Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2016., 20:56   #881
Quote:
marypapercut kaže: Pogledaj post
Da li postoji mogućnost prebacivanja sa stručnog upravnog studija na sestrinstvo ili medicinsku laboratorijsku dijagnostiku? Znam da su to totalno dva drugačija smjera i da je to vjerojatno nemoguće, ali eto pitam da budem mirna
Naravno da ne
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 11:36   #882
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Naravno da ne
Znala san da vjerojatno neće moći, ali ipak je postojala ta neka mala nada u meni Svejedno, hvala na odgovoru
marypapercut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 14:07   #883
Question

Pozdrav forumaši , znam da nije vezano uz Vaše postove ali mi je potrebna jedna informacija. Prošle godine sam redovno upisala pravni fakultet , znači brucoš sam.... Od nekad me zanima medicina (završila sam srednju medicinsku školu , smjer med. sestra) i jako sam se trudila da naučim za državnu maturu ali naravno nije uspjelo pa eto upisala ja pravo u Zagrebu smatrajuči da ja to mogu.... Ali??!! Evo skoro pa je prošao prvi semestar i ja već gubim interes, koji i nije bio velik , jer sam se nadala da upoznajući predmete na fakultetu, da će se taj interes s vremenom povećati....Mislim ja to mogu naučiti jer znam da sam sposobna svašta naučiti ali to nije ono što mene zanima... Ali ništa.... Odlučila sam odustati jer stvarno kad ne ide , ne ide i odlučila ponovo probati upisati medicinu ili logopediju..... Pa povodom toga me zanima da li imam pravo na dom sljedeće godine i kako prijavjujem predmete koje želim ponovo pisati na maturi? Bila bih Vam zahvalna da me upoznate sa korisnom informacijom... Hvala
P.S. I dalje vrijedi ono da se prva godina plača kod drugog upisa fakulteta(redovno)?
noma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 14:53   #884
Prebacivanje na ffzg

Pozdrav svima!

Ima li netko iskustva sa prebacivanjem iz Zadra na Filozofski u Zagrebu? MOLIM VAS da mi se javite ako ima... trenutno studiram pedagogiju i engleski i svaka informacija mi dobro dođe! Hvala
LexiLestrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 01:15   #885
Quote:
noma kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši , znam da nije vezano uz Vaše postove ali mi je potrebna jedna informacija. Prošle godine sam redovno upisala pravni fakultet , znači brucoš sam.... Od nekad me zanima medicina (završila sam srednju medicinsku školu , smjer med. sestra) i jako sam se trudila da naučim za državnu maturu ali naravno nije uspjelo pa eto upisala ja pravo u Zagrebu smatrajuči da ja to mogu.... Ali??!! Evo skoro pa je prošao prvi semestar i ja već gubim interes, koji i nije bio velik , jer sam se nadala da upoznajući predmete na fakultetu, da će se taj interes s vremenom povećati....Mislim ja to mogu naučiti jer znam da sam sposobna svašta naučiti ali to nije ono što mene zanima... Ali ništa.... Odlučila sam odustati jer stvarno kad ne ide , ne ide i odlučila ponovo probati upisati medicinu ili logopediju..... Pa povodom toga me zanima da li imam pravo na dom sljedeće godine i kako prijavjujem predmete koje želim ponovo pisati na maturi? Bila bih Vam zahvalna da me upoznate sa korisnom informacijom... Hvala

P.S. I dalje vrijedi ono da se prva godina plača kod drugog upisa fakulteta(redovno)?

Pravo na dom ces imati ako zadovoljis uvjete da, tj. redivan student, dobar prosjek iz srednje itd...
Kod drugog upisa redovno se placa prva godina.
__________________
-
fiona99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 08:25   #886
Quote:
LexiLestrat kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ima li netko iskustva sa prebacivanjem iz Zadra na Filozofski u Zagrebu? MOLIM VAS da mi se javite ako ima... trenutno studiram pedagogiju i engleski i svaka informacija mi dobro dođe! Hvala
Jedino sto trebas je na vrijeme krenuti s tim, tipa 7. mjesec ili pocetak 9.. Pripremi se da ces imati razliku predmeta, koliko sam shvatila iz svog prebacivanja, najvise slicnosti imaju imaju zagreb-osijek, rijeka-zadar (za filozofski govorim). Ako zelis mogu ti napisati sto ti je sve potrebno za prebacivanje jer sam ja tesko dosla do informacije u zadru. Ugl nije neki problem prebacivanje, svakako im je u cilju da platis, a samo prebacivanje naplacuju 1000 kuna + ostali troskovi naravno
__________________
I'm Godless. I've had to make my God, and my God is narrative filmmaking.
Antimatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 21:40   #887
1.sam godina na ekonomiji i prijavio sam se na postani student jer se zelim prebaciti na drugi (nesrodni) fakultet (povijest). Ljeti sam pisao sve mature koje su obavezne za taj fakultet na koji se planiram prebaciti ali planiram još pisati maturu iz povijesti jer se ona dodatno vrednuje a i nezadovoljan sam ocjenom koju sam dobio iz izbornog predmeta prosle godine

I sad me zanima je li moram placat prebacivanje na taj drugi fakultet ako dam prvu godinu na ovom sadasnjem ?
clux is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 21:45   #888
Quote:
clux kaže: Pogledaj post
1.sam godina na ekonomiji i prijavio sam se na postani student jer se zelim prebaciti na drugi (nesrodni) fakultet (povijest). Ljeti sam pisao sve mature koje su obavezne za taj fakultet na koji se planiram prebaciti ali planiram još pisati maturu iz povijesti jer se ona dodatno vrednuje a i nezadovoljan sam ocjenom koju sam dobio iz izbornog predmeta prosle godine

I sad me zanima je li moram placat prebacivanje na taj drugi fakultet ako dam prvu godinu na ovom sadasnjem ?
Moraš, punu školarinu.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 21:59   #889
Znaci polozio ili ne polozio svejedno placam
clux is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:12   #890
Quote:
clux kaže: Pogledaj post
Znaci polozio ili ne polozio svejedno placam
Da, imaš pravo na jedan besplatan upis. Pri svakom prebacivanju / novom upisu plaćaš punu školarinu - a dalje prema tome kako polažeš.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 23:32   #891
Ove akademske godine studiram a zelim se na ljeto prebaciti na drugi fakultet. Sve mature koje mi trebaju za taj drugi fakultet sam pisao prosle godine, tako da na postani student nisam prijavio niti jedan ispit. Jesam li to dobro napravio? Svojim sam rezultatima mature zadovoljan, samo me zanima odgovor na prethodno postavljeno pitanje kako bih ispravio eventualnu pogresku.
lolJk96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:38   #892
Ako ne namjeravaš pisati ponovno išta (ili išta novo), onda očito ne prijavljuješ ispite, samo programski studij.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 20:21   #893
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ako ne namjeravaš pisati ponovno išta (ili išta novo), onda očito ne prijavljuješ ispite, samo programski studij.
Znaci meni ce se automatski napisati bodovi po mojim rezultatima mature od lani? A kad se budem prebacivao, ostati cu redovan student bez obzira na ects bodove od ove godine? Znam da se prvo moram ispisati pa si platiti prvu godinu, a ako na njoj ostvarim sve bodove nemoram nista placati?
lolJk96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 21:08   #894
Quote:
lolJk96 kaže: Pogledaj post
Znaci meni ce se automatski napisati bodovi po mojim rezultatima mature od lani? A kad se budem prebacivao, ostati cu redovan student bez obzira na ects bodove od ove godine? Znam da se prvo moram ispisati pa si platiti prvu godinu, a ako na njoj ostvarim sve bodove nemoram nista placati?
Sve što si rekao je točno
Har123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 09:44   #895
Pozdrav svima!Mene zainima placa li se prva god nakon prebacivanja na drugu iako nismo nista upisali u hrv nego u inozemstvu?
MAG3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 23:32   #896
Quote:
LexiLestrat kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ima li netko iskustva sa prebacivanjem iz Zadra na Filozofski u Zagrebu? MOLIM VAS da mi se javite ako ima... trenutno studiram pedagogiju i engleski i svaka informacija mi dobro dođe! Hvala
Radi se o prijelazu. Cesto su dolazili studenti iz Zadra i nije bilo nekih vecih problema.
-Svizac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 20:09   #897
Quote:
-Svizac- kaže: Pogledaj post
Radi se o prijelazu. Cesto su dolazili studenti iz Zadra i nije bilo nekih vecih problema.
Ne znam kako administrativno stoji s prijelazom na anglistiku, ali znam da se na našu godinu ove godine prebacila osoba iz Zadra i da ne može pratiti gradivo uopće jer nije imala ništa ni blizu naša prva dva CEL-a. Tako da tu treba uzeti u obzir i koliko je to pametan potez.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 06:45   #898
Zdravo svima, molim nekoga ako je bio u sličnoj situaciji ili zna nešto o prebacivanju na FFOS da mi pomogne ako može.
Student sam prve godine na Filozofskom fakultetu u Mostaru (engleski i filozofija) i želio bih se nakon prve godine prebaciti na isti smjer na Filozofski fakultet u Osijeku. Kakvi su uvjeti za prebacivanje, moram li polagati državnu maturu, moram li platiti školarinu iako se nisam nikada upisivao na fakultet u Hrvatskoj, a hrvatski sam državljanin, do kada trebam poslati zahtjev za prebacivanje?
Dobar sam student i prosjek će mi na kraju prve godine vjerojatno biti preko 4.0. Bio bih iznimno zahvalan kada bi mi netko mogao pomoći svojim savjetom i iskustvom.
joker95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 00:01   #899
Želio bi se prebaciti sa Informatičkog menadžmenta na Turistički men. u Split, i sad većinu predmeta imamo ista i kako mi je ovo prva god. dali je moram završit sa svim položenim predmetima da bi mogao nastavit na Tur. men.? ili se mogu ispisat sa trenutnog faksa pa nastavit na prvu god. Turističkog u ST.?
Boom-Shaka-Laka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:52   #900
Pozdrav, zanima me kako da opet aktiviram svoj account na postani student. Izgubio sam PIN, TAN i username. Naravno da ne želim potpuno novi account, nego stari jer sam pisao maturu 2014. i trebaju mi rezultati da bih upisao novi studij. Odustajem od medicine, i upisujem FESB. Da li je moguće da upisninu od 8000 kn platim u više rata, ili je potrebno odjednom na upisu. Također me zanima je li moguće da dobijem stipendiju ako budem u 10% na upisu na vrhu ljestvice s obzirom da opet počinjem studirati ispočetka. Je li imam status redovnog studenta ili ne? Jesam li oslobođen plaćanja narednih godina ako ostvarim pune ECTS bodove? Također me zanima je li još vrijedi isto pravilo kao i prije 2 godine da prijava fakulteta na postani student traje do početka 7. mjeseca.
AntriX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.