Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2012., 08:59   #2241
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Sad smo nos odštopali,ali sad kašlje,onako pun kašalj mi se čini,ali niš ne iskašljava. zna se i u noći dok spava zakašljati. Nema temp,pa neznam otići doktoru ili ne
to ipak moraš sama odlučiti, ja ako nema temperature uglavnom ne idem doktoru, ali možeš ga nazvati (a vikend je :-() i pitati jel mu možeš s čim olakšati taj kašalj i šta da radiš, a meni kad nema temp kažu da ne trebam doć da kapam i čistim nos puno, a za iskašljavanje mi kupili Bisolex sirup, to mi sestra od pedijatra preporučila. I moja kašlje nekad jako, nekad je u noći primi, a temperature nema.
Ja dok nema temp i dijete veselo i donekle jede ne idem dr, ali opet svaka situacija je valjda specifična.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 09:49   #2242
Mi koristimo onaj nastavak za usisivač i pokazao se kao super rješenje (može ići na bilo koji usisivač, a stalno vuče 0,02 bara na bilo kojoj brzini bilo kojeg usisivača). Prije izvlačenja s njim uštrcamo malo fiziološke. Ako beba nema temperaturu i ako ne plače, nema potreba ići doktoru! Curenje iz nosa može biti od tri dana do tri tjedna...spavanja noću baš i nema al' jbg.
tayllor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 13:04   #2243
Curica( 4 god) već par dana je prehlađena. prva dva dana samo je kihala i curio je nos, sad već puno kašlje, produktivno. dajem joj bisolvon i inhaliram s fiziološkom. zanima je li dovoljna inhalacija samo s fiziloškom ili bi joj mogla staviti i kapi bisolvona unutra? smije li to uopće ako već uzima bisolvon u obliku sirupa.
dosada bi se inhalirala samo fiziloškom, ali sad ej baš gadno prehlađena, nos joj je pun, a kašalj baš naporan jer jadna ne može nikako iskašljati
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 14:35   #2244
Jel se beba (7tj.) smije kupati kad je prehadjena (nema temp.)?
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 09:28   #2245
Quote:
BellaTheCat kaže: Pogledaj post
Jel se beba (7tj.) smije kupati kad je prehadjena (nema temp.)?
može, ali pazi da je prostorija ugrijana, nemoj je dugo držat u vodi i da je u stanu toplo, poslije je dobro posuši i obuci i sve neka bude brzo.
Mislim da možeš...
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:58   #2246
Ajme kako sam sretna

preksinoc citavu noc mi jemali kasljao ko lud.cak se i izrigao kako mu se sljevalo u grlo.I imao je laganu temperaturicu,ne znam koliku jer nisam uspila naci toplomjer ali je bio vruc.Po mojoj procjeni negdje oko 37,6,7.Dala sam mu lupocet cepic,propilis na seceru,zaprzila secer i dodala mlijeko i puno caja.drugo juzro ej bio ko nov
evo i jucer i danas nista.tu i tamo zakaslje malo.Jos ne mogu vjerovati da sam mu uspila izljeciti taj strasan suhi kasalj.U jednoj noci


blazeni mix secera i mlijeka
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:37   #2247
malome je već mjesec dana konstantno zaštopan nos ...izvlačimo Ariannom po 2 puta na dan,inhalirali smo i 3-4 puta, ali stanje se ne poboljšava...u međuvremenu je imao laringitis, pa kašaljao, pa (navodno) imao bronhitis, sve smo izliječili, ali šmrklji su i dalje tu

pa zar će tako biti sve do ljeta?

inače, ima nepune 3 i sad je krenuo u vrtić
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:52   #2248
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
malome je već mjesec dana konstantno zaštopan nos ...izvlačimo Ariannom po 2 puta na dan,inhalirali smo i 3-4 puta, ali stanje se ne poboljšava...u međuvremenu je imao laringitis, pa kašaljao, pa (navodno) imao bronhitis, sve smo izliječili, ali šmrklji su i dalje tu

pa zar će tako biti sve do ljeta?

inače, ima nepune 3 i sad je krenuo u vrtić
Savjetujem napraviti bris nosa, imali smo sličan problem i nađena je bakterija haemophilus influenza...
Lukanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 22:02   #2249
Quote:
Lukanika kaže: Pogledaj post
Savjetujem napraviti bris nosa, imali smo sličan problem i nađena je bakterija haemophilus influenza...
uf i kako ste to onda riješili?
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 09:01   #2250
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
uf i kako ste to onda riješili?
CRP joj je bio 43, a nalaz brisa još nismo imali pa se pedijatar odlučio na sumamed, nakon zadnjeg sumameda krenulo je na bolje, ali i dalje ponekad ispuše tonu zelenog iz nosića Moramo ponoviti bris da vidimo jeli beštija još tu... U vrtiću oni to lako prebace jedan drugome, izgleda kao obična prehlada i nije opasno ako se ne zakomplicira i obično tijelo riješi samo taj problem...ali ako dođe do temp, kašlja onda treba antibiotik (bar kapi tipa Tobrex ili Maxitriol)
Lukanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 18:43   #2251
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
malome je već mjesec dana konstantno zaštopan nos ...izvlačimo Ariannom po 2 puta na dan,inhalirali smo i 3-4 puta, ali stanje se ne poboljšava...u međuvremenu je imao laringitis, pa kašaljao, pa (navodno) imao bronhitis, sve smo izliječili, ali šmrklji su i dalje tu

pa zar će tako biti sve do ljeta?

inače, ima nepune 3 i sad je krenuo u vrtić
tako ti je kod nas

od kada je krenula u vrtić stalno curi nos,onda nakon mjesec dana curenja nosa ja popizdim pa ju odvedem na bris jer nije normalno da tako dugo curi i uvijek se nađe neka bakterija,popijemo antibiotik prema nalazima antibiograma, bude dobro dva do tri tjedna i opet krene curiti,ja opet pustim dva tri tjedna misleći da će proći i onda opet ne prođe ,ja popizdim i opet na bris

do sada smo imali tri bakterije,hem. influence,streptokoka pneumonie i moraxellu plus virusi koji haraju a oni se ne mogu testom otkriti i onda ispada da smo stalno šmrkavi

nažalost nama to curenje nosa kasnije rezultira upalom uha,ja ju odvedem na bris kako sam i rekla i dr. ju usput pregleda i uvijek ispadne da ima upalu uha ,tako smo od početka godine do 6. mjeseca imali 6 upala uha i 6 popijenih antibiotika,u rujnu smo operirali treću mandulu pa ćemo vidjeti kako će sada biti,trenutno nam opet curi nos već dugo a što se tiče tih upala ona se nikad nije žalila da ju boli uho a niti je imala temp.

tako da savjetujem bris i ako se što nađe onda antibiotik prema tom nalazu a ne napamet , a ako ni to neće paliti i ako se to bude ponavljalo kao kod nas gdje je sve napravljeno što se moglo onda se pomiriti s time i pregrmiti godinu,dvije dok se oni sami ne naviknu na te beštije koje izmjenjuju svakodnevno

čak bih rekla da to nema ni veze s imunitetom,moja jede sve,ali ama baš sve,obožava povrće i voće,davala sam joj i pripravke ali ništa nije pomoglo,možda zaključujem bezveze ali kada je starija obolila od vodenih kozica ova mlađa ih nije pokupila onda sam zaključila da je njen imunitet zapravo dobar ako nije to pokupila što je jako zarazno tako da mislim da to nema veze s imunitetom previše nego čisto sa situacijom u kojoj se nađu odjednom(mislim na kolektiv i na dvadesetero djece od kojih svako ima nešto i svakodnevno to izmjenjuju ,a do polaska u kolektiv nisu bili toliko suočeni s istima i normalno da onda počinju reagirati dok se i njihovo tijelo ne navikne na određene beštije)
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 31.10.2012. at 18:54.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 17:15   #2252
Pozdrav!

Beba od nepuna 2 mjseca se prehladila. Počeo mu se punit nosić, naročito preko noći. Vodila sam da kod dr. i kaže samo fiziološka, usisavač, a može i sljez. Normalno jede i ponaša se, samo nikako da to curenje nosa prođe. Traje već tjedan dana. Nema temperaturu niti ju je imao i šmrklji su prozirni.

Brine me što toliko dugo traje...
Maja083 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 17:52   #2253
Quote:
Maja083 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Beba od nepuna 2 mjseca se prehladila. Počeo mu se punit nosić, naročito preko noći. Vodila sam da kod dr. i kaže samo fiziološka, usisavač, a može i sljez. Normalno jede i ponaša se, samo nikako da to curenje nosa prođe. Traje već tjedan dana. Nema temperaturu niti ju je imao i šmrklji su prozirni.

Brine me što toliko dugo traje...
kod beba i male djece to zna trajati po dva tjedna
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 04:36   #2254
Evo obje budne u ovo doba jer ne moze spavat od kaslja.Bas s se prepala,pa sam je drzala i zaparenoj kupaoni i sad drzim lonac prokuhane vode sa eukaliptusom kraj nje.Nikad je nisam cula da tako kaslje.Neki cudan,suhi,iritirajuci kasalj...Frka me da nije laringitis...

Od kad smo krenuli u jaslice,stalno nesto.Temperaturu nema,nos od jucer curi...

Dajem joj sirup od bijelog sljeza.Buduci da je vikend ne znam dal da idem na hitnu zbog ovog kaslja.Stara je 2,5 godine.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 07:19   #2255
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Evo obje budne u ovo doba jer ne moze spavat od kaslja.Bas s se prepala,pa sam je drzala i zaparenoj kupaoni i sad drzim lonac prokuhane vode sa eukaliptusom kraj nje.Nikad je nisam cula da tako kaslje.Neki cudan,suhi,iritirajuci kasalj...Frka me da nije laringitis...

Od kad smo krenuli u jaslice,stalno nesto.Temperaturu nema,nos od jucer curi...

Dajem joj sirup od bijelog sljeza.Buduci da je vikend ne znam dal da idem na hitnu zbog ovog kaslja.Stara je 2,5 godine.
pa možda da odeš u neku dežurnu ambulantu da je pogledaju i možda daju neki lijek. bar ćeš znat, bolje nego mislit se po noći
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 12:03   #2256
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
pa možda da odeš u neku dežurnu ambulantu da je pogledaju i možda daju neki lijek. bar ćeš znat, bolje nego mislit se po noći
Tak sam i napravila.Uopce se ne bi sjetila dezurne ambulante.Nikada.Hvala ti.Bili smo odmah na redu,i sad sam mirna.Grlo je ok,dobili Alfakut kapi za kasalj.Jucer sam joj namazala prsa i ledja sa Mucoplantom.

Eto,sad sam mirnija.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 14:37   #2257
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Tak sam i napravila.Uopce se ne bi sjetila dezurne ambulante.Nikada.Hvala ti.Bili smo odmah na redu,i sad sam mirna.Grlo je ok,dobili Alfakut kapi za kasalj.Jucer sam joj namazala prsa i ledja sa Mucoplantom.

Eto,sad sam mirnija.
joj baš mi jako drago da sam pomogla.
ma ja nekidan kod svoga peda čitam obavijest gdje se možemo javit kad on ne radi, i tu nabrojane dežurne ambulante gdje i kad, baš super, jer i meni je muka od pomisli na Rebro ili Klaićevu, sati čekanja i vađenja krvi i užasan stres.
Ovak odeš, dr. pogleda dijete i ak nije ništa strašno dobiješ neki lijek i vozi dalje.
Bez stresa.
Eto sigurno će sad bit bolje.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 20:55   #2258
moj mali je prije nekih recimo cca 10ak dana imao zaštopan nosić i puno smo kapali fiziološke,sljezovog čaja i izvlačili arianom.sada se spustilo na grlo,bili kod pedice jer je prije 3 dana imao tempicu 38.4.kašlje i čuje hroptanje.pedica nam je rekla da vlažimo sluznicu nosa,dala nam Garason kapi da kapamo prije spavanje u nos,preko dana kapamo 2-3 puta Efedrinom, inhaliramo Bisolvonom (nije baš uspješno jer se otima i plače ali valjda nešto i uđe) iako je rekla taj drugi put kad smo bili kod nje da inhaliramo Ventolinom ali pošto nam je prvi put rekla da uzmemo Bisolvon njega sada koristimo.preko dana kapamo sa fiziološkom.
ugl rekla nam je ako ne prođe do recimo ut,tj ako ne bude bolje da mu damo Sumamed čega se ja užasavam i sad nastojim poduzeti sve kako nebi došlo do uzimanja antibiotika.
danas smo naparili kupaonu i ukapali eterično ulje eukaliptusa i bio je unutra 10ak minuta.spava na povišenom.
jer mu mogu nešto staviti na prsa?ili namazati?tipa onaj Mucoplant ili čula sam da pomaže ako se stavi toplo maslinovo ulje ili griz?

btw jel istina da kapi Ventolin štete srcu?
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 22:52   #2259
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
tako ti je kod nas

od kada je krenula u vrtić stalno curi nos,onda nakon mjesec dana curenja nosa ja popizdim pa ju odvedem na bris jer nije normalno da tako dugo curi i uvijek se nađe neka bakterija,popijemo antibiotik prema nalazima antibiograma, bude dobro dva do tri tjedna i opet krene curiti,ja opet pustim dva tri tjedna misleći da će proći i onda opet ne prođe ,ja popizdim i opet na bris


tako da savjetujem bris i ako se što nađe onda antibiotik prema tom nalazu a ne napamet , a ako ni to neće paliti i ako se to bude ponavljalo
ovo bi više pasalo na temu o antibioticima.
nego, naša ped je ovako rekla: da cureći nos ako nema drugih simptoma ne znači ništa i ne treba se liječiti. ne antibioticima. jer 60% vrtićke djece ima u nosu nekakvu bakteriju.
oralna antibiotska terapija nije učinkovita u borbi sa nosnim bakterijama a više je štete koju generalno nanese cijelom organizmu nego koristi.

jednom kad smo imali sekret zelenkast dala nam je one neke 3komponentne (antibiotske) kapi kojima smo to riješili u 3 kapanja. i rekla je da možemo ako se to ponovi "poslužiti se" kapima ali da ih max izbjegavamo.

i nedavno kad mso imali neku virozicu i bili na zaraznoj, tj nisu ništa mogli naći, dr je spomenula da raditi bris nosa nema smisla jer (sličan postotak je lupila) 40-70% jasličke djece ima neku bakteriju u nosu i to nam ništa ne govori.

valjda ne tretiraju svi pedijatri i doktori istu stvar (ako je ista stvar ) jednako!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 07:56   #2260
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ovo bi više pasalo na temu o antibioticima.
nego, naša ped je ovako rekla: da cureći nos ako nema drugih simptoma ne znači ništa i ne treba se liječiti. ne antibioticima. jer 60% vrtićke djece ima u nosu nekakvu bakteriju.
oralna antibiotska terapija nije učinkovita u borbi sa nosnim bakterijama a više je štete koju generalno nanese cijelom organizmu nego koristi.

jednom kad smo imali sekret zelenkast dala nam je one neke 3komponentne (antibiotske) kapi kojima smo to riješili u 3 kapanja. i rekla je da možemo ako se to ponovi "poslužiti se" kapima ali da ih max izbjegavamo.

i nedavno kad mso imali neku virozicu i bili na zaraznoj, tj nisu ništa mogli naći, dr je spomenula da raditi bris nosa nema smisla jer (sličan postotak je lupila) 40-70% jasličke djece ima neku bakteriju u nosu i to nam ništa ne govori.

valjda ne tretiraju svi pedijatri i doktori istu stvar (ako je ista stvar ) jednako!

e sad se ne mogu sjetiti dali je to sve što sam napisala u tom postu pa si ti kvotala samo ovo ili ne ali nema veze sad ću napisati

negjde sam pisala sličan post pa se zato ne mogu sjetiti

dakle nama tako kad krene nos ja pustim,onda nakon mjesec dana popizdim i odvedem ju na bris,dr. usput pogleda i uši i uvijek je upala ušiju,uzme bris nos,dođe nalaz i onda popijemo antibiotik

znači dijete se nikad nije žalilo na bolove u ušima ili je imalo temperaturu, s te strane nama je davanje antibiotika opravdano i slažem se sa svim što si napisala

mi smo tako u 6 mjeseci popili 6 antibiotika i imali 6 upala uha,ali to je već druga tema na kojoj sam pisala kako smo bili i kod otorinca i kako smo izvadili treću mandulu nakon toga svega i sada ćemo vidjeti kako će biti
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.