Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 16:53   #181
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
u zg-u, na rebru. imam ti kontakt broj i e-mail ak ti treba. vrlo su uslužni
ja ću u graz. rekla mi je cura koja je bila na tečaju u KBC-u u 12mj da im je ginekolog rekao ako ćete pohranjivat nemojte u rh jer nemamo iskustva, odite vani u austriju ili nizozemsku...
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:00   #182
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
meni je najgore sta ove nase socij. ginek. sad govore sta god ju pitas nem aproblema sve ce te u rodilistu dobit sta trazite a na kraju ostanes paf...
npr. kaze ti da mozes trazit epiduralnu i ti na to racunas a kad taj tren dodje kad uletis u rodiliste ko te pita mozes govorit im svasta ali one opet po svom.trebalo bi postajat neki papir ili nesto na kojem biginek. to napisala i da se to procita i tamo primjeni.meni je moja rekla da cu moc na carski ako budem trazila jel imam uzasan neopisiv strah i mislim da cim dobijem trudove prije nego ni dodjem u bolnicu da cu se srusit.a sad kad cujes da moras doslovce krepivat,da ti primjene carski...i kome onda vjerovat???
mislim da carski nigdje ne možeš tražit, ako za to ne postoji neki medicinski razlog tipa beba na zadak, prevelika beba u udnosu na zdjelicu ili tako nešto. ako je sve u redu s tobom i bebom vjerojatno je da ćeš doć do carskog jedino ako imaš debelu vezu u rodilištu (ne govorim o riječkom, nego inače) ili naravno ako odeš u privatnu kliniku ko monika mamić i slične. .
za obične smrtnike, carski se izbjegava. ipak je to operacija i oporavak je puno duži. ako se bojiš boli, epiduralna i ajmo...
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:05   #183
da a to i mislim bez toga mislim da nece ici...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:08   #184
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
ja ću u graz. rekla mi je cura koja je bila na tečaju u KBC-u u 12mj da im je ginekolog rekao ako ćete pohranjivat nemojte u rh jer nemamo iskustva, odite vani u austriju ili nizozemsku...
ne znam, moguće. ja sam pak čula da se prema odluci ministarstva zdravstva ili koga već, matične stanice više ne smiju ili uskoro neće smjet iznositi iz rh, zato smo se odlučili za rebro. bilo kako bilo, već smo uplatili i sad je gotovo. nadajmo se da neće ništa sprčkat.
doduše, sad sam se sjetila da je jedna poznata rodila oko nove godine i da je pohranila negdje vani, mislim u austriji. koliko se sjećam nisu joj radili probleme oko toga, bar ne u karlovačkoj bolnici.
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:10   #185
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
ne znam, moguće. ja sam pak čula da se prema odluci ministarstva zdravstva ili koga već, matične stanice više ne smiju ili uskoro neće smjet iznositi iz rh, zato smo se odlučili za rebro. bilo kako bilo, već smo uplatili i sad je gotovo. nadajmo se da neće ništa sprčkat.
doduše, sad sam se sjetila da je jedna poznata rodila oko nove godine i da je pohranila negdje vani, mislim u austriji. koliko se sjećam nisu joj radili probleme oko toga, bar ne u karlovačkoj bolnici.
u ri rodilištu ne fermaju tu odluku, a oduvijek je bilo ilegalno prenosit matične preko granice.... sleepy je pohranila u grazu...


koliko, 15.000+tvoj transport, jelda?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:17   #186
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
u ri rodilištu ne fermaju tu odluku, a oduvijek je bilo ilegalno prenosit matične preko granice.... sleepy je pohranila u grazu...


koliko, 15.000+tvoj transport, jelda?
da. plus naknada ri bolnici za uslugu 1150. koliko je graz?
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:20   #187
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
da. plus naknada ri bolnici za uslugu 1150. koliko je graz?
bilo 12.000. moram provjerit, mislim da je ostalo isto


+ ako ne uspije pohrana gubiš nekih 60-ak eura, dok u rebru gubiš većinu uplate....
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:32   #188
zbuki zašto stolčić ne kada?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:37   #189
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
bilo 12.000. moram provjerit, mislim da je ostalo isto


+ ako ne uspije pohrana gubiš nekih 60-ak eura, dok u rebru gubiš većinu uplate....
ja sam čula da je cijena ista, oko 2000 eura, ali nisam znala da vani gubiš tako malo ako uzorak nije za pohranu. da, na rebru u tom slučaju gubiš većinu love. nisam se baš ni raspitivala kak je vani što se toga tiče, .
bila sam s 30 tjedana završila u bolnici jer sam bila prst otvorena, pa sam se po povratku kući požurila brže bolje to uplatit u slučaju da rodim ranije. rebro mi se tad činilo kao najjednostavnije rješenje...nadajmo se najboljem.
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:41   #190
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
ja sam čula da je cijena ista, oko 2000 eura, ali nisam znala da vani gubiš tako malo ako uzorak nije za pohranu. da, na rebru u tom slučaju gubiš većinu love. nisam se baš ni raspitivala kak je vani što se toga tiče, .
bila sam s 30 tjedana završila u bolnici jer sam bila prst otvorena, pa sam se po povratku kući požurila brže bolje to uplatit u slučaju da rodim ranije. rebro mi se tad činilo kao najjednostavnije rješenje...nadajmo se najboljem.
to ti znam sigurno jer je šogorica lani u 1mj pohranila u grazu. morala je platit 60 eura da joj pošalju ugovore pa vratit potpisane ugovore i dio uplate, 400 eura da dobije kontejnere. u ugovoru piše da u slučaju nekvalitetnog uzorka, nedovoljno stanica i bla bla vračaju sve osim 60 eura radi troškova administracije.
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 18:27   #191
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
zbuki zašto stolčić ne kada?
stolčić mi je preporučila ginekologica: najprirodniji položaj za rađanje, gravitacija čini svoje, učinkovitiji trudovi, brže i lakše širenje porođajnog kanala...prijateljica mi je tako rodila prije godinu dana i bila oduševljena. dosta sam čitala o tome (sve pozitivna iskustva i preporuke) i tako se nekako odlučila. i o kadi sam razmišljala, ali mi se nekako čini da kod stolčića primalja il doktor imaju ipak bolji uvid u situaciju i kako se porod odvija pa možda mogu brže intervenirat u slučaju neke komplikacije. ne znam, nisam se puno informirala o kadi, al mislim da je i ona daleko bolja za rodit od klasičnog mrcvarenja na leđima...
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 18:48   #192
Čitam sve vaše postove i mene počinje strah hvatat. Ja mislim iz iskustva koje su mi rekle moje prijateljice da je najbolja epiduralna. jedna je išla na stolčić i kad su joj dali drip počela vrištat i tražila epiduralnu - rodila za čas, i neki mladi doktor joj je masirao međici i pukla je samo pola cm, i samo 1 punat. Najlakši porod koji sam čula. Ona je već drugi drugi dan vozila auto.Jedna druga je toliko uska da joj je dr rekla da će imat grozan porod a uz epiduralnu nije ni osjetila, imala samo 4 punta. Moja kuma imala zadak i sva je bila razrezana jer joj nisu htjeli napravit carski - užas. Tu nesmiješ dobit epiduralnu.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 20:15   #193
Drage moje,ja sam za epiduralnu + porođaj na stolčiću,ako može to dvoje u kombinaciji .

Zadnje uređivanje MalaLola : 07.02.2009. at 21:51. Reason: off obrisan
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 21:33   #194
Čula sam da za stolčić nemogu pravilno izvest epizotomiju
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:03   #195
Ja sam rodila u Rijeci prije godinu i pol i prije mjesec dana i samo pohvale doktorima i svemu osoblju. I treće djete namjeravam u Rijeci. A to da ima nekih dr i sestara koje znaju imat loš dan, a di ih nema? Ali njih ignoriraš.
Što se predrađaone tiče, tamo ne puštaju muževe, ali ni ne treba ti jer imaš TV i radio, tek kad te stave u rađaonu onda puštaju i njega s tim da mora na porti platiti 300,00 kn za prisustvo.
Savjet, kad počnu trudovi, tiskanje, nemoj vikat, štedi energiju, a i svo osoblje je automatski bolje raspoloženo i ljubaznije, samo ih trebaš slušat. Ako ideš na tečaj, pažljivo slušaj tečaj o disanju, to će ti trebat, ali ako ne budeš vikala pri porodu, sve će ti sestre objasnit i pomagat ti.
Za stolčić im odmah napomeni, i još koji put kada te dr bude dolazio kontrolirat u box. Ja sam prvo htijela na stolčiću, ali u 7:30 sam dobila trudove za tiskanje i dok su me još jednom pregledali i namjestili u 7:55 je bilo sve gotovo tako da nisam stigla do stolčića. A inače svaka rađaona ima svoj stolčić. A drugo sam nažalost carski tako da muž nije mogo bit samnom. I nisam čula prvi plač i nisam njoj mogla dat poljubac u prvim sekundama njenog života. A to je poseban osjećaj.
A što se dr Ćuka tiče, čula sam samo najbolje o njemu, bar što se odjela kiretaže tiče, a za porađanje neznam. Mislim da su svi dr isti. Ako je sve u redu svi su Anđeli,a ako nešto krene po zlu tada su najgori na svijetu. Meni je drugi porod završio hitnim carskim, a nakon tri dana više nisam imala svoju bebicu zbog urođene mane krvožilnog sustava. Nakon carskog ležiš 7 dana u bolnici i mogu reć da su se te dane doktori iskazali i išli mi na ruku što nisu trebali. Te dane nisu bili samo dr već i ljudi.
Zato, cure moje ja svim srcem preporučam RIJEKU
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:07   #196
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
Čula sam da za stolčić nemogu pravilno izvest epizotomiju
Na stolčiću ne rade epiziotomiju, već ti jedna sestra "masira" međicu kako bi u trenutku poroda bila što elastičnija, osim ako sama ne pukneš pa te poslije sašiju. I na stolčiću moraš prodisat trudove, nesmiješ tiskat. Beba mora sama van.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 09:22   #197
Loptice, strašno mi je teško pročitati tvoje iskustvo, jer je to sigurno ono čega se svaki roditelj boji najviše na svijetu. Iskreno mi je žao.
Inače, potpuno se slažem s tobom da je grozno što bebu poslije carskog nemaš odmah sa sobom, iako sam ja imala CR sa epiduralnom pa sam uspjela čuti i vidjeti maloga, čak su mi ga dali da ga poljubim, pa su me uspavali tek za čišćenje posteljice i šivanje jer to dosta traje dok sve slojeve pozatvaraju. A navečer su mi ga donijeli i na intenzivnu, ali jako kratko pa sam poslije samo plakala. Valjda hormoni.
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 11:21   #198
Quote:
loptica02 kaže: Pogledaj post
Na stolčiću ne rade epiziotomiju, već ti jedna sestra "masira" međicu kako bi u trenutku poroda bila što elastičnija, osim ako sama ne pukneš pa te poslije sašiju. I na stolčiću moraš prodisat trudove, nesmiješ tiskat. Beba mora sama van.
A zašto na stolčiću nesmijem tiskati
Je li velika vjerojatnost da popucam ili...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:37   #199
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
A zašto na stolčiću nesmijem tiskati
Je li velika vjerojatnost da popucam ili...
Oprosti, tiskaš kao i kada ležiš, ali ne toliko jako jer gravitacija pomaže pa beba lakše klizne van, a i sestra ti masira međicu i stavlja tople obloge da je omekša. Zato žene rijetko pucaju što je velika prednost, a i manja je vjerojatnost da će ti tako izać hemoroidi ako imaš problema s njima. Ja sam samo u trudnoćama imala, a između ništa.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:55   #200
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
Čula sam da za stolčić nemogu pravilno izvest epizotomiju
Jos jedan dobar razlog za porod na stolcu.

Epiziotomija ti ne treba, osim u izuzetnim rjetkim slucajevima ugrozenog zivota.
Hudic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.