Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2006., 07:21   #1001
gospodo ja idem po ljekove i bjezim iz HR...jebo ti ovo....
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 08:36   #1002
Ja se nesto mislim koliko zapravo mediji upravljaju nasim zivotima..takozvani mediji kojima se sve vjeruje..
Ovdje kod mene nitko nije panicio dok su BBC i reuters lagano objavljivali zrtve.. no cim su ft i guardian, the times te new york times poceli intenzivno pisati o pticjoj gripi odjednom je svatko zabrinut i uspanicen..

Odjednom su mediji poceli spominjat i Qinghai Lake strain.. i sekvence itd ..itd..
bas se nesto pitam da li ce se ikad pokazat od cega su oboljela onolik djeca u Rusiji i Ukrajini.. i ima li veze sa H5N1
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 13:37   #1003
Belgija

jedna osoba je hospitalizirana u Belgiji pod sumnjom da ima pticju gripu i nakon povratka iz istocne Turske..

According to service Belga the news and Belgian chains' of television, the hospitalized person would be a journalist-caméraman of Turkish origin which would have carried out a report in the area of Van (is), touched by epizooty.

i reuters:
http://today.reuters.com/news/newsAr...archived=False
BRUSSELS (Reuters) - Belgium said on Saturday it had hospitalized a person who had come down with the flu after returning from the region in Turkey hit by the deadly bird flu.

The person went to a hospital on Friday, said a statement by a special government body in charge of monitoring any traces of H5N1 avian flu arriving in the country.

The person, whose sex or nationality was not given, had returned from Turkey on Thursday, it said.

"The person is under observation and tests have been made," the statement said, adding that results would come out later on Saturday.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 15:12   #1004
Izgleda da je sada samo pitanje koje će zemlje manje ili više stradati.

Jer sve se ubrzalo od nove godine naovamo. Dok nije na ljude prešlo, u Europi svi su zadnjih mjeseci krili podatke o zarazi ptica u svojim granicama. Sada se to obija o glavu. Prvo Turskoj pa dalje.
Georgije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 15:15   #1005
Belgijski slucaj je negativan.. ne radi se o H5 virusu.. no bilo je dosad dosta negativnih slucajeva koji sui preko noci postali pozitivni .. tako da s ovim virusom nikad ne znas..

Plus koliko samo Turaka zivi u Njemackoj npr .. vjerujem da ih je veliki broj otputovao u Tursku za vjerske praznike.. i bit ce jos ovakvih alarma u Europi..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:42   #1006
da, slažem se. Ali sad bi uskoro trebala početi i sezona (obične) gripe pa me baš zanima kako će se to izgledati. Još ako prije toga i izvan Turske a u Europi bude zabilježen slučaj H5N1 kod čovjeka...
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 17:34   #1007
Quote:
Ona007 kaže:
Belgijski slucaj je negativan.. ne radi se o H5 virusu.. no bilo je dosad dosta negativnih slucajeva koji sui preko noci postali pozitivni ..

mislim...kakavo je to manipuliranje infoima? prvo senzacija da je pozitivan, zatim negacija. ja im ne vjerujem. tj vjerujem da je lik bolestan a ovi se boje objaviti. posljedice su panika i daljnji antagonizam prema turcima. ajde vidjet cemo za koji dan..
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 19:42   #1008
Nikad nije objavljeno da je pozitivan, nego da je bio u Vanu i da se prijavio u bolnicu radi simptoma sličnih gripi.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 20:50   #1009
Quote:
verica kaže:
Nikad nije objavljeno da je pozitivan, nego da je bio u Vanu i da se prijavio u bolnicu radi simptoma sličnih gripi.

Tocno. Samo se sumnjalo na pticju gripu ali izgleda da se jos sumnja jer pacijent nije jos 'all clear' ..potrebni su daljnji testovi da se vidi da li se ipak radi o pticjoj gripi..

U velikom broju pacijenata bolesnih/umrlih od pticje gripe virus nije nadjen grlu/nosu ali u nalazima pluca je nadjen sto znaci da se virus spustio nize u respiratorne organe..koliko se sjecam iz nekih clanaka svi testovi ove osobe bit ce gotovi u nedjelju..

Early test negative over bird flu
British health officials are "closely monitoring" tests over a feared case of human bird flu in Belgium.

But preliminary blood tests have shown no sign of bird flu in a patient in a Belgian hospital after returning from Turkey.


Health Minister Rudy Demotte revealed to a news conference called hours after officials announced they were investigating the possible human case of bird flu that the initial investigation had given a negative result.

Staff at the Sint Pieters Hospital, in Brussels, had said they were investigating the suspected case of the disease.

They feared a man who returned from an area of Turkey where bird flu is present may have contracted it.

A spokesperson for the Department of Health said the suspected case did not affect the level of risk to UK residents.

She said: "We are closely monitoring the situation in Belgium.

"Avian flu is a virus that affects birds, and is not easily transmissible to humans. The level of risk to the UK currently has not changed."

Blood tests were being carried out after the man, who returned from Turkey two days ago, checked into hospital complaining of flu-like symptoms.

Further tests will confirm whether the patient has contracted bird flu and whether it is the deadly H5N1 strain.
http://news.scotsman.com/latest.cfm?id=67032006
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 21:05   #1010
Malta prestaje uvoziti piletinu iz Hrvatske ??????

Malta ceases poultry importation from Croatia
By Ruth Davies
Jan 14, 2006, 19:05 CET

Email this article
Printer friendly page


The most recent measures to exclude the possibility of the H5N1 virus from spreading to Maltese shores include the suspension of imported poultry products from specific regions of Croatia. In the light of the possible spread of the bird-flu, Alternattiva Demokratika (AD) stated that the government is to anticipate possible bird-flu problems with an emergency ban on all hunting this upcoming spring without exceptions. In turn, a man suspected to be suffering from the H5N1 virus in Brussels, Belgium was diagnosed to be ill with common influenza.

Measures to prohibit the spread of bird-flu by the European Commission include suspending imports of poultry and poultry products from Viroviticko-Podravska and Osjecko-Baranjska in Croatia. This was announced on Saturday by the Veterinary Regulation Division within the The European Commission decision taken on Wednesday came about after of Croatia notified the Commission of a suspicion of a highly pathogenic avian influenza in the mentioned areas where the H5N1 virus was discovered in wild bird specie.

On the other hand, according to AD, the Government's National Surveillance Programme on bird flu, due to be submitted to the European Commission by February 7th , should include upfront measures to prevent possible spread of the disease from wild birds to local poultry. In this light, the party urged for a ban on bird hunting in Spring 2006. According to AD the derogation which the Ministry for Rural Affairs and Environment claims to have negotiated at accession only serves in present circumstances to put people and the poultry industry at risk.

The party also explained how one of the two species which government allows to be hunted during the spring nesting season – quail - has been implicated in cases of bird flu in China and in the United States. Quail can carry strains of the flu without showing signs of the disease. A fresh outbreak of bird flu has been reported on a quail farm in southwestern China on Tuesday 10th January, added AD.

In the light of these issues, the party has called on government to put a stop to stop all hunting with immediate effect so as to avoid any serious possible consequences on public health and chicken farms. In turn AD added that the National Surveillance Plan should acknowledge the fact that, due to the Maltese Islands' geological constraints of insularity and small size, the nation is particularly vulnerable to the spread of viruses once these appear on Maltese territory.

In turn, outside of the Maltese shores, a Belgian man suspected to be suffering from the H5N1 virus was diagnosed to be suffering only from common influenza. The Belgian man returned to Brussels after working as a journalist in Turkey for a number of weeks. The man felt ill soon after he returned to Brussels and was believed to be suffering from the deadly virus. However medical tests confirmed that the man is ill with the common flu.


See also:

EU hosts meeting on Avian flu
By MaltaMedia News
Jan 13, 2006, 15:21 CET
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 22:25   #1011
Quote:
Measures to prohibit the spread of bird-flu by the European Commission include suspending imports of poultry and poultry products from Viroviticko-Podravska and Osjecko-Baranjska in Croatia. This was announced on Saturday by the Veterinary Regulation Division within the The European Commission decision taken on Wednesday came about after of Croatia notified the Commission of a suspicion of a highly pathogenic avian influenza in the mentioned areas where the H5N1 virus was discovered in wild bird specie.
O cemu ovi trabunjaju? Kakva Evropska komisija? Kakva Subota? Kakva Srijeda? Kad smo mi ikog obavijestili o sumnji o H5N1 osim prosle godine u Listopadu (Oktobru). Nije vrag da opet imamo sumnju u virus kod nas i to u domacoj peradi, a da se javno nist ni nezna? Di nam je ona veterinarka? Flu? Kaj vele tvoji? Ili su ovo stare vijesti?
Santana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 22:50   #1012
nemam pojma, ali malta je specijalni slucaj

oni su prije ne znam kolko godina imali africku svinjsku kugu (tropska zaraza koja je na A listi OIE-a, nije zoonoza i poznati su po tome sto su jedini do sad uspjeli iskorijeniti neku bolest stamping out metodom. tj poklali su SVE svinje u drzavi i mislim nekih 18 mjeseci nije bilo u zemlji ni praseta

kugu su iskorijenili

valjda zato imaju posebni pristup

kolko znam u hrvatskoj od jedanaestog mjeseca nijedna ptica nije bila pozitivna, atestiraju se non stop
ali probat cu prevjeriti (sumnjam da je )

nasi ocekuju frku u proljece ili ak se pojavi u susjedstvu prije.....
idem probat vidjet kaj ima, ali hrvatska sasvim sigurno ne buu nis tajila, pa znate da WHO preporuca hrvatski pristup prvo pucaj a onda pitaj ko je...
osim toga cobankovic ide sad u peking na onaj skup o bf i to s posebnom pozivnicom....mi smo zvijezde tamo jer smo ubijali koke odmah, a ne ko turci prekasno
__________________
f.d.
flu diary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 22:56   #1013
zadnja dijagnoza je bila 1 labud, 06.12.2005, ali labud je od 19.11.

http://www.oie.int/eng/info/hebdo/aIS_40.htm#Sec4

vidite da su svi u totalnoj panici jer svaki sljedeci outbreak ce biti sve teze ili nemoguce zaustaviti


nema nigdje nista, bumo vidli
__________________
f.d.
flu diary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 23:25   #1014
Quote:
TA' QALI, Malta (di-ve news) -- January 14, 2006 -- 1020CET - Malta has suspended importation of poultry products from specific regions of Croatia. The Food and Veterinary Regulation Division within the Ministry for Rural Affairs and Environment confirmed this in a press release.

The Ministry said that according to a Decision taken by the European Commission on January 11, 2006, Malta as a member state of the European Union, is to suspend imports of poultry and poultry products from the countries of Viroviticko-Podravska and Osjecko-Baranjska.

This measure has been taken in view of the fact that Croatia has notified the Commission of the suspicion of highly pathogenic avian influenza in the area. Biologists had collected the H5N1 virus from a clinical case of a wild specie.
http://www.di-ve.com/dive/portal/por...=215258&pid=23
meni secini da je to nekaj potpuno lokalno na malti.

samo iz tih podrucja....nemoguce da je to novo izolirano jer bi bilo prijavljeno u OIE sto posto, vejrojatno pod urgent.....a sluzbene rezultate daje engleska, a to traje

iako podrucje se smatra cistim ako nema pojave bolesti odredjeno vrijeme( i do godine dana), ali se moze voditi pod sumnjivim pa je malti to dovoljno...

podrucja epizootije se inace dijele na zarazeno, sumnjivo i ugrozeno......

nemoguce da cobankovic leti u peking a da istovremeno tiho obavjestava europsku komisiju....

mi cemo jako paziti da ispadnemo cisti i prikupimo zasluge, sto je i dobro...
__________________
f.d.
flu diary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 11:18   #1015
evo linka ka najnovijem clanku o pticjoj gripi u slobodnoj dalmaciji:

http://www.slobodnadalmacija.com/20060115/novosti02.asp

nego gledam ovaj tamiflu za kupit preko neta, 66 funti za 10 tableta i sad ja bih kupio kutiju, ali mi se cini da sam negdje procitao kako nasa carina ne propusta posiljke lijekova u hrvatsku. da li je to tocno?
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 12:11   #1016
Quote:
Santana kaže:
Okay, s obzirom da sam bio direktno optuzen za sirenje panike......

Sto reci onda o sutrasnjem Vecernjem listu.....Na naslovnici objava da su se "najcrnje slutnje obistinile i da je virus mutirao i prelazi s covjeka na covjeka". Reklama se vrti svakih par minuta na HTVu.

Na web izdanju josh nista, a i po svjetskim siteovima josh nista, osim slabasne objave nekih znanstvenika da je "moguce, ali se nezna jer josh nisu ispitani svi slucajevi".
Mediji prenapuhuju stvari od kada je svijeta, ali ne iznose baš tako prognoze od 50 milijuna mrtvih, a u zadnje vrijeme spominješ već 150 milijuna. Sorry, ali to je čisto vrlo pesimistično nagađanje totalno neutemeljeno. I nemoj sad govoriti da je to još dobro, da je moguće i gore Pa kompjuterski izračuni su se pokazali krivima već u Turskoj u vrlo, vrlo ranoj fazi potencijalne pandemije. Po tebi bi ovo mogla biti, ili će biti najveća katastrofa u ljudskoj povijesti, sorry, ne slažem se s tim a ako zaista zastupaš tu tezu, jel može nekih opipljivijih argumenata od nagađanja temeljenim na krivim kompjuterskim izračunima?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 12:52   #1017
Quote:
banderas kaže:
Mediji prenapuhuju stvari od kada je svijeta, ali ne iznose baš tako prognoze od 50 milijuna mrtvih, a u zadnje vrijeme spominješ već 150 milijuna. Sorry, ali to je čisto vrlo pesimistično nagađanje totalno neutemeljeno. I nemoj sad govoriti da je to još dobro, da je moguće i gore Pa kompjuterski izračuni su se pokazali krivima već u Turskoj u vrlo, vrlo ranoj fazi potencijalne pandemije. Po tebi bi ovo mogla biti, ili će biti najveća katastrofa u ljudskoj povijesti, sorry, ne slažem se s tim a ako zaista zastupaš tu tezu, jel može nekih opipljivijih argumenata od nagađanja temeljenim na krivim kompjuterskim izračunima?
Moja je ideja da treba slusati ljude kojima je posao upravo zastita zdravlja svjetskog stanovnostva..

Do svojih stavova ljudi dolaze na razlicite nacine.. cifre koje Santana spominje ja sam takodje cula od britanskog Sir Liam Donaldson-a, Chief Medical Officer-a koji je glavna britanska faca za slucaj pandemije:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programme...ma/4413096.stm

I stvarno mislim da covjek na takvom polozaju ne bi bulaznio i stvarao brojeve bez jake potvrde sa britanskih research tijela koji su ( koliko znam na ovom polju najjaci na svijetu)

Druga osoba je Dr David Nabarro..
On je glavni za pticju gripu pri svjetskoj zdravstvenoj organizaciji (who)
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programme...ma/4413074.stm

Dakle, mislim da Santana ne izmislja nego samo dobro barata engleskim jezikom.. cak mislim da pazljivo bira koje ce izvore citirati.. puno pazljivije od mene npr..sve sto je on na ovom forumu izjavio moze se naci na netu ... i izaslo je iz usta ljudi koji svoje radno vrijeme upravo provode shtiteci covjecanstvo..

Britanska televizija siroko i otvoreno izvjestava o pticjoj gripi.. cenzura na hrvatskoj televiziji samo je znak nedovoljne obavjestenosti osoba koji biraju tv programe..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 12:58   #1018
A na ovo iz Slobodne ne mogu nego da se nasmijem:


U pogledu Turske Aleraj tvrdi da malen broj umrlih u odnosu na zaražene govori u prilog tome da su tamo neki oboljeli vjerojatno zaraženi nekim drugim virusom, pogotovo što H5N1 nije potvrđen kod svih oboljelih koji se sada liječe u turskim bolnicama.
— Stoga je vrlo moguće da je određen ljudi doista zaražen virusom H5N1, a da je dio ljudi obolio od obične gripe — kazao je Aleraj.


Ovo se skraceno zove ABBF - ( anything but bird flu) - ili sto bi kinezi rekli 'umrla od prevelikog rada'

PS: jako dobri izvori o pticjoj gripi su britanska panorama - ( vrlo cijenjen i visoko kotiran bbc program plus stranice vlade Hong konga koji su do detalja proucili i i objavili rezultate prvog slucaja H5N1 1997 u Hong Kongu)
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/panorama/
http://www.info.gov.hk/dh/diseases/ph&eb/9902.htm
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 13:00   #1019
Quote:
banderas kaže:
Mediji prenapuhuju stvari od kada je svijeta, ali ne iznose baš tako prognoze od 50 milijuna mrtvih, a u zadnje vrijeme spominješ već 150 milijuna. Sorry, ali to je čisto vrlo pesimistično nagađanje totalno neutemeljeno. I nemoj sad govoriti da je to još dobro, da je moguće i gore Pa kompjuterski izračuni su se pokazali krivima već u Turskoj u vrlo, vrlo ranoj fazi potencijalne pandemije. Po tebi bi ovo mogla biti, ili će biti najveća katastrofa u ljudskoj povijesti, sorry, ne slažem se s tim a ako zaista zastupaš tu tezu, jel može nekih opipljivijih argumenata od nagađanja temeljenim na krivim kompjuterskim izračunima?
kompjutorski proracuni su ti s puno "if"

ako je mortalitet, toliki, ako je zaraznost ovakva....

izracunaj postotak 150mil od 5,5 milrd ljudi otprilike. to je letalitet od oko 3% vise manje

znaci od 100 ljudi tri ce umrijeti, u najgorem kompjutorskom slucaju a to je pandemija na svim kontinentima.

postotke u zaraznim bolestima terba malo ozbiljnije shvacati, gadniji su nego kaj izgledaju

mediji nagadjaju, nekad previse nekad premalo, ali niko nije siguran sto ce biti.ali nekaj ce biti
__________________
f.d.
flu diary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 13:17   #1020
Jos jedna smrt u Turskoj

Fourth 'bird flu' death in Turkey

Turkish authorities are doing tests to determine whether a 12-year-old girl is the fourth victim of bird flu.
The girl died in hospital in the city of Van in eastern Turkey - one of the main areas infected with the disease.

Many parts of the country have been affected. Eighteen people have been confirmed to have the deadly H5N1 virus, all from contact with birds.

More than 70 people have died worldwide, most in Asia, since the latest outbreak started in late 2003.

Fatma Ozcan died at 1350 (1150 GMT), authorities in the Van hospital said. Her five-year-old brother was also in hospital with suspected bird flu.

Results of the tests were expected as early as Sunday afternoon.

Scientists analysing the virus in Turkey say it is a particularly nasty form, but one which has been seen elsewhere.

The analysis of a sample from one Turkish case has shown a genetic change which has been seen in previous human cases in Hong Kong and Vietnam.

However, the scientists have said the alteration does not make the virus more likely to pass between humans.

The UN says it hopes an international donors' summit in Beijing on 17 and 18 January will raise pledges for the $1.5bn (£850m) needed to help countries implement programmes to stop bird flu


* koliko se sjecam Ozcan familiy su potvrdjeni H5N1 - sto hoce rec.. djevojcica je imala pticju gripu ali nismo sigurni da je umrla od pticje gripe.
Strasno.
** edit : Fatma Ozcan nije jedan od 18 potvrdjenih slucajeva, pitanje je sad zasto su je drzali 6 dana u bolnici u Van -u u kriticnom stanju a nisu je testirali ??? ( petogodisnji brat joj je isto u kriticnom stanju)
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown

Zadnje uređivanje Ona007 : 15.01.2006. at 14:41.
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.