Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 13:05   #9061
Da, Sj. Koreja pati od ozbiljnog manjka kulta ličnosti i besmislenih rituala kojima se potčinjava stanovništvo. Ajde uzmi pauzu od trolanja.
Zek0slav is offline  
Old 12.12.2017., 13:08   #9062
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
I da uvedu državni ateizam kao u Sjevernoj Koreji.
Koja glupost.. Ovo je baš tebi i još nekima primjeren "argument".
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 12.12.2017., 13:22   #9063
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Koja glupost.. Ovo je baš tebi i još nekima primjeren "argument".
U državnom ateizmu nema mjesta religiji...nije li to ono što u konačnici želite?
USAisfreedom is offline  
Received Infraction
Old 12.12.2017., 13:26   #9064
Još uvijek radite problem od vjeronauka kolko ja znam to je dobrovoljno Ja sam morao potpisat da mi djeca idu na vjeronak :klap: pa k voli nek izvoli , u čemu je problem
martin007 is offline  
Old 12.12.2017., 14:19   #9065
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
U državnom ateizmu nema mjesta religiji...nije li to ono što u konačnici želite?
Onakvim bljuvotinama za koje kazes da nisu daleko od istine ne bi trebalo biti mjesta nigdje.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 12.12.2017., 14:21   #9066
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Onakvim bljuvotinama za koje kazes da nisu daleko od istine ne bi trebalo biti mjesta nigdje.
Što te konkretno toliko pogodilo?
USAisfreedom is offline  
Old 12.12.2017., 14:44   #9067
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
U državnom ateizmu nema mjesta religiji...nije li to ono što u konačnici želite?
Koji jebote državni ateizam? Ti izbacuješ takve konstrukte da ih pas s maslom ne bi provario.

Svatko neka prakticira svoju vjeru u svojoj privatnosti, u vjerskim objektima i za svoj račun. Svaka religija neka bude ravnopravna s drugima i drži se podalje od svjetovne problematike.

I gdje ti u tome vidiš "državni ateizam"?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 12.12.2017., 16:54   #9068
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Koji jebote državni ateizam? Ti izbacuješ takve konstrukte da ih pas s maslom ne bi provario.

Svatko neka prakticira svoju vjeru u svojoj privatnosti, u vjerskim objektima i za svoj račun. Svaka religija neka bude ravnopravna s drugima i drži se podalje od svjetovne problematike.

I gdje ti u tome vidiš "državni ateizam"?

Ne vide nigdje. Osjećaju se ugroženo jer ne bi imali i tu jadnu moć u obrazovnim ustanovama. Pripadnost nekoj masi im daje na nekoj osobnoj satisfakciji ne razmišljajući o kompletnom raznolikom društvu.
krypteria is offline  
Old 13.12.2017., 01:43   #9069
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Još uvijek radite problem od vjeronauka kolko ja znam to je dobrovoljno Ja sam morao potpisat da mi djeca idu na vjeronak :klap: pa k voli nek izvoli , u čemu je problem
Možda u tome što si lijen pročitati topic od početka....jer da nisi ne bi postavio isto glupo pitanje kao što je ovdje već postavljeno deset puta ranije...i nimalo nije manje glupo sada.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 13.12.2017., 17:50   #9070
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Još uvijek radite problem od vjeronauka kolko ja znam to je dobrovoljno Ja sam morao potpisat da mi djeca idu na vjeronak :klap: pa k voli nek izvoli , u čemu je problem
Na vjeronauk se mora ići zbog oooogromnog društvenog pritiska. I odrasli ljudi se povode za društvenim pritiskom, a kako nebi djeca.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 13.12.2017., 20:46   #9071
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Na vjeronauk se mora ići zbog oooogromnog društvenog pritiska. I odrasli ljudi se povode za društvenim pritiskom, a kako nebi djeca.
Ma tesko je to objasniti nekome tko ne zeli vidjeti.

Ono, vjeronauk za vase dijete je dobrovoljan.
Ako ga vase dijete ne upise imat ce rupu u skolskom danu i molit cete boga (iako ste ateist, mozda vas to preobrati) da ne baulja samo po skoli i da se ne osjeca kao Pale sam na svijetu. Dvadeset duge djece ce o vasem i o jos dva tri druga djeteta pricati kao o nekim cudacima. Casna ce drugoj djeci pricati kako su takvi kao vase dijete krivi za konc logore uz prikladnu Munchovu ilustraciju. Kada druga djeca pitaju svoje roditelje zasto svi idu na vjeronauk, a vase dijete neide neki roditelji ce pokusati objasniti normalno, a mnogi ce reci da je to radi mrznje prema Hrvatskoj, radi toga mu caca nije devedesprve bio u rovu i jos stosta.
I onda kad jos dodu upisi u srednju ili na fakultete nekima ce i faliti ta decimala prosjecne ocijene koju zagarantirana petica bez imalo iz vjeronauka jamci za upis. Pa ce upisati ne vase dijete nego dijete koje je islo na vjeronauk.

Ali da ...Vjeronauk je dobrovoljan, blago nama ateistima ili ne do Bog Satanistima, Pravoslavcima, Presbeterijancima, Muslimanima i ostalim nedobrovoljcima.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 14.12.2017., 11:10   #9072
Kako bi bilo iz određenih škola izostaviti vjeronauk pa da ateisti i svi koji se ne slažu s vjeronaukom u školama tamo upisu svoju dijecu?
nexst is offline  
Old 14.12.2017., 11:25   #9073
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Kako bi bilo iz određenih škola izostaviti vjeronauk pa da ateisti i svi koji se ne slažu s vjeronaukom u školama tamo upisu svoju dijecu?
Kako bi tek bilo dobro da znaš da se piše djeca a ne dijeca.
A tek da vjernici upisuju vjeronauk u službenim prostorijama katoličke Crkve a ne u školi.
krypteria is offline  
Old 14.12.2017., 11:26   #9074
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
Kako bi bilo iz određenih škola izostaviti vjeronauk pa da ateisti i svi koji se ne slažu s vjeronaukom u školama tamo upisu svoju dijecu?
A kako bi bilo da vjeronauka nema u drzavnim skolama nego da crkva napravi svoje skole u kojima ima vjeronauka pa tko hoce vjeronauk u skoli da djecu upisuje u Katolicke (ili koje vec) skole?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 14.12.2017., 11:36   #9075
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
A kako bi bilo da vjeronauka nema u drzavnim skolama nego da crkva napravi svoje skole u kojima ima vjeronauka pa tko hoce vjeronauk u skoli da djecu upisuje u Katolicke (ili koje vec) skole?
To bi bilo odlicno i za jedne i za druge.Ove sto su za vjeronauk u školama ne bi više nitko prozivao a ovi koji ne žele djecu na vjeronauk dobili bi kvalitetnije obrazovanje za svoju djecu kroz dovoljan broj učitelja i učionica.Čak bi postojeće škole,u slučaju da se pojavi višak prostora,mogle i prenamjenuti/iznajmiti jedan dio.
nexst is offline  
Old 15.12.2017., 19:20   #9076
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
A kako bi bilo da vjeronauka nema u drzavnim skolama nego da crkva napravi svoje skole u kojima ima vjeronauka pa tko hoce vjeronauk u skoli da djecu upisuje u Katolicke (ili koje vec) skole?
U Hrvatskoj je pitanje vjeronauka u javnim školama riješeno na odličan način, i kao što je par puta u zadnje vrijeme na HRT-u rečeno, doslovno niti jedna bitna politička opcija u to neće dirati.
Tako treba biti i tako i jest.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Old 16.12.2017., 03:48   #9077
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj je pitanje vjeronauka u javnim školama riješeno na odličan način, i kao što je par puta u zadnje vrijeme na HRT-u rečeno, doslovno niti jedna bitna politička opcija u to neće dirati.
Tako treba biti i tako i jest.
Naravno da to nitko nece dirati.
Nismo mi te srece.
U Hrvatskoj da jebeni Staljin ustane iz groba Crkvine privilegije ne bi ni taknuo.

Jebi ga, proklet smo narod, sto da kazem. Osudeni smo da nas pljackaju i "preodgajaju" do daljnjeg.
Kad kazem do daljnjeg, mislim na do kad cemo postojati, a to po svemu sudeci nece biti jos dugo, 50 do 100 godina. za tridesetak godina ce nas biti 3 milijuna, za 50 dva, a za sto godina cemo biti ono sto su Iliri danas.
I nitko nece previse plakati. Mnogi placu danas sto ce tako biti, ali kad to postane stvarnost nikog nece kurac boliti za gomilu idiota koji su dozvoljavali da im Crkva i HDZ rade to sto rade.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 16.12.2017., 03:54   #9078
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
To bi bilo odlicno i za jedne i za druge.Ove sto su za vjeronauk u školama ne bi više nitko prozivao a ovi koji ne žele djecu na vjeronauk dobili bi kvalitetnije obrazovanje za svoju djecu kroz dovoljan broj učitelja i učionica.Čak bi postojeće škole,u slučaju da se pojavi višak prostora,mogle i prenamjenuti/iznajmiti jedan dio.
Nije nikakav problem da se ucionice iznajmljuju (uz placanje, naravno) i katolickoj ili bilo kojoj Crkvi.
Ne bi bio problem niti da se takve Katolicke skole i subvencioniraju drzavnim novcem. Ali ... glavnina troska i organizacije bi ipak morala biti na teret Crkve.

Ali naravno, do toga nece doci. Zasto i bi kad ovako kako sada je daleko vise odgovara Crkvi. Em nista ne placaju, em stvaraju drustveni i ini pritisak na sve da idu na vjeronauk.

Ja sam apsolutno za to da se Crkvi dopusti sve sto se dopusta i drugima. Sukob nastaje kad se Crkva gura gdje joj nije mjesto i kad joj se dopusta ono sto se ne dopusta nikome.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 16.12.2017., 05:46   #9079
Meni su ove rasprave presmiješne jer je vjeronauk izborni predmet. Ako svi roditelji prestanu upisivati djecu na vjeronauk, vjeronauka u školi neće biti.

Što se tiče društvenog pritiska, ako vam nije bitan vjeronauk u školi onda vam je svejedno jel će vam Crkva uskratiti primanje sakramenata. Ako vam drugi roditelji prigovaraju zašto dijete ne upišete na vjeronauk isto ne vidim što bi vam to trebalo značiti u životu.
gigra is offline  
Old 16.12.2017., 09:33   #9080
Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Meni su ove rasprave presmiješne jer je vjeronauk izborni predmet. Ako svi roditelji prestanu upisivati djecu na vjeronauk, vjeronauka u školi neće biti.

Što se tiče društvenog pritiska, ako vam nije bitan vjeronauk u školi onda vam je svejedno jel će vam Crkva uskratiti primanje sakramenata. Ako vam drugi roditelji prigovaraju zašto dijete ne upišete na vjeronauk isto ne vidim što bi vam to trebalo značiti u životu.
Ma, zapravo je većini to jasno.
Tu se radi o ideološkim razlozima netrpeljivosti prema Crkvi koje se neuspješno pokušava zamaskirati nekim drugim "argumentima".
Većina ljudi je to shvatila, zato i ne daju potporu tim malobrojnim gorljivim zastupnicima izbacivanja vjeronauka iz škola.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.