Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2007., 21:18   #1
Auto žarulje - zajednička tema

Bok!

Bio prije par dana u Molydonu i nemrem se odlučit koje žarulje kupit za auto. (Koristim H4). Prvo su mi za oko zapele Philipsove Power2Night (169 kn), sa ksenonskim efektom, ali kad sam drugi dan nazvao za iste, prodavač mi veli da upravo ima Xtreme Power, full bijela svjetla, izdržljive. (192 kn). Čije su žarulje Xtreme Power, koje firme? I da li su bolje od Power2Night? Molim Vas, ako netko ima Xtreme Power ili P2N, neka mi objasni razliku. Koje su bolje?

Unaprijed hvala!
__________________
Igor
ipoturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:23   #2
Quote:
ipoturic kaže: Pogledaj post
Bok!

Bio prije par dana u Molydonu i nemrem se odlučit koje žarulje kupit za auto. (Koristim H4). Prvo su mi za oko zapele Philipsove Power2Night (169 kn), sa ksenonskim efektom, ali kad sam drugi dan nazvao za iste, prodavač mi veli da upravo ima Xtreme Power, full bijela svjetla, izdržljive. (192 kn). Čije su žarulje Xtreme Power, koje firme? I da li su bolje od Power2Night? Molim Vas, ako netko ima Xtreme Power ili P2N, neka mi objasni razliku. Koje su bolje?

Unaprijed hvala!
imam p2n, i to h7 i to one jače koje kao daju 5o% snažniji snop svijetla i zadovoljan sam. xtreme power su isto philipsove, samo najnovije i kao najjače do sada. to sam čuo od proizvođača i prodavača ali kako u trenutku kupovine nisam naišao na nikoga objektivnog tko ih je probao odlučio sam se za ove malo starije proizvodnje ali provjereno dobre! iako mislim da čim je od philipsa da mora biti dobro pa slobodno kupi xtreme power, jer mislim da su mnogo dobre. sigurno će biti moje slijedeće :-)
__________________
''totus mundus agit histrionem''
William Shakespeare
killahcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:23   #3
A Philipsove nightguide?
 
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:26   #4
Philips i Osram su ok... ostalo je ... Ima i neka silvania i slicno.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:30   #5
killahcro, najljepše se zahvaljujem na odgovoru.
__________________
Igor
ipoturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:36   #6
Quote:
fangs kaže: Pogledaj post
A Philipsove nightguide?
ja sam ti jedan od onih koji se, kad ne znaju bolje, ravnaju po cijeni... a one su dosta jeftinije od gore navedenih...
a ni sam philips ih nije nešto nahvalio na svojoj stranici, mislim da su one ultra-stara potrošnja! pa reko-kad ih nećete hvaliti, neću ih ja ni kupiti!
__________________
''totus mundus agit histrionem''
William Shakespeare
killahcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:39   #7
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Philips i Osram su ok... ostalo je ... Ima i neka silvania i slicno.
ima i bosna i vesna(makedonci)... :-)
iako kolaju legende da bosna radi predobre svječice koje su u slobodnoj prodaji za nekakvih 5kn/kom...
__________________
''totus mundus agit histrionem''
William Shakespeare
killahcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:44   #8
Ja sam tvornički na skuteru dobio philipsove žarulje i prodao ga nakon 5 godina i još su svjetlile, znači nije tak loš philips, stim da na skuteru varira napon ovisno o gasu.
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:32   #9
gle najbolje original žarulje..one obične.slažem se da ove powerice bolje svijetle i da je noču bilji pregled ceste ali za onoga koji ti dolazi u susret nije..strasno sljepe auto iz suprotnog smjera pa ti taj koji vozi hebe sve po spisku..a ove žarulje u boji...hm mislim da je to proslo odavno iz djira..to jos seljacine stavljaju na svoje krame ko fol da izgledaju bolje
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 00:06   #10
Ma ima masa seljaka koji neznaju ni kratka prebacit kad im ideš u susret, a šta češ, 40% ih nema ni podešena, pa jedno tuče u pod drugo u tebe , i tako to
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:22   #11
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
gle najbolje original žarulje..one obične.slažem se da ove powerice bolje svijetle i da je noču bilji pregled ceste ali za onoga koji ti dolazi u susret nije..strasno sljepe auto iz suprotnog smjera pa ti taj koji vozi hebe sve po spisku..a ove žarulje u boji...hm mislim da je to proslo odavno iz djira..to jos seljacine stavljaju na svoje krame ko fol da izgledaju bolje
Sve ti štima osom onog da su originalne najbolje. Iz mog iskustva baš i ne. Jer i proizvođač štedi ... tako da sigurno neće stavit žarulju koja u nabavi košta 5€ ako ima SLIČNU za 0,5€. Kod mene je originalno bio Osram .... izmjenio 6 komada u isto toliko mjeseci. Onda prešao na Philips i od tada mir. Inače i firma di sam radio je u neke proizvode ugrađivala halogenke i morali smo preći s Osrama na Philips jer je kvaliteta Osramica strašno varirala.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:24   #12
Ja stavio Philips Xtreme prije dva mjeseca. Prezadovoljan. Jako su slicne po osvjetljenju BlueVision-u ali mozda ipak malo jace. Svijetle cisto bijelo i ne zasljepljuju druge vozace (ako su farovi dobro podeseni). Vrijede tih novaca.
Dendy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:07   #13
pozz...kupio sam prije 5 mjeseci Philips Power2night...stvarno sam bio zadovoljan sa njima...i neki dan mi crkne ljeva zarulja...kako je bila nedelja nisam mogo kupit philips i na kraju sam kupio od Boscha H4 (45KN)...mislio sam da ce sada philips jace svijetlit naspram Boscha...ali DAPACE, nisam mogo uociti nikakvu razliku, ista bjela svijetlost kao i kod philipsa...osto sam PAF
__________________
Duvno
andrejbaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:33   #14
Pa kaj si ti mislio da je Bosch smeće
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:07   #15
Question help

Molim vas za vaše mišljenje,naime vozim ragu od auta staru 14g.opel corsa,ali se super drži...uglavnom riknila mi žarulja u faru i kupim iste kao što sam imao H4 55/60w i zamijenim obje,nekako nisam zadovoljan sa osvjetljenjem ceste pa bih stavio neke bolje žarulje za bijelim svijetlom,samim tim što se moram voziti do posla 35km daleko,vidim da nekoliko ljudi navodi one phillips-ove žarulje power 2 night i extreme power,recite jel mi pametno stavljati takve žarulje u auto,koliko otprilike traju i kako ste zadovoljni tko ih ima,hvala unaprijed
neo091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 15:35   #16
Quote:
neo091 kaže: Pogledaj post
Molim vas za vaše mišljenje,naime vozim ragu od auta staru 14g.opel corsa,ali se super drži...uglavnom riknila mi žarulja u faru i kupim iste kao što sam imao H4 55/60w i zamijenim obje,nekako nisam zadovoljan sa osvjetljenjem ceste pa bih stavio neke bolje žarulje za bijelim svijetlom,samim tim što se moram voziti do posla 35km daleko,vidim da nekoliko ljudi navodi one phillips-ove žarulje power 2 night i extreme power,recite jel mi pametno stavljati takve žarulje u auto,koliko otprilike traju i kako ste zadovoljni tko ih ima,hvala unaprijed
Promijeni farove. Nakon 14 god. koju god žarulju staviš imat ćeš slabo svjetlo.
__________________
Jačina svraba obrnuto je proporcionalna mogućnosti da dohvatiš mjesto koje svrbi.
banana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 18:56   #17
Da, promijeni farove.. Ionako imaš stari auto pa možeš dat 2soma za farove

Moji su farovi još stariji i jednako svijetle, eventualno mogu instalacije otić
Nažalost, i sam imam p2n pa ti nemrem preporučit drugo
__________________
Ugodan Vam dan!
Corrado-fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:11   #18
Thanx banana i corrado fan!

čujte farovi su relativno,novi negdje 2 i pol godine,jer sam imao prometnu pa su bili razbijeni,zamijenjeni su novima!
neo091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:18   #19
Uzmi power 2 night onda, pošto su farovi ok mora da je do žarulja
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:33   #20
thanx dominic!

reci molim te ako znaš koliko traju i jel problem sa temperaturom?
neo091 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.