Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2011., 10:25   #4081
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Ravno u London, a? U neluksuzni stančić? Računaj da je bezveznija soba 400 funti mjesečno.

Panika i ne zna nje? Zar si ovako naumila, i to sutra?

I ono, prvih par dana dok ne nađeš posao? Koji to posao možeš dobiti neeuropskounijski (ili svježeeuropskounijski) građanin bez radne dozvole? Misliš da takav posao ne možeš dobiti u Hrvatskoj?


Što dalje - pa u UK? Predlažem Novi Zeland, Čile, Argentinu, Kanadu, JAR, zašto se ograničavati na Eu? Bar će ti se smilovati netko iz kakve Matice iseljenika.

Ček, daj razmisli da se seliš iz kojeg si već sela u neko drugo hrvatsko mjesto, uzmimo, Pulu. Dakle, sutra te bus u 8 ujutro izbaci na autobusnom kolodvoru u Puli. Pliz, objasni kako bi isti dan našla stan/hotel/hostel te posao, u, recimo, tjedan dana?
A znaš jezik (?), znaš običaje, jeftinije je i smiješ raditi u Puli. Za razliku od Londona.
Mozda ti zvuci nevjerovatno,ali istina je. Ja sam 1997 otisao u Spanjolsku , zemlju sa preko 10% nezaposlenih,bez da sam znao vise od desetak spanjolskih rijeci i bez ikakve radne dozvole i bez da ikoga poznam odmah prvi dan nasao dobro placen posao i drugi dan po super cijeni iznajmio stan na 6 mjeseci. Sumnjam da bi to uspio u Puli.
antemarineitor is offline  
Old 23.02.2011., 11:36   #4082
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Mozda ti zvuci nevjerovatno,ali istina je. Ja sam 1997 otisao u Spanjolsku , zemlju sa preko 10% nezaposlenih,bez da sam znao vise od desetak spanjolskih rijeci i bez ikakve radne dozvole i bez da ikoga poznam odmah prvi dan nasao dobro placen posao i drugi dan po super cijeni iznajmio stan na 6 mjeseci. Sumnjam da bi to uspio u Puli.
Gle, i ja sam jednom dobila prvu nagradu na nagradnoj igri, pa mi nije životni plan zarađivati od nagradnih igara.
Moguće je, da, ali kolika je vjerojatnost?
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Old 23.02.2011., 13:17   #4083
I ja sam radila u Spanjolskoj na crno i isto sam dosla, a da nisam znala jezik, ali bila sam debelo punoljetna.
Istu pricu sam imala i u Engleskoj (s tim da sam znala jezik).
Ali u medjuvremenu se dogodio 11. rujna, u Uniju su usle nove zemlje Istocne Europe, masovni valovi imigracije sa svih strana, rigorozne kontrole na nekoliko razina.
Ne mogu se usporedjivati ta dva posve razlicita razdoblja.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 23.02.2011., 17:16   #4084
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Kada HR udje u EU (2012-13) necemo svi moci odleprsati u EU istog trena, veliki broj zemalja ce postaviti zabranu ulaska na 5-10 godina (odnosno slobodnog kretanja unutar EU) BG i RO to jos uvijek imaju. Gotovo sam 100% sigurna da ce Britanija uvesti to ogranicenje za HR
A sto se tice Londona, ne znam, i sami englezi bjeze iz Londona, evo ti ovaj friski clanak iz Daily Maila i procitaj komentare vezane za London, gdje ga se opisuje kao 'Londonistan', s**t hole punu stranaca
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...3rd-place.html

Vancouver voted the world's best city to live in - with London trailing in 53rd place
daily mail ne uzimati za ozbiljno

vancouver inace zovu "the drug capital of north america" i navodno bas svaki dan pada kisa

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/americas/8505061.stm

http://www.canada.com/vancouversun/n...0b7762&k=11586


ja ne znam tko sastavlja te liste jer nemaju veze s realnoscu.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Old 23.02.2011., 21:56   #4085
Daklem,

moje pitanje je slijedece:

Asistent sam na jednom zagrebackom fakultetu, a na par sveucilista u UK otvoreni su natjecaji unutar moje branse za koje cu aplicirati.

Vidim da za permission to work in the UK treba proci point-based immigration assessment. Probao sam taj kalkulator, bodovi nisu problem osim pod "language". Naime, iako citam, pisem i govorim engleski tecno, trebao bi poloziti neki formalni test kojim bi dobio papir da mi je engleski dovoljno dobar. Ponudjena je hrpa testova koji se priznaju, moje pitanje glasi: koji test najelegantnije (zapravo, najjeftinije) poloziti? Da li se samo TOEFL nudi u Zagrebu (koji je zapravo namijenjen studentima i košta $180), ili ima i nekih povoljnijih alternativa?

Bas je blesava situacija sa tim, naime, pod znanje jezika priznali bi i diplomu na Bachelor ili visoj razini dobivenu u nekoj zemlji gdje je engleski dominantni jezik, a ja sam recimo isao u srednju skolu u USA i imam high school diplomu od tamo (dakle, ispod Bachelor razine), a i obavio sam post-doctoral training isto u USA, medjutim, za to se ne dobiva nikakva diploma. Sve diplome koje bi se eventualno uvazile (B.Sc., M.Sc., Ph.D.) sam dobio u Zagrebu.

Hvala na odgovoru ako ga netko ima.
Djete Kreten is offline  
Old 24.02.2011., 02:38   #4086
Quote:
Djete Kreten kaže: Pogledaj post
Daklem,

moje pitanje je slijedece:

Asistent sam na jednom zagrebackom fakultetu, a na par sveucilista u UK otvoreni su natjecaji unutar moje branse za koje cu aplicirati.

Vidim da za permission to work in the UK treba proci point-based immigration assessment. Probao sam taj kalkulator, bodovi nisu problem osim pod "language". Naime, iako citam, pisem i govorim engleski tecno, trebao bi poloziti neki formalni test kojim bi dobio papir da mi je engleski dovoljno dobar. Ponudjena je hrpa testova koji se priznaju, moje pitanje glasi: koji test najelegantnije (zapravo, najjeftinije) poloziti? Da li se samo TOEFL nudi u Zagrebu (koji je zapravo namijenjen studentima i košta $180), ili ima i nekih povoljnijih alternativa?



Hvala na odgovoru ako ga netko ima.
TOEFL je lakši i jeftiniji od IELTS/ESOL, pa kreni.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Old 24.02.2011., 12:56   #4087
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Prije 3-4 godine dok smo bauljao po Londonu prišao nam neki mladi Španjolac i doslovno pita jesmo li vidjeli negdje oglas za posao. I tako malo smo popričali i onda mi je on popjasnio tu foru sa EU državljanima i zapošljavanjem, ali kako ti već ljudi rekoše, moguće da nam jedno vrijeme to budu zabranjivali, no opet nas ima premalo da bi ih jače ugrožavali.

Na drugoj strani studentski poslići i slično ti i nisu sigurni. Prije nepune dvije godine su prijateljevu sestru doslovno deportirali nakon što je tamo 10-ak godina radila studentske posliće i čak završila nekakve tečajeve za odgojiteljice, ono stekla je de facto takvo zvanje tamo, ali ništa nije pomoglo.

Još je luđe bilo kad je nakon par mjeseci otišla na vjenčanje prijateljice u Englesku. Nisu je htjeli pustiti u zemlju. Samo su je zadržali i vratili u Hrvatsku.

Ukratko uči jezik pripremaj se i moli Boga da uđemo u EU bez ograničenja kretanja i zapošljavanja.
za Njemacku se prica da nas nece pustiti barem 7 godina od dana ulaska u EU.. I ja cisto sumnjam da ce UK pustiti s obzirom da su se vec "opekli" na Poljacima, Cesima, Slovacima i ostalima.. raditi "bilo kakav" posao u Londonu?? neznam da li se tamo tako moze prozivjeti...
radije probaj kao au pair prvo vidjeti da li ti se uopce svida biti u UK...jer puno ljudi bas i nije zadovoljno s obzirom na trenutacnu situaciju... da mi muz ne studira, i mi bi vjerovatno vec davno negdje odleprsali..;0)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 25.02.2011., 02:56   #4088
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
daily mail ne uzimati za ozbiljno

vancouver inace zovu "the drug capital of north america" i navodno bas svaki dan pada kisa

ja ne znam tko sastavlja te liste jer nemaju veze s realnoscu.
Takodjer su doslovno opsjednuti s problemom (bremenom, iminentnom katastrofom vezanom uz plimni val...) imigracije, a napose ilegalnim (ili legalnim) imigrantima - neradnicima koji zive 'kao bubrezi u loju' na teret postenih platisa poreza! Desetci tisuca takvih dnevno () preplavljuje britanske granice!!!
A ako pak ne zivotare na visokoj nozi kao besposleni, onda su ovi koji rade posao oteli domacem rada-zeljnom stanovnistvu! Pa da se ubijes, nemre imigracija s Daily Mailom na zelenu granu.

Kad im tu-i-tamo postane dosadno pisati o parazitskom life-styleu dosljaka, onda im je specijalnost "pedofili u vasem susjedstvu - bilo kuda oni svuda".

Zadnje uređivanje rokolina : 25.02.2011. at 03:03.
rokolina is offline  
Old 25.02.2011., 10:06   #4089
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Takodjer su doslovno opsjednuti s problemom (bremenom, iminentnom katastrofom vezanom uz plimni val...) imigracije, a napose ilegalnim (ili legalnim) imigrantima-neradnicima koji zive kao bubrezi u loju na teret platisa poreza! Stotine tisuca takvih dnevno () preplavljuju britanske granice!!!
A ako pak ne zivotare na visokoj nozi kao besposleni, onda su ovi koji rade posao oteli domacem rada-zeljnom stanovnistvu! Pa da se ubijes, nemre imigracija s Daily Mailom na zelenu granu.

Kad im tu-i-tamo postane dosadno pisati o parazitskom life-styleu dosljaka, onda im je specijalnost "pedofili u vasem susjedstvu - bilo kuda oni svuda".
Ma to sto pisu je jos dobro u usporedbi sa Spanjolskim medijima koji godinama uvjeravaju narod da imigranti dolaze, ne da bi radili, nego da bi pljackali i bavili se svim ostalim vrstama kriminala.
antemarineitor is offline  
Old 26.02.2011., 02:35   #4090
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
dragi forumasi..
ima ko u Londonu tko ide uskoro kod Mugija ili bilo gdje slicno gdje ima nase majoneze (thomy ili zvijezda) da mi ucini uslugu
i kupi, ja posaljem pay palom, ili cekom lovu... ima tko??? pomozite trustno1 u hladnom sjevernom manchesteru gdje mi toga nemamo..;0(((((((
presrdacan pozdrav!
milos je rekao da se ne ide u Mugija vise , ja isto ne idem tamo odavno, sve kupim kod Poljaka ili Turcina u Finchley Road sta nema taj mayo kod Poljaka u Manchesteru??

btw sto su nam uradili od ove teme?? neka anketa na vrhu stoji..djizus i to prikaceno na 204-toj stranici stare teme!

Zadnje uređivanje Grazia : 26.02.2011. at 02:52.
Grazia is offline  
Old 26.02.2011., 03:06   #4091
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Ma to sto pisu je jos dobro u usporedbi sa Spanjolskim medijima koji godinama uvjeravaju narod da imigranti dolaze, ne da bi radili, nego da bi pljackali i bavili se svim ostalim vrstama kriminala.
(koliko sam vidjela) nema kod Spanjolaca kroz rukavice ili politicki korektno.... otvoreno ne simpatiziraju neke nacije ili vjerske grupe. ali isto tako neke druge cisto obozavaju. slicno Talijanima.
tipicni temperamentni juznjaci. ali dobro ja uglavnom uvijek idem u Andaluziju koja je specificna opet.
Grazia is offline  
Old 27.02.2011., 00:04   #4092
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
milos je rekao da se ne ide u Mugija vise , ja isto ne idem tamo odavno, sve kupim kod Poljaka ili Turcina u Finchley Road sta nema taj mayo kod Poljaka u Manchesteru??

btw sto su nam uradili od ove teme?? neka anketa na vrhu stoji..djizus i to prikaceno na 204-toj stranici stare teme!
bogme nema kod Poljaka..oni imaju Poljsku ali nemaju nasu..;0(
nije vazno snaci ce se trust vec nekako tatrane....
ps@mozda pitam Milosa da mi nabavi iz Brazila ili Hong Honga..LOL
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 01.03.2011., 14:41   #4093
Quote:
Mina94 kaže: Pogledaj post
Bok moi cjenjeni Forumaši
ja se unaprijed ispričavam ako ovakva ili slična tema postoji, pa molim Administratore neka ju premjeste, i prihvate moju ispriku

Dakle, imam u planu preseliti se u London za neke 2-3 godine sa svojim frendom, i dečkom..
Da, znam da je to sve komplicirano, ali budimo realni, bolje i to, nego da ostanemo u ovoj (ja se ispričavam ali što je istina istina je.. bolje i to nego da ostanem u ovoj Hrvatskoj, koja budimo realni NEMA BUDUČNOSTI, ali to je več off topic)..

Sada.. mene zanima, ako ima neka dobra duša koja bi me mogla malo dublje uputiti u to...
Što mi sve treba od papira, kako, kamo, gdje??
Odsjeli bi u nekom hotelu prvih par dana dok se ne snađemo, i zatim bi iznajmili neki stančič, nemora biti ništa luksuzno, samo da imamo gdje prespavati (preporuke za hotel su dobro došle, neka bude što bliže centru)...
Kako nači posao, kako iznajmiti stan..??
Totalno sam u panici, i totalno u ne znanju...

Hvala Vam puno !!!
awwwww, honey

Pravila za imigraciju u UK se mijenjaju svakih par mjeseci, ali nazalost na gore, ne na bolje. Tako da don't panic i ako ti za 2-3 godine London jos uvijek bude privlacan javi se U svakom slucaju pocni stedit

Sretno!
Zilina is offline  
Old 01.03.2011., 23:47   #4094
Protivno je pravilima foruma traziti posao na crno
Skattemus is offline  
Old 02.03.2011., 00:19   #4095
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Protivno je pravilima foruma traziti posao na crno
da, pazite se..
dnhl is offline  
Old 02.03.2011., 18:33   #4096
Da li mi netko moze reći da li u londonu postoje tecajevi modnog dizajna ili nesto sto je vezano uz modu?
fabregas14 is offline  
Old 02.03.2011., 18:35   #4097
imas "nase" majoneze u skoro svakoj vecoj turskoj trgovina pa se malo proseci i potrazi po tim njihovim
---->>>> http://www.yelp.co.uk/biz/venus-food...kish%20grocery
Pajnt is offline  
Old 02.03.2011., 19:44   #4098
Quote:
fabregas14 kaže: Pogledaj post
Da li mi netko moze reći da li u londonu postoje tecajevi modnog dizajna ili nesto sto je vezano uz modu?
http://www.csm.arts.ac.uk/
Fish and chips is offline  
Old 02.03.2011., 19:45   #4099
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
bogme nema kod Poljaka..oni imaju Poljsku ali nemaju nasu..;0(
nije vazno snaci ce se trust vec nekako tatrane....
ps@mozda pitam Milosa da mi nabavi iz Brazila ili Hong Honga..LOL

pa zar nijedna engleska majoneza ne pase ?
Fish and chips is offline  
Old 03.03.2011., 09:29   #4100
Quote:
Fish and chips kaže: Pogledaj post
pa zar nijedna engleska majoneza ne pase ?
Meni samo Thomy pase.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.