Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 17:32   #1
Studiranje u Švedskoj

Pozdrav!

Prvo isprika ako tema već postoji, nisam ju našao uz tražilicu.

Zanima me studiranje u Švedskoj - ovdje sam završio 3 godine više škole (Algebra, programsko inženjerstvo, sa visokim prosjekom - 4.7), upisao i skoro završio razliku za diplomski na FOI-ju, i u međuvremenu se zainteresirao za odlazak u Švedsku (ako bude sreće zauvijek). Upisao bi jednogodišnji ili dvogodišnji diplomski studij (iako bi mi više odgovarao jednogodišnji).

Koliko vidim kao građani EU imamo pravo na besplatno studiranje, ali pokušao bih dobiti neku stipendiju za osnovne životne potrebe, dom/stan/hranu, pa me zanima da li netko zna gdje bih mogao dobiti više informacija i raspitivati se?

Naravno, posao bi počeo tražiti odmah, ne bih želio ovisiti o nikome, ali nešto mi za prvu ruku treba. Btw, u Hrvatskoj ostavljam dobar stalni posao u struci, i spreman sam na odricanja za prvu ruku.

Studij bi upisao na jesen sljedeće godine, engleski program. Švedski sam počeo učiti, ali sumnjam da ću ga do sljedeće godine toliko dobro znati da ću moći pratiti studijski program.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 18:04   #2
Mene zanima isto, ali ja bih želio studirati na preddiplomskom. Ako netko može objasniti.
aegon6targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 18:27   #3
+1, a nigdje informacija.

Zapravo, evo nešto.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 20:05   #4
i mene zanima kako upisati nesto u Švedskoj
__________________
My presence fades to black ,Yeah, there's no going back
My anxiety attacks
TheFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2022., 22:42   #5
probaj pitati ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=16164&page=131
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.