Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2008., 21:02   #1
Wicca (Vještičja religija)

Ajmo malo da čujem kakvo imate mišljenje o ovoj religiji...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:14   #2
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Ajmo malo da čujem kakvo imate mišljenje o ovoj religiji...
Malo sam upoznao ozbiljnih štovatelja ove religije, a na temelju djevojčica u pubertetu kojima je to zgodan estetski dodatak uz crnu obleku nemam običaj formirati stavove


PS. prozvane su ipak slobodne javiti mi se na pm ako žele porazgovarati o religijskim pitanjima u malo intimnijoj atmosferi
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:18   #3
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Malo sam upoznao ozbiljnih štovatelja ove religije, a na temelju djevojčica u pubertetu kojima je to zgodan estetski dodatak uz crnu obleku nemam običaj formirati stavove


PS. prozvane su ipak slobodne javiti mi se na pm ako žele porazgovarati o religijskim pitanjima u malo intimnijoj atmosferi
Btw. nisam ja klinka u pubertetu... A takvih u pubertetu znam mnogo, al mi dižu živce kad nešto kao Wicca spomenu a kamoli nešt više...
Ja poznam nekoliko ozbiljnih štovatelja ove religije... A za Wiccu znam podosta vremena...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:38   #4
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Malo sam upoznao ozbiljnih štovatelja ove religije, a na temelju djevojčica u pubertetu kojima je to zgodan estetski dodatak uz crnu obleku nemam običaj formirati stavove


PS. prozvane su ipak slobodne javiti mi se na pm ako žele porazgovarati o religijskim pitanjima u malo intimnijoj atmosferi
Kad i ne postoje ozbilujni vjernici...

Ima cura koje se na to furaju, kao što sam ja u srednjoj nosio poderane hlače i crne majice sa Iron Maiden,Metallicom i sl.

Ili marte čak i preko ljeta...

Ništa loše u tome ne vidim,ali kažem, ne postoji ni jedan ozbiljan vjernik...
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:41   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kad i ne postoje ozbilujni vjernici...

Ima cura koje se na to furaju, kao što sam ja u srednjoj nosio poderane hlače i crne majice sa Iron Maiden,Metallicom i sl.

Ili marte čak i preko ljeta...

Ništa loše u tome ne vidim,ali kažem, ne postoji ni jedan ozbiljan vjernik...
Gle, Iron Maiden, Metallica i sl. ti nemaju veze s ovom temom!
I nemoj niti dolaziti ako nisi nikad ni pročitao nešto o ovoj religiji...
Tu pričaš o nekom heavy metalu...
Presmiješno...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 07:55   #6
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Gle, Iron Maiden, Metallica i sl. ti nemaju veze s ovom temom!
I nemoj niti dolaziti ako nisi nikad ni pročitao nešto o ovoj religiji...
Tu pričaš o nekom heavy metalu...
Presmiješno...
Ja sam samo rekao da se u srednjoj svi furamo na nešto, tako i ove cure sa tom "religijom"...
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 10:45   #7
Talking

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja sam samo rekao da se u srednjoj svi furamo na nešto, tako i ove cure sa tom "religijom"...
A zaboravljaš da ima ljudi koji stvarno vjeruju u tu religiju...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 13:30   #8
Jeez.. A, ja zabrijao da to ima veze sa nekakvom čarolijom, odnosno čarobnjaštvom i magijom.. Vidiš.. Mislio sam da sam bio u pravu. Nisam Wicca vijernik, ili tako neki opasni madafaka, ali čini se doista zanimljivom...

Iako kažem, ja mislio da je to povezano sa magijom i čarolijom, jer mi je netko spominjao da postoji Energija unutar čovjeka koju svatko može iskoristiti samo ako to zna - Mana... Eh sad, nemam pojma šta je od toga svega istina, a šta nije.. Ugl, zanimljivo je, da.

Blessed be
Mentalcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 00:12   #9
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Malo sam upoznao ozbiljnih štovatelja ove religije, a na temelju djevojčica u pubertetu kojima je to zgodan estetski dodatak uz crnu obleku nemam običaj formirati stavove


PS. prozvane su ipak slobodne javiti mi se na pm ako žele porazgovarati o religijskim pitanjima u malo intimnijoj atmosferi
Doista potpuno razumijem o čemu govoriš. Djevojčice kakve spominješ su krive za neke predrasude koje mnogi ljudi imaju o wicci. Voljela bih od sveg srca da nije tako i pokušavam otkloniti te predrasude.

Moj duhovni put je poganski, čak bih mogla reći wiccanski. Za mene to nije hir već nešto o čemu sam više godin razmišljala, čitala i učila. Za mene to nije nešto čime bih se služila da privučem pažnju svoje okoline. Zapravo, za to znaju samo moji roditelji, moj bivši dečko i moji najbolji prijatelji. To nije nešto čime se bavim iz fore. To je nešto čime se bavim iz iskrene ljubavi i intersa.

Upoznala sam nekoliko djevojaka s kojima nije tako i žalim što su one za svoj hir, sredstvo prkosa roditeljima ili privlačenja pažnje okoline odabrale upravo ono što je meni najsvetije.

Mlada sam djevojka, imam samo devetnaest godina i zato biste lako mogli imati predrasude o meni. No zato što sam mlada ne znači da nisam dovoljno zrela da svjesno koračam svojim duhovnim putem. Obična sam cura, na meni nebiste mogli primjetiti da je moj duhovni put drugačiji od stajališta većine i tako i treba biti jer je vjera u srcu a ne u izgledu.
LadyDaenerys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 00:18   #10
Quote:
LadyDaenerys kaže: Pogledaj post
Doista potpuno razumijem o čemu govoriš. Djevojčice kakve spominješ su krive za neke predrasude koje mnogi ljudi imaju o wicci. Voljela bih od sveg srca da nije tako i pokušavam otkloniti te predrasude.

Moj duhovni put je poganski, čak bih mogla reći wiccanski. Za mene to nije hir već nešto o čemu sam više godin razmišljala, čitala i učila. Za mene to nije nešto čime bih se služila da privučem pažnju svoje okoline. Zapravo, za to znaju samo moji roditelji, moj bivši dečko i moji najbolji prijatelji. To nije nešto čime se bavim iz fore. To je nešto čime se bavim iz iskrene ljubavi i intersa.

Upoznala sam nekoliko djevojaka s kojima nije tako i žalim što su one za svoj hir, sredstvo prkosa roditeljima ili privlačenja pažnje okoline odabrale upravo ono što je meni najsvetije.

Mlada sam djevojka, imam samo devetnaest godina i zato biste lako mogli imati predrasude o meni. No zato što sam mlada ne znači da nisam dovoljno zrela da svjesno koračam svojim duhovnim putem. Obična sam cura, na meni nebiste mogli primjetiti da je moj duhovni put drugačiji od stajališta većine i tako i treba biti jer je vjera u srcu a ne u izgledu.
tvoj put je put sjena (lijevi) ili desni?

slaviš svih 5 blagdana? od valpurgine noći, 21.06. ....
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 13:24   #11
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
tvoj put je put sjena (lijevi) ili desni?

slaviš svih 5 blagdana? od valpurgine noći, 21.06. ....
Na što misliš kada kažeš lijevi ili desni put?

Ako misliš na sabate, njih nema 5 nego 8, i slavim ih, naravno, sve.
LadyDaenerys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 10:27   #12
Quote:
LadyDaenerys kaže: Pogledaj post
Mlada sam djevojka, imam samo devetnaest godina i zato biste lako mogli imati predrasude o meni. No zato što sam mlada ne znači da nisam dovoljno zrela da svjesno koračam svojim duhovnim putem. Obična sam cura, na meni nebiste mogli primjetiti da je moj duhovni put drugačiji od stajališta većine i tako i treba biti jer je vjera u srcu a ne u izgledu.
To nisu predrasude prema godinama već jednostavno činjenice. Jednom kada nađeš muža, rodiš, nađeš posao, digneš par kredita.....ukratko kad se utopiš u društvo i kreneš raditi po njegovom diktatu sve će ti to izgledati kao zgodna dogodovština kada si bila mlada.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 13:34   #13
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
To nisu predrasude prema godinama već jednostavno činjenice. Jednom kada nađeš muža, rodiš, nađeš posao, digneš par kredita.....ukratko kad se utopiš u društvo i kreneš raditi po njegovom diktatu sve će ti to izgledati kao zgodna dogodovština kada si bila mlada.
Ne bih se složila s tobom, jer duhovnost za mene nije igrarija. Vjernik sam od kad znam za sebe, samo se moje shvaćanje duhovnosti mijenjalo s godinama i naravno da ću što budem starija, biti mudrija, i imati šire i jasnije shvaćanje. Nikada neću napustiti duhovnost i to je jedina stvar u koju sam sigurna, zato jer je duhovnost jedina stvar koja je istinski savršena i koja vrijedi. Sve ostalo su stvari kojima čovjek popunjava vrijeme, samo to. Mogu biti prezaposlena da stignem obavljati rituale, ali ništa zato, jer idalje ću svim srcem vjerovatini vjerujem u ono božansko. Molitva je već godinama prva i posljednja stvar u mome danu i tako će i ostati. Svakoga sata, barem se na trenutak sjetim onoga što je vječno i sveto-makar na sekundu. To je moj način razmišljanja i života, a ne nešto čime se zabavljam u slobodno vrijeme. Ovo mogu razumjeti oni koji su imali sreću duhom iskusiti tračak onog božanskog i samo oni mi mogu i povjerovati.
LadyDaenerys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 16:46   #14
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
To nisu predrasude prema godinama već jednostavno činjenice. Jednom kada nađeš muža, rodiš, nađeš posao, digneš par kredita.....ukratko kad se utopiš u društvo i kreneš raditi po njegovom diktatu sve će ti to izgledati kao zgodna dogodovština kada si bila mlada.
Možda joj bude posao da prorokuje i spravlja čarolije? Ionako su najbogatiji magijom došli do svega, pa nije čudo, da se obogati preko noći.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 00:02   #15
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Možda joj bude posao da prorokuje i spravlja čarolije? Ionako su najbogatiji magijom došli do svega, pa nije čudo, da se obogati preko noći.
To zvuči vrlo zgodno, ali nekako mislim da me u profesionalnom smislu više zanimaju neke druge stvari haha
LadyDaenerys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 22:32   #16
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Možda joj bude posao da prorokuje i spravlja čarolije? Ionako su najbogatiji magijom došli do svega, pa nije čudo, da se obogati preko noći.
Možda je sudbinski predodređena da napravi velike promjene na duhovnoj ravni i onda.....uleti vrag, riješi ti muža i dijete, pa ako to nie jdosta još jedno dijete....pa dobitak na lotu.

I eto, na jedan neholivudski način je vrag sredio prijetnju njegovoj egzistenciji

Ljudi smo

Tko zna koliko se puta to već dogodilo....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:09   #17
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Možda joj bude posao da prorokuje i spravlja čarolije? Ionako su najbogatiji magijom došli do svega, pa nije čudo, da se obogati preko noći.
To valjda misliš na TV-skidače uroka.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:17   #18
Tesko je predvidjeti kako ce se situacija ubuduce razvijati, ali cinjenica je da je satanizam prisutan i da ce jos dugo biti prisutan u svijetu.
Ne bi bilo cudo da se oformi nova skupina s nazivom Inqwiziturum!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:19   #19
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Tesko je predvidjeti kako ce se situacija ubuduce razvijati, ali cinjenica je da je satanizam prisutan i da ce jos dugo biti prisutan u svijetu.
Ne bi bilo cudo da se oformi nova skupina s nazivom Inqwiziturum!
WTF? Eee Wicca ti nema veze sa Sotonom!!!
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 21:32   #20
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
WTF? Eee Wicca ti nema veze sa Sotonom!!!
Pusti ga. Njemu je sve što nema veze s kozmičkim telepatskim zombijem automatski sotonizam.
Lucifer-extian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.