Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2009., 12:25   #341
Što se tiče rezanja-pucanja,ja prvi put rezana,drugi put popucala,i to je puno gore,jer su me zašili bože sačuvaj,dan-danas imam problema.
Treći put prošlo i bez rezanja i bez pucanja
To najviše ovisi o dobroj i spretnoj babici i njenoj procjeni.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:41   #342
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
Žare,ne sekiraj se,vjerovala ili ne to se upravo meni dogodilo
Dobila klistir,sestra kaže-Odite na WC-,a ono...........
Isprva nisam kužila,ja na Wc-u,a iz mene mlaz vode,mislila ja to od klistira.
Dignem se sa Wc-a,a voda i dalje curi u potocima.
Počeli trudovi.
Zezala sam sestru jel sigurna da je na pravo mjesto stavila klistir
Uskoro mi nije bilo do zeke.
Dakle,ako ti se i ovaj crni scenarij desi,ne ide to tako brzo,a do tiskanja prođe koji sat,zato,ne brini
Joj koja bi mene panika uhvatila...nebi meni bilo do zaje.....
Ma ja si zamišljam najgore moguće scenarije koji bi mi se mogle desiti
Ma nadam se da će proći sve super.
Hvala Lucy!
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:00   #343
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
Što se tiče rezanja-pucanja,ja prvi put rezana,drugi put popucala,i to je puno gore,jer su me zašili bože sačuvaj,dan-danas imam problema.
Treći put prošlo i bez rezanja i bez pucanja
To najviše ovisi o dobroj i spretnoj babici i njenoj procjeni.
A i po meni je puno gore pucanje od rezanja...
I o babicama naravno puno ovisi , ipak ona vidi sve dolje i trebala bi imati uvid u trenutačnu situaciju...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:30   #344
cure nemojte se opterecivati s tim, jer ionako ne mozete na to utjecati... stvari se odvijaju same od sebe i nema tu puno filozofije
samo slusajte babicu i bit ce sve ok

inace, sve ok sto se tice rodilista osim hrane: ponesite si nesto u torbi za svaki slucaj
Athina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 11:36   #345
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
Što se tiče rezanja-pucanja,ja prvi put rezana,drugi put popucala,i to je puno gore,jer su me zašili bože sačuvaj,dan-danas imam problema.
Treći put prošlo i bez rezanja i bez pucanja
To najviše ovisi o dobroj i spretnoj babici i njenoj procjeni.
Ne mislis da sve ovisi prvenstveno o tkivu medjice, brzini i polozaju poroda?
Ne mislis da se porodjajni kanal postupno otvara pod utjecajem hormona koji se prirodno luce kad krene porod?
Ne mislis da ce ozljeda cesce nastupiti kad porod krene umjetno prije nego se tkivo stiglo otvoriti?
Ne mislis da ce ozljeda cesce i jace nastupiti ako se tiskanje odvija vecom silom, recimo kontrakcijama uzrokovanim hormonima iz dripa?

O osoblju ti ovisi da li ce te tjerati da rodis sto prije kako bi te se rjesili. Da li ce se sljepo drzati klasicnih vremena za napredovanje poroda, pa ako ti ide sporije nabit ti drip i krenut te rezat, stiskat trbuh i navlacit bebu vakumom ili kljestima?
Mislis da su svima tijela ista, pa ako u prosjeku neka faza poroda traje 30 min da je potrebna intervencija ako se tebi ne desi nikakav napredak u 30 min nego ti treba prirodno recimo 90?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.03.2009., 11:58   #346
Succorosso,slažem se s tobom u većini,ali ne i odnosu osoblja prema rodilji.
Moja iskustva su sa babicama zaista jako dobra,nemam dojam da se žele riješiti,već zaista pomažu.
Na mom zadnjem porodu pred kraj jedna od sestara je rekla:"oćemo rezat?",a babica koja me porodila je rekla:"ne,nema potrebe."
Dakle,naravno da ovisi o rodilji,tijeku poroda i svemu ostalom,pa meni je bio treći,a tu je situacija s međicom sigurno različita od prvog puta,iako je pucana i rezana,ali bez dobre babice koja sve te značajke ne zna vidjeti i donijeti procjenu-ništa.
Pri drugom porodu sestra je rekla:"ne treba rezati,drugorotka je."Žena je cijelo vrijeme bila uz mene i trudila se,ali na kraju-loša odluka.
Popucala sam ko lubenica.Eto,loša procjena.
I znam da nije iz nebrige,niti me se htjela rješiti.
Nije joj bilo ugodno kad je poslije od doktora dobila otirač.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 16:31   #347
Jel i u ri rodilištu lako posežu za dripom kao drugdje?
Prirodni trudovi bole ko sam vrag, kako tek boli kad ti ih pojaćaju umjetnim putem koji majka priroda uopće nije imala u vidu kad nam je davala prag tolerancije na bol...
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 16:58   #348
Meni su na oba poroda, već pri kraju dali drip da se brže otvorim i prije riješim, i mogu reć da prirodni bolovi nisu toliko bolni i jaki kao na dripu. Ali i moj prag boli je jako visok, pa možda i zato. Netko će vjerojatno imat drugačije iskustvo.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:18   #349
daju ti drip čim postane ozbiljno,ali ti ga ne moraš primiti ukoliko ne želiš.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:19   #350
joj tog dripa je i mene strah kažu da jako bole ti umjetni trudovi izazvani dripom!
Samo se nadam da ću se brzo i lako otvoriti da mi uopče ne daju taj drip...
Još me sad i kosti užasnoooo bole i trbuh me je počeo boljet kao lagani menstrualni bolovi ali jako slabo ih osjetim i traju 2-3 sec i dala mi je gin. Buscopan tablete a ako me i poslije njih bude bolilo da moram u bolnicu da ne bi došlo do otvaranja.... strah me je. Danas sam je popila i nadam se da će mi proći jer me nije boljelo tako jako...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:50   #351
Pokušaj što više odmarati i opusti se.
Ništa ne brini,to se dešava,a buscopan popi ako baš moraš.
Sve će biti dobro,samo ti lezi i pokušaj se smiriti.
Znam da je lako reći,ali.......sve trudnice žive u strahovima,bitno je da znaš da će sve to proći,a bebica stiže.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:53   #352
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
Pokušaj što više odmarati i opusti se.
Ništa ne brini,to se dešava,a buscopan popi ako baš moraš.
Sve će biti dobro,samo ti lezi i pokušaj se smiriti.
Znam da je lako reći,ali.......sve trudnice žive u strahovima,bitno je da znaš da će sve to proći,a bebica stiže.
popila sam samo 1 i neću više
Hvala... Iako me je strah da ne rodim puno ranije ali samo mislim pozitivno... ma bit će sve ok!
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:29   #353
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
daju ti drip čim postane ozbiljno,ali ti ga ne moraš primiti ukoliko ne želiš.
misliš ako prirodni trudovi postanu preslabi ili beba zaglavi negdje na putu?
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:41   #354
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
misliš ako prirodni trudovi postanu preslabi ili beba zaglavi negdje na putu?
kod mene je bilo sve u redu,nikakvih problema,trudovi jaki,pravilni,ali kad procjene da ulaziš u zadnju fazu daju drip da ubrzaju.
Nedaj bože da bebica zaglavi,onda je drip opasan.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 22:10   #355
Quote:
lucy c. kaže: Pogledaj post
kod mene je bilo sve u redu,nikakvih problema,trudovi jaki,pravilni,ali kad procjene da ulaziš u zadnju fazu daju drip da ubrzaju.
Nedaj bože da bebica zaglavi,onda je drip opasan.
jesu ti objašnjavali cijelo vrijeme u kojoj si fazi, šta ti daju, zašto ti daju, zašto rade to što rade...?
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 23:04   #356
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
jesu ti objašnjavali cijelo vrijeme u kojoj si fazi, šta ti daju, zašto ti daju, zašto rade to što rade...?
jesu,sestra je rekla:"sad ću vam dati malo dripa da sve malo ubrzamo,jer sve ide u redu.Trudovi su vam jaki,i sad ćemo ih još pojačati i ubrzati."
Ja rekla."O.K."
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:08   #357
Pozdrav svima. Evo da se i ja malo uključim u vašu raspravu. Termin mi je 15.3. no hvala Bogu još nemam nekih napadaja straha . Osobno sam bila na tečaju za trudnice i to mi je zasigurno puno pomoglo da onaj veliki strah nestane jer se tamo upoznaš sa svim opcijama, komplikacijama, mogućnostima,...,što smanji psihološki strah koji ustvari najviše pravi problema prilikom poroda.
Također sam bila na sastancima grupa za potporu dojenja i imala tu sreću da na nju ide i jedna babica iz rodilišta. Rekla mi je da su se babice izborile da one odlučuju o rezanju i da nije baš tako da se hvataju skalpera bez potrebe. Uvijek se koriste, a pogotovo na stolčiću, toplim oblozima i masiraju međicu sa nekom tekućinom koja omekšava tkivo tako da se čeka sa rezanjem do zadnjeg i ukoliko je uistinu neophodan. A tako je i u svim ostalim opcijama rađanja. I naglasila je da to uvelike ovisi i o tome koliko trudnica sudjeluje u porodu jer ukoliko ne slušaš upute babice samo štetiš sebi i otežavaš tijek poroda.
Vježbe disanja koje smo naučili na tečaju su jako važne jer mi je objasnila da ukoliko se mišići maternice i međice između trudova ne opskrbljuju kisikom u onom mjerilu koje je potrebno bolovi se povečavaju a i tiskanje ukoliko nije popraćeno pravilnim udisajem nije valjano kako treba.Sa pravilnim disanjem i tiskanjem sam čin poroda može trajati vrlooo kratko (čak i samo tri parva truda).
Najduže i najstresnije razdoblje je razdoblje otvaranja koje kod prvorotki može trajati nekoliko sati ali vježbama na pilates lopti, disanje, hodanje pomažu da se skrene pažnja sa same boli i lakše prođe.
Ja i moj suprug smo se odlučili za porod u vodi ukoliko sve bude bilo ok što mi je i dr. odobrio.
majamagdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:22   #358
Quote:
majamagdalena kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Evo da se i ja malo uključim u vašu raspravu. Termin mi je 15.3. no hvala Bogu još nemam nekih napadaja straha . Osobno sam bila na tečaju za trudnice i to mi je zasigurno puno pomoglo da onaj veliki strah nestane jer se tamo upoznaš sa svim opcijama, komplikacijama, mogućnostima,...,što smanji psihološki strah koji ustvari najviše pravi problema prilikom poroda.
Također sam bila na sastancima grupa za potporu dojenja i imala tu sreću da na nju ide i jedna babica iz rodilišta. Rekla mi je da su se babice izborile da one odlučuju o rezanju i da nije baš tako da se hvataju skalpera bez potrebe. Uvijek se koriste, a pogotovo na stolčiću, toplim oblozima i masiraju međicu sa nekom tekućinom koja omekšava tkivo tako da se čeka sa rezanjem do zadnjeg i ukoliko je uistinu neophodan. A tako je i u svim ostalim opcijama rađanja. I naglasila je da to uvelike ovisi i o tome koliko trudnica sudjeluje u porodu jer ukoliko ne slušaš upute babice samo štetiš sebi i otežavaš tijek poroda.
Vježbe disanja koje smo naučili na tečaju su jako važne jer mi je objasnila da ukoliko se mišići maternice i međice između trudova ne opskrbljuju kisikom u onom mjerilu koje je potrebno bolovi se povečavaju a i tiskanje ukoliko nije popraćeno pravilnim udisajem nije valjano kako treba.Sa pravilnim disanjem i tiskanjem sam čin poroda može trajati vrlooo kratko (čak i samo tri parva truda).
Najduže i najstresnije razdoblje je razdoblje otvaranja koje kod prvorotki može trajati nekoliko sati ali vježbama na pilates lopti, disanje, hodanje pomažu da se skrene pažnja sa same boli i lakše prođe.
Ja i moj suprug smo se odlučili za porod u vodi ukoliko sve bude bilo ok što mi je i dr. odobrio.

Pozdrav
E to me je zanimalo - šta babice kažu za epiziotomiju, stolčić , disanje...ja mislim na stolčić i sve je u redu osim šta me je strah da ne popucam jako
Znači ipak puno znači pravilno disanje. Tu cu se morati potruditi...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 16:44   #359
maja magdalena, hvala na info . zvuči utješno.
meni je termin 19. možda se sretnemo na hodnicima, prepoznat ćeš me po široko razrogačenim očima punim panike...
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:41   #360
Naravno nije to isto sad komentirati i onda kad se taj čin bude dešavao. No ono što mi je ta babica objasnila preko 90% je psiha i sve te naše kockice koje treba posložiti. Ako mi same dođemo tamo sa paničnim strahom on utječe na ukočenost miošića, manji je dotok kisika, grčevi su još jači, trudovi još više bole, a umjesto odmora između trudova ukoliko se mi grčimo i vrištimo i... nema odmora ni opuštanja bol je jača.
Što se tiče stolčića to mi je druga opcija ukoliko kada bude zauzeta. Gledali smo filmove o porodu na stolčiću i u vodi na tečaju i nedjeluje baš nešto strašno. Čak su mi te ženske djelovale dosta smireno i opušteno.
Očevi mogu prisustvovati ali tek kad izađemo iz predrađaone jer nismo same u toj prostoriji več nas bude dvije ili tri. Kad nas odvedu u boks, kako oni to kažu, tada dolaze naši pratioci. Što se tiče kade smijemo si donjeti naše cd-e kako bi si napravili što opušteniju atmosferu.
majamagdalena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.