Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2015., 14:01   #961
Takvo je kako je što se tiče fizičkog obračuna.

Za praćenje ide čl.140 http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 14:08   #962
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Takvo je kako je što se tiče fizičkog obračuna.

Za praćenje ide čl.140 http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon
Sto mi je ciniti ako mi se to dogada vec neko vrijeme a ja nemam nikakvog dokaza za to. A ta osoba ce sve negirati ako je prijavim?
user888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 21:40   #963
Vrijedi pokušat jer ne košta ništa.Možda odustane.Ili ono što si sam napisao s time da nema riječi o nikakvoj obrani.(iako ako ste sami možeš i ti reći da je on napao tebe)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 08:45   #964
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Vrijedi pokušat jer ne košta ništa.Možda odustane.Ili ono što si sam napisao s time da nema riječi o nikakvoj obrani.(iako ako ste sami možeš i ti reći da je on napao tebe)
A kaze da ga je napao B, B kaze da ga je napao A, ali koga briga, napad ne postoji u zakonu, ako se ne polome obojici 500kn za remecenje javnog reda i mira i gotovo.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:49   #965
Točno dokle ne dođe novi zakon i nove kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:24   #966
http://www.theguardian.com/world/201...f-his-children

da se slicno dogodi kod nas i da se netko pokusa obraniti od ove stoke, vjerovatno bi dobio dobio godinu dvije zbog sprjecavanja sluzbene osobe u obavljanju sluzbene duznosti
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:39   #967
Ne bi dobio ništa,osim batina i male kazne po javnom redu i miru.

Pametni ne dobivaju batine jer su dovoljno pametni da ne prigovaraju i da se na vrijeme maknu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:52   #968
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pametni ne dobivaju batine jer su dovoljno pametni da ne prigovaraju i da se na vrijeme maknu.
Kaj ti to znači?

Što ako je čovjek pitao policajca nešto i ovaj to protumačio kao provokaciju?
Ma ništa, izbije ga kao pič... i ostavi njegovom djetetu traumu do kraja života.
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:38   #969
Quote:
kakuta kaže: Pogledaj post
Kaj ti to znači?

Što ako je čovjek pitao policajca nešto i ovaj to protumačio kao provokaciju?
Ma ništa, izbije ga kao pič... i ostavi njegovom djetetu traumu do kraja života.
boli pandura k...c, to radi jer zna da moze nekaznjeno. a kod nas je to stostruko.
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 18:52   #970
Quote:
kakuta kaže: Pogledaj post
Kaj ti to znači?

Što ako je čovjek pitao policajca nešto i ovaj to protumačio kao provokaciju?
Ma ništa, izbije ga kao pič... i ostavi njegovom djetetu traumu do kraja života.
Ma vjerovatno da je tako.

A znači da kad naiđeš na ekipu sa štitovima i kacigama okreni se i bježi da ne bude poslije nismo znali.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 23:42   #971
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A znači da kad naiđeš na ekipu sa štitovima i kacigama okreni se i bježi da ne bude poslije nismo znali.
Ne kuzi se bas sta su govorili prije nego su policajci poceli udarati. Mozda su nesto pitali, mozda su se psovali, nema nacina za znati. Samo se vidi da nesto govore i onda policajci krenu udarati.

Nije li bjeg od policije u anti-riot opremi, isto kao i bjeg od bilo kakve policije, neki prekrsaj?
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 01:00   #972
Zašto bi bio prekršaj.Čim ih vidiš na 100 metara da stoje ili idu prema tebi nebitno da li si kriv ili nisi begaj u drugu ulicu i još koju dalje.Bar ne možeš dobit po grbi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 21:25   #973
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ma vjerovatno da je tako.

A znači da kad naiđeš na ekipu sa štitovima i kacigama okreni se i bježi da ne bude poslije nismo znali.
Hm, ovdje nema govora o nekakvom bijegu. Dva čovjeka s maloljetnom djecom normalno stoje. I pričaju s jednim policajcem.

Ne znam zašto bi netko bježao s dvoje djece. Nema smisla.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zašto bi bio prekršaj.Čim ih vidiš na 100 metara da stoje ili idu prema tebi nebitno da li si kriv ili nisi begaj u drugu ulicu i još koju dalje.Bar ne možeš dobit po grbi.
Zašto bi bježao ako nisi ništa napravio? Jel po Ustavu imaš pravo kretanja? Ima li neki članak koji govori da se moraš maknuti kad vidiš ove sa štitovima?
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 00:13   #974
Jako slabo si gledao početak videa,a fali mu pravi početak što je jako bitno.nemam pojma kad tamo mogu tući.

Mičeš se da slučajno ne dobiješ.Dakako da imaš pravo kretanja do određenih granica.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 09:34   #975
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Jako slabo si gledao početak videa,a fali mu pravi početak što je jako bitno.nemam pojma kad tamo mogu tući.

Mičeš se da slučajno ne dobiješ.Dakako da imaš pravo kretanja do određenih granica.
Sivkić, nemoj sad izmišljat. Ja sam skoro uvijek na strani plavaca. No kad se na ulici ili bilo gdje drugdje pojave ovi sa šljemovima, to ne znači da mi je odmah ograničeno kretanje. Osim ako policija ne zatvori taj dio kroz koji ja recimo želim proći. Ljudi bi se morali normalno kretati, a ovi ne bi trebali tući svakoga jer oni ne postavljaju pitanja.

Pogledaj video i reci mi da to nije prekomjerna upotreba sile? Pa čovjek se ni ne opire. Razumio bih da je digao barem ruku na plavce, to se ne radi. Ali nije.
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:08   #976
Nisam ja rekao da nije bilo prekomjerne sile nego da video ne pokazuje sve kako je od početka bilo.

Normalno da ti nije ograničeno kretanje ali iz "sigurnosnih" razloga da te "slučajno" ne zamjene za nekog drugog zaobiđeš jer se vidjelo u puno situacija da se prvo tuče a onda razgovara i pita.A onda je kasno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:30   #977
U načelu bio se slozio sa sivkicem, bolje se maknut sto dalje od njih nego kasnije riskirat pa se onda buni i zali ovom - onom, al opet mislim glede ovog konkretnog videa da je došlo bez razloga do prekomjerne upotrebe sile i da bi policajci koji su to ucinili trebali biti suspendirani, pobogu, tuc covjeka koji tamo samo sjedi s dvoje djece i ne opire se uopce stvarno nema smisla.
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:39   #978
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne bi dobio ništa,osim batina i male kazne po javnom redu i miru.

Pametni ne dobivaju batine jer su dovoljno pametni da ne prigovaraju i da se na vrijeme maknu.
Ili preventivno daju petama vjetra u ovakvim situacijama. Tako je to napravio momak od 20 godina kome je otac umirovljeni policajac , ujak specijalac , a mati čistaćica u policiji.
Bila utakmica Zadar - Cibona i na kraju počeli ljudi izlaziti iz dvorane. Ali je Zadar popušio pa je grupa navijača radila izgrede. A izlazio i momak sin od bivšeg policajca, koji nije bio u grupi izgrednika, ali ipak blizu njih. I kada su specijalci navalili na tabanje grupe izgrednika i on se dao u šprint.
Jer je dobro upoznat kao to radi naša policija: najprije te ispendreka pa te onda pita tko si i što radiš.
Dakle kao u onom vicu:
Bježi zec iz Bosne u Liku u susretne medvjeda.
I pita ga zašto bježi ko lud
A zeko: u mome kraju je u tijeku škopljenje bikova pa zbog toga bježim.
Medvjed: ali ti si zec , a ne bik
Zec: Istina je, ali dok ti to bosancu objasniš - odoše jaja !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:18   #979
Prirodno je da ako netko rad izgred, a ti se baš i ne slažeš sa time, da se malo odmakneš od takve ekipe (ako si u mogućnosti). Ekipa to odmicanje vjerovatno tumači kao 'izdaju' (jer 'kad nas je više onda smo jači'), ali policajci koji ulaze u situaciju ne mogu znati da ti nisi član ekipe koja radi izgred - ako se fizički ne odmakneš od njih. Ugalvnom u životu imaš pravo slobode izbora prijatelja ali moraš sam paziti sa kakvim ljudima se družiš. Ima ljudi koji idu na neki događaj sa namjerom da uđu u fizički sukob. (Ja bi im preporučio par rundi sparinga u ringu ili barem na vreći, ako već imaju višak energije i adrenalina (koji u ringu baš i nije poželjan), ali to obično nije tip ljudi koji bi svoju energiju trošili na vježbu i fizičku pripremu.)

A oni koji se slučajno nađu u unakrsnoj vatri - zvou se kolateralne žrtve. Oni su ti koji 'nisu imali sreće'.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:31   #980
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
ali policajci koji ulaze u situaciju ne mogu znati da ti nisi član ekipe koja radi izgred - ako se fizički ne odmakneš od njih.
Na videu - deda od 60 i više godina, čovjek od 40-ak godina i dvoje djece.
To je valjda ovima na videu bio opis ekipe koja radi nered...
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.