Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2016., 16:32   #2441
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
s obzirom da si bio na intervjuu morao bi ti znati šta su ti oni točno rekli i šta ti piše u "offer letteru"
ja nisam radio na royalu nego na carnivalu, ali royal je čak klasu iznad carnivala po zaradi.
700$ i nije neka plaća definitivno, dobivati češ i nešto keša na ruke, ljudi s kojima sam ja bio s znali dobiti 30ak $ dnevno na carnivalu ali radi se jako puno, oko 10-11 sati dnevno 7 dana u tjednu do kraja ugovora...

nakon nekog vremena promocija u konobara u restoranu je sigurna, a onda dolaze i puno veće pare, i preko 2000$ kroz par godina ako se zadržiš tamo, i puno više je moguće, ali taj početak moraš progurati takav kakav je...

prema zakonu RH moraš sam sebi plaćati mirovinsko i zdravstveno mene je to koštalo oko 1000kn mj
10-11 sati dnevno? Zanimljivo, a kako radni dan izgleda, ne radis valjda toliko sati u komadu, zar ne? Imas sigurno 1-2 sata odmora u razmaku. Imas li prilike izaci ikada?

Nevermind, nasao:
Quote:
Septima kaže: Pogledaj post
Evo, iskustvo iz prve ruke - ukratko posao je težak da teži ne može biti ( sobarica ), ali najmanja plaća koju sam dobila je 2000 dolara, a najviša 3800 za mjesec dana. U prosjeku zaradiš 3000 dolara na mjesec. Imaš standard koji moraš slijedit, brzinu koju treba *naučit*, jedini posao na brodu koji nema nikad slobodno. Konobari nekad imaju slobodno jutro, ili večer...sobarica to nema - nikad! Kad ima manje gostiju na brodu, sobarica ima puno više posla nego inače jer imaš prazne sobe kojima trebaš napravit *wash down* - ili ti ga *ne mogu vjerovat da moram prati vješalice, čistiti prašinu iz ključanica, odvidati sve žarulje i njih glancat, rastavit krevete i okrenut naopako da ih možeš oprat po standardu, oprat zidove, ventilacijske otvore...ama sveeee*.
Embarkation day je nešto što ti ne mogu opisat - to treba doživjet XD
Hvala ti!
Aero100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:04   #2442
prema panamskom i bahamskom zakonu pod čijom su moji brodovi plovili radno vrijeme je bilo ograničeno na maximum od 77 sati tjedno i u praksi tako izađe, znaći 11 sati dnevno.
postoji jako puno konobarskih smjena i dužnosti na brodu, ima čak i 4-5 i više restorana (zavisno od firme a i broda)
ljudi koji su radili u crew messu su radili fiksne smjene od po 12 sati(dnevna ili nočna), s pauzom od sat vremena koju dogovaraš sa supervisorom.
večina konobara koja radi u dinning roomu radi za doručak. ručak, i večeru. npr. jedan od mojih raspreda je bio da radim na lidu(buffet) za doručak i ručak a za večeru u dinning roomu, raspored je bio ovakav, doručak, 7:30-10:30 ručak 13:30-16 večera 17:15-22:15 e sad večera se u pravilu odužila na još pola sata, to ovisi od gostiju, koliko brzo odu, koliko si ti i tvoj tim brzi da sve počistiš i pripremiš za doručak itd... jednom tjedno u pravilu prije svake američke luke se očekuje USPH (sanitarna) i onda se čisti apsolutno sve šta vidiš i ne vidiš i to potraje čak i do 12.
na carnivalu ti daju jednom u kruzu ručak slobodno, i to je tvoj dan za koji živiš, to je uvijek u jednoj od luka, i stigneš vidjeti svijeta, brodovi manje više idu uvijek na istu rutu tako da ti u 7-8mj neke luke čak i dosade i radije spavaš u kabini cijeli dan kad imaš off.
kad sam došao na brod doslovce sam trčao van na sat vremena samo da vidim ta mjesta, kasnije kad dobiješ 7-8 sati slobodnog u komadu napokon možeš odmoriti malo, ali i na taj dan sam odradio svojih 8 sati
prilično sam siguran da je situacija na royalu slična ako ne i ista. a valja spomenuti da na brodu ima crew bar
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:19   #2443
Koju poziciju/pozicije biste preporucili nekome kome zarada nije u prvom planu nego da sto vise mjesta obiđe?
a4c is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 23:48   #2444
onu koju možeš dobiti
znaći kakve kvalifikacije imaš takav posao tražiš, a sad housekeeping je definitivno najgori za izlaženje kao što je to kolegica napisala gore. najbolji je entertainment, restoran konobari nisu isto u bog zna kakvoj poziciji, kuhari još gore, bar konobari su u boljoj jer imaju vremena ujutro, ali da će biti slobodni navečer mogu prekrižiti. razno razni majstori (električari, vodoinstaleri...) tako osrednje, kao i recepcija, e da sad sam se tek sjetio najbolje je za to u shore excursion departmentu, jer to i je točno tvoj posao, tijekom sea day prodaješ ekskurzije a na port day ideš na njih s gostima s tim da sav posao odrađuju lokalni vodiči, a tebe se tretira kao kralja, iako daleko od toga da je lagan posao bez obaveza, prvo ti si prodavač i moraš prodati ekskurzije, ali i to je mali department pa nije lako upasti... administrativni poslovi su dobri za izlaske...
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 01:48   #2445
Hvala ti puno!
a4c is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 10:32   #2446
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
onu koju možeš dobiti
znaći kakve kvalifikacije imaš takav posao tražiš, a sad housekeeping je definitivno najgori za izlaženje kao što je to kolegica napisala gore. najbolji je entertainment, restoran konobari nisu isto u bog zna kakvoj poziciji, kuhari još gore, bar konobari su u boljoj jer imaju vremena ujutro, ali da će biti slobodni navečer mogu prekrižiti. razno razni majstori (električari, vodoinstaleri...) tako osrednje, kao i recepcija, e da sad sam se tek sjetio najbolje je za to u shore excursion departmentu, jer to i je točno tvoj posao, tijekom sea day prodaješ ekskurzije a na port day ideš na njih s gostima s tim da sav posao odrađuju lokalni vodiči, a tebe se tretira kao kralja, iako daleko od toga da je lagan posao bez obaveza, prvo ti si prodavač i moraš prodati ekskurzije, ali i to je mali department pa nije lako upasti... administrativni poslovi su dobri za izlaske...
Da, ali i dalje treba uzeti u obzir da zivot nije kako te drugi tretiraju nego ti sam
Uglavnom, svako radno mjesto ima svoje prednosti i mane, jel? Vrijeme koje kao konobar radis nikako nije ok jer spavas svega 5 sati, ja ne funkcioniram bez svojih 8h, ali i dalje ne znaci da s vremenom ne mogu nauciti. Dakle dodes s ciljem da zaradis neku lovu, iskustvo se svakako broji. Mislim da ti faktori nebi trebali nikoga obeshrabljivati, mozda su na kopnu bolji radni uvjeti, ali i na kopnu moras imati srece uopce dobiti priliku zaraditi tolike novce.

Room service attendant dakle, ako sam shvatio, nesto kao i assistaint konobar (barem sto se pozicije uvjeta tice), kako sam procitao, ujutro raznosis klopu po kabinama, navecer ih slazes?
Aero100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 12:10   #2447
ja sad kad sam kod kuće bavezno spavam 8-9 sati, na brodu 5-6 ali ulovim i po danu 2-3 sata ali ne svaki dan, najteže se priviknuti na taj režim života, kad god dođeš na brod bez obzira jel ti prvi ili 10ti ugovor 2 tjedna treba organizimu da uđe u tu shemu, boli te cijelo tijelo jedino šta ti je na pameti je da se naspavaš, ali nakon prvih par tjedana se privikneš i postaneš kao stroj. kasnije sam znao spavati samo po 3-4 sata ali naravno ne svaki dan ako ti se dogodi da se zarundaš u crew baru ili da ševiš nešto onda moraš drugi dan i pauzu od sat vremena koristiti za san...

room service znaći da nosiš hranu u sobe cijeli dn, ti nečeš raditi u restoranu, tek kada te promoviraju, eventulno te možda pošalju da čistiš stolove u buffet restoranu...
neznam jel sam te dobro shvatio, ali ti kabine ne čistiš, ti si samo zadužen za hranu i piće...
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 19:06   #2448
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ja sad kad sam kod kuće bavezno spavam 8-9 sati, na brodu 5-6 ali ulovim i po danu 2-3 sata ali ne svaki dan, najteže se priviknuti na taj režim života, kad god dođeš na brod bez obzira jel ti prvi ili 10ti ugovor 2 tjedna treba organizimu da uđe u tu shemu, boli te cijelo tijelo jedino šta ti je na pameti je da se naspavaš, ali nakon prvih par tjedana se privikneš i postaneš kao stroj. kasnije sam znao spavati samo po 3-4 sata ali naravno ne svaki dan ako ti se dogodi da se zarundaš u crew baru ili da ševiš nešto onda moraš drugi dan i pauzu od sat vremena koristiti za san...

room service znaći da nosiš hranu u sobe cijeli dn, ti nečeš raditi u restoranu, tek kada te promoviraju, eventulno te možda pošalju da čistiš stolove u buffet restoranu...
neznam jel sam te dobro shvatio, ali ti kabine ne čistiš, ti si samo zadužen za hranu i piće...
To sam i ja prvo pomislio, ali na forumima i na internetu nalazim drukcije opise. Ali okej.
Mislis da bi zajedno sa napojnicama kao Room service se moglo navuc 1300$ na kraju mjeseca?
Aero100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 13:44   #2449
Ima li netko tu da je radio ili radi kao guest services associate, po mogućnosti na Carnivalu? Zanima me na koju je stručnu spremu prijavljen?


Thnx.
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:17   #2450
Quote:
Firecracker1 kaže: Pogledaj post
Ima li netko tu da je radio ili radi kao guest services associate, po mogućnosti na Carnivalu? Zanima me na koju je stručnu spremu prijavljen?


Thnx.
nisam to radio ali sam se druzio s curama koje su to radille,. Ali ne razumijem tvoje pitanje, nema tamo strucnih sprema
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 11:22   #2451
Ako plaćaš doprinose onda ti se to radno mjesto upisuje u radnu knjižicu, odnosno u evidenciju na mirovinskom, pod određenom stručnom spremom.
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:03   #2452
aha, da krenem od pomorske knjižice od koje sve kreće, tamo ti upisuju hotelsko soblje i dane plovidbe po kojma ti mirovinsko i zdravsteno obračunava koliko trebaš platiti, to koliko ja znam niede po stručnim spremama nego po dohodku koji ostvaruješ, i iz iskustva ti kažem da ljudi uvijek prijavljuju manje, da bi i platili manje. a mnogi niti ne žele prijaviti plovidbu, što je ćini mi se prekršaj po zakonu RH ali gotovo nemoguće da će te otkriti ako ne radiš za EU firmu. znaći radne knjižice nema, ali ima pomorska, a da ne zaboravim i porezna uprava ti ne naplačuje ništa ako ne ostvaruješ primanja veća od 400kn po danu plovidbe, a vjeruj mi kao guest services assosiate na carnivalu nečeš. mene je konkretno mirovinsko i zdravstveno po mjesecu koštalo oko 1000kn a zarađivao sam kao i ti više manje
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 13:34   #2453
Mislim da nisi shvatio moje pitanje, ovo što si mi rekao mi je sve poznato. Ja sam odavno gotova sa GS i kruzerima, ali s obzirom da sam odradila jedan ugovor i taj mi se staž evidentirao na mirovinskom pod visokom stručnom spremom, a čini mi se da to nije trebalo tako biti. Dakle, zanima me, ima li tu netko tko je radio ili radi kao GSA i ima uvid u svoj staž (nekad je to bila radna knjižica, sad je to potvrda sa mirovinskog) i kako se vodi, kao SSS ili VSS?
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:21   #2454
Pozdrav svima.

Završio sam srednju medicinsku skolu, te me zanima prekvalifikacija za pomorskog nautičara i ukrcaj na brod.
Koji je najkraći i najbolji put do toga? Koliko sve skupa košta ta prekvalifikacija i koliko vremenski traje?

Hvala
kamiondzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 20:42   #2455
Vec sam bio pitao pa molim jos malo pomoci. Ovako koliko sam uspio naći jedina kompanija koja zaposljava muske masere je http://www.canyonranchdestinations.com/
Pitao sam pomoć i na inozemstvo-posao gdje sam se i registrirao pa eto sada citam. Mathasar ne zelim raditi kao medicinski tehnicar jer sam zbog toga i isao na faks za fizioterapeuta iako imam srednju za med tehnicara. Ja znam masirati ali ne znam da li trebam ici na specijalni tecaj za masaze koliko sam shvatio rade svedsku na brodu. Ako je potrebno ici cu i na tecaj zelim na brod i gotovo. Da li znate kontakt mail, znam da imaju na canyonu kontakt mail ali koliko vidim oni maju stvarno wtf zahtjeve. Koliko cujem neki ukrajinac radi interview za tu spa kompaniju... pomozite. Ako imate kakve prijedloge feel free to express them
Ovo za sobarice sto je napisala septima mi se stvarno svidja 2k $ po mjesecu zarada pa ono ako mislite da je pretesko cekati posao kao muski maser + cujem da su znali otpustati muske masere jer je bilo problema - drpali se maseri sa klijenticama pa su svi dobili kolektivno otkaz. Ako cu prije dobiti taj posao (housekeeping) mozda bi cak i to probao
Malvareman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 21:35   #2456
posao sobara i posao masera na brodu su nebo i zemlja, ne pričam o poslu kao takvom, nego o uvjetima...

uvijek je puno lakše na samom brodu promijeniti department, ali posao masera na mnogim kompanijama radi firma koncesionar najčešće steiner...
probaj s opcijom riječnog broda, nije težak posao, nije niti stresan, u mojoj firmi maserke a bio je i jedan dečko, inaće gay su radili jutarnju gimnastiku, masaže po rezervacijama i pomagali su na recepciji...
konkretno za to se možeš javiti suzani viškić žagar iz rijeke, ona ukrcava za njih, ali joj se javi još ovih dana jer ćini mi se da baš sad počinju s regrutacijom za ovu sezonu.
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 07:58   #2457
Question

Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
posao sobara i posao masera na brodu su nebo i zemlja, ne pričam o poslu kao takvom, nego o uvjetima...

uvijek je puno lakše na samom brodu promijeniti department, ali posao masera na mnogim kompanijama radi firma koncesionar najčešće steiner...
probaj s opcijom riječnog broda, nije težak posao, nije niti stresan, u mojoj firmi maserke a bio je i jedan dečko, inaće gay su radili jutarnju gimnastiku, masaže po rezervacijama i pomagali su na recepciji...
konkretno za to se možeš javiti suzani viškić žagar iz rijeke, ona ukrcava za njih, ali joj se javi još ovih dana jer ćini mi se da baš sad počinju s regrutacijom za ovu sezonu.
OK hvala. Di da ju nađem ? imas neki link mozda mislim rekao si mi ime žene a ne znam di ona radi
Malvareman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 12:56   #2458
Bok ljudi!
Jel zna netko nešto o riječnim brodovima Viking? Kako se tamo radi, kakve su kabine, jel ima crew bar ili je samo rad, rad, rad? Jesu li organizirani?
__________________
Čudni su putevi Gospodnji!
Suncica64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 19:40   #2459
Quote:
Suncica64 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Jel zna netko nešto o riječnim brodovima Viking? Kako se tamo radi, kakve su kabine, jel ima crew bar ili je samo rad, rad, rad? Jesu li organizirani?
viking je jedna od najboljih ako ne i najboljih firmi na rijekama.
svi radnici rade pod švicarskim ugovorom pa su samim tim i plaće veće, firma također plaća mirovinsko i zdravstveno u švicarskoj, nakon 5 godina rada stjećete prava na mirovinu, ali također morate imati i 65 godina (da se nebi ponadali) inaće plovi se 2-3mj pa se ide na 2 tjedna plaćeni godišnji...
organizirani su jako dobro i disciplina je na visokom nivou. koliko sam ja upoznat niti jedan brod na rijeci nema crew bar. ali zato u usporedbi sa oceanskim brodovima, puno više je brod na vezu i overnight je dosta čest.
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 11:31   #2460
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
viking je jedna od najboljih ako ne i najboljih firmi na rijekama.
svi radnici rade pod švicarskim ugovorom pa su samim tim i plaće veće, firma također plaća mirovinsko i zdravstveno u švicarskoj, nakon 5 godina rada stjećete prava na mirovinu, ali također morate imati i 65 godina (da se nebi ponadali) inaće plovi se 2-3mj pa se ide na 2 tjedna plaćeni godišnji...
organizirani su jako dobro i disciplina je na visokom nivou. koliko sam ja upoznat niti jedan brod na rijeci nema crew bar. ali zato u usporedbi sa oceanskim brodovima, puno više je brod na vezu i overnight je dosta čest.
Hvala na informacijama...nisam nista uspjela zguglat da je netko tamo radio u hskpingu
__________________
Čudni su putevi Gospodnji!
Suncica64 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.