Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2014., 22:18   #1
Stednja u dinarima iz 85.

Zanima me zna li netko sto je sa stednjom koja je otvorena jos 1985.,i koja se tek ove godine zatvara.Navodno ima nesto na toj stednji,ali ja cisto sumnjam.
Moji roditelji su ju otvorili kad sam se rodila i uplaceno je 17 milijuna tadasnjih dinara.Do ove god ja nisam ni znala za nju,dok me roditelji nisu kontaktirali da se treba zatvoriti.Zanima me zna li itko da li bih sto dobila na taj iznos u danasnjim kunama?
benjamin10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:03   #2
neces dobiti skoro ništa.
(doslvono možda koju kunu jer je inflacija bila žestoka).

Bila je jednom priča o čovijeku koji je tužio za 10,000 njemačkih maraka u dinarima iz 87, da bi nakon presude dobio odštetu manju od 2 kune.

Ali trebaš sve zatvoriti jer se može dogoditi da ti naplate troškove vođenja računa, što onda povlaći i onda neke zatezne kamate itd... i kao čovijek ne pazi može nit kriv nit dužan ostati dužan nekoliko tisuća kuna.
(ne tako davno je bila ovrha nad nekim čovijekom koji je ostao dužan tipa desetak kuna). Odvjetnički ured je otkupio dug i onda išao natjeravati dug ovrhom ali tako da odvjetnički ured zaračuna postupak ovrhe i tako zaradi daleko više nego da pokušaju kontaktirati čovijeka da plati zaostali dug.

Stoga ja ti govorim, definitivno podigni i zatvaraj račune.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:14   #3
E ili prica sa Đurom Utješanovićem pokojnim.
On je imao račun u ljubljanskoj banci i kak je to sve propalo mislio je ništa od toga.
Ali vođenje računa se nastavilo i nakon ~ 15 godina je trebao platiti oko 70,000 kuna naknadu za vođenje računa. (od čega je sama naknada bila kriminalno mala u razini 50tak kuna)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 20:51   #4
Imadoh i ja nekakvu kikiriki štednju u Slavonskoj banci 80-ih, ništa krupno. Kamate su tih godina na oročenu štednju bile ajd' prihvatljive, tako da su taman nadoknadile pad vrijednosti zbog inflacije.

Kada je dinar postao konvertibilan krajem 89 / početkom 90, veliku većinu tih sredstava smo očistili i prebacili u DEM; ostalo je nešto sitno u dinarima.

Hypo me obavijestio prije par godina da imam neku staru štednju i nakon svih kamata, konverzija, bla-bla - isplatiše oni meni oko 700 kn. Hvala!
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 08:07   #5
zamisli da kupujes auto. bubam sad, ali recimo od ukupne love kojom raspolazes za auto bi trebao izdvojit max 20%. mozda je neki drugi postotak ali recimo da je to tako. i tu investicuju promatras kao neki kapitalni izdatak, nisi kupio kucu ali opet ako ciljas na auto od 3 soma eura onda moras imat zapravo 15K eura na raspolaganju, inace kupujes jeftinije ili nikako. ako kupujes auto od 20k eura onda moras imat 100k i zdravo,
__________________
Get Braindumps demos for ccna security and passguide with 100% success ccna security pdf Our high quality ccna ccnp itil prepares you well before appearing in the final keiseruniversity of www.sckans.edu
faari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.