Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 14:51   #21
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Imate li kakav savjet za ovaj slučaj?
Moj sinčić, 3 godine u igri je pao, ozljedio usnu (što će proći naravno), ali je od udarca ostao bez mliječnog zubića (očnjak)...
Korjen je ostao, i sad to zapravo izgleda kao da mu novi raste (što je sa 3 godine nemoguće), viri malo...
I što sad?
Da li je uopće dobro da je korjen ostao ili pravac zubar da to sanira?
Ja bih svakako otišla zubaru, ne zato što smatram da je to opasna ozljeda nego zato jer osobno nemam pojma ništa o zubima i ne usudim se razmišljati što i kako i hoće li biti kakvih posljedica. Mislim da ih ne bi trebalo biti, mliječni ionako ispadnu vanka pa ih trajni zamijene ali ne znam što se tiče tog korijena da li to treba van ili šta.
Mislim da ti je svakako bolje potražiti savjet zubara, radni je dan..ne možeš ništa izgubiti.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:14   #22
mislim da postoji opcija da se napravi mali nadomjestak koji ce zatvoriti zub i cuvati mjesto dok ne dodje vrijeme za stalne zubice
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 07:27   #23
Hvala vam na savjetima, drugi tjedan idemo zubaru... Samo da usna malo zacijeli, ipak je šivana...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 08:51   #24
Najbitnije je otići kod stom. da se poslika zubić i da se odmah vidi dali nije trajni zubić oštećen kod udarca.
Mi smo imali isti problem 2x, naša stom. nas je odmah poslala na slikanje, ali srećom sve je bilo ok. Što se ostatka tiče koji je ostal on čuva mjesto, ali čim je zubić krhnuti on je sklon kvarenju, a karijes prelazi onda na ostale zubiće.(tak nam je objasnila stom.-koja je jako dobra)
HANIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:15   #25
Kod takvih padova je najvažnije da se ne nabiju mlječni zubići unutra jer tako mogu oštetiti zametke trajnih. Koliko sam shvatila on nije ništa nabio nego samo slomio? Super da je ostao korjen, ne ga dirati jer on čuva mjesto trajnom, kad bude vrijeme trajni će zub gurnuti taj korjen van. Svakako odi zubaru ali mislim da nemaš razloga za brigu.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 11:28   #26
Hvala Tija
Mi mame smo po difoltu zabrinute...
Baš mi je žao zubića jer su mu stvarno zubi predivni...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 07:33   #27
Bili smo kod zubara i naravno desilo se ono čega smo se i bojali... Nabio je zubić, nije puko, tako da ono što viri je zapravo taj isti zubić koji se nabio unutra (baš kao što je Tija rekla...)
Već se počeo vraćati, ali ne znamo koliko je štete napravio unutra. To će vrijeme pokazati...
Zračiti trogodišnje dijete sa snimanjem zubi nema smisla a niti svrhe, jer što se dogodilo, dogodilo se...
Eto, svakim danom učim nešto novo... Da se zubić može utisnuti stvarno nisam znala...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 08:44   #28
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Bili smo kod zubara i naravno desilo se ono čega smo se i bojali... Nabio je zubić, nije puko, tako da ono što viri je zapravo taj isti zubić koji se nabio unutra (baš kao što je Tija rekla...)
Već se počeo vraćati, ali ne znamo koliko je štete napravio unutra. To će vrijeme pokazati...
Zračiti trogodišnje dijete sa snimanjem zubi nema smisla a niti svrhe, jer što se dogodilo, dogodilo se...
Eto, svakim danom učim nešto novo... Da se zubić može utisnuti stvarno nisam znala...
mozda nije utjesno, ali jedna djevojcica je nabila sve svoje mlijecne zubice natrag u zubno meso pri nezgodnom padu.. polako su se vracali i vracaju, vrijeme ce pokazati kolika je steta na trajnim, ali su se mlijecni lijepo vracali na svoje mjesto..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 09:44   #29
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
mozda nije utjesno, ali jedna djevojcica je nabila sve svoje mlijecne zubice natrag u zubno meso pri nezgodnom padu.. polako su se vracali i vracaju, vrijeme ce pokazati kolika je steta na trajnim, ali su se mlijecni lijepo vracali na svoje mjesto..
ovo mozda bude utjesno
moja sestricna je prije 27 godina slikznila sa stolice i udarila tako jako zubima od stol sa su gornji zubi svi nabijeno natrag u zubno meso... i mic po mic se vracali i evo je danas sa 28 god. ima predivne zube... kud bijeli kud ravni...
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 08:38   #30
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
ovo mozda bude utjesno
moja sestricna je prije 27 godina slikznila sa stolice i udarila tako jako zubima od stol sa su gornji zubi svi nabijeno natrag u zubno meso... i mic po mic se vracali i evo je danas sa 28 god. ima predivne zube... kud bijeli kud ravni...
Magg, riječi ti se pozlatile!!!
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 01:06   #31
Quote:
HANIKA; kaže:
Najbitnije je otići kod stom. da se poslika zubić i da se odmah vidi dali nije trajni zubić oštećen kod udarca.)
Zanima me je li vam rekla sto ce poduzeti ako vidi da je trajni stvarno ostecen?
__________________
My Pain and Sadness is More Sad and Painful Than Yours
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 07:46   #32
Rekla je da se sada ne može ništa znati, vrijeme će pokazati što se dogodilo, a ja se iskreno nadam da se nije ništa dogodilo...
Uglavnom, o ružnim stvarima ćemo razmišljati kada dođe vrijeme za to...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.