Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 17:01   #81
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Mislim da ti ne razumiješ koje su dugoročne posljedice podjele upisa i forumaša na kvalitetne i nekvalitetne. Što naravno ne isključuje mogućnost da sve navedene kategorije postoje.
Koje su dugoročne posljedice takve podjele?

Nije nevažno o kojem se PDF-u radi: na PDF-ovima poput "Život u dvoje" ljudi uglavnom izražavaju svoja mišljenja, i tu (najčešće ) nema nekakvih ekscesa zbog nečijeg neznanja.

Ali, sasvim je drugačija stvar s, npr. Psihologijom, Pravom, pa i DZ-om - ovdje ljudi (na nechatterskim temama) "dođu po znanje", i onda je obeshrabrujuće kad si svatko uzima za pravo "udijeliti" to znanje.

U primjeru prijevoda s makedonskog, čovjek je najprije samouvjereno napisao besmislicu (ne samo loš, nego i besmislen prijevod), a onda ga u barem još jednom postu (priznajem lijenost i nedostatak vremena za kopanje) "popravljao". Takvo "društvenjačko nadriliječništvo" itekako ima smisla sankcionirati. Tko će to napraviti? Moderatori, pa onda oni iznad njih - uz sav mogući rizik lošeg moderiranja.

BTW, atlantis je žena.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:03   #82
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
zar je to važno? ima neke topline i trknutosti u njegovom trudu, ali i nimalo odgovornosti prema svjesnom dovođenju u zabludu

on je to očito shvatio kao izazov u maniri dr. filipovića
doduše, nikoga ne dovodi u životnu opasnost, ali da trola, trola
Gle, dovode u zabludu i oni koje se smatra puno većim facama od Ante. I za to dobivaju plaću, vjerovali ili ne. Moje je da naučim filtrirati informacije, neće to nitko raditi umjesto mene.

Rekla bih da ovaj podforum ima ozbiljnih problema s definicijom trollanja.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:09   #83
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koje su dugoročne posljedice takve podjele?
Gle, Byrone, čitajući dosad tvoje komentare, dojma sam da ti se stvari čine puno jednostavnijima nego što zaista jesu, pa nehotično promašuješ bit. U nekakvim idealnim uvjetima ovo što govoriš imalo bi smisla, ali ovdje imamo posla s konkretnim osobama, konkretnim primjerima i nimalo idealnim uvjetima. Prema tome, dopusti da znam da dugoročne posljedice takve podjele ne izgledaju nimalo veselo. A sredina bi se mogla naći, nije da ne bi. Samo se pitam odgovara li to ikome.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:17   #84
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
on je to očito shvatio kao izazov u maniri dr. filipovića
I ja sam. Nemam blage veze o makedonskom, samo imam više sreće kad lupetam.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:26   #85
Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
I ja sam. Nemam blage veze o makedonskom, samo imam više sreće kad lupetam.
po čemu zaključuješ da imaš više sreće? odgovor ti je pitalica ionako zanemarila

nemaš sreće, ante ima
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:32   #86
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
po čemu zaključuješ da imaš više sreće? odgovor ti je pitalica ionako zanemarila

nemaš sreće, ante ima
Ja nisam dobila karton a natezanje oko teksta s nadgrobnog spomenika sam shvatila kao zezanciju.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:34   #87
ante se onda bolje zezao
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:40   #88
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Nema problema, možemo i tako. Samo, imaj na umu da će ovo zahtijevati jednak tretman prema svakome tko napiše neistinu, kao i prema svakome tko piše zajedljivu istinu.
1. imaj na umu, da opet istaknem i to, da Ante nije dobio karton za bilo koju neistinu (kao što ih ne dobiva ni za glupost). Dobio je za neistinitu informaciju kojom je odgovorio na upit za pomoć. Svjesno je odmogao. Novopridošlici koja je došla dobiti neku informaciju, povećati svoje znanje.
Inače, ne pada mi na pamet suditi o istini i neistini na ovom pdf-u. Jesam moderator no nemam božanskih ambicija.

2. zalažeš li se za iste kazne za svjesno odmaganje i zajedljivost ili sam nešto krivo shvatila?

Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Da ne govorimo o poticanju kritičkog odnosa prema dobivenim informacijama koje se ovakvim tretmanom pretvaraju u dogmu. U cijeloj priči, naravno, morat ćemo dovesti u pitanje i tvoju sposobnost da filtriraš informacije. Pa ćeš za eventualno propuštanje netočnih informacija krivac biti ti.
Moja sposobnost da filtriram informacije jest iznadprosječna, ali i potpuno nedostatna - živimo u svijetu informacija u kojem renesansni čovjek ne može postojati. Inače, ne pada mi na pamet biti forumašima ovdje i mama i tata, previše ih cijenim i znam da su to ljudi odgovorni za svoje postupke.

Sve u svemu, ne, nemam misiju. Imam dužnost moderirati pdf u skladu sa zadanim pravilima ponašanja tako da prisutnima boravak ovdje bude zanimljiv, koristan, možda čak i zabavan te ne prečesto neugodan.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:41   #89
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
ante se onda bolje zezao
Istina, onaj Tojčev mi je besmrtan.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:53   #90
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
1. imaj na umu, da opet istaknem i to, da Ante nije dobio karton za bilo koju neistinu (kao što ih ne dobiva ni za glupost). Dobio je za neistinitu informaciju kojom je odgovorio na upit za pomoć. Svjesno je odmogao. Novopridošlici koja je došla dobiti neku informaciju, povećati svoje znanje.
Inače, ne pada mi na pamet suditi o istini i neistini na ovom pdf-u. Jesam moderator no nemam božanskih ambicija.
Drugim riječima, Antina je dužnost da šuti jer ionako ništa pametno neće reći, dočim ćemo ja ili netko drugi na temelju minulog truda i zalaganja imati pravo na povremene gluposti (koje se mogu dakako pretvoriti i u odmaganje) jer bismo kao časni i umni forumaši trebali biti svjesni što je od onoga što govorimo glupost, a što nije. A je i ti jedriš u klasi optimist. A nisi nikad na ovom podforumu vidjela primjere da forumaši proglašeni "kvalitetnima" pišu gluposti? Ja bogme jesam. I ne samo to. Vidjeh čak i da ne priznaju da pišu gluposti, pa i kad im se podastru sasvim dobri argumenti da to gluposti jesu. Ali to bi onda bilo nesvjesno odmaganje, valjda.

Quote:
2. zalažeš li se za iste kazne za svjesno odmaganje i zajedljivost ili sam nešto krivo shvatila?
Samo pitam gdje je granica kad odmaganje postane svjesno i zajedljivost dovoljno neukusna da bude sankcionirana.


Quote:
Moja sposobnost da filtriram informacije jest iznadprosječna, ali i potpuno nedostatna - živimo u svijetu informacija u kojem renesansni čovjek ne može postojati. Inače, ne pada mi na pamet biti forumašima ovdje i mama i tata, previše ih cijenim i znam da su to ljudi odgovorni za svoje postupke.
Ali je Anti ipak potrebna mama.

Quote:
Sve u svemu, ne, nemam misiju. Imam dužnost moderirati pdf u skladu sa zadanim pravilima ponašanja tako da prisutnima boravak ovdje bude zanimljiv, koristan, možda čak i zabavan te ne prečesto neugodan.
Upravo tako, o tome ja čitavo vrijeme i govorim. No, ponekad je ipak naglasak na "zabavan", na "koristan" pokušavaš staviti naglasak, ali bojim se na krivi način, pa onda nekako sve to skupa zna prerasti u "neugodan".
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 18:04   #91
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, Antina je dužnost da šuti jer ionako ništa pametno neće reći, dočim ćemo ja ili netko drugi na temelju minulog truda i zalaganja imati pravo na povremene gluposti (koje se mogu dakako pretvoriti i u odmaganje) jer bismo kao časni i umni forumaši trebali biti svjesni što je od onoga što govorimo glupost, a što nije. A je i ti jedriš u klasi optimist. A nisi nikad na ovom podforumu vidjela primjere da forumaši proglašeni "kvalitetnima" pišu gluposti? Ja bogme jesam. I ne samo to. Vidjeh čak i da ne priznaju da pišu gluposti, pa i kad im se podastru sasvim dobri argumenti da to gluposti jesu. Ali to bi onda bilo nesvjesno odmaganje, valjda.
Opala! Otkuda ti ti zaključci? Prema njima, Ante bi već odavno dobio permu (opet). A ovo drugo je, koliko se sjećam, bila rasprava - koristili ste argumente i pozivali se na razne izvore.


Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Samo pitam gdje je granica kad odmaganje postane svjesno i zajedljivost dovoljno neukusna da bude sankcionirana.
Tamo gdje je povučeš kad prijaviš post.


Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Ali je Anti ipak potrebna mama.
Ja to nisam, nit' ću to biti. Nije mi jasno, zagovaraš li ti jednake kriterije za sve ili ipak neke treba više tetošiti?


Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Upravo tako, o tome ja čitavo vrijeme i govorim. No, ponekad je ipak naglasak na "zabavan", na "koristan" pokušavaš staviti naglasak, ali bojim se na krivi način, pa onda nekako sve to skupa zna prerasti u "neugodan".
Ne slažem se.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 18:40   #92
Kad već pričamo o Anti, volio bih službeni odgovor na problem njega kao forumaša.
Naime, svi znamo da pod originalnim nickom ima parcijalu. Svi znamo da svako toliko dođe s novim nickom.
Znam da mu je prethodni permabaniran zbog kršenja parcijalnog bana.
Zašto, forumskim pravilima unatoč, nije i ovaj?
Ili, ako je vrhuška već odredila da Ante ipak može pisati u ovim krajevima, zašto nije povučena parcijala s originalnog nicka?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:04   #93
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Opala! Otkuda ti ti zaključci? Prema njima, Ante bi već odavno dobio permu (opet). A ovo drugo je, koliko se sjećam, bila rasprava - koristili ste argumente i pozivali se na razne izvore.
Koja rasprava? Ja ne aludiram ni na kakvu raspravu. Makar bih se mogla sjetiti takvih koje bi mogle poslužiti kao primjer. Otud zapravo moja teorija. Ne znam, ne znam, Elli... Možda onda ne bi bilo loše uvesti kakav kvalifikacijski ispit na ovaj podforum, staviti reference u potpise, a netočne informacije kažnjavati čak i novčano. Naravno, pritom ćemo imati i vijeće staraca koje će sve to nadgledati. A forumaši koji dolaze po odgovor mogu slobodno mozak na pašu, umireni činjenicom da s ovoga podforuma izlaze s točnim i kvalitetnim informacijama. I ne daj bože da to dovedu u pitanje.



Quote:
Tamo gdje je povučeš kad prijaviš post.
Uza sav trud ne kužim što ovo hoće reći. Znači li to da se sankcionira sve što se prijavi? Okej, odsad prijavljujem svaku netočnu informaciju koja mi se dade.



Quote:
Ja to nisam, nit' ću to biti. Nije mi jasno, zagovaraš li ti jednake kriterije za sve ili ipak neke treba više tetošiti?
Kako li si uopće došla do ovog pitanja, pitam se... Nije teško zaključii iz svega dosada napisanog da tražim jedanake kriterije za sebe i druge.



Quote:
Ne slažem se.
Ok.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:41   #94
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
ali ovdje imamo posla s konkretnim osobama, konkretnim primjerima i nimalo idealnim uvjetima.
pa onda i ti budi malo konkretnija jer se ovo sve skupa pretvara u inkvizicijski maraton

jesi baš sigurna da je elli vještica?
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:51   #95
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
pa onda i ti budi malo konkretnija jer se ovo sve skupa pretvara u inkvizicijski maraton

jesi baš sigurna da je elli vještica?
Ma daj, blaze, ne traži ono čega nema. Rekoh već prije, ne govorim uvijek o konkretnim situacijama, ponekad govorim o onome kako ja vidim nekakav smjer ovoga mjesta. Dakle, ako baš hoćeš da to primijenim, ovako nekako: može li Elli uvijek znati govorim li ja možda glupost u nekoj konkretnoj situaciji? Ne može. Ako predmijeva da ja i kad govorim glupost ne činim to namjerno, znači ja sam pretplaćena na pisanje pametnih stvari, a Elli je pak vijeće staraca koje uvijek zna točan odgovor. A čak i ako nije bio točan, ja to ne činim namjerno naprosto zato što sam to ja. Hvala lijepa, meni takav tretman ne treba, niti mislim da ga je itko drugi zaslužio. To je jedna mogućnost. Druga je da se svakoga bez iznimke kažnjava za pisanje gluposti, ali tko će onda biti vijeće staraca? Treća je pak da svatko piše ono što zna i može, a to nikoga ne obvezuje da u to vjeruje. Sve što pišemo podložno je raspravi, pa neka izvoli dokazati da je u pravu. Bilo kvalitetnim argumentima, bilo pozivanjem na kvalitetnu literaturu, bilo nećim trećim što koliko-toliko odgovara definiciji "znanost". "Zato što ja tako kažem" i nije neki argument, potvrda vijeća staraca još manje.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:19   #96
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Kad već pričamo o Anti, volio bih službeni odgovor na problem njega kao forumaša.
Naime, svi znamo da pod originalnim nickom ima parcijalu. Svi znamo da svako toliko dođe s novim nickom.
Znam da mu je prethodni permabaniran zbog kršenja parcijalnog bana.
Zašto, forumskim pravilima unatoč, nije i ovaj?
Ili, ako je vrhuška već odredila da Ante ipak može pisati u ovim krajevima, zašto nije povučena parcijala s originalnog nicka?
Zato jer nas (me) je tako namolio.
Imao milosti, nemao milosti, nikad forumašu udovoljiti.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:23   #97
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Trebam li ja sad zaključiti da je jedan od zadataka moderiranja na ovom podforumu i kažnjavanje neznanja?
Hehehe, uljepšala si mi jedan vrlo stresan dan.
Inače, sad ću se malo žaliti, ali nemoj NIKAKO micati karton, jer nisam dobio karton već 3-4 godine, svi kartoni osim jednog su bili zamoljeni. Doslovno sam molio moderatore da mi puknu karton, a jedan je bio zasluženi jer sam se zakačio s nekom nadrkanom klinkom, koja je ionako dobila permaban kasnije.
Ja više ni ne znam kaj je to karton i zakaj se dobiva.

Pa, da pitam: jel nisam bio duhovit/sarkastičan ili kaj? Ok, razumijem da je zbunjujuće kad se netko šali, a ne stavim pritom smajlić, jer onda bi se to shvatilo kao prigovaranje moderiranju. Ne, srećom, u ovom slučaju je moj komentar dobro* shvaćen, iako ni ja sam ne znam koje je to pravilo prekršeno (žalba na moderiranje na neprikladnom mjestu?).

Za slučaj da je netko zaboravio, karton je dobiven na chat-temi. Koja se moderira puno blaže. Jel to onda znači da bi taj karton nosio automatski ban na nekoj drugoj temi?
Isto tako, jel uzeto u obzir da se radi o stotom klonu forumasa koji konstantno tiranizira ovaj podforum, a ne radi se o nekom normalnom covjeku?

*Evo, ovo je sarkazam. To znaci da ja zapravo mislim da je moj post pogresno shvacen, iako sam napisao suprotno. Sarkazam se ponekad koristi na forumu i nema nikakvih zlih namjera.


PS. Ja sam bio moderator godinu dana, na 3 podforuma od kojih je jedan bio jako gadni. Za pomoc pri moderiranju se pita na za to prikladnom mjestu, a to nije ovdje. To je prvi savjet koji ti mogu dati.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:28   #98
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
(žalba na moderiranje na neprikladnom mjestu?).
Da.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:39   #99
Quote:
ElliQuinn kaže: Pogledaj post
Da.
E, pa krivo si procitala. Ne ocekujem da priznas pogresku. Barem ne javno.
Ja sam se samo sokirao sto netko ne zna nesto sto bi ocito trebao znati.
Isto kao i Lastan. Samo je on, cini se, napisao to na drugi nacin.
Al bit cu sretan cak i ako bar ponekad kad ugledas moj nadimak na forumu pomislis jesi li mi mozda dala neopravdani karton.Onako, duboko u sebi razmisli i reci sama sebi da ne, bilo je s razlogom.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:51   #100
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
E, pa krivo si procitala. Ne ocekujem da priznas pogresku. Barem ne javno.
Ja sam se samo sokirao sto netko ne zna nesto sto bi ocito trebao znati.
Isto kao i Lastan. Samo je on, cini se, napisao to na drugi nacin.
Al bit cu sretan cak i ako bar ponekad kad ugledas moj nadimak na forumu pomislis jesi li mi mozda dala neopravdani karton.Onako, duboko u sebi razmisli i reci sama sebi da ne, bilo je s razlogom.
Lastan nije uopće spominjao dijeljenje kartona, ti jesi. Otprilike u tonu ovog citiranog posta, dakle, prije svega dobronamjerno.

Dakle, tebi je cijela ova tema dokaz da tražim savjete oko moderiranja? Nije ti palo na pamet da je u stvari cilj i razgovor o neopravdanosti ili opravdanosti kartona?
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.