naknada pada na 2.600,00

Eto, nisam sigurna dal sam baš dala točne informacije, ali ispravite me...
Leonicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 09:32   #5
Sada sve vezano uz ginekološke stvari daje ginić. Opća praksa ne smije, a sad ako netko daje
Kontroliraju ih puno, valjda sad svi rade kako treba

I moje obje ginićke (socijalna i ona koju ju mijenja jer je ona na porodiljnom) su rekle da nikako ne žele dati neku drugu šifru (znači da se ne vidi da je mpo) jer je jedna tamo već bila kažnjena i da to nikad ne rade
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 11:46   #6
super da ginić sve rješava!

mislim da ću ja ipak nakon punkcije uzeti par dana GO, pa onda raditi do bete i onda ako dođemo do toga - nakon što srčeko prokuca komplikacije.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:27   #7
ja sam mislila isto par dana GO između punkcije i transfera (ako naravno bude sve ok i dođemo do njega) i onda malo BO i raditi do bete ... a za poslije ćemo vidjeti..
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:31   #8
Ali što vam nije bolje uzeti bolovanje odmah od punkcije, pa koliko želite? Tipa 5-6 dana? Ne morate koristiti maksimum koji daje zakon.

Mislim, ja imam malo dana godišnjeg ukupno, pa ga ne želim trošiti na to
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 13:05   #9
ja bi uzela BO, ali mi je ginićka rekla da mogu dobiti tek od dana transfera
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 13:14   #10
Meni je rekla da mogu od punkcije, ali mi je navukla i na dan prije
Nema šanse da je od transfera, pa punkcija je zahvat za koji se čak daje anestezija, to je definitivno za bolovanje
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:14   #11
heh, ja pak sam opet nadobudna pa računam čak s tim da ću uspješno iznositi ovu trudnoću tak da trebam GO iskoristiti prije komplikacija
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:21   #12
Presmjesno je da se vodi bolovanje od ovog ili onog momenta.

Ja sam zadnji puta imala slucaj da sam morala mirovati jos i prije punkcije - to su određene komplikacije koje nisu produkt moje glave nego reakcija mog organizma koja zahtjeva bolovanje.
Gadno bi se zakacili da mi po naputku specijaliste odbije bolovanje.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:37   #13
Da je po naputku specijaliste sigurno bi mi otvorila... ali ja sam pitala ovako pa mi je rekla da imam pravo od transfera do bete... i meni je to čudno...
naravno ako bude nekih med. indikacija da ću na BO, nema šanse da mi neće otvoriti... ma ja mislim da oni ni sami ne znaju jel su do sad to radili dr. opće prakse...
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:56   #14
I ja ne kužim, ako neko mora putovati 2-3 sata na folikulometriju skoro svaki dan, kako onda? Mora "trošiti" godišnji? Što ako ga je potrošila?
Leonicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 02:00   #15
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Meni je rekla da mogu od punkcije, ali mi je navukla i na dan prije
Nema šanse da je od transfera, pa punkcija je zahvat za koji se čak daje anestezija, to je definitivno za bolovanje
meni je problem uzeti bolovanje zbog vrste posla, pa sam radila dan nakon punkcije, na mirovanju sam bila od transf, jedino sam ih malo prevarila za dodatni dan nakon ß, da se priberem malo...
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 11:27   #16
Quote:
Leonicaa kaže: Pogledaj post
I ja ne kužim, ako neko mora putovati 2-3 sata na folikulometriju skoro svaki dan, kako onda? Mora "trošiti" godišnji? Što ako ga je potrošila?
To mene zanima. Ja bi radila nakon transfera, ali problem će mi biti odlasci na f-metrije.

Jel moguće da na šifru N97 ženska neplodnost dobijem 14 dana bolovanja prije punkcije? Jel netko koristio tako?
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:01   #17
Meni je gin rekla samo ako mi mpo doktor napiše da zbog nečeg trebam otići prije punkcije na bo. Još kad sam htjela 2 dana prije me ispitivala pa kako i zašto bih tako rano išla na bolovanje
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 13:14   #18
Joj, što mi idu na živce s tim stalnim objašnjavanjem.

Meni zvuči skroz logičn da N97 koristimo za takve neke situaciije.

N98 i Z31- to su mi šifre koje imaju točno značanje, ova N97 mi je onako baš općenita.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 22:25   #19
Cool

Uz preporuku mpo gin., od općeg sam uspjela dobiti 21 dan 100%-tnog bolovanja sa šifrom bolesti (MKB)- N98.8, šifra uzroka bolovanja- A0.
Ako nekome može pomoći...
annabelLi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 23:39   #20
Nisam sigurna da ti je 100% bolovanje
Osim ako toliko daje poslodavac.

N98 je za komplikacije u mpo postupku u trajanju 21 dan.
N97 je opcenito za mpo 14 dana.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.