Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 14:55   #241
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
nemam ja nikakvih nejasnoća, samo što nikad ne možeš znati što ti život može donijeti
Tocno. No ono sto znam je da mi djeca nikoga nece useliti bez da me prvo pitaju (tj mogu pokusati ali proci im nece). Sto rece jopko, odgajamo ih tako da im bude jasno da se to ne radi.

Inace je to za mene elementarna pristojnost cak i da obozavam plemenski zivot.

Zadnje uređivanje Atticus Finch : 16.12.2017. at 15:15.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:08   #242
Jedno sam naučila-mamica je uvijek u pravu.I uvijek je il na njezinoj strani ili je neutralan ili komentira da ga nije briga,ili da ja pretjerujem...Al nikad nije na mojoj strani.Nikad. I još bih i pokušala razumjeti da je ta žena stvarno oličenje dobrote,poštenja,urednosti ono žena-skidam kapu.I skinula bi i ja kapu njoj da je zaista takva.Ali nije.Tu leži najveći problem.Vjerojatno u muževim očima ona je jedno savršeno biće bez mane.Kako drugačije da objasnim sebi tu slijepu poslušnost i stavljanja njenog mišljenja prije ićega drugog.Moje je zadnja rupa na svirali-i mišljenje i položaj u ovoj kući.
sandraalex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:48   #243
Quote:
sandraalex kaže: Pogledaj post
Jedno sam naučila-mamica je uvijek u pravu.I uvijek je il na njezinoj strani ili je neutralan ili komentira da ga nije briga,ili da ja pretjerujem...Al nikad nije na mojoj strani.Nikad. I još bih i pokušala razumjeti da je ta žena stvarno oličenje dobrote,poštenja,urednosti ono žena-skidam kapu.I skinula bi i ja kapu njoj da je zaista takva.Ali nije.Tu leži najveći problem.Vjerojatno u muževim očima ona je jedno savršeno biće bez mane.Kako drugačije da objasnim sebi tu slijepu poslušnost i stavljanja njenog mišljenja prije ićega drugog.Moje je zadnja rupa na svirali-i mišljenje i položaj u ovoj kući.
boldano- radi se o emocionalnoj ovisnosti o materi
kad je muškarac zreo u glavi, zna postaviti prioritete i nije "zasljepljen" majkom na tronu pa je sposoban objektivnije sagledati situaciju, kod takvog muškarca majka i nije na tronu, skinuo ju je odavno

i opet se sve svodi na odgoj, odnosno majke "trovačice" muške djece koje ih odgajaju tako da budu ovisni o njima, ništa ne moraju raditi, uvijek su pošteđeni, pa tada dobijemo vojsku nesamostalnih, nesposobnih "muškića", očito su se u odgoju i očevi povukli i skoro pa sve prepustili ženama
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:36   #244
Dobijemo.
Kao da je tombola, pa nema biranja, nego što te zapadne.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.