Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 17:28   #1
Bonus i malus kod osiguranja?

Ljudi, imam pitanje!

Kako znam koliki imam bonus ili malus kod osiguranja?

Znam da kad prvi put osiguravam auto da nemam niti jedno; zanima me kako dobijem 5%, kako 10%, kako 15% bonusa, odnosno malusa?

Tnx
Euro volim ja is offline  
Old 07.11.2008., 17:54   #2
ako ne skriviš nijedan sudar u protekloj godini kada si imao auto registriran na sebe:
-prvu godinu dobiješ 10% bonusa
-svaku slijedeću godinu dobiješ još po 5% do maksimalnih 50%

svaki puta kad skriviš nesreću tako da se šteta skidasa tvoje police, dobivaš malus.
svaki puta po 15% gore, do maksimalno 200% ili duple vrijednosti osnovnog osiguranja.
I wonder is offline  
Old 02.07.2011., 22:04   #3
išao sam uplatiti auto osiguranje i jako se iznenadio kad sam vidio da imam 50% malusa. Nisam sudjelovao u nikakvoj nesreći, i nisam od osiguranja, policije i sl dobio nikakvu obavijest da mi je isti smanjen.

što mogu sad napraviti? žaliti se osiguranju?? može li mi tko pomoći. tnx
ruud is offline  
Old 02.07.2011., 22:10   #4
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
išao sam uplatiti auto osiguranje i jako se iznenadio kad sam vidio da imam 50% malusa. Nisam sudjelovao u nikakvoj nesreći, i nisam od osiguranja, policije i sl dobio nikakvu obavijest da mi je isti smanjen.

što mogu sad napraviti? žaliti se osiguranju?? može li mi tko pomoći. tnx

Pa jesi odmah pitao tamo od kud taj malus i da li su pogledali u bazu štetnika?
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Old 02.07.2011., 23:22   #5
išao sam preko neta produžiti policu, i vidio taj malus kada mi je izbacilo cijenu za policu, a sad je vikend tako da nisam mogao tražiti pojašnjenja pošto ne rade.

vjerojatno me netko prijavio da sam sudjelovao u nesreći i po tome su postupili, a sad je pitanje mogu li mi samo tako to skinuti bez pitanja i obavijesti i drugih podataka (policija i sl)...
ruud is offline  
Old 02.07.2011., 23:34   #6
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
išao sam preko neta produžiti policu, i vidio taj malus kada mi je izbacilo cijenu za policu, a sad je vikend tako da nisam mogao tražiti pojašnjenja pošto ne rade.

vjerojatno me netko prijavio da sam sudjelovao u nesreći i po tome su postupili, a sad je pitanje mogu li mi samo tako to skinuti bez pitanja i obavijesti i drugih podataka (policija i sl)...
A da nisi negdje nešto samo krivo kliknuo kad si on line produžavao policu? Koliko si imao bonusa na prethodnoj?
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Old 02.07.2011., 23:39   #7
nisam imao popusta, prva godina da imam auto
ruud is offline  
Old 02.07.2011., 23:44   #8
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
nisam imao popusta, prva godina da imam auto
Kupio si ga rabljenog od nekoga? Možda su skinuli prethodnom vlasniku ako je imao štetu pa je prikrpali tebi, znalo se i to događati. Ne znam baš koliko je moguće da bi tebi skinuli po nečijoj prijavi ako kažeš da nisi sudjelovao u nikakvoj nezgodi i nije te je itko zvao.

Nema ti druge nego u ponedjeljak u osiguranje
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Old 02.07.2011., 23:53   #9
nema mi druge. hvala ti na trudu
ruud is offline  
Old 03.07.2011., 10:52   #10
Meni se više čini da ti nešto nisi dobro poklikao na toj njihovoj web formi ili da nekaj kod njih ne štima u tome...
yedwy is offline  
Old 03.07.2011., 11:53   #11
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Meni se više čini da ti nešto nisi dobro poklikao na toj njihovoj web formi ili da nekaj kod njih ne štima u tome...
I ja sam si to prvo pomislila. A niti ne postoji malus 50%, već je najmanji malus 115% iza pune cijene osiguranja. Za jednu štetu se skida 15%, tako da onaj tko nije imao bonusa na polici, znači platio je lani 100% i napravio jednu štetu sad plaća 115%.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Old 03.07.2011., 13:40   #12
nisam krivo kliknuo, provjerio sam više puta. upiše se polica i može se na netu kod svakog osiguravatelja provjeriti stanje. jedino ako je greška u sustavu. pošto mi ističe za 3 dana osig, zanima me koliko sad mogu voziti auto bez da osiguram ili tehnički pregled obavim ako se slučajno odulji to par dana dok ne sredim. netko kaže 15 dana , a netko 30 dana. mogu li uopće voziti taj period ili moram odmah sa danom isteka produžiti?
ruud is offline  
Old 03.07.2011., 13:43   #13
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
nisam krivo kliknuo, provjerio sam više puta. upiše se polica i može se na netu kod svakog osiguravatelja provjeriti stanje. jedino ako je greška u sustavu. pošto mi ističe za 3 dana osig, zanima me koliko sad mogu voziti auto bez da osiguram ili tehnički pregled obavim ako se slučajno odulji to par dana dok ne sredim. netko kaže 15 dana , a netko 30 dana. mogu li uopće voziti taj period ili moram odmah sa danom isteka produžiti?
Ne smiješ voziti ni dana nakon isteka police, odnosno registracije. Moglo bi te koštati još par tisuća kuna neosigurano i neregistrirano vozilo
http://www.huo.hr/
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 03.07.2011. at 13:48.
Alkemicharka is offline  
Old 03.07.2011., 13:54   #14
Čekaj jesi TI sklapao policu na SVOJE ime ili je prošli vlasnik osigurao auto i regao ga pa si ga ti već kupio takvog?

Mislim s obzirom da kažeš da prvu godinu imaš auto...
yedwy is offline  
Old 03.07.2011., 14:08   #15
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
nisam krivo kliknuo, provjerio sam više puta. upiše se polica i može se na netu kod svakog osiguravatelja provjeriti stanje. jedino ako je greška u sustavu. pošto mi ističe za 3 dana osig, zanima me koliko sad mogu voziti auto bez da osiguram ili tehnički pregled obavim ako se slučajno odulji to par dana dok ne sredim. netko kaže 15 dana , a netko 30 dana. mogu li uopće voziti taj period ili moram odmah sa danom isteka produžiti?
Da, razjasni to da li si lani imao policu od prijašnjeg vlasnika i sad prvi puta sklapaš policu na svoje ime. Ako sad prvi puta sklapaš na sebe, onda ne upisuješ broj prethodne police!
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Old 03.07.2011., 16:04   #16
ne već sam regao na svoje ime i tada sam platio 100% cijene , sad produžujem.

u svezi ovoga da ne mogu voziti kad mi istekne rega što je sa onim počeknim rokom od 30 dana u kojem mi staro osiguranje vrijedi. koliko sam shvatio trebam samo na tehnički otići,a staro osiguranje mi vrijedi još 30 dana od isteka. Taman u tom roku bi stigao onda sve ispitati i riješiti
ruud is offline  
Old 03.07.2011., 17:02   #17
Quote:
ruud kaže: Pogledaj post
ne već sam regao na svoje ime i tada sam platio 100% cijene , sad produžujem.

u svezi ovoga da ne mogu voziti kad mi istekne rega što je sa onim počeknim rokom od 30 dana u kojem mi staro osiguranje vrijedi. koliko sam shvatio trebam samo na tehnički otići,a staro osiguranje mi vrijedi još 30 dana od isteka. Taman u tom roku bi stigao onda sve ispitati i riješiti

Krivo si shvatio ili ti je netko krivo rekao. Šta ti znači obaviti tehnički ako nisi platio novu policu i produžio registraciju? Ova polica koja ti vrijedi još 3 dana, slijedećih 30 vrijedi samo u slučaju štete, odnosno to osiguranje te pokriva još 30 dana ako napraviš nezgodu sa autom i pod uvjetom da u istom osiguranju sklopiš novu policu. No, tako je bilo prije i nisam sigurna da li to još uvijek važi od kad je ova kampanja da je vožnja neosiguranim vozilom najskuplja vožnja i da li se bez obzira što je i samo jedan dan istekla polica potražuje naknada od vozača. Ako se javi H-K, on će to bolje znati.

Za 3 dana će ti izaći registracija na autu i nema koristi da obaviš samo tehnički pregled. Do 15 dana od isteka registracije kazna ti je po ZSPC 700 kn, nakon 15 dana 2000 kuna (čl. 238. st.7. i 8.). Ako te uhvate na cesti da auto još nije i osiguran, kazne su daleko veće. Pa se ti igraj..
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 03.07.2011. at 17:32.
Alkemicharka is offline  
Old 03.07.2011., 20:11   #18
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
I ja sam si to prvo pomislila. A niti ne postoji malus 50%, već je najmanji malus 115% iza pune cijene osiguranja. Za jednu štetu se skida 15%, tako da onaj tko nije imao bonusa na polici, znači platio je lani 100% i napravio jednu štetu sad plaća 115%.
Ako je prvu godinu plaćao 100% premije, onda je sa jednom štetom pao 3 premijska stupnja nadolje (na 13. premijski stupanj), a to ti ide 115% - 130% - 150%
Drago_Gervais is offline  
Old 03.07.2011., 20:21   #19
Ekipa, kaskao sam auto u triglavu, a nisu mi ga poslikali. Da li trebam brigati oko toga ?
bronson is offline  
Old 03.07.2011., 21:43   #20
Da izbjegneš natezanje i eventualno odugovlačenje sa isplatom štete i oko iznosa isplate eventualne štete, nazovi i odi da ti poslikaju auto u slučaju da si nedavno osigurao auto.
Drago_Gervais is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.