Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2007., 16:08   #1
Dnevnik sportske prehrane

evo od toliko tema kako i što pravilno jesti dobila sam želju, s obzirom da tu ima puno sportaša i ljudi koji paze na prehranu i zdrav život, da otvorim ovaj toppic tek toliko jer me zanima što ste danas sve pojeli, kakav vam je dnevni meni! S obzirom na to da sam se skinula sa svih dijeta i okrenula zdravom načinu životu, istina uz djetu sam skinula puno kila ali sada to treba i održati a najlakši nacin je zdravom u uravnoteženom prehranom, kontroliranjem namirnica i zbrajanjem kalorija kako bi ih što efikasnije potrošila. No da ne duljim ja jedem sve i kombiniram razne namirnice a slobodno mi udijelite i pokoji savijet ako nesto radim krivo ili mislite da bi drugačije bilo efikasnije ali sve u svemu danas sam pojela: ujutro- 2 breskve i jogurt od soje, dvije žličice pekmeza od kupine(220kcal)
malo kasnije- rižino mlijeko i dvije kockice čokolade za kuhanje(160 kcal)
ručak-žitarice (musli) i AB kulturu, 2 breskve i jabuku(521kcal)
ručak je danas ispao takav jer trenutno nisam u situaciji nista skuhati imam neke popravke u stanu no za sutra planiram leću

sveukupno oko 1000kcal. inace vozim bicikl dnevno sat i pol, vjezbam na steperu pola sata i tri puta tjedno idem na aerobic mix
eto toliko od mene! Nadam se vašim odgovorima jer bih i sama htjela poboljšati kvalitetu svog života i dovesti se u formu
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 16:12   #2
zrnati sir + 2 dvopeka , 2 jabuke, i kompot od ananasa.
Mad Babble is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 16:15   #3
ujutro krafnu i za ručak ćevape i mahune

al ozbiljno

baš me briga šta jedem, jer ionako to odma potrošim
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:43   #4
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
evo od toliko tema kako i što pravilno jesti dobila sam želju, s obzirom da tu ima puno sportaša i ljudi koji paze na
8 h - 100 g zobi, saka lanenih sjemenki (smljevenih), unutra pola banane da popravi govnasti okus i mlijeko

10 h - dvije snite puretine, salata od paradajza i luka s maslinovim uljem, mrvicu kruha

12 h - puretina isto, salata ista, dvije sake sirovih brokula

15 h - puretina opet, salata od crvenog zelja i klica rotkvice

Trening u 16:40, nakon treninga PWM, whey, kreatin, 80 g grozdanog secera

18 h puretina opet, bez salate, riblje ulje

21 h, puretina opet

prije spavanja, posni sir. Danas je bila puretina na meniju, od mesa jedem jos piletinu i ribu uglavnom, ali jedem i sve drugo pa i junk food, iako rjede, mozda jednom tjedno. Ne patim za BF-om i mogu pojesti svakakvog dreka, ali generalno sam disipliniran kaj se tice prehrane i prevladava zdrava hrana (jedem dosta sirovog povrca). I tak.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:54   #5
uu...ti mora da moćno izgledaš
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 19:27   #6
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
8 h - 100 g zobi, saka lanenih sjemenki (smljevenih), unutra pola banane da popravi govnasti okus i mlijeko

10 h - dvije snite puretine, salata od paradajza i luka s maslinovim uljem, mrvicu kruha

12 h - puretina isto, salata ista, dvije sake sirovih brokula

15 h - puretina opet, salata od crvenog zelja i klica rotkvice

Trening u 16:40, nakon treninga PWM, whey, kreatin, 80 g grozdanog secera

18 h puretina opet, bez salate, riblje ulje

21 h, puretina opet

prije spavanja, posni sir. Danas je bila puretina na meniju, od mesa jedem jos piletinu i ribu uglavnom, ali jedem i sve drugo pa i junk food, iako rjede, mozda jednom tjedno. Ne patim za BF-om i mogu pojesti svakakvog dreka, ali generalno sam disipliniran kaj se tice prehrane i prevladava zdrava hrana (jedem dosta sirovog povrca). I tak.
e da, bila sam u ducanu i gledam ja tu zob i fino kupim, dodjem doma i neznam kaj s tim radit. vidim piše kak se priprema čaj al niš drugo, to je ona neoljuštena, e sad ja nisam vidla nikakvu drugu za kupit, kak to izgleda i kak se sprema i jede?? uzela sam i lan al to su mi rekli da se samo dodaje jelu kao začin sad mi nije jasno... uglavnom natrpala sam si pun frizer puretine, zanima me dal mogu kombinirat za ručak recimo hajdinu kašu i puretinu uz sirovo povrće tipa mrkvu krastavac i to.??
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 19:38   #7
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
e da, bila sam u ducanu i gledam ja tu zob i fino kupim, dodjem doma i neznam kaj s tim radit.
Jedi, mozes je jesti s mlijekom ovako kao ja, neki ludaci je jedu s vodom. Nemoj kuhati ni nis, jedi kao sto jedes misle. Imas za kupiti mljevenu i cijelu. Ja preferiram cijelu jer ima bolji okus.

Quote:
uzela sam i lan al to su mi rekli da se samo dodaje jelu kao začin sad mi nije jasno...
Lan se jede kao i zob, ono, uzmes saku lana i pojedes. S tim da ga moras samljeti jer se inace glavnina nece probaviti. Mozes kupiti i laneno ulje u trgovinama zdrave hrane, npr. onoj kod Kvatrica, cijena je 30 kn. Ja kupujem sjemenke u DM-u, pola kile 5 kn.

Quote:
uglavnom natrpala sam si pun frizer puretine, zanima me dal mogu kombinirat za ručak recimo hajdinu kašu i puretinu uz sirovo povrće tipa mrkvu krastavac i to.??
Naravno da mozes. Jedi pravilno, u manjim obrocima, ali 6-8 obroka dnevno, i jedi raznoliko. Nemoj kao i vecina bodibildera robovati non stop istim namirnicama.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:02   #8
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Jedi, mozes je jesti s mlijekom ovako kao ja, neki ludaci je jedu s vodom. Nemoj kuhati ni nis, jedi kao sto jedes misle. Imas za kupiti mljevenu i cijelu. Ja preferiram cijelu jer ima bolji okus.

a probala sam cijelu par zrna, to je onako brašnasto i bijelo iznutra?! znači bez kuhanja...

joj, danas sam upisala pilates a sutra idem na boks, bilo je predobro, baš osjecam kako rade svi mišići, mislim da ce me sutra sve boljet ali neka...
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:28   #9
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
nesto radim krivo ili mislite da bi drugačije bilo efikasnije ali sve u svemu danas sam pojela: ujutro- 2 breskve i jogurt od soje, dvije žličice pekmeza od kupine(220kcal)
Obavezno izbaci soju iz prehrane. Ja soju ni pod razno ne bih jeo. Iako se godinama lome koplja oko toga je li soja stetna ili nije, cinjenica je da je glavni argument za soju dugovjecnost azijata, a isto je tako cinjenica da je Azija ogroman kontinent s vrlo raznolikom prehranom, a i tamo gdje se soja jede, jede se samo par grama dnevno. Ono, zanemarivo.

S druge strane, danas je soja veliki biznis s kojim se bave velike kompanije koje zastupaju svoje interese, a kada je hrana proizvod velikih kompanija, onda to bas i nije nesto super. Stetnosti soje, osim cinjenice da su ti razliciti sojini proizvodi nusprodukt procesuiranog sojinog proteina i kurca ne valjaju. Pekmez isto izbaci.

Ujutro jedi zitarice, zob, i svjeze povrce, s malo proteina po izboru.

Quote:
malo kasnije- rižino mlijeko i dvije kockice čokolade za kuhanje(160 kcal)
To rizino mlijeko mi smrdi na visoki GI. Ovom obroku fali proteina i masti.

Quote:
ručak-žitarice (musli) i AB kulturu, 2 breskve i jabuku(521kcal)
Neki misli mogu imati visoki GI, a to nije prehrana kojoj trebas teziti. Opet tu fali proteina i masti.

Quote:
sveukupno oko 1000kcal. inace vozim bicikl dnevno sat i pol, vjezbam na steperu pola sata i tri puta tjedno idem na aerobic mix
Ovih 1000 kcal je dovoljno jedino ako imas 25 kg Premalo se hranis, i imas nedovoljan broj obroka. Sada kada si pocela trenirati moras povecati kalorijski unos, te unos proteina i dobrih masti koje uopce ne konzumiras. Racunaj na 6-8 obroka dnevno.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 23:48   #10
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
a probala sam cijelu par zrna, to je onako brašnasto i bijelo iznutra?! znači bez kuhanja...

joj, danas sam upisala pilates a sutra idem na boks, bilo je predobro, baš osjecam kako rade svi mišići, mislim da ce me sutra sve boljet ali neka...
E sada sam tek vidio prije i poslije slike Svaka cast na skinutim kilama. Disciplinirana si. Koliko si visoka, jebo te, 95 kg je mnogo.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:20   #11
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Obavezno izbaci soju iz prehrane. Ja soju ni pod razno ne bih jeo. Iako se godinama lome koplja oko toga je li soja stetna ili nije, cinjenica je da je glavni argument za soju dugovjecnost azijata, a isto je tako cinjenica da je Azija ogroman kontinent s vrlo raznolikom prehranom, a i tamo gdje se soja jede, jede se samo par grama dnevno. Ono, zanemarivo.

S druge strane, danas je soja veliki biznis s kojim se bave velike kompanije koje zastupaju svoje interese, a kada je hrana proizvod velikih kompanija, onda to bas i nije nesto super. Stetnosti soje, osim cinjenice da su ti razliciti sojini proizvodi nusprodukt procesuiranog sojinog proteina i kurca ne valjaju. Pekmez isto izbaci.

Ujutro jedi zitarice, zob, i svjeze povrce, s malo proteina po izboru.



To rizino mlijeko mi smrdi na visoki GI. Ovom obroku fali proteina i masti.



Neki misli mogu imati visoki GI, a to nije prehrana kojoj trebas teziti. Opet tu fali proteina i masti.



Ovih 1000 kcal je dovoljno jedino ako imas 25 kg Premalo se hranis, i imas nedovoljan broj obroka. Sada kada si pocela trenirati moras povecati kalorijski unos, te unos proteina i dobrih masti koje uopce ne konzumiras. Racunaj na 6-8 obroka dnevno.
eto danas je tako ispalo da sam jela soju kupila u nadi da je zdravo, dobro sta bi onda spadalo pod te proteine i masti, daj mi okvirno neki meni bar za jedan dan i napiši koliko čega bi trebala jest, znaci u jednom obroku koliko puretine (mozes i u gramima) koliko povrća šta sve kombinirati, nigdje nisam nasla neki link na kojem je bas konkretan raznolik meni a to mi treba jer ja sama nemam ideje, a i bojim se kombinirat namirnice jer sam bila na dijeti na kojoj su proteini i ugljikohidrati i bjelančevine odvojeni! Treba mi onoon, uto sri, znaci po danima ....i u kolko sati sta jest.
koliko bi uopće trebala kcal pojesti dnevno, i sta ako ne vjezbam jedan dan kaj da jedem?? i racunala sam da ako pojedem 1200kcal u jedan dan, jedva to potrošim, tj ne probudim se bas s kilom manje... a nakon 1000 pojedenih kalorija vozim bicikl oko 20-ak km/h sat i pol, pola sata vjezbam na steperu i 45 minuta vjezbe s utezima i razne vjezbe za noge ruke trbuh.... dobro sad sam krenula na pilates tri puta tjedno i box tri puta tjedno, ali bojim se da to nije dovoljno, da idem samo na to i izbacim sve ostalo, mislila sam ostavit naizmjenicno bicikl i steper!

aha vidis kako sam skinula lijepo, ponosna sam sva visoka sam 165cm, bolje receno niska , trebam jos skinuti nekih 6kila
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:46   #12
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
ujutro krafnu i za ručak ćevape i mahune

al ozbiljno

baš me briga šta jedem, jer ionako to odma potrošim
tako i treba... jer tijelu je potrebno sve... od piramide namirnica tijelu koje je sportski tj fizicki aktivno potrebne su sve vrste kvalitetnih namirnica... treba sve jesti sto nase majke skuhaju... jer nece vas spek udebljati vec fotelja... iako mcdonalds je zivo sranje nemojte to jest...i ravno je govnima
HARD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:52   #13
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
najlakši nacin je zdravom u uravnoteženom prehranom, kontroliranjem namirnica i zbrajanjem kalorija
Ovo zadnje apsolutno nepotrebno

Ne volim previse filozofirati oko prehrane, niti mislim da je prezdravo previse se opterecivati tezinom. Slusaj svoje tijelo. Pri tome mislim bas tijelo, a ne mozak

Ono sto sam ja shvatila jest da meni najvise pase jesti voce do nekih 12, nakon toga piletinu, ribu, posni sir za rucak, te nekakve jogurate ili vocke za veceru.

Fizicke aktivnosti - bavim se onim sto me veseli. Ne radi sagorijevanja masnoce ili tako necega, vec zato sto se ja bolje osjecam od toga.

Pronadji ono sto odgovara tebi i tvom tijelu i toga se pridrzavaj.

Svaka cast na mrsavljenju. Ali meni se cini da si ti sad preveliki fokus stavila na nastavljanje mrsavljenja i odrzavanje tezine. A poanta je da to opet nije ono zdravo, prirodno ponasanje. Pokusaj to osvijestiti
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:54   #14
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
eto danas je tako ispalo da sam jela soju kupila u nadi da je zdravo, dobro sta bi onda spadalo pod te proteine i masti,
S obzirom na kolicinu treninga koje sada radis, treba ti 2-3 g proteina dnevno. Proteini iz mesa, jaja, mlijecnih proizvoda i povrca. BTW, sada su na trziste stigla omega-3 jaja, od kokosi koje su hranjene lanenim sjemenkama, a kostaju mrvicu vise od obicnih jaja. :-) Sa zumanjkom oprezno zbog loseg kolesterola.

Masti su naravno polinezasicene masne kiseline i mononezaiscene. Omegu-3 trebas uzimati od 3-15 g dnevno. To su jos ekstra djevicansko maslinovo ulje, bucino ulje, orasi. Omegu-3 mozes pronaci u lanenim sjemenkama, orasima, spinatu, plavoj ribi ili mozes kupovati riblje ulje. 1 g masti = 9 kcal, 1 g CH = 4 kcal, 1 g p = 4 kcal. Dnevni unos ovisi o tvojim ciljevima, recimo omjer moze bit je 25% masti, 45% CH i 30% proteina, a moze s ei mijenjati. Ovisi o tvom iducem cilju.

Quote:
daj mi okvirno neki meni bar za jedan dan i napiši koliko čega bi trebala jest, znaci u jednom obroku koliko puretine (mozes i u gramima) koliko
Racunaj da npr 100 g puretine sadrzi nekih 20 g proteina, pa onda pogledas svoj dnevni postotak proteina i izracunas koliko jos trebas i rasporedis po danu. Racunaj da u svakom obroku trebas uzimati proteine. Jos je jedna stvar zanimljiva: razbijajuci kalorijski unos na vise obruka trosis nekih 20-30% dnevnih kalorija samo da bi probavila tu svu hranu.

Quote:
povrća šta sve kombinirati, nigdje nisam nasla neki link na kojem je bas konkretan raznolik meni a to mi treba jer ja sama nemam ideje
Ne mozes fulati s povrcem: spinat, paradajz, mahunarke korabe, rotkvica, brokula, klice raznorazne (pod uvjetom da proizvodac klica pridrzava odredenih bakterijskih standarda), buca, tikvice, blitva, zelje, karfiol, cikla... ma svasta + borovnice, ribizl, i jos neka voca.

Quote:
, a i bojim se kombinirat namirnice jer sam bila na dijeti na kojoj su proteini i ugljikohidrati i bjelančevine odvojeni!
Unatoc tvojoj uspjesnoj dijeti, nutrijenti se ne odvajaju jer dolazi do kontraefekta. Npr. kada u obroku ne pojedes dovoljno proteina, tada tijelo uzima proteine iz misica, tj. jede tvoje misice. Kombiniraj bilo kako.

Quote:
Treba mi onoon, uto sri, znaci po danima ....i u kolko sati sta jest.
koliko bi uopće trebala kcal pojesti dnevno, i sta ako ne vjezbam jedan dan kaj da jedem??
Jedi svaka 2.5-3.5 sati, ovisno o metabolizmu. Koliko dnevno kalorija moras uzeti ti ja ne mogu ovako reci, to ces morati samo procijeniti na osnovu tvog bazalnog metabolizma. Ako ne vjezbas taj dan ne mijenjas unos hrane, ali ne jedes PWM, pa ti dode na isto.

Quote:
aha vidis kako sam skinula lijepo, ponosna sam sva visoka sam 165cm, bolje receno niska , trebam jos skinuti nekih 6kila
Da, jos jednom, svaka cast. Ovo je jedan od vecih uspjeha koje sam ja vidio.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:57   #15
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Svaka cast na mrsavljenju. Ali meni se cini da si ti sad preveliki fokus stavila na nastavljanje mrsavljenja i odrzavanje tezine. A poanta je da to opet nije ono zdravo, prirodno ponasanje. Pokusaj to osvijestiti
Je, slazem se s Barcom. Mozes izgorjeti i poslati sve u kurac i onda opet nabiti kile. Sada uzivaj, samo fino treniraj i ne jedi junk food svaki dan.

Uz iznimku, omegu-3 bi trebalo uzimati svaki dan. Na to treba paziti fest.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 01:01   #16
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
eto danas je tako ispalo da sam jela soju kupila u nadi da je zdravo, dobro sta bi onda spadalo pod te proteine i masti, daj mi okvirno neki meni bar za jedan dan i napiši koliko čega bi trebala jest, znaci u jednom obroku koliko puretine (mozes i u gramima) koliko povrća šta sve kombinirati, nigdje nisam nasla neki link na kojem je bas konkretan raznolik meni a to mi treba jer ja sama nemam ideje, a i bojim se kombinirat namirnice jer sam bila na dijeti na kojoj su proteini i ugljikohidrati i bjelančevine odvojeni! Treba mi onoon, uto sri, znaci po danima ....i u kolko sati sta jest.
koliko bi uopće trebala kcal pojesti dnevno, i sta ako ne vjezbam jedan dan kaj da jedem?? i racunala sam da ako pojedem 1200kcal u jedan dan, jedva to potrošim, tj ne probudim se bas s kilom manje... a nakon 1000 pojedenih kalorija vozim bicikl oko 20-ak km/h sat i pol, pola sata vjezbam na steperu i 45 minuta vjezbe s utezima i razne vjezbe za noge ruke trbuh.... dobro sad sam krenula na pilates tri puta tjedno i box tri puta tjedno, ali bojim se da to nije dovoljno, da idem samo na to i izbacim sve ostalo, mislila sam ostavit naizmjenicno bicikl i steper!

aha vidis kako sam skinula lijepo, ponosna sam sva visoka sam 165cm, bolje receno niska , trebam jos skinuti nekih 6kila
mozda fali masti i bjelancevina sto bih se cak i slozio sa medom, al kvaka je u tom da njemu treba masti i bjelancevina jer on i trenira tako da i ne osjeti kolicinu masti ili bjelancevina koje unese... i sve se potrosi i pravilno posprema u misice i kao masti u manjoj mjeri... mozes malo ubaciti masti i bjelancevina u svoju prehranu ali nemoj pretjerati s obzirom na intenzitet treninga koje radis i kolicinu potrosenog... treba malo pripaziti i ravnomjerno rasporediti tako da se ne dobije kontra efekt... inace ako se dobro osjecas takvom prehranom koju vec imas... i ako ne osjecas neki specifican umor poslije treninga onda je sve uredu sa tvojom prehranom... al treba jesti raznovrsno...
HARD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 01:33   #17
pa eto hvala na savjetima, al sada onako izgleda da se ja ne bavim nicim osim prehranom, zbrajanjem kalorija i sl... uopće se ne zamaram time toliko nego sad sam krenula u taj neki uravnotezeni nacin zivota generalno pa i zato otvorila ovu temu da o tome mogu fino razglabati i dok sam jos na pocetku svega zelim saznati sto vise da mi kasnije to bude rutina ak me kuzite, samo je stvar navike al ono zgrijesim ja i koje rebro cokolade, bakinu štrudlu od jabuke puding... no nebi dogurala do tu gdi jesam da se neznam kontrolirat samo mi je ponestalo ideja od kad sam se skinula s dijete pa sad skupljam to ovako od ljudi koji se donekle ili skroz zdravo hrane da si mogu slozit nest, da nije dosadno jednolicno a istovremeno da pripazim na neke stvari poput ovih bjelancevina i masti
sve u svemu samo pisite sta jedete, tko zna mozda otkrijem neku novu namirnicu, neku čudnu ribicu (toga bar ima puno) ili zitaricu, neznam jel netko jeo kad jegulju ili zablje batake, to me uvijek zanimalo kakvo je??
aria_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:51   #18
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
pa eto hvala na savjetima, al sada onako izgleda da se ja ne bavim nicim osim prehranom, zbrajanjem kalorija i sl... uopće se ne zamaram time toliko nego sad sam krenula u taj neki uravnotezeni nacin zivota generalno pa i zato otvorila ovu temu da o tome mogu fino razglabati i dok sam jos na pocetku svega zelim saznati sto vise da mi kasnije to bude rutina ak me kuzite, samo je stvar navike al ono zgrijesim ja i koje rebro cokolade, bakinu štrudlu od jabuke puding... no nebi dogurala do tu gdi jesam da se neznam kontrolirat samo mi je ponestalo ideja od kad sam se skinula s dijete pa sad skupljam to ovako od ljudi koji se donekle ili skroz zdravo hrane da si mogu slozit nest, da nije dosadno jednolicno a istovremeno da pripazim na neke stvari poput ovih bjelancevina i masti
sve u svemu samo pisite sta jedete, tko zna mozda otkrijem neku novu namirnicu, neku čudnu ribicu (toga bar ima puno) ili zitaricu, neznam jel netko jeo kad jegulju ili zablje batake, to me uvijek zanimalo kakvo je??
ovako... da se nadovezem na tvoje ali i da odgovorim na pitanje za soju... niposto soju jesti, ni u kakvom obliku... ona je previse genedski modificirana tj. od tog pojma GMO soja je "zastitni znak" GMO namirnica....tako da, izbacite to iz prehrane...

a sto se tice tvojih zabljih bataka ja ih jedem i mogu ti rec da nisam jeo ukusnije meso od zabljih batkova a uz to nema masnoce... tj golo meso... piletina je 0 naspram zabe... zabe jegulja je takodjer dobra... al zabac mi je bolji...
HARD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:32   #19
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
e da, bila sam u ducanu i gledam ja tu zob i fino kupim, dodjem doma i neznam kaj s tim radit. vidim piše kak se priprema čaj al niš drugo, to je ona neoljuštena, e sad ja nisam vidla nikakvu drugu za kupit, kak to izgleda i kak se sprema i jede?? uzela sam i lan al to su mi rekli da se samo dodaje jelu kao začin sad mi nije jasno... uglavnom natrpala sam si pun frizer puretine, zanima me dal mogu kombinirat za ručak recimo hajdinu kašu i puretinu uz sirovo povrće tipa mrkvu krastavac i to.??
Povrce mozes kak god ti najvise pase.

Sto se tice zobi - ne kupujes zob kao takvu vec zobene pahuljice i to onda jedes u mlijeku (s necim kao zacinom jer su same dosta bezukusne).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:39   #20
Quote:
aria_ kaže: Pogledaj post
evo od toliko tema kako i što pravilno jesti dobila sam želju, s obzirom da tu ima puno sportaša i ljudi koji paze na prehranu i zdrav život, da otvorim ovaj toppic tek toliko jer me zanima što ste danas sve pojeli, kakav vam je dnevni meni! S obzirom na to da sam se skinula sa svih dijeta i okrenula zdravom načinu životu, istina uz djetu sam skinula puno kila ali sada to treba i održati a najlakši nacin je zdravom u uravnoteženom prehranom, kontroliranjem namirnica i zbrajanjem kalorija kako bi ih što efikasnije potrošila. No da ne duljim ja jedem sve i kombiniram razne namirnice a slobodno mi udijelite i pokoji savijet ako nesto radim krivo ili mislite da bi drugačije bilo efikasnije ali sve u svemu danas sam pojela: ujutro- 2 breskve i jogurt od soje, dvije žličice pekmeza od kupine(220kcal)
malo kasnije- rižino mlijeko i dvije kockice čokolade za kuhanje(160 kcal)
ručak-žitarice (musli) i AB kulturu, 2 breskve i jabuku(521kcal)
ručak je danas ispao takav jer trenutno nisam u situaciji nista skuhati imam neke popravke u stanu no za sutra planiram leću

sveukupno oko 1000kcal. inace vozim bicikl dnevno sat i pol, vjezbam na steperu pola sata i tri puta tjedno idem na aerobic mix
eto toliko od mene! Nadam se vašim odgovorima jer bih i sama htjela poboljšati kvalitetu svog života i dovesti se u formu
malo.. užasan ti je meni
__________________
Glosy
Glosy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.