Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2015., 10:53   #21
Bok te neće pa što radiš s gumama kad ti na tak laganom autu traju 5000 km?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 17.02.2015., 12:06   #22
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Bok te neće pa što radiš s gumama kad ti na tak laganom autu traju 5000 km?
Hehe,bolje pitaj šta rade s gumama kad toliko traju. S autom vozim. Ne znam kad sam zadnji put uhvatija 100 km/h. A i di bi u gradu? Napominjem da vozim po splitu,di nema ni nekog leda ni teških uvjeta. Otac i mater su mi 5 km od Splita,pa i to spada u gradsku vožnju. Te Savine,kad sam ih kupija,su bile stare 14 tjedana. Nakon godine dana po mokrom više nisu držale.Ne mislim na držanje u okukama,to ionako prolazim najnormalnije,nego bi prošlajfale na zebri,kad krećem sa semafora.
BTW,Seata vozim od 2002. i još nisam zaradija nikakvu prometnu prijavu,eto,tako vozim.
Prije me cila splitska policija znala,kad sam vozija "Stojku" i "Fiću" bez tablica,nekih 5-6 godina.
Ali tad sam bija mlađi.
Nađoh gume. Uniroyal-370 kn. Dayton (tako nekako)-350 kn. Kumho-370 kn. Sa ugradnjom. Mislim - Kumho. Šta velite?

P.S. Kako misliš lagano auto? Pa ima tonu.Suh.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Old 17.02.2015., 12:16   #23
Uniroyal, bez ikakve dileme.

Lagan je u odnosu na današnje aute, osobito u odnosu na njegov Sd.Kfz. I obzirom da se radi o savi, sasvim je moguće da se oplastičila brzo, a na lošem dalmatinskom asfaltu su te razlike jako vidljive.
Lyman is offline  
Old 17.02.2015., 12:25   #24
Uniroyal.

Nemoj Kumho i ta trećerazredna sranja jer ćeš plakat nakon godinu dana ko i sa Savom.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 17.02.2015., 14:20   #25
Uniroyal.Jedina vrijedi od gore spomenutih.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Old 17.02.2015., 16:59   #26
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Uniroyal, bez ikakve dileme.

Lagan je u odnosu na današnje aute, osobito u odnosu na njegov Sd.Kfz. I obzirom da se radi o savi, sasvim je moguće da se oplastičila brzo, a na lošem dalmatinskom asfaltu su te razlike jako vidljive.
Ooooo, tek sad sam skužio SonderKraftFahrzeug .... dobro, dobro, još ćemo mi razgovarat

Ajde da si napisao PzKpfw ali ovako ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 18.02.2015., 19:39   #27
gume 205/55/16 91W ili 91V

Planiram nabaviti navedenu dimenziju guma, e sad nasao sam negdje da je 91W cak i malo jeftiniji od 91V. (Dunlop Sport BlueResponse)
Znam da je razlika u max brzini 91W (270 kmh) dok je 91V (240 kmh). Posto mi auto ide maksimalno 190 kmh, ima li koje druga razlika izmedju ova dva tipa gume 91W/91V? Tipa udobnost, trajnost, potrosnja?
rampage is offline  
Old 18.02.2015., 20:43   #28
W je teža i obično malo bolje izrađena guma koja traži manje utega. Dakle imaš i za i protiv.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 19.02.2015., 10:49   #29
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
W je teža i obično malo bolje izrađena guma koja traži manje utega. Dakle imaš i za i protiv.
Kako misliš utega? Manje težine u autu ili?
rampage is offline  
Old 19.02.2015., 13:08   #30
Utega na felgi
Moonraker is offline  
Old 19.02.2015., 18:04   #31
danas mi dosle rainsport3

1pitanje

zasto su bokovi te gume tako mekani,jel ima nutra uopce armature?cemu to?meni to djeluje koda ce svaki tren puknuti


2pitanje

na gumi pise max 40psi(2,7bara)
na tablici na autu pise 2,4bara, nije li ovih 40psi malo na knap,kad dođe ljeto plus vise ljudi u autu i tlak se digne za 0.3bara?
je moguci uopce skok od 0.3 zbog ljetnih temeratura?
jel mi opasno onda pumpat na 2,4bara?
istinatrue is offline  
Old 19.02.2015., 18:31   #32
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
danas mi dosle rainsport3

1pitanje

zasto su bokovi te gume tako mekani,jel ima nutra uopce armature?cemu to?meni to djeluje koda ce svaki tren puknuti


2pitanje

na gumi pise max 40psi(2,7bara)
na tablici na autu pise 2,4bara, nije li ovih 40psi malo na knap,kad dođe ljeto plus vise ljudi u autu i tlak se digne za 0.3bara?
je moguci uopce skok od 0.3 zbog ljetnih temeratura?
jel mi opasno onda pumpat na 2,4bara?
Ako ti nosivost gume odgovara nemaš brige, bočne stijenke su tanke no unutra je nosiva struktura sa isprepletenim žicama i tekstilom, tzv. karkasa.
Piše ti na gumi, npr 91V, 84H itd, provjeri u podacima za vozilo koja ti nosivost treba, broj na gumi treba biti jednak ili veći od potrebnog.
Tlak se uvijek mjeri na hladnoj gumi, normalno da se na suncu poveća i to oko 10% za povećanje temperature za 30 stupnjeva, npr sa 20 na 50. Proizvođači računaju s tim a gume se inače dodatno zagrijavaju u vožnji od trenja i zbog kočenja kad felge postanu vruće. Guma će ti se manje pregrijavati ako je propisno napumpana nego ako je tlak prenizak. Slobodno pumpaj na 2.4 bez brige.

Zadnje uređivanje tekac : 19.02.2015. at 18:43.
tekac is offline  
Old 19.02.2015., 19:47   #33
Zašto si kupio uniroyal ja sam ispipao sve premium gume na polici kod furlana i najčvršća mi je bila conti csc5 , pipnem godyear i nekak mi slabija pipnem pirelli i ona a onda dođem do Contia i da vidiš kaj je švabska guma ma ko mercedes među autima tak je ona među gumama , pusti testove adace palce klince nego popipaj je nemoj se sramit ma continentalka je gumetina ipol. Htio si uštedit neces dat pare za continental i sad imaš gnjecavu jeftinjozu uniroyal
Mad je i to dobra guma na kiši ali ni do koljena Contiu
Nikad nemoj šparat na gumi
Loui is offline  
Old 19.02.2015., 20:08   #34
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Ako ti nosivost gume odgovara nemaš brige, bočne stijenke su tanke no unutra je nosiva struktura sa isprepletenim žicama i tekstilom, tzv. karkasa.
Piše ti na gumi, npr 91V, 84H itd, provjeri u podacima za vozilo koja ti nosivost treba, broj na gumi treba biti jednak ili veći od potrebnog.
Tlak se uvijek mjeri na hladnoj gumi, normalno da se na suncu poveća i to oko 10% za povećanje temperature za 30 stupnjeva, npr sa 20 na 50. Proizvođači računaju s tim a gume se inače dodatno zagrijavaju u vožnji od trenja i zbog kočenja kad felge postanu vruće. Guma će ti se manje pregrijavati ako je propisno napumpana nego ako je tlak prenizak. Slobodno pumpaj na 2.4 bez brige.
pise....205/55 r16 91H

masa auta 1381kg
nosivost auta 468kg

sveukupno 1849kg podjeljeno na 4 gume= 462 kg po gumi
a mislim da je 91 oznaka oko 600kg/po gumi, pa valda nece eksplodirat u vozni kad uletim u zavoj

a u cemu je kvaka,cemu sluzi tako mekan bok?
istinatrue is offline  
Old 19.02.2015., 20:13   #35
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Zašto si kupio uniroyal ja sam ispipao sve premium gume na polici kod furlana i najčvršća mi je bila conti csc5 , pipnem godyear i nekak mi slabija pipnem pirelli i ona a onda dođem do Contia i da vidiš kaj je švabska guma ma ko mercedes među autima tak je ona među gumama , pusti testove adace palce klince nego popipaj je nemoj se sramit ma continentalka je gumetina ipol. Htio si uštedit neces dat pare za continental i sad imaš gnjecavu jeftinjozu uniroyal
Mad je i to dobra guma na kiši ali ni do koljena Contiu
Nikad nemoj šparat na gumi
ma covjece pa cjeli zivot vozim na nekim sranjima sava,fulda itd..za mene je ova guma spejs šatl!!!


i sad imaš gnjecavu jeftinjozu uniroyal
???
pa ovdje na forumu ste nahvalili tu gumu do nebesa,kako sad ne valja?
istinatrue is offline  
Old 19.02.2015., 20:18   #36
Daj se ne obaziri...guma je dobra. Uzivaj i puno sretnih km zelim.
Astral07 is offline  
Old 19.02.2015., 20:26   #37
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Daj se ne obaziri...guma je dobra. Uzivaj i puno sretnih km zelim.
ma ja sam ti naviknut na rusku gradnju ,nas oni masivni debeli bokovi kakve imaju stare gume

covjece ovdje je stijenka tanka ko kondom
kad sam prvi put to opipo pao mi mrak na oci..
istinatrue is offline  
Old 19.02.2015., 21:46   #38
Pusti Luia nek baljezga i dalje. Potraži na gumi ŠTO je u boku i sve će ti biti jasno (na jednom mjestu na gumi piše koji tip kordova je na gaznom sloju a koji na boku).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 19.02.2015., 22:16   #39
Zadnji brojevi na gumama

Kupujem nove gume pa me samo zanima što znače oni posljednji brojevi na gumama kao 91H, ili 91T ili 95T itd
Ima li tko minutu da mi pomogne oko toga

Hvala
dada8 is offline  
Old 19.02.2015., 23:43   #40
Ljetne gume - zajednička tema vol. 2

Quote:
dada8 kaže: Pogledaj post
Kupujem nove gume pa me samo zanima što znače oni posljednji brojevi na gumama kao 91H, ili 91T ili 95T itd
Ima li tko minutu da mi pomogne oko toga

Hvala
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.