Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2010., 20:09   #1141
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a koliko koštaju ta tri dana u apartmanu?
Mislim da je 400 kn dan znači 1200 kn 3 dana ili 2000kn 5 dana ako je carski
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:15   #1142
ma bolje da me to boli u tom trenu nego da se patim danima nakon poroda... nadam se da ću dobiti neku dobru babicu...

ja se nekako nadam da ću imati dobre cimerice u svakom slučaju, ako baš bude grozno lako se preselim u apartman.
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 09:19   #1143
men je bas super bilo imat cimerice....imas s kime malo i popricati...nase bebe su bile jako dobre i nisu skoro ni plakale, ali svejedno nismo mogle bas spavati. mislim od tog uzbudjenja, adrenalina...ja nisam spavala 4 noci i dana (mozda par sati sve skupa)i uopce nisam bila umorna!
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:15   #1144
meni je mala nakon poroda završila na Kantrdiu, a ja sam ostala nakon carskog u rodilištu, i vjerujte mi, bilo mi je drago imat cimericu da nisam sama ko ćuk, a i u tim trenucima mi je trebao neko za popričat jer sam prolazila par najgorih dana u životu....................
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:01   #1145
U svakom slučaju treba imat spremne pare pa ako vas uhvati neka koma cimerica ko mene možete se premjestit u apartman kako kaže prevarena.
jokka55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:05   #1146
ma po meni su cijene za apartman pretjerane...........
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:13   #1147
Apartmane je napravilo odnosno doniralo croatia osiguranje....tako da neznam dali šta oni sa time još uvijek imaju,znam da oni preporučuju svojim klijentima...ali nije uračunato u cijenu osiguranja,jer je bilo par cura koje je imalo osiguranje kod njih i službenice(one iz croatie) su im rekle da mogu iću u apartman...ali im nisu rekle da se to plaća dodatno....uglavnom bezveze plaćaš im osiguranje a nemaš pravo besplatno biti u njemu nego platiš....nego te još dodatno ogule....tipično za našu državu.....ali apartmani su zbilja lijepi i udobni ako voliš biti sam...to se nema šta reći.
__________________
"Ljudi se mogu obnoviti i revitalizirati čak i više nego stvari. Nikad ne odbacujte nikoga."-Audrey Hepburn
jelena0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:16   #1148
Quote:
jelena0702 kaže: Pogledaj post
Apartmane je napravilo odnosno doniralo croatia osiguranje....tako da neznam dali šta oni sa time još uvijek imaju,znam da oni preporučuju svojim klijentima...ali nije uračunato u cijenu osiguranja,jer je bilo par cura koje je imalo osiguranje kod njih i službenice(one iz croatie) su im rekle da mogu iću u apartman...ali im nisu rekle da se to plaća dodatno....uglavnom bezveze plaćaš im osiguranje a nemaš pravo besplatno biti u njemu nego platiš....nego te još dodatno ogule....tipično za našu državu.....ali apartmani su zbilja lijepi i udobni ako voliš biti sam...to se nema šta reći.
ma da, i koliko ja znam, imaju dva apartmana, pa ako su krcata, nema šanse da ga dobiješ....

inače su apartmani lijepo uređeni, sa TVom, kompom,.....
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:29   #1149
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
ma da, i koliko ja znam, imaju dva apartmana, pa ako su krcata, nema šanse da ga dobiješ....

inače su apartmani lijepo uređeni, sa TVom, kompom,.....
Da to je istina...ali jako je mala vjerojatnost da su popunjena oba,bar su nama tako rekli...pa i vjerujem jer nije da svako može platiti to a i neke mame vole imati društvo.
__________________
"Ljudi se mogu obnoviti i revitalizirati čak i više nego stvari. Nikad ne odbacujte nikoga."-Audrey Hepburn
jelena0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 11:32   #1150
Evo i mog iskustva.....
Cijeli dan 16.02. sam osjećala trudove, isprva lagane, kasnije su jačali, imala sam ujutro pregled u trudničkoj ambulanti kod dr. Frančiškovića s obzirom da mi je termin po jednima bio 14.02. a po drugima 17.02.
Pregled mi je bio bolan (uvijek je bolan) ali Frančišković je to barem najbrže od svih odradio pa nije dugo trajalo. Na pregledu otvorena 2 cm, voda OK, i šalje me doma.
Nakon toga trudovi postaju sve jači, i navečer od 19h nadalje se ful smanjuje razmak i jako me rasturaju. Odlazimo u rodilište oko 23h, trudovi već na 4-5 min.
Čim sam došla u rodilište mi puca voda, lagano otječe, a ctg mi bilježi lagane trudove iako mene rasturaju, šalju me u predrađaonu i tamo ležim cca. 1,5-2h u ful velikim bolovima...dozivam sestru i govorim joj da ne mogu više izdržati bol, počelo mi se vrtiti i skoro gubim svijest, a ctg to i dalje ne pokazuje . Sestra dosta bezobrazno odgovara da šta glumim i kako ću roditi.... koza...
Šalje me u rađaonu i ja tražim epiduralnu, spajaju me prvo na drip i to je bol koja mi je bila neizdrživa, daju konačno epi i dolazi mi muž, koji me cijelo vrijeme masirao da mi olakša. I dalje me jako bole trudovi bez obzira na epi...ali izdržavala sam, ne kužim kako može tako boliti i uz epi... i da ne duljim, rodila sam u 5.25h. Sam izgon je potpuno bezbolan, babica me masirala ali beba se nije dala van, rezali me, i stavili na prsa moju mišicu , dr. mi je malo nalegao na trbuh da požuri stvar...
Babice (mislim Nataša) i doktori (Prpić, drugom neznam ime) su mi bili super, na odjelu isto sve 5..
__________________
Stigla je!
bebica
*Tratincica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:59   #1151
Quote:
jokka55 kaže: Pogledaj post
Ja sljedeći put definitivno uzimam apartman ako treba odmah počinjemo štedit. Iako mrzim bit sama vjerujte u tim trenutcima vam je vaša beba dovoljna
Tako je, ja također !!!! Iako su mi cimerice bile više nek ok, moja je bebica noću radila "kaos" tako da je znala uznemiriti i druge, dok danju su druge bebice budile moju i tako u nedogled...ma koma je taj 5.kat.

Vratila se jučer kući, rodila 18.02, a zadržali me još jedan dan više radi pada težine bebice (iako u granici normale; od 9%)...proradili malo na dojenju taj posljednji dan! Uglavnom, pri porodu imala super babicu, mislim da se zove OLJA ...ma ženska je odlična, nisam mogla dobiti bolju; ona me i porodila.
Nakon poroda slijedi famozni 5.kat...bljak!
Tamo su sve nadrkane, jedna stara sijeda mi čak rekla jednom prilikom "ja sam svoje nahranila, sad je na tebi red" ...o Bože, pa nisam ti rekla da joj cicu daš, nego da samo malo pridržiš dok se smjestim radi šavova.
Čast izuzecima; ne znam imena, ali radi se o jednoj sa plavom kosom u repu i ima ogrlicu sa crvenim srćekom kao privjesak (ovo sam zapamtila), pa neka starija ženskica koja priča na "fjumanski", neka mlada crna cura (ima pirsing na jeziku, čini mi se) i još su dvije crnokose ženskice koje na početku su mi bile tako antipatične, ali pokazale se više nek ok (jedna od njih ima retro cvike od DG ). Sad kad sam vam opisala sve modne dodatke sestra sa 5.kata mogu vam slobodno reći, ako imate višak novaca, idite u app

Sretno svima i budite mi samo hrabre!!!! Jake smo mi iako nas hormoni deru 100/h!!!
stella bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 15:54   #1152
i ja sam doživjela bezobrazluk.........

ležala sam na 4.katu par dana prije poroda, pa su mi inducirali porod s gelom, i radi toga sam morala ležat, a glupe sestre mi nisu nosile čaj, pa mi je puknuo vodenjak, dopeljali su me u rađaonu, u onaj vrući pakal, i ja pitam sestru ako mi može dat čašu vode i objašnjavam joj kako sam dehidrirala, a ona meni govori :"pa nisam ti ja sluškinja da ti dajem vodu, tu ti je špina" - sva sreća, pa je ta kravetina otišla brzo jer im je bila smjena, a i došao mi je mm pa mi je on davao vode.......

Zadnje uređivanje Tashi : 31.08.2011. at 00:30.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 17:21   #1153
Ženskice moje.. nek netko ovu temu linka direktoru bolnice ili dr.-voditelju/voditeljici odjela!!!!
Toliko neljubaznosti.. straaaaašno..
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 18:29   #1154
Ja sam svoje iskustvo napisala...i necu se ponavljati,sada me svi kamenujte kada ovo napišem za sve buduće rodilje....
Ja sam se ovdje načitala svega i svačega,ponela sa sobom milijon stavri jer ovdje svi govore doslovce da je bolnica gola i ničega nema,a zapravo sam se vratila sa svime time kući,ja sam neljubaznost vidjela samo kod drugih rodilja a de ne govorim o nehigijeni i njihovoj kulturi,nije ni čudo kada neka sestra bude nadrkana.Moj je iskustvo super bilo i sestre i doktori.
Moja je beba bila uvijek uredna i okupana i presvučena,nije bila gladna kako neke žene ovdje pričaju da se djeca nehrane pa se deru zato jer su sestre krive,nego drage maice nedaju djeci jesti kako djete hoce,jer im se neda.I da primjetia sam da žene misle da su im sestre sluge,i da s podređene njima.
Nije u redu da se ovdje imenuje,jer ni vi se ne prestavljate,niti jedna od vas ovdje nije napisala puno ime i prezime,a doktore i sestre imenujete,a da ne govorim da ih i pljujete.
Oprostite ali meni je ovo sve skupa užasno,ima nas ovdje jako puno sa lijepim iskustvima,čak i više nego sa negativnim,ali kada čitamo ove postove ni ne usudimo se napisati svoje mišljene.
Metix ako si bila na predavanju,znala bi da sestre i doktori znaju pročitati postove sa foruma,i to jako često.Po ovome šta vi pričate nijedna sestra ni doktor nebi radio nakon voga,ma dajte molim vas.Ja imam 23 godine i zbilja ono što sam doživjela tamo je bilo za 5....a sa nekim rodiljama nebi ni u jednoj prostoriji izdržala 2 minute jer bi ih doslovce istkla....Evo jednog primjera...imala sam cimericu koja je sva fensi šmensi,joj ma ona je sva pametnica,ali ući u wc iza nje bože sačuvaj,krv ne obriše za sobom,gurne uložak u wc,mada je kanta odmah pored školjke....a papa samo čevape i naravno poslje gurne pod jastuk.Sada mi vi recite,šta bi joj vi rekli.

Ps:Meni ova tema nije puno pomogla,jedino da da se pripremim na horor,koji tamo nisam doživjela....ovo je jedino po meni bitno,i preporučujem svim budućim rodiljama koje idu tamo pripremite se psihički na porod,i na boravak 3 dana izvan kuće,te na potpuno novi ritam života,naoružajte se strpljenjem za bebicu i sebe samu te na vaše nove cimerice...ja sam normalna osoba,nisam zahtjevna i meni je bilo dobro.
Pa nisu ni u pekari svima sve prodavačice iste,nekima su super nekima ne,tako i u rodilištu.
I da ja sam rodila 01.02.2010.da se nemisli da nemam pojma o čemu govorim.
__________________
"Ljudi se mogu obnoviti i revitalizirati čak i više nego stvari. Nikad ne odbacujte nikoga."-Audrey Hepburn

Zadnje uređivanje jelena0702 : 23.02.2010. at 18:38.
jelena0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 19:01   #1155
Quote:
*Tratincica* kaže: Pogledaj post
Evo i mog iskustva.....
Cijeli dan 16.02. sam osjećala trudove, isprva lagane, kasnije su jačali, imala sam ujutro pregled u trudničkoj ambulanti kod dr. Frančiškovića s obzirom da mi je termin po jednima bio 14.02. a po drugima 17.02.
Pregled mi je bio bolan (uvijek je bolan) ali Frančišković je to barem najbrže od svih odradio pa nije dugo trajalo. Na pregledu otvorena 2 cm, voda OK, i šalje me doma.
Nakon toga trudovi postaju sve jači, i navečer od 19h nadalje se ful smanjuje razmak i jako me rasturaju. Odlazimo u rodilište oko 23h, trudovi već na 4-5 min.
Čim sam došla u rodilište mi puca voda, lagano otječe, a ctg mi bilježi lagane trudove iako mene rasturaju, šalju me u predrađaonu i tamo ležim cca. 1,5-2h u ful velikim bolovima...dozivam sestru i govorim joj da ne mogu više izdržati bol, počelo mi se vrtiti i skoro gubim svijest, a ctg to i dalje ne pokazuje . Sestra dosta bezobrazno odgovara da šta glumim i kako ću roditi.... koza...
Šalje me u rađaonu i ja tražim epiduralnu, spajaju me prvo na drip i to je bol koja mi je bila neizdrživa, daju konačno epi i dolazi mi muž, koji me cijelo vrijeme masirao da mi olakša. I dalje me jako bole trudovi bez obzira na epi...ali izdržavala sam, ne kužim kako može tako boliti i uz epi... i da ne duljim, rodila sam u 5.25h. Sam izgon je potpuno bezbolan, babica me masirala ali beba se nije dala van, rezali me, i stavili na prsa moju mišicu , dr. mi je malo nalegao na trbuh da požuri stvar...
Babice (mislim Nataša) i doktori (Prpić, drugom neznam ime) su mi bili super, na odjelu isto sve 5..
Pregled nije uvijek bolan, meni je bio neki doktor koji je stvarno bio nježan i iznenadila sam se kako me uopće nije zaboljelo.
Meni ctg isto nije bilježio trudove, kad bi osjetila trudove, ctg bi umjesto više pokazivao manje, ali rekli su mi da je to najvjerojatnije zato jer nisam dobro "spojena" i da nije bitno, bitno je samo da ja osjetim trudove. Meni je čudno da ti je sestra tako odbrusila, meni su svi bili ljubazni, kao da sam u hotelu s 5 zvjezdica, a ne u bolnici!
Također sa dobila epiduralnu i drip i nisam osjetila apsolutno ništa, jedan doktor mi je držao ruku na trbuhu da osjeti trudove i kaže mi kada da tiskam.
Na 5. katu ima jako puno sestara, boljih, lošijih, više ili manje ljubaznih, ali u pravilu se sve svodi na to da su one prema tebi kakav si ti prema njima.
Lillith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 19:07   #1156
Quote:
jelena0702 kaže: Pogledaj post
.......
Čuj, da ne quotam sad cijeli post, pa ću se nadovezati...

Svatko ima svoje iskustvo i doživi ga na svoj način. Ovo je forum gdje svi dijele neka mišljenja, neka ti se sviđaju (ili meni) a neka ne, tako i slučaj sa bolnicom.
Ja definitivno tvrdim da nekim sestrama/babicama/doktorima fali doza ljudskosti i topline koja je potrebna, jedna topla riječ upućena ženi u muci i bolovima a ne sprdnja na račun tuđe boli, to je neljudski a i nepristojno, da ne pričam neetički.
Tako da bez obzira na nečiju osjetljivost ili ne, to nije način i nije profesionalno. To se naravno ne odnosi na sav kadar, ali nisu oni Bogovi da im se dolazimo klanjati, već su tu radi nas. Ja osobno, nemam loš stav prema bolnici radi 1 sestre, ali mogu reći svoje iskustvo...
__________________
Stigla je!
bebica
*Tratincica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 20:14   #1157
Quote:
jelena0702 kaže: Pogledaj post
Ja sam svoje iskustvo napisala...i necu se ponavljati,sada me svi kamenujte kada ovo napišem .....
Sorry, nisam bila na "the predavanju", nisam iz RI. Nisam htjela uvrijediti nikoga i znam da nas svakakvih ima, ali ja radim jedan takav, natovimo to "osjetljiv posao" i nastojim biti ljubazna koliko god je to moguće.. rodilje su osjetljive, pacijenti bilo koje vrste.. med. sestra zna kakav joj je posao.. Ali ne dati vodu ženi u trudovima.. ili reći ovo što su neki napisali.. NIJE UREDU!!!!! To što kažeš da nekada čitaju postove s foruma.. vrlo pohvalno.. to što se neki ne znaju služiti wc-om... i da su bezobrazne pacijentice.. znam da to postoji, ali zbog takvih ne trebaju "svi" ispaštati.... Pa drage med. sestre, ako čitate ovo, vjerojatno vam je stalo do mišljenja, vjerojatno i niste neka od "loših" ovdje navedenih. Ipak..... Ja ću prvi put roditi, bit ću zbunjena, uplašena, pod bolovima.. ŽEDNA.. i od vas očekujem da mi na neki način pomognete i kažete kakvo je stanje i što bih trebala, a što ne bih trebala raditi.. Bit će mi sve novo, neugodno i bit ću okružena strancima.. Vaš osmjeh i riječi utjehe će mi značiti SVE!!!!!
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 21:17   #1158
Kao i u svemu u životu, i ovdje vrijedi ona "sto ljudi, sto ćudi". Ima nas svakakvih. I nas i bolničkog osoblja.
Moje iskustvo u riječkom rodilištu je isto bilo jako pozitivno, ali nedavno sam bila prijateljici u posjeti (nije joj nitko drugi bio) i na samom ulazu sam se posvadila sa sestrom koja me nije htjela pustit k njoj nego je otišla po nju u sobu (a ova jedva stoji na nogama) i rekla joj da neka dođe na vrata po vrećicu koju sam joj donijela (zamolila sam da joj ona to odnese ako već ja ne mogu ući). Na kraju sam ipak ušla uz riječi "pa niste mi rekla da joj suprug neće doći" i moj odgovor "pa niste me ni pitali niti ste mi dali da bilo što kažem". P.S.: svi znamo da u posjete, unatoč natpisu, ne dolazi samo suprug.
Svi mi očekujemo od doktora da budu ljubazni jer im se dajemo u ruke, medicinske sestre bi nam trebale pružiti neku sigurnost i biti oslonac u tim prvim trenucima majčinstva. A onda kad se to ne dogodi, normalno da smo razočarane i ljute. I oni su ljudi, naravno, i imaju svojih loših dana. Ali za mene loš dan znači da se eventualno neću smijat i bit vesela, a ne da ću biti neljubazna i pizdit na cijeli svijet oko sebe.

Moj savjet curama koje tek moraju do rodilišta: nemojte a priori misliti na to što vas čeka na famoznom petom katu (za rađaonu su uglavnom vezana uvijek pozitivna iskustva). Kad dođete tamo, nosit ćete se s time. I preživjet ćete ta tri dana, jer najbitnije je to da je s vama i bebicom sve ok. To naravno ne znači da trebate tolerirati nečiji bezobrazluk i ponižavanje, ali isto tako ne treba unaprijed ići s takvim predrasudama. Možda na kraju sve bude super!
Sretno svima!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 20:58   #1159
Da i ja napišem svoje iskustvo s poroda. Imam same pohvale za rađaonu i babicu Oliveru. Jako mi je pomogla kao i suprug koji je bio prisutan na porodu. Ne znam šta bi bez njega!
Na 5.-om katu je osoblje OK. Mlade medicinske sestre uživaju u svom poslu, pune su savjeta i spremne pomoći.
Cimerice sam imala za poželiti. Pomagale smo si, vrijeme je s njima proletilo. Nisam imala osjećaj da sam u bolnici.
Sve u svemu bilo je to lijepo iskustvo. Ja bi odmah sada već na drugo dijete.
mmn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 22:51   #1160
Quote:
mmn kaže: Pogledaj post
Da i ja napišem svoje iskustvo s poroda. Imam same pohvale za rađaonu i babicu Oliveru.
I meni je bila Olivera i bila je divna
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.