Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 23:58   #5301
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Eto u istoj smo poziciji... A meni je i svekar predrag čovjek i cijela obitelj je stvarno super međusobno i prema nama, uključujući baku mm, koja je žena od 75 godina i super se složila čak i s mojom s tatine strane od 83g Još je ova moja šefica čim su se upoznale išla nju učiti nešto i pokazivati kao da žena ima 30, ne 75 godina haha al bitno da je ona starija
Ovo je lijepo za cut i super ako je tako, meni je drago da vidim pozitivne odnose u zajednici.
yonaa is offline  
Old 26.10.2017., 00:11   #5302
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
radio je pritisak na tebe da odeš od svojih i od kuće sa velikom okućnicom da bi se doselili kat iznad njegove mamice?! wtf.
Gdje je doticna rekla da je muz radio pritisak na nju?
Koliko sam vidjela post, razgovarali su, on se izjasnio, ona je uzela u obzir argumente, slozili su se a to sto je sveki blizu i sto su njih dvije ok, to nije dobro ocito?
Pa tnx god da su si dobre i da je cura pohvalila i nju i muza i da je happy!
yonaa is offline  
Old 26.10.2017., 00:19   #5303
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Majstor zna što je najbolje za njihov brak a to je blizina njegove bezgrešne i neopterečujeće mamice. On i mama bolje kontroliraju previše samoumne žene.
A ona ? Ona je tako ponosna što ju je izmanipulirao.
Bolja njegova mamaica nego njena. Njegova je bolja. Njemu. Punica smeta ali mamica ne. Ako njegovoj zatreba pomoć nek se nađe snehica blizu. Nikuda od mamice... njegove. Lukav čovjek. Bitan je obiteljski osjećaj.




Kako ju je zeznuo a ona sva treperi od sreće. On je htio nešto svoje kaže. Svoju mamicu.
Žene !
Kaj sve ne radimo za razne muflone. Kao da smo bez pameti. Ponekad me bude sram.

(Koja podje...cina od posta, sory, al bas se izrugujes doticnoj, zena je iznjela svoju pricu i svoj stav? Cemu tvoje insinuacije da je (da se iscitat) ‘glupa i preveslana’ (ponavljam, nisi ovo napisala, ali vristi indiretkno iz tvoiih komentara....)

Daj nek me netko banira, ovaj forum posjecujem bzvz a postavke su za kiflu, molim BAN!
yonaa is offline  
Old 26.10.2017., 07:38   #5304
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
(Btw, ovaj ironican komentar ‘od cekanja da muzek sve rijesi...’?
Da sam tako stupidna, lezali bi na podu i zivjeli ko stokica.
Cijelu trudnocu sam radila ko baustelac, zasukala rukave i radila.
Cemu predrasude ‘dosla snajka i ocekuje da je se sluzi, zali se i slusa muzeka’?
Ne cekam da mi stan padne s neba niti sam pokorna ‘muzeku’.
Pokusavam postici dogovor prije odluke o razvodu ukoliko se ne dgv.
Niti me tko hrani nit oblaci nit uzdrzava.
Ne kuzi sit gladnog.
Ponavljam, otvorite si drugu temu evo npr ‘glupace koje zive sa roditeljima/bilo cijim’, pa se sprdajte tamo
Oprosti ako je zvučalo uvredljivo ili napadački... Nisam pisala u tom tonu... Bio je nastavak na komentar prije mene...
Zadnji komentar o čekanju nije bio toliko upućen za tebe koliko što znam i takvih žena koje se uvijek žale, ali ništa ne poduzimaju da promijene situaciju... Do kompromisa se može doć jedino aktivnim razgovorom i "svađama" koje završavaju mirenjem i vidim da ti to shvaćaš. Dobro je nekad se ispucat, al od puke priče nema ništa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Zadnje uređivanje tiluriumm : 26.10.2017. at 08:32.
tiluriumm is offline  
Old 26.10.2017., 08:11   #5305
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
(Koja podje...cina od posta, sory, al bas se izrugujes doticnoj, zena je iznjela svoju pricu i svoj stav? Cemu tvoje insinuacije da je (da se iscitat) ‘glupa i preveslana’ (ponavljam, nisi ovo napisala, ali vristi indiretkno iz tvoiih komentara....)

Daj nek me netko banira, ovaj forum posjecujem bzvz a postavke su za kiflu, molim BAN!
takav je skoro cijeli forum, odmah krene pljuvanje. drugo je kad ti odgovor napiše netko sa sličnim iskustvom, a totalno drugi par rukava kad netko(poput pozitive) piše radi pametovanja, a u životu ništa nije prošao ni iskusio.
kad nije naše dupe u pitanju, lako je drobiti
ray of light is offline  
Old 26.10.2017., 08:39   #5306
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Cuj ovo, nije mala stvar kad se treba ‘dogovoriti’ s muzem gdje cemo zivjeti, a on slusa starce da se gradi stan u nastavku kuce u selu gdje bus vozi kad vuk zavija
Pa da, nije mala stvar kad muž sluša starce umjesto žene.

Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ne kužim baš tvoj post. Glupe snahe dođu u svekrvinu kuću? Što onako šmugnu dok ih nitko ne gleda i onda se ne daju van posle?

Ako ću imati sina ili mi kćer dođe s tipom na vrata, valjda ću i ja imati neke prste u tome da li sam ga/ju primila u kuću
Nije da baš moraš ići svugdje gdje te se pozove, a većini svekrva je draže da im je sin u njihovoj kući. Valjda je na tebi da procijeniš koliko ti to odgovara. Nisi kofer.

Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Lako biti pametan kad se ne dozive neke situacije.
Logicno da svatko svjesno provodi svoje postupke i rjesenja i izbora ima, isto tako snosimo posljedice za svoje odluke.
Kada bi svi parovi bili uredno situirani i imali mogucnosti biti solo i u miru...
Anyway, tema su ‘svekrve’, bile dobre, lose, pa se dodju curke pozalit, pohvalit, mislim da nebi trebalo biti osudjivanja i podjebavanja od strane nekih ovdje.
Otvorite si temu ‘imam svoj stan’ pa si caskajte o boji kuhinjskih rucki.
Peace
Mislim da ovaj topic ima i drugu funkciju uz tu da se snahe dođu požalit i tražit podršku. Ako je zbog njega barem jedna cura prije vjenčanja dogovorila s dečkom kako i gdje će živjeti i razmislila dvaput o useljenju u tuđu kuću, već je puno korisniji.
Meni nikad nije suživot s ičijim roditeljima bio draga opcija, ali tek nakon što sam pročitala neke priče ovdje sam zabetonirala mišljenje da je to doslovno zadna mogućnost prije života pod mostom. Ne pokušavam pametovati u stilu ja sam bolja, nego iskreno mislim da je velika većina parova sretnija sama, a neke detalje iz života u zajednici ne možeš ni zamisliti da bi se mogli događati dok ne pročitaš da su se dogodile nekom drugome. I ako radi toga razmisliš o svekrićima i kolike se šanse da bi se nešto slično moglo dogoditi tebi, napravila si ogromnu stvar za svoj život. Najkorisniji topic na forumu.
jopko_bopko is offline  
Old 26.10.2017., 09:01   #5307
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
niti za njega, kak veli tiluriumm, ne bu on sam to riješil, možda je stara, ali nije blesava, zna ga izbacit iz takta
...i opet ti o svekrvi, a ne o mužu.
Flying Buttress is offline  
Old 26.10.2017., 09:24   #5308
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Oprosti ako je zvučalo uvredljivo ili napadački... Nisam pisala u tom tonu... Bio je nastavak na komentar prije mene...
Zadnji komentar o čekanju nije bio toliko upućen za tebe koliko što znam i takvih žena koje se uvijek žale, ali ništa ne poduzimaju da promijene situaciju... Do kompromisa se može doć jedino aktivnim razgovorom i "svađama" koje završavaju mirenjem i vidim da ti to shvaćaš. Dobro je nekad se ispucat, al od puke priče nema ništa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Sve ok.
Poznajem i ja takve. Ne konkretno udane, ali zive sa starcima do 40.te, solo su, i 10 g jedno te i isto, kuknjave kak bi odselile, pa tko te drzi, a dobar posao samo je zmija u djepu...ceka se mr perfect da spasi princezu.
Ili frendica 15.g u vezi, njen kocka, ona cmolji, aliiii voli sve ostale prozivat kak im brakovi ne valjaju. Al nece otic od njega a bome i lijena za radit.
Takve bi na mars prvom raketom.
U braku sam vec bila, podstanari, nije islo, podnjela zahtjev i otisla.
Zene se cesto podcjenjuju.
yonaa is offline  
Old 26.10.2017., 09:45   #5309
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Pa da, nije mala stvar kad muž sluša starce umjesto žene.



Nije da baš moraš ići svugdje gdje te se pozove, a većini svekrva je draže da im je sin u njihovoj kući. Valjda je na tebi da procijeniš koliko ti to odgovara. Nisi kofer.



Mislim da ovaj topic ima i drugu funkciju uz tu da se snahe dođu požalit i tražit podršku. Ako je zbog njega barem jedna cura prije vjenčanja dogovorila s dečkom kako i gdje će živjeti i razmislila dvaput o useljenju u tuđu kuću, već je puno korisniji.
Meni nikad nije suživot s ičijim roditeljima bio draga opcija, ali tek nakon što sam pročitala neke priče ovdje sam zabetonirala mišljenje da je to doslovno zadna mogućnost prije života pod mostom. Ne pokušavam pametovati u stilu ja sam bolja, nego iskreno mislim da je velika većina parova sretnija sama, a neke detalje iz života u zajednici ne možeš ni zamisliti da bi se mogli događati dok ne pročitaš da su se dogodile nekom drugome. I ako radi toga razmisliš o svekrićima i kolike se šanse da bi se nešto slično moglo dogoditi tebi, napravila si ogromnu stvar za svoj život. Najkorisniji topic na forumu.
To sam i navela: topic je i za pozalit se i pohvalit se.
Al nije u redu osudjivat, ok je dat savjet al neki pretjeruju sa ‘savjetima’ .
Potpuno se slazem da parovi trebaju biti solo. I da podjednako grade i ulazu svojim trudom, radom etc.
Meni se osobno dogodio ‘los niz’ dogadjaja vezano za egzistenciju. Muz ostao bez posla kad sam ostala trudna, a prije trudnoce smo nadobudno dvojili da li zivjet i gradit kod njegovih (kao imat cemo svoj stan, a opet smo blizu) ili cemo u podstanare ili stambeni i desi se sr.
Mogli smo i kod mojih staraca biti, odlucili smo biti kod njegovih (mladji su, liberalniji).
Sad idemo ispocetka. Nakon ‘male skole’. Posao je nasao, beba dolazi, tu smo, gdje jesmo.
Naravno da nakon ove lekcije sigurno necu ostat u ‘tudjem’ jerbo koliko got ulozimo u ‘njihovo/nase’, bit cu stranac.
Ko moja mama. I baka i tata su joj milju puta pokazali vrata.

Ja cu dat sve od sebe da se maknem. Pod cijenu prekida (nisam se udala 2.put, niti mislim o tom, a svekici forsaju, tako da jos jedan nezgodan faktor)
yonaa is offline  
Old 26.10.2017., 09:57   #5310
U svakom slučaju biraj bitke i misli prvo na sebe i na svoju bebu pa na sve druge.
Imaš ovaj znakić pokraj Quote za citiranje i odgovaranje na više postova, nemoj nizati, opomenut će te prije ili kasnije netko od moderatora...
tiluriumm is offline  
Old 26.10.2017., 11:12   #5311
Ne znam kak citirat dio texta, sinoc sam tipkala po zom znaku al nije mi uspjelo
yonaa is offline  
Old 26.10.2017., 11:24   #5312
Klikneš na sve znakiće kraj postova koje želiš citirati, a na zadnjem klikneš na quote. Onda ti ih otvori sve nanizane i odgovaraš jedan po jedan, pobrišeš višak isl.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 26.10.2017., 13:58   #5313
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Klikneš na sve znakiće kraj postova koje želiš citirati, a na zadnjem klikneš na quote. Onda ti ih otvori sve nanizane i odgovaraš jedan po jedan, pobrišeš višak isl.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Thanx na objašnjenju, i mene je ovo zanimalo.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Old 26.10.2017., 14:27   #5314
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
...i opet ti o svekrvi, a ne o mužu.
teme je svekrve, ne muževi, i ne nosim ružičaste naočale ni dok je on u pitanju, rekoh mu sve kaj sam imala i radimo na tome da odselimo
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 26.10.2017., 15:12   #5315
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post

Nije da baš moraš ići svugdje gdje te se pozove, a većini svekrva je draže da im je sin u njihovoj kući. Valjda je na tebi da procijeniš koliko ti to odgovara. Nisi kofer.
Bingo! A pošto te muž zdušno zove u rodni dom i njemu je zapravo draže ostati uz mamu To je stvar njenog karaktera i životnih prioriteta, ali i njegovih.

Ne znam, očito sam ja idiot. Nije mi ni na kraj pameti bilo da me netko zove jer me želi imati pod svojom kapom i jer je netko vezan za mamicu. Jednostavno nisam to ni pomislila. Živjela sam odvojeno od svojih roditelja desetak godina i sama se uzdržavala, bilo mi je nepojmljivo da bi mi se ovo moglo dogoditi u tridesetima. Al je, valjda sam totalna budala.

I ja sam kasnije muža zvala u svoj stan, al mi ga ne bi na pamet palo zvat da ja tamo nisam odlučivala o svom životu, pa nisam malo dete da mi mama čarape skuplja i popuje mužu i kak ću djecu hranit i kuhat. Uopće mi i dalje nije jasno kakvo je to ludilo u takvim familijama.
Lutkina kuća is offline  
Old 26.10.2017., 16:35   #5316
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Bingo! A pošto te muž zdušno zove u rodni dom i njemu je zapravo draže ostati uz mamu To je stvar njenog karaktera i životnih prioriteta, ali i njegovih.
Pa da, dat ću primjer mog brata koji ostavi sina na čuvanje mami dok samo ode nešto obavit, a zapravo ode u birtiju. Onda ona mene zove i pita me mogu li vjerovati. Naravno da mogu, zašto bi on mijenjao ponašanje koje mu odgovara, a ona mu ga omogućava?

Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ne znam, očito sam ja idiot. Nije mi ni na kraj pameti bilo da me netko zove jer me želi imati pod svojom kapom i jer je netko vezan za mamicu. Jednostavno nisam to ni pomislila. Živjela sam odvojeno od svojih roditelja desetak godina i sama se uzdržavala, bilo mi je nepojmljivo da bi mi se ovo moglo dogoditi u tridesetima. Al je, valjda sam totalna budala.
I zato svi trebaju čitati svekrve
jopko_bopko is offline  
Old 26.10.2017., 18:01   #5317
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Klikneš na sve znakiće kraj postova koje želiš citirati, a na zadnjem klikneš na quote. Onda ti ih otvori sve nanizane i odgovaraš jedan po jedan, pobrišeš višak isl.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Hvala na objasnjenju!
yonaa is offline  
Old 26.10.2017., 18:09   #5318
Ma ništa curke 👍😉

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 27.10.2017., 11:14   #5319
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Bingo! A pošto te muž zdušno zove u rodni dom i njemu je zapravo draže ostati uz mamu To je stvar njenog karaktera i životnih prioriteta, ali i njegovih.

Ne znam, očito sam ja idiot. Nije mi ni na kraj pameti bilo da me netko zove jer me želi imati pod svojom kapom i jer je netko vezan za mamicu. Jednostavno nisam to ni pomislila. Živjela sam odvojeno od svojih roditelja desetak godina i sama se uzdržavala, bilo mi je nepojmljivo da bi mi se ovo moglo dogoditi u tridesetima. Al je, valjda sam totalna budala.

I ja sam kasnije muža zvala u svoj stan, al mi ga ne bi na pamet palo zvat da ja tamo nisam odlučivala o svom životu, pa nisam malo dete da mi mama čarape skuplja i popuje mužu i kak ću djecu hranit i kuhat. Uopće mi i dalje nije jasno kakvo je to ludilo u takvim familijama.
mamini sinovi su navikli da imaju sve gotovo, nažalost tak su ih otpočetka takve mamice odgajale, da postanu nesamostalni i nesposobni. napravile su im medvjeđu uslugu. naravno da oni toga nisu svjesni. i kaj se onda događa- partnerica ga mora preodgajati (ako joj to smeta), a sad hoće li on mijenjati neke svoje navike ovisi koliko može u drugi plan staviti mamu, a partnericu u prvi, može li posložiti prioritete- zapravo ovisi o stupnju njegove (ne)zrelosti za partnerski/bračni odnos.

Moje iskustvo- imala sam sreću pa je dragi počeo malo po malo sudjelovati u svim poslovima, čišćenju, kuhanju, pečenju kolača tako da sada očisti puno bolje od mene (picajzla ), za kolače očito ima neki prirodni talent, jedino peglanje je samo moje. u početku smo s njegovim roditeljima klopali, a onda odlučili kuhati sami i zato smo si sredili tzv. ljetnu, a sada i zimsku kuhinjicu. da skratim priču, bilo je teško, svi smo se i još se uvijek prilagođavamo. sveki je dugo bila sklona raznim neumjesnim komentarima, no kad joj je dragi dao do znanja da to nije baš lijepo, a i ja sam se oglasila, žena se poprilično povukla. to je tradicionalna obitelj, a oni su već i u visokim godinama s puno boleština, vjerujem da im nije lako. svekar je tip zafrkanta i oko sebe stvarno širi pozitivu, da mi je mrva njegovog mozga! čovjek od 86 g. još uvijek pun života, divim mu se!
ray of light is offline  
Old 28.10.2017., 13:55   #5320
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Eto u istoj smo poziciji... A meni je i svekar predrag čovjek i cijela obitelj je stvarno super međusobno i prema nama, uključujući baku mm, koja je žena od 75 godina i super se složila čak i s mojom s tatine strane od 83g Još je ova moja šefica čim su se upoznale išla nju učiti nešto i pokazivati kao da žena ima 30, ne 75 godina haha al bitno da je ona starija
Iz nekog razloga mog starog sve nevjeste obozavaju. Opušten je, ne mjesa se.
Jedna zivi na katu njegove kuće vec par mjeseci, brat cesto putuje. I nedavno mi je rekla da je srušila sve barjere. Nema više srama. Prije bi joj bilo neugodno doć kod njih i popit kavu, upaliti glasno muziku. Jest sama kod njih ako joj se Neda kuhati za sebe.
Kaze danas normalno ude, najede se, upali masinu robe bez da nekog obavijesti, dode popricat. Zove ako joj treba pomoć.
Mislim da joj je sad puno lakše. Prije su se svi ustručavali od svega da nebi nekog uvrijedili.
Nakon konstruktivnog razgovora ova zivi ko kod roditelja.

Ja nebi imala ništa protiv da mogu biti sa sveki opustena. Ali jebiga.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.