Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2010., 16:12   #1
Urasli noktići

Imate li problema s tim?
Mi se mučimo od početka, ima baš nepravilne noktiće na nožnim palcima i kako god da odrežem nokat, on se opet upali. Danas mi je pedijatrica rekla da premazujem s razrijeđenim alkoholom i da samo ravno režem. Ne znam koliko će to imati efekta jer sad nije trenutno upaljeno ali se stvara zadebljanje mesa pored nokta.
Kako rezati nokte na nogicama kad uvijek jako mlati njima Ne znam da li bi upalilo dok spava, ali mislim da bi se probudila dok ju skinem
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 16:14   #2
Mislim da ih previše ili nepravilno režeš
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 16:24   #3
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
Mislim da ih previše ili nepravilno režeš
Imaš kakav savjet? Znam da je pravilno ravno i to i radim. Režem ih kad su baš malo veći, znači ne prečesto i sa onim dječjim škaricama da ju ne upiknem sa svojim.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 16:27   #4
Moj ima 20 mjeseci i na rukama uvijek da rezati noktiće, čak mu je to i smješno jer ja stalno nešto provaljujem da ga nasmijem. A na nogama "Bože pomozi". Neda i dere se i mrda nogom... tako da to obavimo na silu ili dok spava. Ali stvarno jako rijetko režemo te noktiće na nozi. Npr. na rukama odrežem 3 - 4 puta dok nogice dođu na red.

Ravno i ne pre kratko!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:12   #5
Ja još ni jednom nisam odrezala nokte na nogama, jer se sami odlome, a beba ima skoro 3,5 mj. Na rukama ih moram rezati svako malo, kako brzo rastu.
Kad ste vi počele rezati na nožicama?
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:39   #6
Na nogama opcenito svima rastu 4 puta sporije nego na rukama...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 22:56   #7
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Imate li problema s tim?
Mi se mučimo od početka, ima baš nepravilne noktiće na nožnim palcima i kako god da odrežem nokat, on se opet upali. Danas mi je pedijatrica rekla da premazujem s razrijeđenim alkoholom i da samo ravno režem. Ne znam koliko će to imati efekta jer sad nije trenutno upaljeno ali se stvara zadebljanje mesa pored nokta.
Kako rezati nokte na nogicama kad uvijek jako mlati njima Ne znam da li bi upalilo dok spava, ali mislim da bi se probudila dok ju skinem
ovo je kao da sam ja pisala...mi smo cak isli na prvu pomoc na badnjak kako je bilo...uzas....e sad....i ja sam rezala sve po ps-u sve i ravno i ne prekratko....moj K.jednostavno ima te male "žljebice" i ja ti njemu danas vise ne rezem nokte nego 1 u mjesec dana...smjesno izgleda jer ti noktici su duzi na palcima...cca pola cm....al od kad su na toj duzini nikad nam se nisu upalili...
eto moj savjet je pokusaj tako... mi sad imamo 18 mjeseci
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:29   #8
Hvala meli, već sam pomislila da ne kužim kaj znači ravno rezanje Baš ima bezvezni noktić na palcu, sav je neki nepravilan i takav "žljebasti", još je i prst do njega preko njega i sve skupa problematično. Probat ću tvoj način, nadam se da će bit ok.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:33   #9
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Hvala meli, već sam pomislila da ne kužim kaj znači ravno rezanje Baš ima bezvezni noktić na palcu, sav je neki nepravilan i takav "žljebasti", još je i prst do njega preko njega i sve skupa problematično. Probat ću tvoj način, nadam se da će bit ok.
eto isto je tako i nama,isto...meso se prevlacilo po noktu...sad vise ne...zaita sam super zadovoljna...probaj...pusti da narastu poprilicno...

sad ti vidim potpis...moj k. je 8.9.2008...z******a berba noktiju...
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:18   #10
i mi imamo zljebaste noktice na nožnim palcicima
prije su se svako malo upalili, a rezala sam samo kad su bas jako narasli i ravno. al to je mislim malo losija gradja noktiju i sami s vremenom trebaju naci prostor i ocvrsnuti kozicu sa strana.
eto, nama proslo. sad kad sam to rekla, sutra ocekujem upalu.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:39   #11
Evo i mi imamo upaljene palce na nogama i ne znam više kak da režem ili ne režem. Njemu to meso samo ide preko nokta, oće ga progutat valjda . Režem ravno i ne prekratko, tek toliko da ne viri preko palca i tuče u cipelicu, al evo koma. Moj brat je isto imao takve nokte, kaže mi mama, sad kad je velik više to nije tak strašno ali i dan danas mu rastu čudno.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:55   #12
moj malecki je kad se rodio imao nokte na palčevima u trokut! doslovno, ja nisam mogla vjerovat.... rekla mi patronažna da potiskujem meso s noktića pa ću lakše rezat... sastrane mu je koža bila tvrda ko nokat, užas, to sam onda odrezala, pa nekako i nokat i sad smo tek uspjeli dobit neki normalan oblik nokta koji se uopće može odrezat na "ravno" (mali ima skoro 3 mjeseca).... nadam se da ćemo dalje uspjet normalno rezat, bez upala i sličnog...
Peky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:03   #13
Siroti maleni...

Da vi znate kako to boli...

Grozno. Ja ih imam. Ako nađete neki čarobni lijek, javite.
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.