Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2007., 11:35   #201
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
putnice, zahvaljujem na informacijama!
ali, moram ti reci jednu stvar: ja sam oboje rodila na drip i s epiduralnom (negdje sam vec navodila razloge na ovom topicu, da se ne ponavljam) i eno ih, fala Bogu, zivi i zdravi , ja ispucala s prvim za dva sava...nis posebno, s drugim nista
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 16:59   #202
puf pant, iščitala cijeli topic

nego, ok, ja se ne mogu odlučiti... koliko vidim do sada, cilj mi je da dođem kad sam već skroz pred porodom u bolnicu, a tada mi ionako neće dati epiduralnu...

nego, epiduralnu mogu odbiti ili tražiti, a što je s dripom?

(teta putnice, ako je pitanje na krivom topicu, sorryyyy )
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 17:42   #203
Drip ti daju prema svojoj procjeni,mislim.
Ako porod počne(ode plodna voda,a ti se ne otvaraš),tada te stavljaju na drip.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:02   #204
a epiduralnu moraš tražit prije nego se otvoriš 5 cm, uzimajući u obzir da je dan i da je anesteziolog u bolnici ili da ne spava...jer ga neće budit...

Sestrična je dobila drip sa drugim djetetom i od prvog truda je sve bilo gotovo za 4 sata...da nije bilo dripa trajalo bi duže i ona kaže da joj je bilo super.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 18:48   #205
prvu sam curu rodila epiduralnom i bilo je super,a drugu bez i na drip,trajalo je 8 sati....epiduralna je zakon.ne daju je u vinogradskoj ni ako trazis.
darja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 16:08   #206
Hvala svima na odgovoru

ovo s vinogradskom sam čula? ne razumijem zašto je to tako??? i da li je još uvijek tako da ne možeš tražiti epiduralnu?
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 16:26   #207
ja sam od cure koja je nedavno rodila tamo čula da je možeš dobit ako je anesteziolog tamo i ako nije noć (onda on spava )

sad će nam nyn@ reć svoje iskustvo sa epiduralnom...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 16:27   #208
E da, ona je rekla da ce uzet epiduralnu, sad me baš zanima.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 16:29   #209
uzela ju je....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:47   #210
Quote:
Jump-Jump kaže: Pogledaj post
Imala epiduralnu prije 4 godine u Petrovoj bolnici.....

...nakon toga anesteziolog ti uvodi u iglu koja ostaje cijeli porod (ubod iglom ništa ne boli samo se na koju sekundu moraš smiriti da bude lakše napraviti). Meni nisu dali veliku dozu jer nisu znali koliko će otvaranje trajati.
a kam ti uvodi tu iglu? Uštrca u tu infuziju, ili ti pikne u kičmu?
Ak ti upikne u kičmu, kak to onda može ostati kroz cijeli porod?
Mislim, kak možeš ležati na leđima, ak imaš tu iglu u kičmi?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:52   #211
Quote:
Jump-Jump kaže: Pogledaj post
- pri porodu je nagon tiskanja nešto umjereniji, ali mi se doktorica navalila na trbuh i beba je u tri tiskanja ugledala svjetlo dana
- šivanje je prošlo bez krvoločne boli
E, ja baš ne bi da mi skaču po trbuhu da mi dijete čim prije izađe, pa da gospoda mogu čim prije na pauzu ili doma. Ak prirodnim putem treba 12 sati, onda nek bude 12 sati, ali PRIRODNO!!!
Šivanje... to sam već prije čula, da kod epiduralne UVIJEK režu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:57   #212
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
a kam ti uvodi tu iglu? Uštrca u tu infuziju, ili ti pikne u kičmu?
Ak ti upikne u kičmu, kak to onda može ostati kroz cijeli porod?
Mislim, kak možeš ležati na leđima, ak imaš tu iglu u kičmi?
imas na topicu vec detaljno opisano i sa slikama
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 00:03   #213
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
imas na topicu vec detaljno opisano i sa slikama
Ma, vidla sam! Cijeli sam topic pročitala, al mi fakat nije jasno kak se to radi? Ne kužim... oni ti piknu debelu iglu u leđa i onda kroz tu iglu provuku još tanji kateter, pa izvuku iglu van, a kateter ostaje?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:04   #214
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Ma, vidla sam! Cijeli sam topic pročitala, al mi fakat nije jasno kak se to radi? Ne kužim... oni ti piknu debelu iglu u leđa i onda kroz tu iglu provuku još tanji kateter, pa izvuku iglu van, a kateter ostaje?
ne brini oko medicinskih detalja,to je nešto oko čega brinu liječnici...iz vlastitog iskustva govoreći,epiduralna je fenomenalna stvar koju je smislio sam Bog kako bi rodiljama olakšao patnju...ja jednom imala,jednom ne i svakom bi ju preporučila...a to da ti ne treba "veza"za dobiti epi je "malo sutra",pa nismo mi ni Švedska ni Njemačka...ne kažem da se tu i tamo ne zalomi da ju slučajno dobiješ,ali u praksi ili imaš vezu ili (kao ja)platiš...
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:15   #215
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
E, ja baš ne bi da mi skaču po trbuhu da mi dijete čim prije izađe, pa da gospoda mogu čim prije na pauzu ili doma. Ak prirodnim putem treba 12 sati, onda nek bude 12 sati, ali PRIRODNO!!!
Šivanje... to sam već prije čula, da kod epiduralne UVIJEK režu
ne SKAČU PO TRBUHU nego potisnu da bi ti beba brže izišla i manje patila a ne da ginekolozi idu na kavu...znam brojne rodilje,a i ja im se pridružujem koje su brijale na prirodno i samo prirodno pa makar trajalo 12 sati,pa su se na porodu osvijestila vidjevši što je to zapravo..najljepši,ali svakako i najbolniji i najteži događaj u životu prosječne žene..
.....zato nemoj sa takvom sigurnošću pričati o nečemu o čemu još nemaš blagog pojma...da ti se ne okrene kao bumerang...
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 18:47   #216
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Ma, vidla sam! Cijeli sam topic pročitala, al mi fakat nije jasno kak se to radi? Ne kužim... oni ti piknu debelu iglu u leđa i onda kroz tu iglu provuku još tanji kateter, pa izvuku iglu van, a kateter ostaje?
ja nisam medicinske struke, tako da bolje ne ulazim u detalje, jer cu mozda nesto krivo napisati, a sve zanimljivo sto se dogadjalo, dogadjalo se meni iza ledja , ali bit je da ti ostane pricvrscena cjevcica kroz koju polako primas anesteziju i da ne osjecas nikakvo zuljanje ili smetnju radi toga.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:23   #217
Quote:
darja1 kaže: Pogledaj post
prvu sam curu rodila epiduralnom i bilo je super,a drugu bez i na drip,trajalo je 8 sati....epiduralna je zakon.ne daju je u vinogradskoj ni ako trazis.
Najnovija informacija sa trudničkog tečaja u DZ Trešnjevka od doktorice koja je držala predavanje je da od prije par mjeseci i Vinogradska ima epiduralnu tj. problem do sada je bio u nedostatku educiranog anesteziologa.
zeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 20:03   #218
cure, samo jedna info - ja sam na svetom duhu dogovorila anesteziološko savjetovalište za epiduralnu (dobila sam svoj termin). tamo se nadam dobiti sve stručne informacije od anesteziologa i onda donijeti odluku.
nisam do sada rodila, ali mislim isto što i smucek - nema šanse da sad, bez iskustva, mogu shvatiti što je to porodna bol (mislim da se to ne može usporediti s ničim, a već tri mjeseca ne spavam od zubobolje).
ako idete na sveti duh preporučam to savjetovalište - prije dolaska treba napraviti krvnu sliku i ekg (gotov za 10 min u srčanoj, draškovićeva).
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 20:31   #219
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
E, ja baš ne bi da mi skaču po trbuhu da mi dijete čim prije izađe, pa da gospoda mogu čim prije na pauzu ili doma. Ak prirodnim putem treba 12 sati, onda nek bude 12 sati, ali PRIRODNO!!!
Šivanje... to sam već prije čula, da kod epiduralne UVIJEK režu
ne režu uvijek,poznanica mi je nedavno rodila na SD pod epiduralnom,ni pukla ni rezana. nadam se da je takva praksa i u Rijeci jer mislim uzet epiduralnu...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:47   #220
MaLo..ne pričaj dok ne probaš (o ovom nalijeganju na trbuh). Kad bude došlo do izgona..i kad beba ne daj Bože zapne u porođajnom kanalu kao moja...vikat češ iz petinih žila '' tiskajte ga vaaaan'' jer bl je neusporedivo teža i žešča od svihtrudova kad krene izgon a bebe zapne na pola i ni unutra a ni van..a ti imaš nagon za tiskanjem..doktor ti viče neee mama tiskat bebi gnječite prsni koš..a ti ne možaš da ne tiskaš..jer ti tijelo samo istiskuje bebu..a ona stoji..i ni mrdac..i...štaš onda..svejedno govoriti ..ne ne ne ja ne želim da vi idete pit kavu..pustite priodno da ide...ahaa..da to ide prirodno i da ne daj Bože živimo u takvom dobu..moj sin danas ne bi bio živ. Zato..ne pričaj dok ti se ne dogodi. Sve te ''Roda'' fore važe saamo za majke koje imajo porod kao p knjizi..a vjeruj tih je jaaaako malo..ti i sve stale možete držti samo fige da i vaš bude jedan od tih..a večina neče..budite spremne na sve i svašta...i ne mojte biti tvrdoglave, vjerujte u tim trenutcima vam ni na kraj paeti ne bude sve što ste htjeli prije par tjedana ili dana...ja sam tražila porod na stolčiću..a kad je došlo vrijeme izgona i kad po pravilu sam trebala na stolac...molila sam Boga da se oni toga ne sjete i da me ne dižu i ne diraju s kreveta. Hvala Bogu i nisu!
No hard feelings
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.