Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2009., 12:09   #1
S-video kabel u video kabel?

Dali je moguce iz DVD-a putem S-video kabla poslati sliku u TV koji ima obicni video ulaz?..tj..dali postoji adapter za tako nešto?
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 12:11   #2
A zašto ne koristiš normalni kompozitni (CVBS) izlaz iz DVD-a...?

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 16:26   #3
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
A zašto ne koristiš normalni kompozitni (CVBS) izlaz iz DVD-a...?

Zato što mi u tom slucaju zbog nekog razloga ne ide stereo zvuk u liniju kad spojim normalno audio out iz DVD-a u audio in od linije.A ne ide mi ni kad prikljucim scart.Jedina opcija mi je probati preko S-video kabla ali TV mi ima samo mogucnost preko scarta ili preko video kabla.Postoji li takav kabl sa adapterom?
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 21:43   #4
promijeni postavke u plejeru

S-video ne prenosi zvuk tak da nećeš ništ napravit da i uspiješ konvertiati S-video u kompozit...možeš ti spojit luma-komponentu na kompzit imat ćeš crno-bijelu sliku...može se nać i SCARt s-video adapter ali ti tv mora podržavati s-video preko SCART-a...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 00:56   #5
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
promijeni postavke u plejeru

S-video ne prenosi zvuk tak da nećeš ništ napravit da i uspiješ konvertiati S-video u kompozit...možeš ti spojit luma-komponentu na kompzit imat ćeš crno-bijelu sliku...može se nać i SCARt s-video adapter ali ti tv mora podržavati s-video preko SCART-a...
riješio sam,a i nije mi trebalo za zvuk nego samo za sliku,zvuk drukcije prenosim
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.