Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 20:37   #5281
Quote:
Light Green kaže: Pogledaj post
Opet imam neki obiteljski osjećaj jer mi je sveki kat ispod nas (u zgradi ) i jako smo si dobre.
radio je pritisak na tebe da odeš od svojih i od kuće sa velikom okućnicom da bi se doselili kat iznad njegove mamice?! wtf.
sanjita is offline  
Old 25.10.2017., 08:01   #5282
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
ima još koja tu sveki s viškom slobodnog vremena ili se samo ja mučim s takvom?
Moja ima uvjek viška vremena
Ne radi,mirovine nema.
Ima hrpu životinja i kojima ne brine jer Nin stop luta.
Duplo mlađi ljudi od nje toliko ne svrljaju koliko ona.
Ne stigne žena pospremiti od silnih "posla"
Kuća joj je sva neuredna i prljava.
Meni se gadi ići k njoj i izbjegavam,više manje ona svrati k nama,ali hvala Bogu više ne kao prije.
Muž se nedavno s njom zakačio oko te nehigijene kao i njenog stava"ja,ja i samo ja".
Ide gore nešto odraditi s traktorom ili slično,a ona skače mu oči da njoj pomogne nešto treće.
Odbrusio joj je da on neće i nemira,da se dovoljno nagradio dok smo živjeli gore pa im nije padalo,neka se sami snalaze.
Naravno da joj nije bilo pravo,ali tako joj i treba.
Bilo je fino živjeti na na našoj hrvači,frižider pun,kuća čista, računi plaćeni.
Kuka ona nama kako joj otišla oec i da ne loži.
Znači treba se kupiti nova.
Zar očekuje da bi mi trebali?
Zašto bi?
Nit živim gore,nit se grije.
Nije moj problem dakle.
Njena nemarnost se vidi.
Bitno da je ulupala novce da si srikta ljetos zube,te pare je mogla uložiti bome u solidnu peć.
To je ono ko u priči o cvrčku..
Cijelo ljeto svira,a zimi očekuje da se drugi pobrinu za njega..
E pa ne bi išlo..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 25.10.2017., 08:08   #5283
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
radio je pritisak na tebe da odeš od svojih i od kuće sa velikom okućnicom da bi se doselili kat iznad njegove mamice?! wtf.

Majstor zna što je najbolje za njihov brak a to je blizina njegove bezgrešne i neopterečujeće mamice. On i mama bolje kontroliraju previše samoumne žene.
A ona ? Ona je tako ponosna što ju je izmanipulirao.
Bolja njegova mamaica nego njena. Njegova je bolja. Njemu. Punica smeta ali mamica ne. Ako njegovoj zatreba pomoć nek se nađe snehica blizu. Nikuda od mamice... njegove. Lukav čovjek. Bitan je obiteljski osjećaj.


Quote:
Light Green kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek nekako imala ideju da bismo sagradili još jedan kat koji bi bio samo za nas, ali muž me lijepo posjeo i rekao da nema ništa protiv mojih roditelja i da ih razumije...da je to njihova kuća i da je normalno da oni donose neke važne odluke u kući, ali da i on želi sam donositi odluke te da stoga smatra da bi bilo bolje da nađemo nešto svoje.

....
Sada smo u svom stanu i stvarno sam zadovoljna. Opet imam neki obiteljski osjećaj jer mi je sveki kat ispod nas (u zgradi ) i jako smo si dobre.
Kako ju je zeznuo a ona sva treperi od sreće. On je htio nešto svoje kaže. Svoju mamicu.
Žene !
Kaj sve ne radimo za razne muflone. Kao da smo bez pameti. Ponekad me bude sram.
pozitivax is offline  
Old 25.10.2017., 08:14   #5284
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Bitno da je ulupala novce da si srikta ljetos zube,te pare je mogla uložiti bome u solidnu peć.
Ne ulazim u detalje, ali ne radi, nema mirovine, sredila si je zube od kakve sitne ušteđevine ili čega... što to uopće znači, napravila novi most ili stavila porculanske navlake... što žena ne smije imat zube da može jest? Malo mi je glup komentar... Ne znam kolika je kuća i to, ali dobra ona električna pećica s onim žarećim spiralama zagrije odlično i brzo da se može ugodno zaspati ili ne smrzavati na kauču, a košta parstokuna... Ne znam, ja bi to kupila i nepoznatom susjedu da znam da mu je hladno, a ne majci/svekrvi... Makar polovnu sa njuškala.

Što se tiče zloupotrebljavanja pomoći i življenja na tuđi račun, tu se slažem, ne opravdavam i dobro da ste srezali na vrijeme.

Što ste se okomile na to što je rekla da su u zgradi gdje i njegova mama... Nisu sve svekrve lude oštrokonđe. Eto i ja i sestra igrom slučaja imamo mlade svekrve, moja ne radi, ali ima posla doma i na selu (na 20min od grada i bavi se vrtom) da se računa za tri posla, njena radi, razvedena je, ali ima "momka", ima svoj život. Obe su super, u ništa se ne miješaju, podupiru i pomažu koliko mogu.
Lijepo je rekla da se super slaže sa svekrvom, a možda uopće nije muž natjerao da kupe stan tu, možda je zgrada na odličnoj poziciji, možda je stan bio po super cijeni, možda je baš jer je mama susjeda dobio super popust ili znao da je stan održavan i dobar, tisuću možda...
tiluriumm is offline  
Old 25.10.2017., 08:26   #5285
Kaj će mami zubi ? Ionako je prljava, landra okolo, besposlena je potpuno, sramoti savršenog zeta, priju i savršenu kćer a još se tome kćeri gadi. Bolesna je psihički oduvijek ali zašto se ne zaposli u banci npr.kao direktorica? Zašto nije kao prekokrasna svekrva ? Koja se bavi čarolijama i urocima protiv snahe.
Okej to je bilo prije.
Od čega živi ta bolesna žena ? Dolazi zima a ona traži peć?
Što će joj kada nema novaca za drva i ima zube. Neka cvokoće novim zubima na minus 10.
Što će joj zubi. svekrvi treba uskočiti. Ona ima penziju i zube a i divna je bila prema snahi i unuci.Svekrva.


Idem proč. Toliko gluposti i oholosti nemrem probaviti.
pozitivax is offline  
Old 25.10.2017., 08:35   #5286
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Takodjer se nadam da i mi idemo dalje nakon porodlijnog...brine me to sto dragom svekici pune glavu za gradnju stana u nastavku kuce, a zapeo je za tu ideju..ehh
Čuj ovo, nadaš se, pa nije to dobitak na lotu da mu se možeš samo nadati.
jopko_bopko is offline  
Old 25.10.2017., 08:39   #5287
Valjda osim što se nadaš radiš nešto da se to ostvari, tražiš potencijalne lokacije, prilike, stanove... Razmišljaš kako isfinancirati sve troškove, počevši od kredita, ako na to idete, preko režija i naravno da ostane dovoljno za život, hranu i dijete... Od čekanja da mužek sve riješi nema ništa, ali onda se nemaš ni na što žaliti ako čekaš da padne s neba...
tiluriumm is offline  
Old 25.10.2017., 08:46   #5288
plavi - jel ti doista zamjeraš ženi na zubima?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 25.10.2017., 10:02   #5289
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post

Što ste se okomile na to što je rekla da su u zgradi gdje i njegova mama... Nisu sve svekrve lude oštrokonđe.

Lijepo je rekla da se super slaže sa svekrvom, a možda uopće nije muž natjerao da kupe stan tu, možda je zgrada na odličnoj poziciji, možda je stan bio po super cijeni, možda je baš jer je mama susjeda dobio super popust ili znao da je stan održavan i dobar, tisuću možda...
Hvala tiluriumm...

Inače, već sam ranije pisala ovdje o svojoj sveki i kako mi je super. To je jedna od najboljih osoba koje poznam. Jedna jaka i toliko dobra i nesebična žena koja je puno u životu proživjela tužnog i ružnog, a ostala pozitivna i velikog srca.
Da mi nekim slučajem muž nije mogao biti sa mnom na porodu, nju bih uzela sa sobom jer je vrlo smirena i ne paničari. Volim svoju mamu, ali njoj pak to nije jača strana.
JA sam ta koja sam našla taj stan u oglasu i skužila sam odmah da je u toj zgradi i MOJA je bila želja da pogledamo taj stan jer da, zgrada je na super mjestu i stan ima veliku terasu, pogled i da ne nabrajam dalje sad. Stan je sve ono što nam je trebalo, a to što mi je sveki kat ispod MI je od neprocjenjive važnosti.
Žao mi je što su neke žene ovdje toliko negativne, ali eto...ja sam zaista sretna što imam ovog muža i ovu svekrvu.


Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Old 25.10.2017., 10:37   #5290
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
nemam ružičaste naočale, odavno ih ne nosim, skužila sam ja kak sveki "funkcionira", zato težim tomu da se maknem od nje
Ne govorim o ružičastim naočalama što se tiče sveki (ja takve nisam za svoju nikad ni imala ), već za muža.
Lutkina kuća is offline  
Old 25.10.2017., 15:04   #5291
Quote:
Light Green kaže: Pogledaj post
Hvala tiluriumm...
Žao mi je što su neke žene ovdje toliko negativne, ali eto...ja sam zaista sretna što imam ovog muža i ovu svekrvu.
Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Eto u istoj smo poziciji... A meni je i svekar predrag čovjek i cijela obitelj je stvarno super međusobno i prema nama, uključujući baku mm, koja je žena od 75 godina i super se složila čak i s mojom s tatine strane od 83g Još je ova moja šefica čim su se upoznale išla nju učiti nešto i pokazivati kao da žena ima 30, ne 75 godina haha al bitno da je ona starija
tiluriumm is offline  
Old 25.10.2017., 15:29   #5292
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Takodjer se nadam da i mi idemo dalje nakon porodlijnog...brine me to sto dragom svekici pune glavu za gradnju stana u nastavku kuce, a zapeo je za tu ideju..ehh
mi nemamo tu kaj raditi, kak rekoh, nit ljudi, nit posla niti bilo čega drugoga, kuća bu potrajala za njegove starce, a mi kad bi ostali bi morali dosta uložit u nju, u tom slučaju radije bi kredit pa si kupila nekaj svoje, nego kredit pa na njezinom

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Meni zvuči samo kao skretanje pozornosti na to da nije u suživotu sa svekrvom završila slučajno ni po sili zakona, nego jer je njen muž tako htio. Dakle, umjesto "kako se ona može tako ponašati prema meni u svojoj kući" bolje je pitanje "zašto je mom mužu toliko bitno da živimo kod njegove majke koja se prema meni loše ponaša".

Nakon toga može i "jesam li ja sišla s uma da plaćam da me netko jebe u mozak".
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ne govorim o ružičastim naočalama što se tiče sveki (ja takve nisam za svoju nikad ni imala ), već za muža.
niti za njega, kak veli tiluriumm, ne bu on sam to riješil, možda je stara, ali nije blesava, zna ga izbacit iz takta
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 25.10.2017., 17:08   #5293
Ok... ima zločestih, zmazanih, zajebanih (jbt sve na z... kao zmija ) svekrva....
ali... tko zna zašto su takve? Tko ih je napravio takvima? Možda muž, djeca, roditelji.... bolest... život...
Pametna snaha shvati da je to starija osoba i ne useljava joj se u kuću, jer zna da je zajednički život težak i da su trzavice neminovne. One druge snahe dođu u svekrvinu kuću, svađaju se... kukaju na forumu... traže savjet što i kako, a osobno bi bile najsretnije da ta sveki umre. Budimo realni, ali to je istina.
Samo se nadam da će takve snahe (ove druge)... jednoga dana imati sina ili još bolje sinove i one biti svekrve.
p.s.
nisam svekrva, ako mislite da je ovaj post napisan zbog toga
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 25.10.2017., 17:39   #5294
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ok... ima zločestih, zmazanih, zajebanih (jbt sve na z... kao zmija ) svekrva....
ali... tko zna zašto su takve? Tko ih je napravio takvima? Možda muž, djeca, roditelji.... bolest... život...
Pametna snaha shvati da je to starija osoba i ne useljava joj se u kuću, jer zna da je zajednički život težak i da su trzavice neminovne. One druge snahe dođu u svekrvinu kuću, svađaju se... kukaju na forumu... traže savjet što i kako, a osobno bi bile najsretnije da ta sveki umre. Budimo realni, ali to je istina.
Samo se nadam da će takve snahe (ove druge)... jednoga dana imati sina ili još bolje sinove i one biti svekrve.
p.s.
nisam svekrva, ako mislite da je ovaj post napisan zbog toga
sve navedeno, ali ja nisam za to kriva, mogla si je sama olakšat da nije sve nade polagala u druge

neću ja njoj smrt, nek živi još sto godina kaj se mene tiče, samo nek se ne miješa tam di ne treba
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 25.10.2017., 21:50   #5295
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Što će joj kada nema novaca za drva i ima zube. Neka cvokoće novim zubima na minus 10.

Ovo mi je super! Ima nove zube pa nek cvokoće.
Baš sam se sad nasmijala.

I meni je zapelo za oko to sa zubima...
Ne kužim kaj bi žena trebala bit krezuba?
Ima raznih gluposti na kaj se mogu ulupat novci,ali zubi svima trebaju.
Ne ulazim u to kakva je,zločesta,zmazana,ovakva il onakva...Al ovo sa zubima baš ne kužim.
starakrpa is offline  
Old 25.10.2017., 22:34   #5296
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Čuj ovo, nadaš se, pa nije to dobitak na lotu da mu se možeš samo nadati.
Cuj ovo, nije mala stvar kad se treba ‘dogovoriti’ s muzem gdje cemo zivjeti, a on slusa starce da se gradi stan u nastavku kuce u selu gdje bus vozi kad vuk zavija
yonaa is offline  
Old 25.10.2017., 22:38   #5297
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ok... ima zločestih, zmazanih, zajebanih (jbt sve na z... kao zmija ) svekrva....
ali... tko zna zašto su takve? Tko ih je napravio takvima? Možda muž, djeca, roditelji.... bolest... život...
Pametna snaha shvati da je to starija osoba i ne useljava joj se u kuću, jer zna da je zajednički život težak i da su trzavice neminovne. One druge snahe dođu u svekrvinu kuću, svađaju se... kukaju na forumu... traže savjet što i kako, a osobno bi bile najsretnije da ta sveki umre. Budimo realni, ali to je istina.
Samo se nadam da će takve snahe (ove druge)... jednoga dana imati sina ili još bolje sinove i one biti svekrve.
p.s.
nisam svekrva, ako mislite da je ovaj post napisan zbog toga
Ne kužim baš tvoj post. Glupe snahe dođu u svekrvinu kuću? Što onako šmugnu dok ih nitko ne gleda i onda se ne daju van posle?

Ako ću imati sina ili mi kćer dođe s tipom na vrata, valjda ću i ja imati neke prste u tome da li sam ga/ju primila u kuću
Lutkina kuća is offline  
Old 25.10.2017., 22:54   #5298
Lako biti pametan kad se ne dozive neke situacije.
Logicno da svatko svjesno provodi svoje postupke i rjesenja i izbora ima, isto tako snosimo posljedice za svoje odluke.
Kada bi svi parovi bili uredno situirani i imali mogucnosti biti solo i u miru...
Anyway, tema su ‘svekrve’, bile dobre, lose, pa se dodju curke pozalit, pohvalit, mislim da nebi trebalo biti osudjivanja i podjebavanja od strane nekih ovdje.
Otvorite si temu ‘imam svoj stan’ pa si caskajte o boji kuhinjskih rucki.
Peace
yonaa is offline  
Old 25.10.2017., 23:38   #5299
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Valjda osim što se nadaš radiš nešto da se to ostvari, tražiš potencijalne lokacije, prilike, stanove... Razmišljaš kako isfinancirati sve troškove, počevši od kredita, ako na to idete, preko režija i naravno da ostane dovoljno za život, hranu i dijete... Od čekanja da mužek sve riješi nema ništa, ali onda se nemaš ni na što žaliti ako čekaš da padne s neba...
To mene islo?
Sve nabrojano radim, razmisljam.
Ajd nemojte glumatat moralne vertikale.
‘Nadam se’ znaci da cu pokusat isfurat kompromis s partnerom.
Ako ne ide, ima drugih rjesenja, kaj ne?
Ak mi ne pase, kupim prnje i la pa pa.
Pa nisam toliko ogranicens da ne razmisljam.
Trenutns situacija je takva kakva je i NADAM SE da CEMO je rijesiti u blizoj buducnosti.
Kaj vas nekolicinu pere pms da otrovne strelice pucate tu na temi?
Otvorite si temu pa se hvalite koja je pametnija.
Osobno vam zelim da ne prozivite neke slicne situacije, niti vi niti vase kceri
Respect
yonaa is offline  
Old 25.10.2017., 23:53   #5300
(Btw, ovaj ironican komentar ‘od cekanja da muzek sve rijesi...’?
Da sam tako stupidna, lezali bi na podu i zivjeli ko stokica.
Cijelu trudnocu sam radila ko baustelac, zasukala rukave i radila.
Cemu predrasude ‘dosla snajka i ocekuje da je se sluzi, zali se i slusa muzeka’?
Ne cekam da mi stan padne s neba niti sam pokorna ‘muzeku’.
Pokusavam postici dogovor prije odluke o razvodu ukoliko se ne dgv.
Niti me tko hrani nit oblaci nit uzdrzava.
Ne kuzi sit gladnog.
Ponavljam, otvorite si drugu temu evo npr ‘glupace koje zive sa roditeljima/bilo cijim’, pa se sprdajte tamo
yonaa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.